Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam wystartować z mała solniczką głównie dla dziecka;-), zamierzam hodować  korale miękkie, plus parkę błazenków najmniejszych, mysle o kostce 30-50 litrów i mam pytania do doświadczonych kolegów i koleżanek:

1. Czy warto kupić gotowy zestaw aquela ? http://www.aquael.com.pl/produkty/akwarystyka/kompletne-zestawy-akwariowe-szafki/316-nano-reef-duo

2. Czy lepiej złożyć samemu i dokupić akwarium, filtr, oświetlenie grzałkę itp. osobno?

3. Czy przy tak małym akwarium będzie widać róznicę między szkłem float czy optiwhite?

Proszę o odpowiedzi

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja  uważam ,że  warto. NIeduży , fajny i niedrogi zestaw dla początkującego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba składałbym sam, lepiej dobierzesz sprzęt, przede wszystkim jeśli chodzi o oświetlenie, które w Nano Aquaela jest według mnie za słabe. Jeśli chodzi o opti, zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że różnicę pomiędzy opti a float widać dopiero powyżej 10 mm grubości. Jest jeszcze opcja pośrednia, czyli szkło typu guardian. To taki float z obniżoną zawartością jonów żelaza, czyli o mniej zielonkawym zabarwieniu. Mam z takiego szkła o grubości 6 mm klejony swój zbiornik i ogólnie jestem zadowolony. Ale w przypadku morskiego floata raczej nie brałbym pod uwagę - albo guardian, albo opti. Tym bardziej, że przy litrażu, o którym piszesz jakiejś dramatycznej różnicy w cenie nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał ,ze to akwarium ma być dla dziecka. Po co więc składać i kombinować z czymś  "lepszym" ?na pewno droższym. I taki zestaw będzie oko cieszył. Takie jest moje zdanie.:)

Jest też ciekawy zestaw Dennerle 30L . kompletny z giętą przednią szybą , tylko droższy.   http://www.sklepdennerle.pl/pl/p/DENNERLE-Zestaw-morski-Nano-Marinus-Cube-30-Complete-PLUS/116

Posiadam taki tylko 60 litrówkę lecz z lampą led. Filtr pracuje fajnie w zestawie jest sól i piasek. Ma YT można zobaczyć jak fajnie wygląda ta kosteczka z "obsadą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, sebekfux napisał:

Witam zamierzam wystartować z mała solniczką głównie dla dziecka;-), zamierzam hodować  korale miękkie, plus parkę błazenków najmniejszych, mysle o kostce 30-50 litrów i mam pytania do doświadczonych kolegów i koleżanek:

1. Czy warto kupić gotowy zestaw aquela ? http://www.aquael.com.pl/produkty/akwarystyka/kompletne-zestawy-akwariowe-szafki/316-nano-reef-duo

2. Czy lepiej złożyć samemu i dokupić akwarium, filtr, oświetlenie grzałkę itp. osobno?

3. Czy przy tak małym akwarium będzie widać róznicę między szkłem float czy optiwhite?

Proszę o odpowiedzi

 

Masz jakieś doświadczenie z akwarystyką morską? Taki zestaw warto i nie warto kupić. Do tego zestawu będziesz musiał dokupić jeszcze jedną taką lampę lub wymienić na starcie na coś mocniejszego. Do tego na pewno będzie potrzebny cyrkulator, bo kaskada nie da rady zrobić dobrej cyrkulacji, obiegu wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, gryadam napisał:

Chyba składałbym sam, lepiej dobierzesz sprzęt, przede wszystkim jeśli chodzi o oświetlenie, które w Nano Aquaela jest według mnie za słabe. Jeśli chodzi o opti, zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że różnicę pomiędzy opti a float widać dopiero powyżej 10 mm grubości. Jest jeszcze opcja pośrednia, czyli szkło typu guardian. To taki float z obniżoną zawartością jonów żelaza, czyli o mniej zielonkawym zabarwieniu. Mam z takiego szkła o grubości 6 mm klejony swój zbiornik i ogólnie jestem zadowolony. Ale w przypadku morskiego floata raczej nie brałbym pod uwagę - albo guardian, albo opti. Tym bardziej, że przy litrażu, o którym piszesz jakiejś dramatycznej różnicy w cenie nie będzie.

