Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podmiana wody byla by wskazana biorąc pod uwagę, że masz twardziele i zasolenie 1,020. Lecisz na granicy. Powinieneś podnieść moim zdaniem do 1,023 ale stopniowo i utrzymując mg ca i khna dotychczasowym poziomie. Upieczesz dwie zdobycze na jednym ogniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w 1000 litrach to by musiała być spora podmiana wody :).

6 minut temu, dla syna napisał:

Podmiana wody byla by wskazana biorąc pod uwagę, że masz twardziele i zasolenie 1,020. Lecisz na granicy. Powinieneś podnieść moim zdaniem do 1,023 ale stopniowo i utrzymując mg ca i khna dotychczasowym poziomie. Upieczesz dwie zdobycze na jednym ogniu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maciej01 napisał:

Tylko w 1000 litrach to by musiała być spora podmiana wody :).

 

Hehe, niestety. Ale jeśli poziom zasolenia jest prawidłowo zmierzony to ja bym przy takiej obsadzie zaczął sie bać. Że po trochu zacznie coś padać i tym samym po4 poszybuje w górę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - jeszcze tego nie przerabialem,ale w/g Waszej uwagi jutro podnosze delikatnie zasolenie,Jade do sklepu po cos na obnizenie Po4 i no3 i zobaczymy co sie bedzie dzialo.

Chce pojac technike i biologie do maximum i za to dzieki,ze pomozecie.

Dzieki Wam za pomoc i prosze o wiecej.

D

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Diodon napisał:

Dzieki i to narazie mi pomoze.

Wypytaj sie brata prosze co i jak.

To kuzyn :-). Tumasz linka: 

https://www.shop-meeresaquaristik.de/Algae-Mangrove-and-more/:::22.html   

Ma tez reaktory na glony itp itd. Ale bierz do tego: Chaetomorpha linum  innych glonow nie stosuj. Chyba że ktoś się wypowie z większym doświadczeniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz poznać technikę i biologię reaktora spaghetti, refugium do maksimum to najlepszy będzie ten artykuł https://reefhub.pl/refugium-filtracja-biologiczna-cz-2/. Reaktor spaghetti to praktycznie to samo co refugium, tylko trochę inaczej zbudowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmienilem 100l i kupilem plyn,ktory jest na alkocholu,ktory ubija Nitrat i po4.

Okazalo sie,ze moj odpieniacz wogole nie pracuje Tunze 9006,ze jest za slaby i tu chyba lezy problem.

Po podmianie wody przez pare godzin jedzie a jutro juz stoi.

ale jaja

D


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten płyn jest na bazie alkocholu to dodawaj też bakterie. Co do odpieniacza to on jest dużo za mały jak na taki zbiornik. Max 500 litrów jeśli są tylko koralowce miekkie. Jeśli w baniaku są lpsy to juz tylko max 350l a przy spsach max 280. Z tego co widzę u Ciebie jest w obiegu 1100l, nawet jeśli jest to ilość brutto to i tak za dużo jak na taki mały odpieniacz. Myślę, że puki co podmiana na chwilę wystarczy a reaktor glonowy i tak będzie konieczny. W tym linku co Ci napisałem masz tam wszysrko co potrzebne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Diodon napisał:

Jak Ci tak skimmer pada to odstaw to. W opisie jest napisane że znacząco poprawia prace skimmera czyli intensywnie cos odpienia. Jesli on jest za maly a dodatkowo zatrzymuje sie, to jest ryzyko "zakiszenia" akwarium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WLASNIE SZUKAM INNEGO sKIMERA PASOWAL BY MI

Tunze 9430.000 DOC Skimmer 9430


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2017‎-‎12‎-‎15 o 13:39, Diodon napisał:

Mam calciumreaktor,ale wylaczone Co2 - wiec dostarcza mi Ca a z dozujacej pompy dostarczam Mg i jod dla Xenii.

To kupy się nie trzyma. Wpierw poczytaj sobie o rektorze wapnia - na jakiej zasadzie on działa. 

Ile tego jodu dostarczasz że aż pompę dozującą musiałeś podłączyć - to jak wiadać też coś nie tak. 

