Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra koledzy....wiem o co chodzi i wam dziekuje za pomoc.

Moja wody dzis ::::::::::::

KH----------------------------7

Ca----------------------------440

Mg----------------------------1500

Po4---------------------------0,2

No3---------------------------15

 


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miekkie i lpsy woda wypas. Spsy jakieś masz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, dla syna napisał:

Na miekkie i lpsy woda wypas. Spsy jakieś masz? 

Ale ja nie wiem ,ktore to sps-y a lps-y?

Wiem,ze mam ::::


Leder Finger--to miekki

Xenia umbellata pumpende Xenia's

Anthelia

Pachyclavularia sp ----Briareum asbestinum-------------------------------------- zielona trawka

Clavularia sp

röhrenkoralle

Kenia Baumschen -----miekkie

Euphyllia

Bart coral

Blastomussa merleti

Echinophora--Acanthastrea

Caulastrea sp

 

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok na fotce z początku wątku nie widzę wymagających koralowców chodz fotka średniej jakości. Widzę że fosforany spadają. Czyli wynika, że jesteś na dobrej drodze. Puki co to rób to co robisz jeszcze przez conajmniej kilka tygodni. Rozumiem, że wizualnie korale też mają się lepiej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maja sie lepiej tylko Euphilie nie napompowane sa,a tak wszystko powoli rosnie i nowe polipy sie pokazuja.Co z Grotechem a,b,c - mam juz podawac ?

D


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Diodon napisał:

Maja sie lepiej tylko Euphilie nie napompowane sa,a tak wszystko powoli rosnie i nowe polipy sie pokazuja.Co z Grotechem a,b,c - mam juz podawac ?

D

Ja z tego nigdy nie korzystałem. Jeśli to zwykły balling to tak, jeśli są tam jakieś dodatki to nie. Lepiej niech się wypowie ten co to stosuje. U mnie euphyllia zaczęła się pompować po podaniu strontu i jodu. Ale ja miałem niedobory tych pierwiastków i z pełną świadomością je dozowałem. Euphyllia ruszyła z kopyta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Diodon napisał:

Co z Grotechem a,b,c - mam juz podawac ?

Moim zdaniem: nie. Gdyż:

za młode akwarium, masa koralowa niewielka, regularne podmiany lepiej regulują pierwiastkami, jesli nie widzisz niedoborów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw karmisz tego sun coral ?  To tubastrea jak sadze. A co to jest Bart coral ?

Grotech imho to tutaj az tak potrzebny nie jest. Podmiany wystarcza - ewentualnie jak lps zaczna budowac szkielet to nad ballingiem jakims trzeba by pomyslec jesli podmiany nie beda wystarczac.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu Po4 wyprysna na 0,8 - mam w akwe absorber po4 dopiero 13 dni - powiadaja,ze 3 tygodnie i raus - moze scierwo juz wypuscilo do akwa co do tej pory zgromadzil.

Nie moge znalezc powodu tak wysokich fosforanow w takim litrazu.

Wiem ze::

mrozonki nie plukane to robia,suche floken tez podobniez,malo karmie bo nie mam duzo ryb.

Od poczatku mam problemy z Po4,juz opadam z sil..............

D

 

Zauwazylem,ze buteleczki od testow,potrafia byc nie domyte i na sciankach siedzi cos z poprzednich chemikalli.

Wlalem wode i dodalem pierwszy proszek i nagle zrobila sie matowa,jak dodalem  2 czesc testu to test Po4 pokazal mi 1,8 - wkuzylem sie i zeraz zrobilem drugi test i ta woda nie zmatowiala,a test pokazal 0,2.Te buteleczki trzeba myc i do sucha wycierac - bo takie jaja sie dzieja.

D

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ale sie wkuzylem,ze oddzielny post pisze do Was.

Palnkton,ktorego kupilem 15 litrow,ktory dziennie podawalem M/W....20 - 25 ml dziennie i po zbadaniu na Po4 - jest gorszy niz 1,8............

a ja to gowno sam sobie wlewalem i tego nie wiedzialem,ale dzis zajazylem i zbadalem.

Zielone w nim lezy na dnie butelki,wiec za kazdym razem musialem mieszac.

Te malutkie ustrojstwa poprostu sa zdechle i mamy powod z kad ten Phosphat...........

Plankton jest w slodkiej wodzie i tu pytanie - czy tym samym testem od slonej moge slodka badac ? chyba tak nie ?

Odpiszcie  cos ..

D

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Diodon napisał:

Witam,ale sie wkuzylem,ze oddzielny post pisze do Was.

Palnkton,ktoreko kupilem 15 litrow,ktory dziennie podawalem M/W....20 - 25 ml dziennie i po zbadaniu na Po4 - jest gorszy niz 1,8............

a ja to gowno sam sobie wlewalem i tego nie wiedzialem,ale dzis zajazylem i zbadalem.

Zielone w nim lezy na dnie butelki,wiec za kazdy razem musialem mieszac.

Te malutkie ustrojstwa poprostu sa zdechle i mamy powod z kad ten Fosphat...........

