Skocz do zawartości
dziadziol6

dziadziolowe Rio

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium już całkiem ładnie Ci zarosło koralami. A kolory na filmie są lepsze niż na zdjęciach, bo na zdjęciach jakieś takie wyprane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdięcia robione starym telefonem a filmik już innym sprzętem.Długo trwała walka z alien explosion by się go pozbyć ale już się prawie wszystkiego pozbyłem zostało parę główek.Na szczycie skały glon z którym ciągle walczę i systematycznie wyrywam ale to chyba walka z wiatrakami. Szukam jeszcze ukwiału białego lub niebieskiego by było bardziej kolorowo.Tu fotki całego akwarium niestety też wspomnianym starym telefonem,muszę kupić coś do pstrykania.

560b600d7cee9798med.jpg

31fba08c92c303f4med.jpg

bccbdeedbbef5070med.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To np. heteractis crispa tylko najpierw sobie o nim poczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, maciej01 napisał:

To np. heteractis crispa tylko najpierw sobie o nim poczytaj.

Fajniutki tylko widzę ciężko go utrzymać  no i znajdz taki u mnie na wsi:D

Mam pytanie ostatnio potrzebowałem trochę miejsca na szczepki nowych korali i przestawiłem mojego Sarco 11 centymetrów dalej  od tygodnia skórczył się bardzo kraby i krewetki ciągle go skubią a rano zanim włączę lampę kapelusz praktycznie leży na ziemi.Parametry takie same .Do czasu przestawienia w inne miejsce pięknie się pompował i był moim oczkiem w głowie .Aż tak zaszkodziło mu przestawienie o 11 cm???;)

 

 

Edytowane przez dziadziol6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, że zaszkodziło mu przestawienie. Niby 11cm to nie dużo ale dla niego może jednak dużo, inne oświetlenie, inna cyrkulacja. Spróbuj przestawić go ponownie w poprzednie miejsce i się dowiesz czy to jednak nowe miejsce jest czemuś winne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarco przestawiony na swoje miejsce chyba jednak miejsce mu nie podpasowało pomału wraca do siebie .Potrzebuję kilera który pozjadami glon i takie trwasko którego nie umię wytępić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że udało się z sarcophytonem. Na wszelkie glony pomyśl o krabie percnon, u mnie zjada wszystko co zielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2018 o 19:15, maciej01 napisał:

Dobrze, że udało się z sarcophytonem. Na wszelkie glony pomyśl o krabie percnon, u mnie zjada wszystko co zielone.

Jak tylko go zobaczę to kupię zobaczymy czy tak kosi:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kosi i są potwierdzenia od innych. Chyba, że trafisz na lenia bo też tak może się zdarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2018 o 21:51, maciej01 napisał:

U mnie kosi i są potwierdzenia od innych. Chyba, że trafisz na lenia bo też tak może się zdarzyć.

Mój salarias fasciatus tez kosi ale sam nie daje rady musi mu ktoś pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musisz spróbować z krabem percnon :P. Ja osobiście polecam, ale zdania są jak zawsze podzielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2018 o 22:29, maciej01 napisał:

No to musisz spróbować z krabem percnon :P. Ja osobiście polecam, ale zdania są jak zawsze podzielone.

O tego głodomora chodzi?? Po ile można je w Pl kupic?? tak bym miał porównanie.

Mam do Was pytanie dziś trafił do mnie taki zestaw

6665b253c8b51775med.jpg

możecie podać mi nazwę tego korala?? krab to niby porcelanowy.Pytanie jak go umocować w akwarium tak samo jak z ukwiałem wyłączyć falowniki położyć na skale lub w doniczce tak robiłem z moim ukwiałem i on sam se miejsce znajdzie?czy inaczej ?.Oczywiście karaba włoże razem z tym koralem .Sprawa raczej pilna robię mu aklimatyzację pomalutku by wszystko było okey.