 


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze mi opowiesz ?

10ml dziennie - tak mi w sklepie powiedzieli.

 

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Diodon napisał:

a moze mi opowiesz ?

10ml dziennie - tak mi w sklepie powiedzieli.

 

Zalecane dawkowanie: codziennie 0,5-1 ml na 100 litrów.

Zastosowanie BIObasic znacząco zwiększa wydajność skimmera. 

Zalecamy stosowanie BIObasic tylko w połączeniu ze skimmerem.

Jeśli osiągnięte zostanie pożądane stężenie składników odżywczych lub widoczne osady bakterii na skale, należy zmniejszyć dawkę o połowę.

Ale powtarzam jak masz awarie odpieniacza i dodatkowo jest za mały  to bym tego nie podawal. Faktycznie bakterii nie trzeba lac bo to zestaw bakterii z pozywką. Może dojść do nadmiernego namnozenia bakterii i udusi zbiornik. A szkoda by było mieć 1000l zupy. 

3 godziny temu, Diodon napisał:

WLASNIE SZUKAM INNEGO sKIMERA PASOWAL BY MI

Tunze 9430.000 DOC Skimmer 9430

Ten odpieniacz jest wystarczajacy. Rozumiem że wymiary jego są Ci znane i masz możliwość jego zamontowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo,ze tego nie bede wlewal tylko zajalem sie szukaniem nowego wiekszego odpieniacza.

Spoko - mowisz to tak robie.

Ale mysle,ze jak zastosuje dobry odpieniacz to wszystko wroci do normy.....jak sadzisz ?

Dzieki

D

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale mam pytanie do autora tematu. Jak można mieć 1000l zbiornik, ale nie mieć żadnego pojęcia o podstawowych zależnościach, mechanizmach i działaniu biologii takiego zbiornika? Efekt: chcę mam pieniądze i kupuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Diodon napisał:

a moze mi opowiesz ?

10ml dziennie - tak mi w sklepie powiedzieli.

 

Opowiadam to 2 letniej bratanicy bajki na dobranoc. Ty jesteś już dorosły więc możesz sobie poszukać stosownych informacji.

...tak mi w sklepie powiedzieli - to niech ci też w ty sklepie powiedzą jak kończy baniak z przedawkowania jodu.

 

Z taką arogancją to raczej pomocy fachowej na forum szybko nie znajdziesz.    ....a kasa jak widać to nie wszystko.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuja mnie glupkowate pachnace zazdroscia wywody, maruisza i dadario .Pytam sie milych fachowcow i dostaje poprawna odpowiedz.Jestem w dziale AMATOROW NOWICJUSZY nie zauwazyliscie ??? !!!!!!!!!!! wiec pytam,a to na jaka banke mnie stac - to nie wasza sprawa,jeden jezdzi maluchem drugi mercedesem i co do tego caloksztaltu ma litraz ? i ilosc wydanych na to pieniadzy ? Kupilem duza banke bo pasowala mi na komode i sie zonce podobalo.Raptem rok temu zaczalem sie uczyc jak i co.......jestem gostkiem z rocznym doswiadczeniem i nie bede szedl na studie w tej kwestii - wole zapytac a Wy podobniez chcecie takim pomoc,,ale ale typowa polska zawisc...zj***c a za co ??? przeciez GRZECZNIE pytam z pelnym szacunkiem....Nie kazdy kierowca musi byc mechanikiem to oda do dario....Oboje nie dodaliscie do tematu ZADNEJ MADROSCI z,ktorej by nowicjusz zkozystal ... tylko sarkazm,zawisc i dogryzki...obciach wiecie..........wiec panowie nie piszcie swoich dokuczliwych wywodow do mnie bo to akurat Technologie  znacie dobrze,ale ja znam wiele innych zagadnien i z Was nie drwie wiec prosba - masz beszczelnie kogos obrazac to pluj innym,bo mnie Wasze obelgi nie interesuja - cenie pomoc ludzi - znawcow na poziomie.

Z pelnym szacunkiem

Diodon

15 godzin temu, dla syna napisał:

Zalecane dawkowanie: codziennie 0,5-1 ml na 100 litrów.