Jak ktoś twierdzi, że różnica jest dopiero od 10mm to raczej ma problem ze wzrokiem, miałem już kilka szkieł Opti i przy każdej grubości różnica jest zauważalna. IMO przy OptiWhite najlepszy efekt uzyskuje się przy akwariach bez pokrywy.

Moim zdaniem lepiej złożyć zestaw samemu, przy gotowym zaraz dojdziesz do wniosku, że oświetlenie za słabe, cyrkulacja jednak mogłaby być lepsza itp. lepiej od razu dobrać porządnie sprzęt. Druga sprawa, proponuje iść raczej w ok 60l, np. 40x40x40. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mając kostkę 30l jeżeli chodzi o cyrkulację radzę zaczekać i zobaczyć jak będzie układała się cyrkulacja wody w już zalanym zbiorniku w połączeniu z włożoną skałą. Mam tylko kaskadę, która robi wystarczający ruch wody i nie wymaga użycia cyrkulatora.

Lepiej sprawdzić jak się będzie kręcić niż dokładać dodatkowe 100zł, które może wydać się zbędne. Lepiej stówkę przeznaczyć na życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lukaszkrzyszczuk napisał:

A ja mając kostkę 30l jeżeli chodzi o cyrkulację radzę zaczekać i zobaczyć jak będzie układała się cyrkulacja wody w już zalanym zbiorniku w połączeniu z włożoną skałą. Mam tylko kaskadę, która robi wystarczający ruch wody i nie wymaga użycia cyrkulatora.

Lepiej sprawdzić jak się będzie kręcić niż dokładać dodatkowe 100zł, które może wydać się zbędne. Lepiej stówkę przeznaczyć na życie.

Tylko, że kolega autor tematu dał link do kostki 49 litrów, a tam z dużym prawdopodobieństwem, raczej na pewno kaskada to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie samemu kompletuj zestaw. Ja bym proponował używane elementy. Cenowo super i naprawdę fajny sprzęt można zestawić. Zerki na targowisko. Kolega kazool ma bardzo fajne akwa i lampkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maciej01 napisał:

Tylko, że kolega autor tematu dał link do kostki 49 litrów, a tam z dużym prawdopodobieństwem, raczej na pewno kaskada to za mało.

Kolega autor pytał tez ogólnie o akwarium 30-50l wiec jakby jednak skusił się na 30 to było do tego, a w zasadzie do tego aby nie kupił wszystkiego od razu, bo w ostatnim czasie już chyba ze 2 osoby kupiły wszystko co trzeba , zgodnie ze wskazówkami, a 2 posty dalej pisali, ze mymienili cyrkulator na większe, bo nie dawały rady lub mniejsze bo robiły pralkę. 

Ja po 3 miesiącach widzę, ze nie ma co się spieszyć, bo i tak wyda się majątek na to hobb, wiec jak już się wydaje, to warto to robic z głowa, ale to wynika z mojej sknerskiej duszy ;) 

nie mniej, czekam z niecierpliwością na start:) może akurat reef duo, jeszcze nie ma tego za dużo, wiec byłaby to fajna ciekawostka i byłbyś jednym z pierwszych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już założył Aquael Duo, bo widziałem zdjęcia w galerii tylko chyba nie ma jeszcze założonego tematu.

20 minut temu, lukaszkrzyszczuk napisał:

 

nie mniej, czekam z niecierpliwością na start:) może akurat reef duo, jeszcze nie ma tego za dużo, wiec byłaby to fajna ciekawostka i byłbyś jednym z pierwszych :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maciej01 napisał:

Ktoś już założył Aquael Duo, bo widziałem zdjęcia w galerii tylko chyba nie ma jeszcze założonego tematu.

 

Tak, tez gdzieś mi mignęło, dlatego tym bardziej przydadzą się wiadomości z pierwszej ręki ;)

moze niedługo to będzie kostka pierwszego wyboru, jak 30 do tej pory:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2017 o 23:24, maciej01 napisał:

Masz jakieś doświadczenie z akwarystyką morską? Taki zestaw warto i nie warto kupić. Do tego zestawu będziesz musiał dokupić jeszcze jedną taką lampę lub wymienić na starcie na coś mocniejszego. Do tego na pewno będzie potrzebny cyrkulator, bo kaskada nie da rady zrobić dobrej cyrkulacji, obiegu wody.

Doświadczenia z morską nie mam, na razie dużo czytam i męczę gościa w akwarystycznym pytaniami, mam doświadczenie z Malawi (zdjatko z mojej 240)

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.