Skocz do zawartości
Kuba8909

DZIWNE COŚ :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś wieczorem zauważyłem cos dziwnego na skale , niestety nie zdążyłem zrobić zdjęcia ponieważ to ,, COŚ'' po 3 sekundach uciekło do skały , spróbuję opisać :

taki jakby kawałek falującego materiału , biały lub beżowy , kiedy odpływał poruszał swoimi ,, skrzydłami'' niczym płaszczka , wielkość ok 2-3 cm średnicy w sumie to nawet kształtem podobne do płaszczki , tylko bez ogona , głowy itd, musiało to być jakieś zwierzę ponieważ poruszało się w konkretnym kierunku a nie bezwładnie ,  bardzo delikatnie płynęło się to po wodzie , byłem w takim szoku co to jest że nawet nie zrobiłem zdjęcia, ma ktoś pomysł co to mogło być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu poszukaj.

Pericelis może?

 

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym wiedział to bym tu nie pytał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn miał kiedyś takie małe blado żółte stworzenie. Okazało się, że to jakiś gatunek strzykwy. Kiedy była mała w popłochu uciekała robiła się niemalże płaska. Rok póżniej ubiła całą obsadę rybną i sama też padła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzykwy chyba nie pływają w toni wody? Chyba, że porwał to coś prąd wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu kolegi zrozumiałem, że nie poruszało się bezwładnie tylko w określonym kierunku. Czasami jak strzykwa ucieka można odnieść wrażenie, że jest płaska. Zastanawia mnie tylko te falujące skrzydła. Tamta gadzina miała po bokach jakby różki, które mogły by to przypominać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płazińce tak potrafią pływać falując ciałem, duży wirek albo drapieżna Pericelis jak pisał już @katani 

wystaw w nocy jakieś zanętowe mięsko blisko skały przyczep żyłką do kamienia by nic go nie wciągło do nory :) i w nocy z latarką słabą powolutku obserwuj co przyszło na wyżerkę - jak nie przywiążesz mięska do czegoś ciężkiego to wieloszczety to zabiorą do nory i tyle będzie z oglądania.

Tego Pericelisa to przydało by się złapać bo on załatwi wszystkie ślimaki w zbiorniku i inne mikro życie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pericelisa mam u siebie w zbiorniku i nigdy nie widziałem żeby pływał w toni tylko raczej chodzi mocno przyssany do skały. Ciężko dziada złapać a muszę go dorwać bo rzeczywiście zjada ślimaki. Te ślimaki które są na skałach mogą zapomnieć że przeżyją spotkanie z tym pericelisem, a te co siedzą na szybach żyją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się jakieś czytelne zdjęcie. Bez tego identyfikacja będzie raczej niemożliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten gagatek . 
 

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz mogę coś napisać :) a więc tak wydaje mi sie że najbardziej byłó to coś podobne do tego ,, gościa'' z obrazka Waminoa sp2 , najbardziej mi pasuje z wyglądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.