Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hejjjjjjjj juz jasniej nie mozna.DZIEKI


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2017 o 22:02, maciej01 napisał:

Jak chcesz obniżyć NO3 metodą naturalną to może czymś takim https://jadwigamorska.pl/filtr-fp-3jm-chaetomorpha-reactor-plug-play-zbiornik-500-1000l.html , można kupić lub zrobić samemu.

chaetomorpha reactor FP-3JM  - wklad   Chaetomorpha linum - Drahtalge ..........potem naczynie cylindryczne z wymuszonym obiegiem z dolu do gory (wiem o co chodzi) ....jest tam jeszcze cos oprocz tego wkladu ?

Czy te oswietlenie jest konieczne ?

Te zielone klakole sprzedaja tez w Ebay - nie sa drogie a na jak dlugo one starczaja ?

Nie wiedzialem,ze w Polsce mowi sie na te algi spagetti :-)

poz

D

 

 

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako wkład tylko glony spaghetti, chaetomorpha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło też jest potrzebne aby glony mogły się rozwijać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał wyżej. Światło musi być bo bez niego glony padną, rozpuszczą się. Glony starczą na bardzo długo, co jakiś czas regularnie będziesz je usuwał, wyrzucał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, maciej01 napisał:

Tak jak kolega napisał wyżej. Światło musi być bo bez niego glony padną, rozpuszczą się. Glony starczą na bardzo długo, co jakiś czas regularnie będziesz je usuwał, wyrzucał.

....no dobra a jakie te swiatlo ma byc? zarowka,ledy ? macie racje,ze te spagetti to interesujacy wynalazek.

poz

D

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Diodon napisał:

i nowe osadzal tak ?

Nie rozumiem tego pytania. Oświetlenie zrób najlepiej tak jak w oryginale https://jadwigamorska.pl/filtr-fp-3jm-chaetomorpha-reactor-plug-play-zbiornik-500-1000l.html na taśmie LED. Według mnie nie muszą być czerwone i niebieskie, starczą białe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.1.2018 o 18:01, dla syna napisał:

Bakterie trzeba co jakiś czas odnawiać (rozumieć jako dołożyć). Powiedzmy, że jeśli system działa i są wykrywalne no3 i po4 wystarczy raz na dwa miesiące porcję, niektórzy leją częściej. Jeśli system wypłuka się z no3 lub po4 trzeba lać co dwa tygodnie. Bo niektóre typy bakterii mogą zginąć z głodu i pociągnie za sobą rozchwianie równowagi mikrobiologicznej. Zwykle widoczne jest to tak, że mierzymy i po4 i no3 są na poziomie blisko zera ale wykrywalnym. Niby jesteśmy pewni ze jest ok, ale czasami dochodzi do momentu gdzie po4 lub no3 zabraknie i część szczepów bakterii umrze z glodu. Mija trochę czasu i nagle mamy wybuch no3 lub po4 albo oba parametry (bo jakiś rodzaj bakterii wyginał). U Ciebie mam wrażenie, że takie coś nastąpiło. Teraz poszybowało po4 w górę. Należało by odnowić życie bakteryjne w zbiorniku. Podczas tego okresu karmić wszystko ale conajmniej o połowę mniej niż zwykle, żeby system się zregenerował i zdazył namnożyć odpowiednią ilość bakterii do rozkładu tych związków. Nie piszę nazw bakterii jakie i co rozkładają w systemie bo byś nie doczytał do konca. Poprostu podawaj pakiet jak chłopaki piszą powyżej, lub biodigest probio. Obecnie jedną ampukłkę na każde rozpoczęte 1000l co tydzień przez okres aż po4 i no4 wyraźnie zacznie spadać. Potem możesz podawac jedną ampukłkę raz na miesiąc i tego już się trzymaj. Bardzo by Ci pomógł reaktor spagetii, żeby przyspieszyć proces i utrzymać niskie wartości no3 i po4

Jesli chodzi o bakterie o ktorych piszesz to :::   Prodibio BioDigest te takie piwne podlozne buteleczki ?

Bylem dzis w sklepach i sie okazalo,ze moj Arometer pokazuje zle - juz trzeci z kolei wiec w/g refraktometra powyzej 1.30 od dluzszego czasu - jest to zle,ale powiedzcie mi co sie moze stac jak z sola sie przegnieZrobilem podmiane wody i dodalem sama wode i jest juz ok.

Mozna sie zalamac jakie tu gowno sprzedaja - jak kupisz 3 arometry i one pokazuja 3 rozne wartosci..........to mysle,ze lepiej gowniany Refraktometer kupic niz najlepszy Arometer czy sie myle ???????

Euphilie mialem ostatnio nie napapowane,ale dzis juz jak by pompowaly sie wiecej...po paru godzinach to widac.