Zastosowanie BIObasic znacząco zwiększa wydajność skimmera. 

Zalecamy stosowanie BIObasic tylko w połączeniu ze skimmerem.

Jeśli osiągnięte zostanie pożądane stężenie składników odżywczych lub widoczne osady bakterii na skale, należy zmniejszyć dawkę o połowę.

Ale powtarzam jak masz awarie odpieniacza i dodatkowo jest za mały  to bym tego nie podawal. Faktycznie bakterii nie trzeba lac bo to zestaw bakterii z pozywką. Może dojść do nadmiernego namnozenia bakterii i udusi zbiornik. A szkoda by było mieć 1000l zupy. 

Ten odpieniacz jest wystarczajacy. Rozumiem że wymiary jego są Ci znane i masz możliwość jego zamontowania. 

witaj - Odpieniacz----czy on jest montowany w szawce pod aqua czy w technicznej beczce - na mokro ?

 

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Diodon napisał:

Nie interesuja mnie glupkowate pachnace zazdroscia wywody, maruisza i dadario .Pytam sie milych fachowcow i dostaje poprawna odpowiedz.Jestem w dziale AMATOROW NOWICJUSZY nie zauwazyliscie ??? !!!!!!!!!!! wiec pytam,a to na jaka banke mnie stac - to nie wasza sprawa,jeden jezdzi maluchem drugi mercedesem i co do tego caloksztaltu ma litraz ? i ilosc wydanej na to pieniadzy ? Kupilem duza banke bo pasowala mi na komodzie i sie zonce podobalo.Raptem rok temu zaczalem sie uczyc jak i co.......jestem gostkiem z rocznym doswiadczeniem i nie bede szedl na studie w tej kwestii - wole zapytac a Wy podobniez chcecie takim pomoc,,ale ale typowa polska zawisc...zj***c a za co ??? przeciez GRZECZNIE pytam z pelnym szacunkiem....Nie kazdy kierowca musi byc mechanikiem to oda do dario....Oboje nie dodaliscie do tematu ZADNEJ MADROSCI z,ktorej by nowicjusz zkozystal ... tylko sarkazm,zawisc i dogryzki...obciach wiecie..........wiec panowie nie piszcie swoich dokuczliwych wywodow do mnie bo to akurat Technologie  znacie dobrze,ale ja znam wiele innych zagadnien i z Was nie drwie wiec prosba - masz beszczelnie kogos obrazac to pluj innym,bo mnie Wasze obelgi nie interesuja - cenie pomoc ludzi - znawcow na poziomie.

Z pelnym szacunkiem

Diodon

witaj - Odpieniacz----czy on jest montowany w szawce pod aqua czy w technicznej beczce - na mokro ?

 

Nie ma się co kłócić. Ja też praktycznego doswiadczenia mam niespełna rok. Teoretyczego no to trochę wiecej bo jakies 3-4 lata ale i tak dużo wiecej nie wiem niż wiem. Co do problemu staram się pomóc, jak tylko mogę wszelkimi znanymi mi sposobami tak, żeby autor nie zameczyl zwierzaków. W każdym razie jest chęć pomocy zwierzakom ze strony właściciela, kiedy zauważył, że coś nie gra. Co do pytania o odpieniacz: 

- Głębokość zanurzenia od 100 do 200 mm
- Wymiary: dł. 350 x szer. 300 x wys. 490 mm
- 230V/50Hz, 24W, (115V/60Hz, 32W) przepływ wody: 1600 l/h
- Przepływ powietrza: 1.100 l/h
- Bezpieczny pojemnik na pianę: 2 l  

 

Poprostu wrzucasz do sumpa w odpowiednie miejsce i tyle. Tylko musisz mieć tam odpowiednią ilość miejsca. Na wysokość to conajmniej 65 cm i szerokosc jakieś 45 cm z kazdej strony. Piszę o wymiarach żeby komfortowo z niego korzystać. Zawsze można być magikiem i składać go w całość w komorze docelowej. Podejrzewam, że zainstalujesz nowy odpieniacz w miejsce starego. Być może nie zrozumiałem Twojego pytania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

Ok..juz wiem.

