Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dylemat,nie moge tego pojac - korale z wyzszej polki - stein korale jak Euphilia i inne mi ladnie rosna a niektore psiary miekkie padaja - nie lapie tego,bo wode i oswietlenie mam w pozadku.Zuantosy - co kupie jakas szczepke to powoli sie zmniejszaja az zanikna.

Moze cos zle robie - uswiadomcie mnie Panstwo.

pozdrowienia

Diodon


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy że masz dobrą wodę i oświetlenie. Część korali lubi słabsze oświetlenie inne zaś mocniejsze. Zoa wcale nie są łatwymi koralami. Napisz coś o akwarium bo z fusów ciężko coś wywnioskować.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Diodon napisał:

Witam

Mam dylemat,nie moge tego pojac - korale z wyzszej polki - stein korale jak Euphilia i inne mi ladnie rosna a niektore psiary miekkie padaja - nie lapie tego,bo wode i oswietlenie mam w pozadku.Zuantosy - co kupie jakas szczepke to powoli sie zmniejszaja az zanikna.

Moze cos zle robie - uswiadomcie mnie Panstwo.

pozdrowienia

Diodon

czyli woda lub oświetlenie nie jest w porządku


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle koralowce twarde wymagają wody czystej czyli NO3 w okolicach zera a PO4 0,01 do 0,05 Natomiast miękkie lubią wodę "brudną" tzn NO3 około 10 -20 a PO4 0,05 - 0,08


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A to sie juz od Was cos nowego dowiedzialem  co i jakie korale lubia.

Mam 12 nie duzych rybek - na ten litraz to nie duzo.

Woda:no coz uzywam tych lichych testow JBL-a bo tu nie moge dostac saifelta - staram sie miec idealna wode.

Oswietlenie : 3 lampy Ecotech (led) rozstawione obok siebie.10 godzin dziennie - od 13:00 do 23:00.

Bo wlasnie kiedys, kiedy to mialem nie za dobra wode to psiary szybko rosly a teraz widze,ze twarde szybciej.

Mam dosc czesto za duzo Po4 i pusczam codziennie po pare ml przez pompe dozujaca taki skladnik,ktory to ubija w norme.Za duzo,bo codziennie karmie miesem.

 

pozdrowienia

D

18789060_1501209283278664_1371792416_o.jpg

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Diodon napisał:

Witam

A to sie juz od Was cos nowego dowiedzialem  co i jakie korale lubia.

Mam 12 nie duzych rybek - na ten litraz to nie duzo.

Woda:no coz uzywam tych lichych testow JBL-a bo tu nie moge dostac saifelta - staram sie miec idealna wode.

Oswietlenie : 3 lampy Ecotech (led) rozstawione obok siebie.10 godzin dziennie - od 13:00 do 23:00.

Bo wlasnie kiedys, kiedy to mialem nie za dobra wode to psiary szybko rosly a teraz widze,ze twarde szybciej.

Mam dosc czesto za duzo Po4 i pusczam codziennie po pare ml przez pompe dozujaca taki skladnik,ktory to ubija w norme.Za duzo,bo codziennie karmie miesem.

Ale nie podales litrazu akwarium ani nazw ryb. Nie duze to pojecie wzgledne za rok moga byc duze. Testy JBL sa do bani do akwarium morskiego.

Problemem jest zapewne Po4, podajesz skladnik ktory to ubija ? w sensie co? jakis absorber wkladasz ?

Jakie masz masz zasolenie ? azotany wapn magnez itd. Karmisz miesem ? To chyba piranie tam trzymasz :D


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mib86 napisał:

Ale nie podales litrazu akwarium ani nazw ryb. Nie duze to pojecie wzgledne za rok moga byc duze. Testy JBL sa do bani do akwarium morskiego.

Problemem jest zapewne Po4, podajesz skladnik ktory to ubija ? w sensie co? jakis absorber wkladasz ?

Jakie masz masz zasolenie ? azotany wapn magnez itd. Karmisz miesem ? To chyba piranie tam trzymasz :D

Miesem - mysle tu o mrozonkach.

Po4 - ubijam plynem o nazwie - Phospate Minus firmy Tetra - codziennie podaje dozownik pompy

Litraz jest przy moim Nicku - 1000L

Ryby 4 clauny+Haveidoctor+Blemi-Rozdymka Perlowai+rybka kofer,Centropyge loricula.

Zasolenie:::1,020

No2------------0

No3------------podniesione,zaden z tych JBL kolorow nie pasuje do koloru testu i ciezko......