Edytowane przez dziadziol6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło parę małych zmian lampa chinka którą wcześniej kupiłem odmówiła posłuszeństwa przestał działać kanał z białym światłem .Poprzedni właściciel majstrował zmieniał diody ja postanowiłem sprzedać i kupiłem taką samą lecz nową .Teraz jestem zadowolony wszystko działa jak powinno. Z nowości  tylko krab porcelanowy o którym już wspomniałem ze strat jedna ryba padła w ciągu trzech dni masakryczne schudła a 4 już było po niej niestety:unsure:.Reszta jakoś tam rośnie walka z glonem trwa nadal szukam tego kraba i pech u mnie chwilowo nie umię dostać.Akwarium na dziś wygląda tak

4df3f6a7bb878a25med.jpg

e953d91b23e643c3med.jpg

8c66d7bc0189e911med.jpg

5f3339c798bafd4emed.jpg

40ecc8192e8651b0med.jpg

dc9a1d65b5e5825dmed.jpg

Edytowane przez dziadziol6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem nowe pupile

1 Mitrax 

1 Percnon gibbesi (samica )

03f9747b69e65433med.jpg

8c159a9bb566358cmed.jpg

Przy okazji zabrałem się likwidacją nadmiaru Parazoanthus axinellae. Nikt u mnie tego nie chce dlatego jedną skałę muszę wyczyścić .Zabieg robiony w zbiorniku głównym bez wyciągania skały ,wyciągnięcie ze zbiornika problematyczne .Co do krabów zaczęły wyjadać to co jest mi zbędne w zbiorniku i tak trzymać.

Możecie mi powiedzieć nazwę tego grzybka?Protopalythoa Sp 04  ??

50de3bb17bd3d6fdmed.jpg

Edytowane przez dziadziol6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni czyściłem akwarium  ciąłem i przestawiałem korale .Mimo zachowania ostrożności widocznie nawdychałem się oparów i całą noc walczyłem z 40 stopniową gorączką :kwasny: Dziś pomału dochodzę do siebie.Takie małe ostrzeżenie  dla tych doświadczonych i nowicjuszy.

No i se narobiłem :Dktoś kiedyś mi mówił nie wkładaj łap bo tylko zepsujesz.Gorączka już ustąpiła dwa dni masakra obyło się bez szpitala ale nie o tym chcę  napisać.W związku że trochę mało mi się miejsca w baniaku  zrobiło postanowiłem podczas usuwania glonów usunąć też dwie skały .Przy okazji wzruszyłem przednią część całe podłoże i przeczyściłem szyby do samego dołu.Masakra jak ten pył cały się uniósł po całym akwarium.Przez dwa dni odpieniacz wywalał wszystko z akwarium .Zrobiłem też nietypową podmiankę bo 30 litrów.Po dwóch dniach woda się unormowała a na trzeci dzień zastałem taki widok

d8631fca27e1cb7fmed.jpg

4d07a47bcd8f55camed.jpg

c3a69f4f8a08b3d6med.jpg

78bfef113199351dmed.jpg

Wszystko pokryte jest włosowatym dziadostwem koloru brazowawo czerwonego kkorale sie pokurczyły ukwiał się zamknął ale napompował w środku jakby go miało rozerwać.Co to za świństwo jak i czym to zwalczyć.

Czekam na pomoc z Waszej strony ;)

Edytowane przez dziadziol6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło nalot mam dalej i to w większej ilości .NIkt tu nie podpowie ?? czy forum już jest tylko by coś kupić -sprzedać. Wiadomo nie każdego musi akurat mój temat interesować ale fajnie by ktoś zerkął i pomógł:unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dziadziol6 napisał:

Nic się nie zmieniło nalot mam dalej i to w większej ilości .NIkt tu nie podpowie ?? czy forum już jest tylko by coś kupić -sprzedać. Wiadomo nie każdego musi akurat mój temat interesować ale fajnie by ktoś zerkął i pomógł:unsure:

mnie to wygląda na cyjano które nawet pokrylo korale,podmienileś wodę dostarczyłeś tylko pożywki niepotrzebnie.

Woda Ro/Di ile ma?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się pokryło korale  odciągam to co unosi się na tafli wody ale to ciągle wychodzi .Jak wspomniałem wzruszyłem większość dna podczas usuwania dwóch skał .Przez dwa dni było super czyściutko i potem się zaczęło.Normalnie dozuję kh,magnez i calcium .Podmianki robię raz czasem dwa razy w miesiącu po 10 -15 litrów. Ostanio przy likwidacji tych skał i wzruszeniu dna nie wiem dlaczego ale zrobiłem podmiankę 30 litrów:wacko:.Akwarium brutto ma 125 litrów.

Woda Ro/Di  pokazuje 000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dziadziol6 napisał:

I cisza :D

 

Wymieniłeś 1/4 wody w akwarium zrobiłeś bombę tykajaca dla cyjano,dostarczyleś tylko pożywkę po to aby znów rosło.

