Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani...

Mam u siebie  Tunze 9004, na razie jest wystarczający, ale... apetyt rośnie w miarę jedzenia i obsada pewnie będzie większa niż zakładaliśmy.  Mamy akwarium  200l z panelem. Konstrukcja jest taka, że do panelu większe odpieniacze nie wejdą, zatem podwieszane się sprawdzą. Wybór pomiedzy aquamedic evo 1000 oraz twistman integra 100.

Macie jakieś spostrzeżenia i doświadczenie z wyżej wymienionymi odpieniaczami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmie ten odpieniacz jest uszkodzony czy tak głośno chodzi ? Bo jesli on tak głośno działa to ja bym podziękował za taki sprzęt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten odpieniacz i jest bardzo cichy! (a co do filmu to obstawiam, że komórka/kamera którą był kręcony film podbiła ostro dźwięk bo jak jest cicho to przy nagrywaniu filmów tak się czasem dzieje)

Edytowane przez flcf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film nagrany przez użytkownika, ktory chciał nam pokazać nieprawidłową prace skimmera. Problem był banalny: drobne ślimaki na wirniku i złe zanurzenie... Skimmer jest bardzo cichy.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten odpieniacz pracujący u Jadwigi - skoro tam się sprawdził, dla mnie jest to wystarczającą rekomendacją.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzuciłem filmik z pracy OB-100in, po konsultacji tel. z firmą Twistman problem rozwiązany. Po za tym bardzo czuły mikrofon był w kamerze (nagrywane w nocy) może dlatego sprawiło takie wrażenie. Ogólnie odpieniacz bardzo cichy

Edytowane przez AllShotgun (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden film a mógł trochę namieszać. Moim zdaniem twistman to naprawdę porządna firma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Jestem tu nowy,chciałem się podpiąć pod temat oceny,co sądzicie o deltec mce400? jestem na etapie kompletowania sprzętu do 200 litrów,niemam za bardzo miejsca na sump i szukam jakiegoś odpieńka do zawieszenia,ale ile pytań tyle opinii.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was podwiesza ten odpieniacz? NA jakiej zasadzie i czy zmieści się w komorze panelowej 14cm na 10m. 

np. aquamedic evo 1000, wchodzi do komory sama pompa, a odpieniacz wisi na scianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ten wejdzie Hydor SLIM-SKIM Performer  250l 250.65.  10cm na 11cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :):) Odpieniacz super, ale widzę, że caly musi być w wodzie, czyli do mnei do komory nie wejdzie. Zostaje zatem aquamedic evo 1000. pompa ma wymiar 12/6/8cm. Wejdzie idealnie, a odpieniacz wisi na scianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.