Mg--------------1550

Ca--------------460

kh---------------8

Jak ubic No3 ? on jakos laczy sie z Po4 tak?

poz

 

D

IMG_4998.JPG

IMG_4999.JPG

IMG_4996.JPG

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim niskim zasoleniu 1,020 masz wysokie Ca, Mg, kh to rozumiem, że lejesz ballinga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam calciumreaktor,ale wylaczone Co2 - wiec dostarcza mi Ca a z dozujacej pompy dostarczam Mg i jod dla Xenii.

Co tydzien dodaje Grotecha A,B,C

Mam podniesc zasolenie ? bo korale to lubia nie?

Ponawiam pytanie :::: jak ubic No3?

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ostatnio taki zamawiałem znajomemu i montowałem mu. Warte tych pieniędzy. .

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem reactor spagetti z prefiltra chińczyk poj. 2,3l. Do tego dokupiłem 2 węże po 2 metry. Jeden fi 16 jeden fi 22. Po dwie złączki i po 2 kolana 90 stopni. Uruchamiałem go mając po4 na poziomie 1mg/l i no3 30. Do tego najtańsza pompa obiegowa za 60 zeta. Oświetlenie miałem z zapasów 2x6w aquael leddy plaint 6000k. W tydzień spadło do pozuomu no3 6 po4 0,1 i tak sie utrzymuje od miesiąca. Z tym, że u mnie jest zasyfiony zbiornik i teraz widać jak się oczyścił panel. Siporax był tak brudny, że nie było go prawie widać. Teraz jest jak świeży ze sklepu. Biorąc pod uwagę efekt oczyszczenia systemu daję głowę, że w kolejny miesiąc zejdzie no3 i po4 w okoloce zera. Całość wyszła mnie jakieś 230 zeta i nieco ponad godzinę roboty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok - ale co dajecie do srodka ? jaka substancje - bo takie pojemniki na Reactor to ja mam,tylko co do srodka ????

 


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Wystarczy gąbka na rurce z 2 cm od dna i tak samo na górze. Między to spaghetti i tyle.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Diodon napisał:

Wszystko ok - ale co dajecie do srodka ? jaka substancje - bo takie pojemniki na Reactor to ja mam,tylko co do srodka ????

 

Wystarczy spagetti i swobodny przepływ. Żeby, spagetti nie wywiało do środka na wyjściu dajesz sitko. W prefiltrze miałem oryginał wiec nie kombinowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tu gdzie mieszkam spagetti nie dostane,dla tego pytam o zawartosc reactora.


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spagetti zamowisz przesyłkę z każdego sklepu. Aa o prefiltr ma być przezroczysty żeby swiatlo dochodzilo xp. Świecę 16/8h od 16 do 8 rano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Niemczech i cos takiego nie wwidzialem ani nie slyszalem,wiec zrobil bym to sam,ale nie wiem jaka jest zawartosc.


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Diodon napisał:

Mieszkam w Niemczech i cos takiego nie wwidzialem ani nie slyszalem,wiec zrobil bym to sam,ale nie wiem jaka jest zawartosc.

Z tego co mi wiadomo to w Niemczech też mają spagetti na sprzedaż. Często wysyłają w gratisie jak się upomnisz kupując cokolwiek. Musialbym kuzyna zapytać ale to jutro bo zapewne śpi obecnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po4 - mam 0,2 a No3 50 - to za duzo,co mam robic ?

 

Teraz, dla syna napisał:

Z tego co mi wiadomo to w Niemczech też mają spagetti na sprzedaż. Często wysyłają w gratisie jak się upomnisz kupując cokolwiek. Musialbym kuzyna zapytać ale to jutro bo zapewne śpi obecnie. 

Ale za nim to kupie - to co moge na szybko innego wykonac ?


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vsv method i bakterie. Ale ja nie jestem tego zwolennikiem. Przyznam że nie stosowalem tej metody mimo że pomaga. Wole naturalne srodki. Uwazam ze jak w ciagu tygodnia zastosujesz reaktor glonowy to nic zlego sie nie stanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko to chyba tylko podmiana wody , trochę napewno spadnie .za szybki spadek nie jest dobrym pomysłem.

Edytowane przez ramus 590l (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, maciej01 napisał:

Dzieki i to narazie mi pomoze.

13 minut temu, dla syna napisał:

Z tego co mi wiadomo to w Niemczech też mają spagetti na sprzedaż. Często wysyłają w gratisie jak się upomnisz kupując cokolwiek. Musialbym kuzyna zapytać ale to jutro bo zapewne śpi obecnie. 

Wypytaj sie brata prosze co i jak.


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.