Skocz do zawartości
Gość

Akwarium morskie SPS - wersja mocno ekonomiczna

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.10.2019 o 13:58, =Fresz= napisał:

 

mwlj6Uf.jpg

Co to za acra? To tak w ramach dalszych prób identyfikacji tej mojej szczepeczki:-) Ta moja to właśnie taka, filetowe końcówki, bardziej cielista "stara tkanka", nawet polipy idealnie pasują

Super foty:clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
38 minut temu, Słony leszcz napisał:

Co to za acra? To tak w ramach dalszych prób identyfikacji tej mojej szczepeczki:-) Ta moja to właśnie taka, filetowe końcówki, bardziej cielista "stara tkanka", nawet polipy idealnie pasują

Super foty:clapping

Valida tak jak Raffy14 napisał ;) 

Jak znowu czegoś nie spier...ę to powinno się ładnie zagęścić acroporami. Widać jak ładnie rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Guban88ok3m mam u siebie lampę LED DIY i jakiś czas temu dopiąłem do niej jedną świetlówkę 24w.

Aktualnie przyzwyczajam hexeatenię do nowego czarnego błazenka. Ciężko się jej z nowym lokatorem pogodzić hehe pewnie ostatecznie przyjdzie mi ją odłowić.

I mam pytanie do osób które posiadają ślimaka porcelanka konkretnie Cypraea caputserpentis czy ona jest reef safe? 

1200px-Cypraea_caputserpentis.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=23105]Guban88ok3m[/mention] mam u siebie lampę LED DIY i jakiś czas temu dopiąłem do niej jedną świetlówkę 24w.
Aktualnie przyzwyczajam hexeatenię do nowego czarnego błazenka. Ciężko się jej z nowym lokatorem pogodzić hehe pewnie ostatecznie przyjdzie mi ją odłowić.
I mam pytanie do osób które posiadają ślimaka porcelanka konkretnie Cypraea caputserpentis czy ona jest reef safe? 
1200px-Cypraea_caputserpentis.jpg
Nie jest bezpieczna.
Żadna porcelana nie jest bezpieczna, w końcu przyjdzie ten dzień i ruszy w korale. Ponoć idzie im to sprawnie.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2019 o 22:39, elespero napisał:

Nie jest bezpieczna.
Żadna porcelana nie jest bezpieczna, w końcu przyjdzie ten dzień i ruszy w korale. Ponoć idzie im to sprawnie.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Człowiek cały czas się uczy, nie zdawałem sobie sprawy że to taki niebezpieczny ślimak. Już mam jedną 10 lat i jeszcze nie zauważyłem aby ruszała korale.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Digitata się zaczyna rozpychać
kFVZ3zL.jpg

Przy No3-2 całkiem całkiem to wyglada
VsBCOmB.jpg
 

Gwiazda z bliska

aV7YaP9.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@=Fresz= możesz napisać jak szafce z parowaniem,? Widziałem że masz sump , ja też planuje ale akwa już stoi i mam tylko jedną dziurę na przewody na plecach szafki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Guban88ok3m mam zrobiony dodatkowy otwór i jest w nim wentylator 12cm który chodzi 24h, ale mam już czujnik wilgoci z chin i niedługo się zabiorę za przeróbki.

Wieczorową porą

kaYzCYN.jpg

qc9wMNW.jpg

jq4t73V.jpg

suirzfR.jpg

B7RwGmS.jpg

dTyPYAz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, =Fresz= napisał:

@Guban88ok3m mam zrobiony dodatkowy otwór i jest w nim wentylator 12cm który chodzi 24h, ale mam już czujnik wilgoci z chin

Właśnie ja się zastanawiam nad wentylatorem też ale musiałbym na dzwiczkach  od szafki otwór i kratkę ewentualnie bo jak akwa stoi nie będę robił dziur w ścianach,  a dzwi można zdemontować.  Taki czujniktez spoko myślę że jeden wiatrak w szafce sobie poradzi. Akwa samo ma 100 A sump będzie z akwa 35x35x35 wieć duże powierzchni parowania nie będzie ale zabezpieczyć się trzeba . Myślałem żeby jeszcze każde łączenia zrobić silikonem środku szafki tak zapobiegawczo. Kiedy robisz przeróbke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja kabli ani urządzeń w sumpie jakoś dodatkowo nie zabezpieczałem i od chyba 2 lat nie widzę jakiejś korozji. Moja przeróbka to tylko wpięcie w wiązkę zasilania wentylatora czujnika wilgotności który już z pół roku leży w szafce :P dokładni taki https://pl.aliexpress.com/item/1961276147.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0f5NwZ0q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, =Fresz= napisał:

Ja kabli ani urządzeń w sumpie jakoś dodatkowo nie zabezpieczałem i od chyba 2 lat nie widzę jakiejś korozji. Moja przeróbka to tylko wpięcie w wiązkę zasilania wentylatora czujnika wilgotności który już z pół roku leży w szafce :P dokładni taki https://pl.aliexpress.com/item/1961276147.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0f5NwZ0q

