Skocz do zawartości
Adifoto

Druga Solanka 128L + Sump pytania sprzętowe

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciał bym wszystkich serdecznie przywitać!

Od paru miesięcy prowadzę nano kostkę 30L 
Popełniłem trochę błędów których już nie popełnie przy nowym akwarium :)
Akwarium zamówione 80x40x40 + komin po prawej stronie. 
Stelaż pod akwarium już wykonany. 
Wrzucę zdjęcia jak tylko pomaluje :)

Lada dzień akwarium będzie do odbioru przednia szyba Opti. reszta standard. więc na pewno będzie fotorelacja!

W starym akwarium wszystko śmiga pływają dwa błazenki (czarny i czerwony) oraz krewetka czyszcząca. 

 

Mam kilka pytań o sprzęt który chce zakupić. 


pompa obiegowa: 

http://allegro.pl/jebao-fa-1500-pompa-obiegowa-1500l-h-i6913521448.html

LUB

http://allegro.pl/atman-at-203-pompa-2000l-h-z-regulacja-przplywu-i7015320864.html

chyba że lepiej poczekać i kupić Jebao 2500 ??

 

mam 2 falowniki jeden najtańszy JVP101 2500l/h oraz włoskiej firmy 1000l/h myślę że puki co starczy - poprawcie mnie jeżeli się mylę??  (docelowo będą JEBAO SW-2 2500 )

 

Grzałka aquarel 75W chyba styknie??

 

Odpieniacz:

http://allegro.pl/boyu-dg-2520-wys24h-i6718876973.html#thumb/4 

myślałem nad tym 


Sump 30L 
Jeszcze nie myślałem nad komorami 



Oświetlenie: 

znalazłem takie światełka co myślicie?? 

http://allegro.pl/aquael-leddy-slim-32w-marine-80-100cm-morska-i6745695347.html    

LUB 

http://allegro.pl/aquael-leddy-slim-32w-actinic-80-100cm-morska-i6745684350.html

 

Przed zakupem wszystkiego liczę na wasze podpowiedzi! :)

Z góry dziękuję! 

 

Edytowane przez Adifoto (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Co do pompy obiegowej to 1500 l/h starczy, sugeruję poszukać jak najcichszej, dołożyć nawet parę zł jak będzie trzeba, bo warto!

Odpieniacz boyu odradzam, kiedyś miałem mniejszą sztukę tej firmy... po kilku tygodniach się pozbyłem bo był tak słaby i kupiłem Tunze 9002. Możesz jeszcze fajny odpieniacz na forumowym targowisku wyrwać!

A co do światła to musiałbyś obie te belki kupić, jeśli się właśnie na te zdecydujesz. Chociaż podejrzewam że wtedy będzie trochę zbyt biało w akwarium i trzeba będzie dołożyć jeszcze coś niebieskiego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli oświetlenia muszę szukać dalej i odpieniacza.... eh :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacza owszem, ale z tego co na forum widziałem to tych belek Aquaela co je tu wkleiłeś trochę osób używa, tylko musiałbyś mieć takie dwie, bo jedna to po pierwsze zbyt mało światła, a po drugie mając tylko aktynikę albo tylko światło białe akwarium nie będzie ładnie wyglądać, no i po trzecie, z dwoma różnymi belkami zapewniasz szersze spektrum promieniowania, co się zapewne przełoży na bardziej zadowolone koralowce. Potem (albo już na początku) mógłbyś dokupić drugą belkę aktyniczną jakby Ci światła niebieskiego brakowało, ewentualnie dołożyć belkę z T5, miałbyś łącznie około 100W światła co na koralowce miękkie i LPSy starczy.

Ja mam u siebie chińską lampę LED z potencjometrami dzięki którym reguluję osobno ilość białego i niebieskiego światła, zawsze więcej ustawiam niebieskiego bo tylko wtedy mi się akwarium podoba. Możliwość dokładnego ustawiania obu kanałów jest dużo lepsza niż przekładanie świetlówek, albo takich belek oświetleniowych. Na oświetleniu nie polecam oszczędzać :)   

Pooglądaj na forum co ludzie mają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 jedikk1 a możesz się pochwalić jaką lampę posiadasz?? :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

2 takie belki to w tej cenie mesz Chinkę 120w z tym, że ona oświetla obszar do 60cm o ile dobrze pamiętam

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się podpiąć pod temat (sam wskakuje niedługo na 125 z 60). Jak to jest z tymi LEDami? U nas szalone ceny rzędu 1000zl a z allieexpress 100w sterowana typowo pod morskie można wyrwać za 3 stówki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie coś:

120W, dwa rodzaje ledów (bez dodatkowego zielonej czy czerwonej diody), bez soczewek. Świeciła 2,5 roku pod 112 L, miękasy i LPSy rosły jak głupie, poza tym bardzo ładnie wszystko wyglądało, link do akwarium w stopce :)

Teraz te sama lampe używam do miesięcznego 225 L, długość akwarium 90 cm, samej lampy około 40 z czego obszar led mniejszy... i daje rade, na razie wszystko dobrze, światła wydaje się starczać, niecałe 2 tyg temu wrzuciłem kilka koralowców i nic nie narzeka, a nawet nie świecę na 100%. Co prawda na jednym boku mam troche zaciemnione miejsce, co wynika też z ułożenia skały, przy innym ułożeniu byłoby jeszcze lepiej. Generalnie polecam, do akwarium 80 cm w sam raz, do 90 jeszcze też da radę, do 100 juz pewnie będzie ciężko, oczywiście wszystko zależne od wysokości zawieszenia lampy i ułożenia skały... u mnie wisi na około 20 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.