Skocz do zawartości
mrppp14

Podkład pod akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
zastanawiam się czy mogę pod akwarium położyć piankę poliuretanowa o grubości 2cm. Mam akurat takiej sporo w domu. Arkusze po 230cmx110cm. Nie jestem pewny czy taka wysokość panki nie wpłynie jakoś na stabilność akwarium. Ma ktoś z Was coś podobnego pod akwarium?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie bym sie nie zastanawial. Chociaz 2 cm troche grube, ale jak woda przyjdzie to bedzie ok. Ale jeszcze niech ktos inny sie wypowie.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest za miękka, ja bym kładł styropian, jaką masz wielkość akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj tą piankę. Zostaw tylko centymetr zapasu do okoła bo jak ją akwarium docisnie to może lekko uciec na bok. Obetnij finalnie po zalaniu. Akwarium dociśnie piankę równo i nie powinno być problemu. Pytanie tylko czy to nie będzie szpecic? Typowa pianka ma kilka mm i nie widać jej z pod akwarium.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą piankę o grubości 2cm pod sumpem 900 litrowym i już rok tam siedzi bez uszczerku

7970790_20170414_063732.jpg

 


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz piankę to ją wykorzystaj. Zniweluje drgania aparatury i "ociepli"spód. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, snochems napisał:

Według mnie jest za miękka, ja bym kładł styropian, jaką masz wielkość akwarium ?

128x60x60

 

13 godzin temu, Darek85 napisał:

Dawaj tą piankę. Zostaw tylko centymetr zapasu do okoła bo jak ją akwarium docisnie to może lekko uciec na bok. Obetnij finalnie po zalaniu. Akwarium dociśnie piankę równo i nie powinno być problemu. Pytanie tylko czy to nie będzie szpecic? Typowa pianka ma kilka mm i nie widać jej z pod akwarium.

Nie powinna. Chociaż do zależy czy szklarz, który robi mi lacobel zrobi tak jak prosiłem, żeby szkło nachodziło ok 3cm na akwarium (blat pod akwarium + podkład). Wszystko powinno schować się pod zabudową stelaża. I zrobie jak mówisz. Zaleję akwarium poczekam z dzień, żeby pianka się docisnęła i ją dopiero wytnę do rozmiarów akwarium.

Dzięki za pomoc


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamówiłeś akwarium to jeszcze wszystko możesz zrobić, tzn każ dociąć szkło lacobel tak aby nakleić je na szyby akwarium i aby przykryła piasek i zamaskowała podkład pianki pod akwarium. Tak jak u mnie:

8167225_20170509_101921_001.jpg


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pod akwarium dawałem styropian 2cm, teraz podkłady pod panele 

podklad-pod-panele-podlogowe-arbiton-fix-prix-gr-5mm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te podkłady że sklepów akwarystycznych też przypominają te pod panele. Głównie chodzi o to żeby dać cokolwiek. Na bardzo krzywy blat najgrubszy podkład nie pomoże. Ale połóż akwarium bez podkładu, a pod nim znajdzie się ziarno piachu to po zalaniu nacisk punktowy będzie tak duży że dno pęknie napewno.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pod akwarium nadaje się pianka polietylenowa sieciowana oznaczana jako XLPE lub XPE o gęstości ok. 30kg/m3 i grubości 5mm. Ten rodzaj pianki ma "pamięć kształtu", wodochłonność na poziomie poniżej 1% i doskonale nadaje się do takiego zastosowania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzylem pianki eva 100kg/m3 o grubosci 10mm i wszystko ok - pianka byla w domu wiec wykorzystalem

Ale widzialem ze duzo ludzi kladzie na stytopian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.