Plankton jest w slodkiej wodzie i tu pytanie - czy tym samym testem od slonej moge slodka badac ? chyba tak nie ?

Odpiszcie  cos ..

D

Fito w słodkiej wodzie ? WTF?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Moljzesz napisał:

Fito w słodkiej wodzie ? WTF?

Nie,no masz racje - posmakowalem - slona...........jezu ja sie tylko Was pytam i ucze.............

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Diodon napisał:

Nie,no masz racje - posmakowalem - slona...........jezu ja sie tylko Was pytam i ucze.............

 

13 godzin temu, Diodon napisał:

Nie,no masz racje - posmakowalem - slona...........jezu ja sie tylko Was pytam i ucze.............

Fito powinno odstać jakiś czas na parapecie czy tam w jakimś świetle bez podawania nawozów aż azotany i fosforany wciągnie do zera a potem dajesz do lodówki i tak ci się nie zepsuje przez pół roku. 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.2.2018 o 12:17, Moljzesz napisał:

 

Fito powinno odstać jakiś czas na parapecie czy tam w jakimś świetle bez podawania nawozów aż azotany i fosforany wciągnie do zera a potem dajesz do lodówki i tak ci się nie zepsuje przez pół roku. 

Mam caly czas w lodowce...........a co ma te fosforany wciagnac.....zdechly plankon ?

 

Moja woda dzis ::::::::::::

KH----------------------------7

Ca----------------------------360 - malo!!!!wyrownalem teraz jest ok

Mg----------------------------1400

Po4---------------------------0,3

No2--------------------------005

No3---------------------------15

Sol----------------------------1,021

Napiscie cos.......ucze sie,ale widze,ze tak szczatkowo koledzy mnie prowadza.......................

Na poczatku tak mnie opiepszaliscie ,ze wiedzy nie mam,ale jak sie ucze owej i pytam.............to nikt nic  nie napisze czy robie wszystko ok......

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Witajcie

Nagle z dnia na dzien wszystkie korale sie pompuja,sa o wiele wieksze,geste i tylko Wam podziekowac.....

Struktora bakterii zaczyna wzrastac i powoli radza sobie z Po4,ale na razie jeszcze sam walcze dodajac substaty na uwalenie tego swinstwa i nie wiem z kad to sie u mnie bierze.

Mechaniczna Filtracje w sumpie mam tylko z waty - czy to jest ok ? czy w brudnej wacie zatrzymuje sie po4 ? wymieniam co 4 dni na nowa.

poz

Diodon

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Wasz kolega na privat mi odpisal............to sa Polacy, zawistnie nie pomoga......no trudno - taki nasz narod....ja tylko  pytalem i nikt nie raczyl odpisac.

 

Mechaniczna Filtracje w sumpie mam tylko z waty - czy to jest ok ? czy w brudnej wacie zatrzymuje sie po4 ?

Palnkton,ktorego kupilem 15 litrow,ktory dziennie podawalem M/W....20 - 25 ml dziennie i po zbadaniu na Po4 - jest gorszy niz 1,8...... czy moge badac go testami do po4 ?

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wata u Ciebie jest filtracją mechaniczną to zbiera zanieczyszczenia, brud i na pewno jest w niej więcej po4. Ja nie używam waty do filtracji ale wydaje mi się, że wymieniasz ją za rzadko, spróbuj wymieniać co 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Diodon napisał:

Tak jak Wasz kolega na privat mi odpisal............to sa Polacy, zawistnie nie pomoga......no trudno - taki nasz narod....ja tylko  pytalem i nikt nie raczyl odpisac.

 

Mechaniczna Filtracje w sumpie mam tylko z waty - czy to jest ok ? czy w brudnej wacie zatrzymuje sie po4 ?

Palnkton,ktorego kupilem 15 litrow,ktory dziennie podawalem M/W....20 - 25 ml dziennie i po zbadaniu na Po4 - jest gorszy niz 1,8...... czy moge badac go testami do po4 ?

 

Tak brudna wata może wywalać Po4 i No3 bo po prostu zbiera się tam nie zjedzone przez ryby jedzenie, i się psuje, ja wymieniam raz na dwa dni włókninę filtracyjną - w sumie to też taka wata tylko sprasowana w płaski materiał, w sumie spełnia to samo zadanie, czasami wymieniam codziennie, bo mam tego tylko malutki pasek.


Fito a raczej woda w której pływa można normalnie badać na Po4 testami, z tego co się orientuję ktoś na forum tak badał fito, ale jak podajesz go odrobinę dziennie to raczej nie powinno zwiększać Po4 w zbiorniku - pod warunkiem że filtracja jest dobra, i bakterie dają radę. A te fosforany i azotany w planktonie biorą się z nawozu - pożywki którym się go karmi, ten plankton zielony co go kupujesz jest żywy on pod wpływem światłą zje wszystkie azotany i fosforany i zaczyna głodować, wtedy do lodówki z nim, tam też jest żywy ale w anabiozie - to taki stan przetrzymania niby żyje ale ogranicza oddychanie i jedzenie na maxa :)   żywy plankton w temperaturze pokojowej trzeba napowietrzać zwykłym napowietrzaczem akwariowym i uważać by nie zabrudzić kurzem i innymi paprochami ( bo wejdą pierwotniaki drapieżne i zjedzą całe fito) 

Jak będziesz badać fito - pobieraj wodę do badania tylko nową sterylną strzykawką z apteki - jak będziesz wkładał wężyk do napowietrzania - tylko nowy, i wyparzony we wrzątku.