Kupilem natychmiast Refragtometer,ale taki dziadowski bo innego nie mieli..jest on cos wart ? firma Arka...

ref.jpg

 

Parametry z dzisiaj ::::::

Kh----------------------7

Ca----------------------460

Mg--------------------- 1600

 

 

 

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Diodon napisał:

Jesli chodzi o bakterie o ktorych piszesz to :::   Prodibio BioDigest te takie piwne podlozne buteleczki ?

Bylem dzis w sklepach i sie okazalo,ze moj Arometer pokazuje zle - juz trzeci z kolei wiec w/g refraktometra powyzej 1.30 od dluzszego czasu - jest to zle,ale powiedzcie mi co sie moze stac jak z sola sie przegnieZrobilem podmiane wody i dodalem sama wode i jest juz ok.

Mozna sie zalamac jakie tu gowno sprzedaja - jak kupisz 3 arometry i one pokazuja 3 rozne wartosci..........to mysle,ze lepiej gowniany Refraktometer kupic niz najlepszy Arometer czy sie myle ???????

Euphilie mialem ostatnio nie napapowane,ale dzis juz jak by pompowaly sie wiecej...po paru godzinach to widac.

Kupilem natychmiast Refragtometer,ale taki dziadowski bo innego nie mieli..jest on cos wart ? firma Arka...

ref.jpg

Ja mam ten sam. Może i dziadostwo ale pokazuje dobrze i tyle mi wystarczy. Kalibruje go na wodzie rodi podczas każdej podmiany. Jesli chodzi o przesolenie to najczesciej w pierwszej kolejnosci padają ryby jeśli jest nagły skok. Potem koralowce sps i lps, wyjątkiem jest milka, zwykle wychodzi bez szwanku. Miękkie zwykle przeżywają bez problemu. Musisz obserwować i pilnować tego zasolenia jak oka w głowie. A pytałem o zasolenie czy jesteś pewny wyniku. Bo wartości właśnie wskazywały na przesolenie. No nic, mleko się wylalo i trzeba by zacząć sprzątać. Jak długo miałeś przesolone i jakie masz wartosci po powrocie? Interesuje mnie zasolenie gravity, kh, ca, mg. Aaa ten refraktometr nie ma kompensacji temperatury wiec uważaj i badaj wodę w temperaturze ok 25 stopni. 

3 godziny temu, Diodon napisał:

Jesli chodzi o bakterie o ktorych piszesz to :::   Prodibio BioDigest te takie piwne podlozne buteleczki ?

3 godziny temu, Diodon napisał:

Jesli chodzi o bakterie o ktorych piszesz to :::   Prodibio BioDigest te takie piwne podlozne buteleczki ?

Tak to te

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spławik trzeba skalibrować, porównać z refraktometrem i wtedy można odczytywać w miarę dokładne, porównywalne wyniki zasolenia. Mój spławik przy moim zasoleniu pokazuje 1022 Density, a w porównaniu z refraktometrem jest to 1.0264 SG czyli 1023,3 Density.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, dla syna napisał:

Ja mam ten sam. Może i dziadostwo ale pokazuje dobrze i tyle mi wystarczy. Kalibruje go na wodzie rodi podczas każdej podmiany. Jesli chodzi o przesolenie to najczesciej w pierwszej kolejnosci padają ryby jeśli jest nagły skok. Potem koralowce sps i lps, wyjątkiem jest milka, zwykle wychodzi bez szwanku. Miękkie zwykle przeżywają bez problemu. Musisz obserwować i pilnować tego zasolenia jak oka w głowie. A pytałem o zasolenie czy jesteś pewny wyniku. Bo wartości właśnie wskazywały na przesolenie. No nic, mleko się wylalo i trzeba by zacząć sprzątać. Jak długo miałeś przesolone i jakie masz wartosci po powrocie? Interesuje mnie zasolenie gravity, kh, ca, mg. Aaa ten refraktometr nie ma kompensacji temperatury wiec uważaj i badaj wodę w temperaturze ok 25 stopni. 

Tak to te

Piszesz,ze mam badac wode w temperaturze 25 stopni.........w akwa mam wode o tej temperaturze .....

Interesuje mnie zasolenie gravity, kh, ca, mg .............napisalem wyzej wartosci z wczoraj.

13 godzin temu, maciej01 napisał:

Spławik trzeba skalibrować, porównać z refraktometrem i wtedy można odczytywać w miarę dokładne, porównywalne wyniki zasolenia. Mój spławik przy moim zasoleniu pokazuje 1022 Density, a w porównaniu z refraktometrem jest to 1.0264 SG czyli 1023,3 Density.

Maciej,moj splawik wczoraj wylecial przez okno.....myslalem,ze tego sie nie kalibruje.

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o pomiar świeżej solanki żebyś pilnował temperatury. Co do pomiarów wody z akwa brakuje mi zasolenia. Ale napisałem wszystkie parametry, które są najważniejsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Diodon napisał:

Ca----------------------1600

Mg--------------------- 460

Witam nie na odwrót te parametry ? 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AnT napisał:

Witam nie na odwrót te parametry ? 