 


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Diodon. Daleko mi do drwin z Ciebie. Tym bardziej do zazdrości o wielkie umierające bajoro.  Zaskakuje mnie jedynie fakt posiadania Mercedesa nie mając prawa jazdy i podstaw wiedzy na temat ruchu drogowego. To niestety kończy się tragedią.  

Musisz zrozumieć istotę problemu. Równowaga pomiędzy różnymi organizmowi i procesami w akwarium morskim jest kluczem do sukcesu. Odpieniacz to jedynie część tej układanki.  

Potrzebujesz stabilnego systemu aby próbować wyprowadzić ten zbiornik na prostą. Zacznij od zasolenia, korekta przez podmiany pozwoli Ci jednocześnie poprawić poziom nutrientów. Jak osiągniesz odpowiedni poziom to wtedy zacznij podawanie bakterii wg zaleceń danego producenta. Odpieniacz który masz przy odpowiednim zasoleniu będzie wydajniej pracował. Sprawdź jedynie jak masz go ustawiony( na mokro i z max powietrzem, ale tak aby nie przelewał). Tymczasowo możesz dołożyć do sumpa watę, codziennie ją zmieniając. Przedmuchaj skały i wzrusz piasek aby pozbyć się zalegającego syfu. 

Pomyśl nad modyfikacją filtracji przez dodanie refugium lub dsb, być może zmiana odpieniacza nie będzie potrzebna. 

A przede wszystkim. Zacznij poznawać zasady działania zbiornika na przykład przez czytanie wątków innych użytkowników lub artykułów w sieci. 

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam,ze koledzy troche przesadzaja.Widziales urywek korali na fotkach ? czy wygladaja na zdychajace? sprzedaje szczepki w ebay i do sklepow.

koles powyzej wyskoczyl do mnie z JODem :::

JOD ---  Zastosowanie/Dawkowanie-----Tygodniowo   30   ml   na   600-litrowe tak pisze na butelce,ja mam prawie podwojny litraz wiec kiedy dziennie daje 10ml to chyba sie tragedia nie stanie ? wiec po co skoki do gardla.

Z zasoleniem sie pomylilem,bo zle Aromer odczytalem - mam 1.026

Wate uzywam od poczatku.

Wode podmieniam 1 na dwa tygodnie.

Dla korali dodaje:polyp-booster,Aminos,Nectar firmy Nyos i jakos to wspolpracowalo,tak,ze uwazam ,ze zadnej tragedii nie ma tylko pare malych poprawek,wiec nie skajmy sobie do gardel.

A na wiele czytania  ze zrozumieniem to ja nie mam czasu......

Pozdrowienia D

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Diodon proponuję odpuścić. Olej akwarium, sprzedaj ktoś będzie miał ochotę i czas to przynajmniej skorzysta. TY chcesz mieć mebel ładnie wyglądający. Są ładniejsze, tańsze i nie trzeba przy nich nic kombinować. Nie chce Ci się poznać co dzieje się w akwarium to zleć jego prowadzenie firmie profesjonalnie tym się zajmującej. Swojego Mercedesa, że tak wrócę do metafor, sam też nie serwisujesz. Skoro odpieniacz działał to czemu przestał wystarczać? Coś się w twoim zbiorniku zmieniło, idzie w złym kierunku. Szukaj odpowiedzi tutaj, ale uprzedzam nikt nie da Ci na tacy gotowego przepisu. Będą przypuszczenia, domysły, propozycje, ale czy to zadziała...wątpię... Kupuj sprzęt, preparaty, napędzaj rynek... Jak nie zmienisz podejścia to nic z tego nie wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez komentarza


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolegow,ktorzy sie nie dop..pszaja o to czy jestem profi czy nie  i ile mam pieniedzy.........................pytanka,bo nigdy sie nie poucze....

1 - Czy dobrze robie uzywajac Grotecha A,B,C  co tydzien lejac kazdego po 60ml ?

2 - Czy odpowiednio dolewam JOD ?

Bardzo bym chcial tutaj rozmawiac na temat - otrzymujac odpowiedzi tak,lub nie i dla czego.......bez  napietnialej zgryzliwosci jednego czy drugiego.

dziekuje

D

 


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.