Skocz do zawartości

Historia edycji

dziadziol6

dziadziol6

To że zrobiłem bombę domyśliłem się :wacko:.Na tą chwilę odsysam ciągle sciągam to świństwo z korali by ich nie podusiło.Chemię wolał bym w ostateczności lać.Odczekać lepiej to brzmi ale czy nie jest za puzno by czekać?:unsure:.W czasie czekania podmian chwilowo nie robić,dozuję Kh,magnez,calcium dozować dalej czy wstrzymać się?Zmniejszyć czas świecenia i moc? Wcześniej zamówiłem Synechococcus Phytoplankton  który chcę wykorzystać do własne produkcji , dziś dotarł.Z tego co wiem stosuje się też do walki z cyjano-dozować? Jeśli dozować  to jaka dawka na ulotce mam dwa warianty

1.

dawkowanie:
Do kontroli cyjano
  - dzienna dawka 80-120 ml na 100 litrów zawartości zbiornika dziennie
  - dawka min. Zaleca się 2-4 tygodnie

2.

Zapobiegawczo + jako pasza dla koralowców.
  Dzienna dawka 30-50 ml na 100 litrów zawartości zbiornika
  Czas dawkowania (codziennie lub co 2 dni)
 
Jeśli dawkować to która opcja w obecnej sytuacji? 1 ? o jakiej porze i czy wyłączać odpieniacz  i na jak długo?
Parametry wody mierzone testami Salifert
PH -7.7
Mg - 1050
NO3 - 0
NO2 - 0
Ca - 330
KH - 8.3
PO4 - 0,03
 
Tak to wygląda dziś

3f92f6b08f4f7777med.jpg

9f6341b7b64df51amed.jpg

369b4a3031ef13ebmed.jpg

dcb5af3c14ee3426med.jpg

c528f98243a90f44med.jpg

6b95f8b63a3e3e02med.jpg

2313fad4234831bemed.jpg

 
dziadziol6

dziadziol6

To że zrobiłem bombę domyśliłem się :wacko:.Na tą chwilę odsysam ciągle sciągam to świństwo z korali by ich nie podusiło.Chemię wolał bym w ostateczności lać.Odczekać lepiej to brzmi ale czy nie jest za puzno by czekać?:unsure:.W czasie czekania podmian chwilowo nie robić,dozuję Kh,magnez,calcium dozować dalej czy wstrzymać się?Zmniejszyć czas świecenia i moc? Wcześniej zamówiłem Synechococcus Phytoplankton  który chcę wykorzystać do własne produkcji , dziś dotarł.Z tego co wiem stosuje się też do walki z cyjano-dozować? Jeśli dozować  to jaka dawka na ulotce mam dwa warianty

1.

dawkowanie:
Do kontroli cyjano
  - dzienna dawka 80-120 ml na 100 litrów zawartości zbiornika dziennie
  - dawka min. Zaleca się 2-4 tygodnie

2.

Zapobiegawczo + jako pasza dla koralowców.
  Dzienna dawka 30-50 ml na 100 litrów zawartości zbiornika
  Czas dawkowania (codziennie lub co 2 dni)
 
Jeśli dawkować to która opcja w obecnej sytuacji? 1 ? o jakiej porze i czy wyłączać odpieniacz  i na jak długo?
Parametry wody mierzone testami Salifert
PH -7.7
Mg - 1050
NO3 - 0
NO2 - 0
Ca - 330
KH - 8.3
PO4 - 0,03
 
dziadziol6

dziadziol6

To że zrobiłem bombę domyśliłem się :wacko:.Na tą chwilę odsysam ciągle sciągam to świństwo z korali by ich nie podusiło.Chemię wolał bym w ostateczności lać.Odczekać lepiej to brzmi ale czy nie jest za puzno by czekać?:unsure:.W czasie czekania podmian chwilowo nie robić,dozuję Kh,magnez,calcium dozować dalej czy wstrzymać się?Zmniejszyć czas świecenia i moc? Wcześniej zamówiłem Synechococcus Phytoplankton  który chcę wykorzystać do własne produkcji , dziś dotarł.Z tego co wiem stosuje się też do walki z cyjano-dozować? Jeśli dozować  to jaka dawka na ulotce mam dwa warianty

1.

dawkowanie:
Do kontroli cyjano
  - dzienna dawka 80-120 ml na 100 litrów zawartości zbiornika dziennie
  - dawka min. Zaleca się 2-4 tygodnie

2.

Zapobiegawczo + jako pasza dla koralowców.
  Dzienna dawka 30-50 ml na 100 litrów zawartości zbiornika
  Czas dawkowania (codziennie lub co 2 dni)
 
Jeśli dawkować to która opcja w obecnej sytuacji? 1 ? o jakiej porze i czy wyłączać odpieniacz  i na jak długo?
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.