Skocz do zawartości
dziadziol6

dziadziolowe Rio

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie pomylili się z ceną jak wstawiali to na allegro, a teraz próbują się jakoś z tego wykręcić. Za kilka dni pewnie wstawią ponownie ogłoszenie z ceną podobną jak mają inni sprzedający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy na allegro (sklep z kontem "firma") ma swój regulamin sklepu. Najczęściej w regulaminie jest zapis " sprzedawca ma prawo odstąpić od umowy w przypdaku rażącej pomyłki" (to na ceny) oraz "ze względu na prowadzenie sklepu stacjonarnego stany magazynowe mogą różnić się od tych podanych w serwisie allegro, -oznacza to  że sprzedawca ma prawo wycofać się ze sprzedaży ze względu na brak towaru". To na wystawianie "pustych aukcji". W przypadku gdy nie ma w regulaminie takich zapisów zawsze może zgłosić że "towar uległ zniszczeniu podczas pakowania". Nie wygrasz. 

Idź bardziej w kierunku "jestem bardzo zawiedziony, naraziliście mnie na spore koszty, gdyż u innych sprzedawców ze względu na  waszą cenę lampy kupiłem sterownik wifi i odbiornik wifi. nadają się tylko do tych lamp a w normalnej cenie nie kupił bym ich gdyż są zbyt drogie.  Proszę o zadośćuczynienie w związku z tym. W  innym przypadku wyrażę swoje niezadowolenie poprzez negatywny komrnt wraz z opisem całej sytuacji." Jestem przekonany że zaproponują ci coś ciekawego.  

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na odpowiedz z allegro w tej sprawie.I drugi hit sezony znalazłem kontroler do tych lamp w cenie 150 zeta zadzwoniłem do goscia że jestem zainteresowany nie było wysyłki za granice i odbioru osobistego .Powiedziałem że w sobotę znajomi będą w tej miejscowości to by mi odebrali zapłacili i przywieżli w sobotę do mnie.

Gość powiedział że zrobi do mnie osobną aukcję z możliwośćią odbioru  osobistego napisze mi meila  z adresem i kiedy można odebrać .O dziwo przed chwilką otrzymałem meila o tej treśći

Witam.

 

Kontroler jest nowy, z gwarancją producenta oraz z dołączoną imienną fakturą. Jednak zaszła pomyłka w aukcji. Aukcja była wystawiana jak była promocja u dystrybutora 50%. Aktualna cena kontrolera to 299,99 zł Czy nadal jest Pan zainteresowany zakupem?

 

Czy allegro kontroluje tych cwaniaków normalnie ręce opadają dobrze że nie zdążyłem kliknąć dwa kliknięcia i by były dwie wtopy

 .MASAKRA

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, maciej01 napisał:

Tu masz jeszcze po 150zł kontroler i wysyłka na terenie UE http://www.aquario.pl/lampy-led/6004-zetlight-lancia-kontroler.html 

trafiłes w 10 to jest ta firma u której zakupiłem lampy:D

widze mają 2 aukcje  z tym kontrolerem jedna za 299 druga za 150 to samo co mieli z lampami

Edytowane przez dziadziol6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie skojarzyłem, że to ta sama firma. Adres się zgadza. Aquario sklep internetowy i sklep-akwa___pl na allegro to to samo, trzeba uważać przy ewentualnych zakupach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Negocjacje trwają;)Nowe pytanie jak wspomniałem mam akwarium zalane kranówą w celu testu szczelnośći test zdany ,czy po zlaniu tej kranówki muszę jakoś

odkażać dezynfekować akwarium przed zalaniem słonej czy wystarczy tylko wytrzeć do sucha?Pytam bo dziś ma dotrzeć jebao sw4 to przed zlaniem wody bym sprawdził jak dmucha to w wodzie jeśli wystarczy tylko wytrzeć i wysuszyć.Znalazłem gościa co ma żywe skały na sprzedaż po 5 euro  za kilogram do tego odstąpi mi za małą opłatą?? wodę z działającego 500 litrowego zbiornika ewentualnie też żywy piasek miękasy i inne koralowce w miarę moich potrzeb.Pytanie brać ewentualnie

całą wodę czy część a resztę dolewka zasolonej ro. Na razie wysłał mi foty zbiornika  wygląda na zadbane. 

korale1.jpg

korale.jpg

korale 2.jpg

greggoldi własnie że straciłem ,w mojej belce są ledy 590mm, Ja kupiłem

skały.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzyj do sucha, ewentualnie przemyj wodą RO i wytrzyj. Ja nie jestem zwolennikiem wody z działającego akwarium wolę świeżą solankę. Jest sporo głosów na forum, że taka woda jest dobra i przyspiesza dojrzewanie, a ile w tym prawdy to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lamp nie mam nie dało się dojść do porozumienia z sprzedawcą.Nigdy więcej kontaktów z takim sprzedającym.Szukam dalej

Falownik dotarł sprawdzony śmiga wymyty w wodzie Ro wysuszony i czeka .Pierwsze wrażenie??malutki ,dobrze wykonany wygląda na solidny ,podczas pracy na max trochę głośny ale może się wyciszy.Nie mam porównania nie miałem nigdy styczności  z falownikami .

 

 

Edytowane przez dziadziol6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dnia 22.11.2017 o 01:27, maciej01 napisał:

Nawet nie skojarzyłem, że to ta sama firma. Adres się zgadza. Aquario sklep internetowy i sklep-akwa___pl na allegro to to samo, trzeba uważać przy ewentualnych zakupach.

