Skocz do zawartości
AquaManiac

O karmieniu korali słów kilka.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak seb kalibrowalem. A fito lalem bez opamietania. Ile sie narobilo tyle wlalem. Ale po skoku zasolenia juz nic nie leje. Jest go na tyle ze wszystko samo smiga. Nawet mysis osiągnęło zauważalna populację. A jak wodę z baniaka postawie na okno to w 3 dni zrobi się zielona.

---

I am here: http://tapatalk.com/map.php?2xaqzp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kalibrowałeś go przed pomiarem? Ja karmię ze dwa razy w tygodniu w nocy, mocno zmiksowanymi mrożonkami.

Seb czyli jak leje 1,5ml rozpuszczonych mrożonek i 1 ml coral accel codzień,potem co środe daje im połowe ampułki reefbustera i co niedziele daje po 5 ml nonoA,B Kenta to chyba wystarczająco,no i jest urozmaicenie,No3 nie skacze Po4 tez stoi w miejscu więc chyba jest ok mam 105l co o tym myślisz?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb czyli jak leje 1,5ml rozpuszczonych mrożonek i 1 ml coral accel codzień,potem co środe daje im połowe ampułki reefbustera i co niedziele daje po 5 ml nonoA,B Kenta to chyba wystarczająco,no i jest urozmaicenie,No3 nie skacze Po4 tez stoi w miejscu więc chyba jest ok mam 105l co o tym myślisz?

Aha zapomniałem dodać że nie mam ryb,wiec to co leje leje tylko dla korali,a moze źle robie to poprosze o porade,lub polecenie jakiegoś dobrego jedzonka dla nich,ostatnio zakupiłem na allegro pokarm dla korali http://allegro.pl/pokarm-dla-sps-i-lps-i2335784469.html Jestem ciekawy co o nim sądzicie...moze ktoś go używa fajnie by było jak by sie ktoś pochwalił ile tego leje i jak reagują korale


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat! szybkie pytanko, jak karmicie mrozonkami to robicie to dla każdego korala z osobna(pipeta) czy globalnie wlewacie pokarm do zbiornika?


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnę temat, pewnie na chwilkę, ale grzebałem w necie, czy "zmuszać" te korale, które nie chcą polipować w nocy do wyciągania "macek" nocą, czy karmić w dzień. A może karmić jedne w dzień, a drugie w nocy? Odpowiedzi nie znalazłem, ale za to wygrzebałem ciekawy artykuł (moim zdaniem):

http://www.advancedaquarist.com/2012/12/corals2

Ciekawa konkluzja: karmienie nocą może przyczyniać się do rozpuszczania szkieletu koralowców i zmniejszenia wzrostu. W warunkach naturalnych efekt ten jest prawdopodobnie neutralizowany przez dużą dostępność planktonu, czyli co? Jak karmić nocą to na maxa, a jak w dzień to regularnie???


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnę temat, pewnie na chwilkę, ale grzebałem w necie, czy "zmuszać" te korale, które nie chcą polipować w nocy do wyciągania "macek" nocą, czy karmić w dzień. A może karmić jedne w dzień, a drugie w nocy? Odpowiedzi nie znalazłem, ale za to wygrzebałem ciekawy artykuł (moim zdaniem):

http://www.advanceda...2012/12/corals2

Ciekawa konkluzja: karmienie nocą może przyczyniać się do rozpuszczania szkieletu koralowców i zmniejszenia wzrostu. W warunkach naturalnych efekt ten jest prawdopodobnie neutralizowany przez dużą dostępność planktonu, czyli co? Jak karmić nocą to na maxa, a jak w dzień to regularnie???

mnie sie podoba ostatnie zdanie :

Corals may grow faster when they are fed during daytime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzicie to czy warte ?

Look at this on eBay:

PHYTOPLANKTON PHYTO MARINE CORAL FOOD SALTWATER SPS EBAY BARGAIN +LOYALTY SCHEME

http://bit.ly/1j8Pq5J

Wysłane z mojego iPhone 5s przez Tapatalk

Jest na forum temat o hodowli fitoplangtonu


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce się zabrać wreszcie za skomponowanie mieszanki dla moich korali (głownie miękkie i LPS) i teraz zastanawiam się nad składem z mrożonek myślałem nad: planktonem: zielony, czerwony, ikrą, jajami krabów i krewetkami koktajlowymi do tego Gro Tech Vitamino. Co jeszcze dodać ? Zastanawiam się jakie proporcje tego robić, na początku chce spróbować karmić co 2 dzień i zobaczyć jaki będzie efekt. Jakie proporcje zrobić tej mieszanki po kostce każdej mrożonki? Ile podawać na początku (wiem że to sprawa indywidualna) ale orientacyjnie np. odpowiednik jednej kostki mrożonki co 2 dzień?

Przy przekarmianiu jakie parametry mogą mi polecieć (na które zwracać uwagę)?

P.S Co polecacie na przyspieszenie wzrostu korali?

Edytowane przez mpc (wyświetl historię edycji)

Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Przestawiamy się na karmienie w dzień? Jest sens?