No3 i Po4 czasami bierze się z tego że nieuczciwy sprzedawca sprzeda nam fito prostu z hodowli, a nie przegłodzoną tydzień partie - do podawania do akwarium nadaje się tylko partia przegłodzona tydzień ( tydzień po podaniu ostatniej kropli nawozu )

 

zasolenie masz trochę małe, ale sporo magnezu i KH też OK, ja bym sprawdził czy refraktometr wskazuje dobrze - tj skalibrował refraktometr płynem kalibracyjnym wedle tego co podaje producent. no chyba ze mierzysz spławikiem, to wtedy trzeba by porównać z innym miernikiem czy dobrze wskazuje. 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panowie....jednak sa tez kochani ludzie i pomoga pytajacemu.......bo to przeciez forum a nie gielda......

Wate bede teraz co 2 dni wymieniac.

poz

D

 

Ps.to wlasnie wlewalem a nie wiem czy to martwe itd

1.JPG

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości. W szkole też wkurzales się na nauczycieli gdy nie opowiadali Ci lektury??? Może warto było by przeczytać cokolwiek na temat prowadzenia akwarium a nie zarzucać komuś zawiści. Brak odpowiedzi być może wiąże się z brakiem czasu/chęci na odpowiadanie na podstawowe pytania. Dziwisz się??? Ty na początki napisałeś że nie masz czasu dowiedzieć się czegokolwiek o własnym hobby. Liczysz że ktoś będzie Cię we wszystkim prowadził za rękę... A to nie od tego jest forum. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, dadario napisał:

Tak z ciekawości. W szkole też wkurzales się na nauczycieli gdy nie opowiadali Ci lektury??? Może warto było by przeczytać cokolwiek na temat prowadzenia akwarium a nie zarzucać komuś zawiści. Brak odpowiedzi być może wiąże się z brakiem czasu/chęci na odpowiadanie na podstawowe pytania. Dziwisz się??? Ty na początki napisałeś że nie masz czasu dowiedzieć się czegokolwiek o własnym hobby. Liczysz że ktoś będzie Cię we wszystkim prowadził za rękę... A to nie od tego jest forum. 

 

a od czego jest Forum ???????? Po co jest dzial dla nowicjuszy ??? niech se poczytaja nie??? wez facet pisz na temat bo widze ze Ciebie wlasnie ugodlo to co napisalem wiec do nich sie zaliczasz.Od poczatku swirujesz ,czepiasz sie i ciagle piszesz nie na temat.Gul Ci lata i tyle.

 

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Diodon napisał:

a od czego jest Forum ???????? Po co jest dzial dla nowicjuszy ??? niech se poczytaja nie??? wez facet pisz na temat bo widze ze Ciebie wlasnie ugodlo to co napisalem wiec do nich sie zaliczasz.Od poczatku swirujesz ,czepiasz sie i ciagle piszesz nie na temat.Gul Ci lata i tyle.

 

Jest po to abyś zdobył podstawową wiedzę a później pytał.

Lejesz coś do zbiornika o czym nie masz pojęcia i później płaczesz.

Najpierw zbieramy informacje a później się za coś bierzemy.

A Szymonowi gul lata że posiadasz "Brak podstawowej wiedzy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, elespero napisał:

Jest po to abyś zdobył podstawową wiedzę a później pytał.

Lejesz coś do zbiornika o czym nie masz pojęcia i później płaczesz.

Najpierw zbieramy informacje a później się za coś bierzemy.

A Szymonowi gul lata że posiadasz "Brak podstawowej wiedzy".

Glupkowata teza...(Jest po to abyś zdobył podstawową wiedzę a później pytał) po co mam potem pytac,jak juz mam podstawowa wiedze....hahahah blizniak Dodario...hah.

A gdzie mam zdobyc te podstawowa wiedze ??? daj link gdzie moge po kolei przeczytac co i jak.

Jak bede mial  wszystkie informacje to leje na wasze forum....bo juz wszystko wiem ale nigdy nie bede obrazac Forumowicza,ktory chce sie cos dowiedziec ja wy oba.

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Diodon napisał:

Tak jak Wasz kolega na privat mi odpisal............to sa Polacy, zawistnie nie pomoga......no trudno - taki nasz narod....ja tylko  pytalem i nikt nie raczyl odpisac.

Są niemieckie, amerykańskie fora itp., czemu tam nie pytasz skoro uważasz Polaków za zawistny naród?

Nikt nie płaci za odpisywanie, nie każdy ma też czas na to. A swoim zachowaniem zniechęcasz innych do pomocy, doceń ze jeszcze są Ci ktorzy próbują Ci pomóc mimo Twojego rzucania o 'zawistnych polaczkach'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale was trafilo co ?? tylko napisz troche prawdy

Tak zrobie


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.