Co oczekujesz? 

odsysać,czekać lub chemię sypać;) 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że zrobiłem bombę domyśliłem się :wacko:.Na tą chwilę odsysam ciągle sciągam to świństwo z korali by ich nie podusiło.Chemię wolał bym w ostateczności lać.Odczekać lepiej to brzmi ale czy nie jest za puzno by czekać?:unsure:.W czasie czekania podmian chwilowo nie robić,dozuję Kh,magnez,calcium dozować dalej czy wstrzymać się?Zmniejszyć czas świecenia i moc? Wcześniej zamówiłem Synechococcus Phytoplankton  który chcę wykorzystać do własne produkcji , dziś dotarł.Z tego co wiem stosuje się też do walki z cyjano-dozować? Jeśli dozować  to jaka dawka na ulotce mam dwa warianty

1.

dawkowanie:
Do kontroli cyjano
  - dzienna dawka 80-120 ml na 100 litrów zawartości zbiornika dziennie
  - dawka min. Zaleca się 2-4 tygodnie

2.

Zapobiegawczo + jako pasza dla koralowców.
  Dzienna dawka 30-50 ml na 100 litrów zawartości zbiornika
  Czas dawkowania (codziennie lub co 2 dni)
 
Jeśli dawkować to która opcja w obecnej sytuacji? 1 ? o jakiej porze i czy wyłączać odpieniacz  i na jak długo?
Parametry wody mierzone testami Salifert
PH -7.7
Mg - 1050
NO3 - 0
NO2 - 0
Ca - 330
KH - 8.3
PO4 - 0,03
 
Tak to wygląda dziś

3f92f6b08f4f7777med.jpg

9f6341b7b64df51amed.jpg

369b4a3031ef13ebmed.jpg

dcb5af3c14ee3426med.jpg

c528f98243a90f44med.jpg

6b95f8b63a3e3e02med.jpg

2313fad4234831bemed.jpg

 
Edytowane przez dziadziol6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja mojego zbiornika akwarium się ustabilizował bynajmniej wizualnie ,parametry też w normie .Pomału wszystko zarasta miejsca już brak, ktoś kiedyś mi napisał bierz minimum 300 l bo za chwilę będziesz miał za mało-miał rację.Dalej leję baling podmiany jak mi się przypomni czasem raz w miesiącu czasem czasem po dwóch miesiącach 15 l .Straty też zaliczyłem Pepcorn po miesiącu chyba wyzionął ducha znalazłem chyba wylinkę ale do dziś już go nie zobaczyłem jakieś 1.5 miesiąca już go nie widzę no i niestety Okinawe mi też wyparował bardzo go szkoda bo była to jedna z moich pierwszych ryb:(Napewno kupię nowego .Akwarium na dziś wygląda tak.Wesołych Świąt dla wszystkich:).

ae4f8c0eb1b23305med.jpg

ba0386ec837da795med.jpg

7e3231168ca66433med.jpg

0ba8356ecca60583med.jpg

94ec6a7b7481546dmed.jpg

875d2a9d5da8819amed.jpg

d34a237423086829med.jpg

f1b220e102b27b27med.jpg

cd4e12dea25596c0med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jeszcze białego ukwiału lub niebieskich korali ,brakuje mi tych kolorów ,oczywiście dalej prostych w utrzymaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu starą chinkę zastąpiłem nową .Wcześniej nie zwróciłem uwagi bo kładłem się spać zanim lampa się całkowicie wyłączy .Ostatnio jednak doczekałem tego momentu i okazało się że po zgaśnięciu wszystkich diód wentylatory cały czas pracują. Domyślam się że tak nie powinno być .Czy ktoś miał już taką sytuację?? Lampa Wifi  Model HYA05-LENS-S-W55*3W-B

Doszła tydzień temu też pompa dozująca Jecod DP-4 dziś znalazłem czas by ją zamontować .Po kilkukrotnym skalibrowaniu działa wszystko jednak co do idealnego dozowania to u mnie tego nie ustawiłem.Gdy ustawiam np 20 ml pompa na wszystkich 4 pompkach nalewa 23ml natomiast gdy ustawiam 100-150 ml wtedy nalewa idealnie.Muszę jeszcze potestować jednak wstępnie jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.