1 Sklep internetowy AQUARIO

2 użytkownik allegro www_AquaWave_pl

3 użytkownik allegro  sklep-akwa___pl

to jedna i ta sama firma

Robert Macieja

DMR Group Robert Macieja

Wiosny Ludów 46

40-373 Katowice

REGON: 240620768

NIP: 634-258-48-17

 

Edytowane przez dziadziol6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już namierzyłeś trzeci sklep tego samego pana, to ciekawe czy nie ma ich jeszcze więcej? Jak firma jest uczciwa, to by działała tylko pod jedną nazwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, maciej01 napisał:

Jak już namierzyłeś trzeci sklep tego samego pana, to ciekawe czy nie ma ich jeszcze więcej? Jak firma jest uczciwa, to by działała tylko pod jedną nazwą.

Zrezygnowałem z zakupu u nich sprawę zgłosiłem do allegro ale allegro woli prowizje od sprzedających brać niż pomagać kupującym .

Powiedzcie mi są starsze i nowsze modele tych lamp?tak patrze i zobaczcie

Zetlight Lancia Serie ZP4000 742mm 

Jedna ma 25w  a druga 28w

https://www.ebay.de/itm/Zetlight-LED-Beleuchtung-Lancia-ZP4000-Serie-Aufsatzleuchte-Suswasser-Meerwasser/322550626820?hash=item4b1983fa04:m:mONF9SKp56UBBDuXf4lweRA

http://www.ebay.de/itm/Zetlight-Lancia-Serie-ZP4000-742mm-28w-Austausch-LED-T5-T8-Meerwasser/182040372222?hash=item2a6273a3fe:g:besAAOSwqv9V7Etw

Edytowane przez dziadziol6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się jeszcze ze słabszą wersją, może to być jakiś błąd w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2017 o 18:31, maciej01 napisał:

Nie spotkałem się jeszcze ze słabszą wersją, może to być jakiś błąd w opisie.

Okey dzięki 

Co do filtra Ro który będzie lepszy?

http://allegro.pl/filtr-wody-akwarystyczny-osmoza-ro-4-75-gpd-demi-i5065401857.html?reco_id=21ac9386-d3a2-11e7-9c28-246e96849c38

http://allegro.pl/osmoza-akwarium-ro3-demineralizator-membrana-i6059074891.html

Chyba że jest ktoś obcykany na ebay.de i poleci coś sensownego za rosądną cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy jest droższy w zakupie, ale prefiltry w późniejszej wymianie tańsze, a drugi odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak co do pierwszego pomyślałem ale wagę przesyłki jaka podają to masakra czy taki zestaw zapakowany może tyle ważyć?

waga (z opakowaniem):10 [kg]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Natomiast często jest tak że wagę przesyłki tak po prostu wpisujesz, ważne jest dla zlecającego by nie podać niższej, wtedy niektóre firmy kurierskie doliczają "nadwagę". Pamiętam że jakiś czas temu jedna z firm odbierała ze sklepów paczki powyżej 15 kg, mniejsze trzeba było samemu zawozić do punktu odbioru. Więc nawet na list pisaliśmy 20kg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o to, że waga filtra w raz z opakowaniem nie przekracza 10kg? Bo innego wytłumaczenia chyba nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, maciej01 napisał:

Pewnie chodzi o to, że waga filtra w raz z opakowaniem nie przekracza 10kg? Bo innego wytłumaczenia chyba nie ma.

W aukcj napisane jest waga przesyłki 10kg

http://allegro.pl/filtr-wody-akwarystyczny-osmoza-ro-4-75-gpd-demi-i5065401857.html?reco_id=21ac9386-d3a2-11e7-9c28-246e96849c38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze czasu ciągle mało na razie u mnie nic rewelacyjnego można powiedzieć stoję w miejscu.Najpierw remont salonu by potem ustawić baniak.Z nowości?hmm 

drugi falownik tym razem Jebao SW-8 ,Miernik TDS-3 made in china,no i w końcu filtr ro.

b7e7b11120f0d99bmed.jpg

Co do filtra to prawie poskręcany niestety nie było instrukcji obsługi to akurat nie problem ale szkoda że nie ma info co do pierwszego użycia .Wiem że przed pierwszym uruchomieniem nie powinno się w wkładać membrany w obudowę ,podłączyć i puścić przez 10-15 minut bez membrany by przepłukać prefiltry .Mam pytanie czy to robić razem z podłączonym demineralizatorem ?czy go też na te czyszczenie odpiąć?

Podczas pierwszego testu wody kranowej na TDS-e  na kranie mam 120 na tdsie

a09bb5dfd8e5b539med.jpg

e23deeef29c2b7ddmed.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja płuczę każdy prefiltr osobno. Odłączam zwstaw w tym miescu w którym dany prefiltr jest ostatni. Woda leci 15 minut i podłączam ponownie.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobno?a czy demi też trzeba przepłukiwać? tak myślę jeśli każdy osobno to przy każdym przepuszczam wodę z największym syfem jaki znajduje się w kranówie 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Inaczej napisze. Podłączam 5 mikronów i płuczę, krótko jeżeli to wkład a nie liniowy to bajka. Mniejsza z tym. Dokładam węglowy i puszczam minimum na 15 minut aż woda będzie lecieć czysta, dokładam 1 mikron i puszczam na chwilkę, podłączam membranę i puszczam na 15 minut (po nowej membranie tyle płukałem) i podłączam di. Żywicy już nie trzeba płukać. Te z mikronami piszę żeby płukać bo na liniowych widziałem taką informację więc sam płukałem.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.