 

O kurcze,naturalnie odwrotne....sie pomylilem hahaha


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fajny sklep 

https://www.korallen-zucht.de/ 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

Szczegolnie chodzi mi o regularne dozowanie wystartowanych juz bakterii,tak co tydzien itd.jak to opisal mi kolega ( dla syna ) o tych ampolkach Prodibio

dla tego moze tu cos znajde w Euro.

Odbiegne tu od tematu ..........bo zapomne.

Wiecie co mi jeden gostek powiedzial ?? ze Apitasie wysysa szczykawka do lutowania cyna - wiecie o jaka mi chodzi - powiada,ze wyssiewa ja razem z jajami....ciekawe nie ?

poz

D

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Diodon napisał:

 

Maciej,moj splawik wczoraj wylecial przez okno.....myslalem,ze tego sie nie kalibruje.

Może źle się wyraziłem. Nie tyle co skalibrować, co porównać wyniki odczytu z refraktometrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, maciej01 napisał:

Może źle się wyraziłem. Nie tyle co skalibrować, co porównać wyniki odczytu z refraktometrem.

Ja moj spławik zabralam do sklepu, odczytali zasolenie swoim sprzetem, potem włożyli moj splawik. Moj zaniza. Pokazuje 1.022 a jest 1.024 , wiec staram się trzymać blisko 1.022. Co i tak nie daje pewnosci, ze przekłamanie jest nadal takie samo do dziś. Że też nikt jeszcze nie wpadł na to, zeby unieruchomić kartkę ze skalą, żeby się nie przesuwała. Zamias umieszczac kartke lepiej by bylo nadrukowac na szkle podziałkę.

Mierzę i "skalibrowanym" splawikiem i refraktometrem, jak wyniki są  rozbiezne, to jeszcze raz kalibruje refraktometr. Obserwuję też zwierzaki.

Wydawałoby się, ze zasolenie to najłatwiejszy do zmierzenia  domowymi metodami parametr, a jednak tyle razy wtopa przez "głupie" zasolenie zabiła komuś zwierzęta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko spławik i obchodzę się z nim jak z jajkiem, żeby ta karteczka nie przesunęła się. Też był porównywany z refraktometrem i pokazuje mniej niż jest w rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nik@ napisał:

Ja moj spławik zabralam do sklepu, odczytali zasolenie swoim sprzetem, potem włożyli moj splawik. Moj zaniza. Pokazuje 1.022 a jest 1.024 , wiec staram się trzymać blisko 1.022. Co i tak nie daje pewnosci, ze przekłamanie jest nadal takie samo do dziś. Że też nikt jeszcze nie wpadł na to, zeby unieruchomić kartkę ze skalą, żeby się nie przesuwała. Zamias umieszczac kartke lepiej by bylo nadrukowac na szkle podziałkę.

Mierzę i "skalibrowanym" splawikiem i refraktometrem, jak wyniki są  rozbiezne, to jeszcze raz kalibruje refraktometr. Obserwuję też zwierzaki.

Wydawałoby się, ze zasolenie to najłatwiejszy do zmierzenia  domowymi metodami parametr, a jednak tyle razy wtopa przez "głupie" zasolenie zabiła komuś zwierzęta. 

Wlasnie - przydalo by sie troche wiecej i to madrzejszej technologi bo to w sumie bardzo wazne ile tej soli mamy.

Tak jak napisalas - u mnie prawie nie pozabijalem zycia przez porabany  splawik.Myslicie,ze ta karteczka ze skala sie przesowa przy lekkim uderzeniu ?

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przesuwa się. W kazdym razie u mnie, bo nie jest nigdzie przyklejona, jest tylko włożona luzem w wąską część spławika. Nie pojmuję, dlaczego nie jest ona na stałe przymocowana/nadrukowana na szkle. 

Refraktometr tez dobrze jest kalibrowac przed każdym pomiarem specjalnym płynem.

I obserwować wodę. Jeśli dolewasz świeżej solanki i widzisz cos w rodzaju smug na styku starej i nowej wody to znaczy, że jest roznica w ich gęstości. Albo dolewasz mniej, albo bardziej slonej, niz woda w akwarium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o podpowiedz - kolega (dla syna) pisal mi,zeby uzyl w swojej beczce bacterii Prodibio BioDigest ...bo jak przypuszcza,ze mi bacterie padly i tu moja prosba - z pewnych wzgledow mam wielki rabat w firmie DUPLA - czy ktos moglby mnie oswiecic jaki odpowiednik uzyc ale firmy Dupla.Ogladalem na ebay co oni maja do zaoferowania i dostaje oczoplasu,tyle tego jest.

Dzieki

Diodon


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.01.2018 o 11:50, Ura napisał:

Ten atrament to jest tlenek lantanu

Chlorek lantanu.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.