Ja chyba zrobię otwór w dzwiach  i dam kratkę A od środka wentylator i gra , też na taki czujnik żeby nie latał cały czas. A jak ledy diy i sps ? Ja zmienilem akwa na 100 i mysle czy nie kupic hydry , czy diy?? Ty nie masz czerownych i zielonych nie jak maja kazde lampy prawie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko czy nie oszpecisz sobie takimi wycięciami szafki? mnie by żona z domu wygnała za takie przeróbki :P Lampa po wymianie diodek, podkręceniu mocy i dołożeniu jednej świetlówki t5 robi teraz robotę. Światła momentami wydaje mi się jakby było za dużo ale przy SPSach nigdy za wiele hehe W lampie mam kilka różnych barw koloru białego a one w piku mają i czerwone i zielone pasma, no i zapomniałem że mam 3szt full spectrum. Duża zmiana na plus to była wymiana z royal blue na blue. Co do acropor  to rosną i utrzymują ładne kolory.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, =Fresz= napisał:

Tylko czy nie oszpecisz sobie takimi wycięciami szafki? mnie by żona z domu wygnała za takie przeróbki :P Lampa po wymianie diodek, podkręceniu mocy i dołożeniu jednej świetlówki t5 robi teraz robotę. Światła momentami wydaje mi się jakby było za dużo ale przy SPSach nigdy za wiele hehe W lampie mam kilka różnych barw koloru białego a one w piku mają i czerwone i zielone pasma, no i zapomniałem że mam 3szt full spectrum. Duża zmiana na plus to była wymiana z royal blue na blue. Co do acropor  to rosną i utrzymują ładne kolory.

Też się nie spodobało zonie jak zaproponowałem kratkę na dzwiach taka jakaś ładna właśnie ale też był dym . Coś muszę wymyślić A w ścianach nie mogę wiercic jak akwa już stoi na szafce nie mam odwagi i wycinać otworu. Oki będę szukał bo diy  dużo tańsza opcja A i efekt może być podobny bądź taki sam jak na marce jakiejs.  Właśnie chodzi i to by było pewnie dużo barw jak RB,B,UV, W cieple zimne jakieś 20000 diody t3z w pełni sterowana oczywiście no i można się bawić.  Ja niestety mam kostkę 45x45x50 wi3c t5 odpada chyba że kompakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja z UV w lampie zrezygnowałem bo szybko się przepalały i jak widać niczego koralowcom z tego powodu nie brakuje. Wymieszaj pół na pół RB z B i daj różne białe od 1200k do 2000k i z 2 szt 6500k. Przy swojej lampce nie poszalejesz z ilością chyba że dasz diody 1w i wtedy bym dorzucił jeszcze zimne full spectrum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, =Fresz= napisał:

zimne full spectrum

A co to to "zimne full spectrum"? Nie widziałem jeszcze. Coś nowego się pojawiło? Bo "white full spectrum" to tak koło 3000-3500K mają, wiec zdecydowanie nie jest zimne, raczej żółte światło dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, =Fresz= napisał:

Ja z UV w lampie zrezygnowałem bo szybko się przepalały i jak widać niczego koralowcom z tego powodu nie brakuje. Wymieszaj pół na pół RB z B i daj różne białe od 1200k do 2000k i z 2 szt 6500k. Przy swojej lampce nie poszalejesz z ilością chyba że dasz diody 1w i wtedy bym dorzucił jeszcze zimne full spectrum. 

Wiesz co coś w tym mieszaniu rb/B jest bo miałem chinke w 42 l 27 w A tam tylko rb  i White.  Teraz mam 100 dołożyłem 24w ale 470 nm 24 w na przód i widzę że koralom inaczej chyba lepiej przynajmniej lps mocno ba pompie ale nie wiem czy to zasługa światła za młodym morszczakiem jestem by to potwierdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Guban88ok3m tutaj na 19 stronie opisałem zmiany organoleptyczne po wymianie ;) mnie ogólnie drażnił kolor RB, a przy okazji okazało się że i koralowcom takie światło bardziej podpasowało.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, =Fresz= napisał:

@Guban88ok3m tutaj na 19 stronie opisałem zmiany organoleptyczne po wymianie ;) mnie ogólnie drażnił kolor RB, a przy okazji okazało się że i koralowcom takie światło bardziej podpasowało.

 

Przeglądałem właśnie twój temat i ogolnie ta diy mi przypasila i to ze acry ifa a mam w planie tez wiec moge sie wzorowac na tobie czasem chyba nie masz nic przeciwko . Zastanawia mnie czy na starcie warto już zrobić miejsce pod kompakt świetlówke  w razie w jak by nie szło za bardzo pod samym led. Póki co proste sps  idą rosną Monti ,seriatoppra  , milka stale przyrosty są 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mocno indywidualne mam podejście do prowadzenia morskiego zbiornika więc resztą się nie sugeruj [emoji14] dodatkowe gniazdo na t5 sobie przygotuj bo jestem pewien że z czasem dołożysz.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kompakt nic więcej akwa ma 45 cm długości więc jedynie juwel robi takie t5 A widziałem wypowiedzi to to nie bardzo one się nadają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.