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomijajac sprawe, czy korale sie naucza polipowac w dzien, to mowimy tu o kompletnie nienaturalnym zachowaniu. Korale zaczynaja sie odzywiac heterozywnie w nocy nie dlatego, ze maja taki kaprys tylko dlatego, ze w ocy jest wiecej pozywienia w wodzie. Czesc korali ma inne polipy w dzien - do lapania swiatla a inne w nocy do lapania pokarmu. Jesli mowimy tu o karmieniu planktonem to mysle ze to nie ma sensu. Zgodzilbym sie jednak z teza o suplementacji w dzien w przypadku pokarmow plynnych, ktore sa pobierane bezposrednio z wody na zasadzie endocytozy.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak karmić planktonem czerwonym który jest zamrożony?? Rozmrozić i wstrzyknąć bezpośrednio do akwarium i niech sobie pływ a w toni czy bezpośrednio na korale?? W dzień cz w nocy karmić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak karmić planktonem czerwonym który jest zamrożony?? Rozmrozić i wstrzyknąć bezpośrednio do akwarium i niech sobie pływ a w toni czy bezpośrednio na korale?? W dzień cz w nocy karmić??

Poczytaj :) Wszystko jest na forum a w skrócie zrób sobie najlepiej jakiś mix do karmienia. Jeśli chcesz sam plankton no to nie ma problemu czy wlewać czy rozmrażać zależy od ilości korali i tego jakie to korale, ja wlewam po prostu do zbiornika - kiedyś podawałem bezpośrednio i nie widzę różnicy.


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem co raz blizej stwiedzenia ze koral im bardziej polipuje w dzien nienaturalna dlugoscia polipow tym bardziej jest glodny.

A dlaczego.

Popierwsze to co napisal Bartek

Po drugie koral nie je tylko po przez lapanie polipami i swiatlo (symbioza z zooksatellami) , ale i adsorbujac "skladniki" przez tkanke z kolumny wody.

Teraz wyobrazmy sobie sytuacje. Mamy super warunki oswietleniowe, dobre parametry do wzrostu. Koral chce sie rozrastac, ale z zooxantelli ma nie wiele energii bo NO3 i PO4 mamy zerowe lub na pograniczu. Co mu pozostaje, a no zrodlem nitrogenu moglyby byc bakterie czy wlasnie wspomnianine substancje z kolumny wody.

Jednak w akwariach zageszczenie bakterii w kolumnie wody to tylko 1/10 tego co jest na rafie. Majac na uwadze jeszcze to ze niektorzy maja mocno przeskalowane odpieniacze korale wyciagakja wlosy (juz nie polipy) jak blagalne rece glodnych dzieci w Afryce.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłbym w rozwazaniach dalej. Wszystkiego mają mało.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylke te 3/4 kg to na kawalek rafy. Na metrze kwadratowym rafy gatunkow zwierzat jest setki a zageszczenie jak w Chinach. Przekroj przez wszystkie krolestwa rodziny i grupy, gatunki

W kazdej dziurce w skale dostrzezemy zwierza. W akwarium natiomiast mamy pustynie w porownaniu z tym co na rafie, wiec podanie takeij ilsoci pokarmu jest nie tyle nie mozliwe ze wzgledu na nasze systemy filtracyjne co po prostu bezlecowe.

Poza tym nie tylko Dr Tim opisal ze korale sa w stanie pokryc swoje zapotzrebowanie energrtyczne w 95% ze swiatla . Oczywiscie zapewnimy odpowiednie warunku oswietleniowe i nie zapomnimy czym sa i czego potrzebuja zooksantelle.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile podajemy papu wagowo na standardowy baniak około 400 L - chodzi o całośc bio masy -

10/20 dkg wiecej ,mniej w przeciągu doby

Nie walnales sie w ilosciach zer?

20dkg to 200g

Opakowanie CoralFood od AF to 25g.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tej energii, jak nie ma budulca. A budulec to nie tylko wapn i (wodoro)weglany. Jest jeszcze macierz organiczna, białko, do którego budowy potrzebne są aminokwasy, pozyskiwane z konsumpcji innego białka, lub "prosto" z wody. Budowa bialka wymaga nakladu energii i zle jest jesli to bialko staje sie zrodlem enerii. Jak widać z artykułu koralowce opanowały ten temat perfekcyjnie.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo co sie dzieje np. w nocy, kiedy slonce nie zapewnia energii do fotosyntezy? Koral w nocy nie idzie spac, koral w nocy normalnie funcjonuje, a poniewaz jest KONSUMENTEM CIĄGLYM tzn. je przez caly czas, sila rzeczy musi w nocy jesc cos innego niz to co dostaje od symbiontow. Zastanowmy sie co moze jesc:

W takim razie idealnym rozwiązaniem powinno być świecenie 24h. Ale tak nie jest.Korale, podobnie jak każde zwierzęta mają swój fotoperiod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.03.2007 o 10:00, AquaManiac napisał:

autotroficzne gdyz wytwarzaja sobie pokarm same w wyniku procesu fotosyntezy

Nie wszystkie !

I jak to pisano na tym forum : nie można powielać nie prawdziwych informacji .

A myślę iż to ma się tyczyć wszystkich .

Cytuję " powielanie głupot" itp itd.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko czy stosuje ktoś albo stosował GroTech Plankto Marine

Czy warto bo kilka osób mi poleciło, ale chciałem usłyszeć tez od większej ilości osób coś na ten temat.

 


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nikt nie stosował.??????


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.