Skocz do zawartości
Gość

Akwarium morskie SPS - wersja mocno ekonomiczna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jak masz smykałkę majsterkowicza to kup sobie profil alu, uchwyty do t5 i sam zrób ;) tu w temacie znajdziesz jak wygląda moja lampa po przeróbkach. Ogólnie to jest szkielet jakiejś tam lampy t5 w której zamontowałem ledy a z czasem dokręciłem t5.

A dlaczego ta co piszesz się nie nadaje? Ze względu na świetlówki? Czy ze względu na brak wentylatorów? Czy jeszcze z jakieś innego powodu? )

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno juwel odbiega jakościowo od ati  czy giessman czy jakoś tak . A tylko juwel robi 45 cm a 2 wyzej wymienione firmy mają  t5 55 cm najmniejsze  kiedy akwa ma 45 więc będzie wystawac  poza akwa. Pewnie nie ładnie będzie wyglądać i walić na boki jeszcze. Majsterkowac  lubię ale ogranicza mnie wymiar akwarium.

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakościowo może nie ale chodzi o techniczne rozwiązanie chłodzenia świetlówek które pracując w wysokiej temperaturze szybko się "wypalają". Jak byś sobie podpiął wentylatorki z elektonicznym sterowaniem to i Juwel by się wpasował, a jaki dodatek byś dał jakieś Ledy DIY.

Ale to już w innym temacie masz o takich prokektach ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, =Fresz= napisał:

Jakościowo może nie ale chodzi o techniczne rozwiązanie chłodzenia świetlówek które pracując w wysokiej temperaturze szybko się "wypalają". Jak byś sobie podpiął wentylatorki z elektonicznym sterowaniem to i Juwel by się wpasował, a jaki dodatek byś dał jakieś Ledy DIY.

Ale to już w innym temacie masz o takich prokektach ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

No oo Czyli trzeba by dobrze taka hybryde chodzić zeby t5 sie nie grzaly za mocno. Wszytsko do zrobienia dobra koniec juz smiecenia temattu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak są w liniach i są mieszane ;) tak jak Ci pisałem tutaj wyżej. W tym temacie poszukaj starszych postów bo jest opis i zdjęcia...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moje podejście do prowadzenia zbiornika się nie zmieniło parametry wody też, zmieniłem tylko ilość światła. Efekty widoczne na poniższym obrazku.

THk5gxr.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nowy gadżet od Paragona zwodowany i świetnie się spisuje, suche pokarmy już nie lądują w komorze filtracyjnej tylko spokojnie lądują w toni wodnej.

jnGIPh6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, =Fresz= napisał:

Nowy gadżet od Paragona zwodowany i świetnie się spisuje, suche pokarmy już nie lądują w komorze filtracyjnej tylko spokojnie lądują w toni wodnej.

jnGIPh6.jpg

Też mam, potwierdzam ,ze rozwiązanie jest świetne.

49100627032_b2abfd1504_b.jpg

 

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, =Fresz= napisał:

Nowy gadżet od Paragona

 

21 minut temu, katani napisał:

Też mam, potwierdzam

No ale weźcie coś więcej... to jest jakaś podstawka pod karmnik automatyczny z "basenikiem", który nie pozwala się płatkom rozpływać po całym akwarium zanim nie nasiąkną wodą, tak? Ja widzę, że Leszek to za całą fabrykę elfów świętego Mikołaja mógłby robić;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak jest to podstawka pod automatyczny karmnik. Niestety granulki czy płatki przynajmniej u mnie nie zdążyły tonąć i trafiały za grzebień. Ja mam pod ten karmnik.

hydor-ecomixo-automatic-feeder-automatyc

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 godziny temu, =Fresz= napisał:

Nowy gadżet od Paragona zwodowany i świetnie się spisuje, suche pokarmy już nie lądują w komorze filtracyjnej tylko spokojnie lądują w toni wodnej.

 

2 godziny temu, katani napisał:

Też mam, potwierdzam ,ze rozwiązanie jest świetne

:thumbsup:

 

2 godziny temu, Słony leszcz napisał:

Ja widzę, że Leszek to za całą fabrykę elfów świętego Mikołaja mógłby robić;-)

 

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

izMsZVI.jpg

UMHsuxk.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ekstra ;). Co to za koral prawy dolny róg, drugie zdjęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ta zielono pomarańczowa? Odratowana ze szczątek tkanki scolymia. Cieszy dodatkowo fakt że będą 2 mordki, szczepki ;) zdjęcia jak wyglądała kiedyś jest w tym temacie kilka stron wcześniej.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Taki tam kolarzyk.

fwSyFFp.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tworzysz kalendarz na 2020?

Fajnie to wyszło.Korale ładne,zadbane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 godzin temu, Sebastiano napisał:

Tworzysz kalendarz na 2020?

Fajnie to wyszło.Korale ładne,zadbane.

Mam nowy telefon który robi takie bajery :P a że się nudziłem po podmianie wody to sobie popstrykałem foty ;)

No niektóre koralowce mocno się już rozpychają i musiałbym ciąć ale nie chce mi się łap moczyć i szczepkować...Na pewno będę musiał usunąć trochę czerwonych zoanthusów z podłoża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt z takimi problemami nadmiaru korali nie mieszka w okolicach Słupska czy Trójmiasta :ph34r:

Fajne akwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki ;) 

A pomyśleć że nie tak dawno o mało nie zlikwidowałem zbiornika przez wpadkę z chemiclean.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tym razem SPS.

Yx31Bj6.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po świętach będziesz pozbywać się czegoś niewymagającego, daj znać co i ile B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zawsze się coś znajdzie, czasami na olxa wrzucam ogłoszenie. Szukaj w Toruniu ;)

Dzisiejsze testy:

No3 0
Po4 0
Kh 7.3
Ca 435

Dla przypomnienia nie mam odpieniacza :p312b65e69552d752943aab5019327084.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nikt nie skomentuje parametrów? :P 

Przed spaniem

f7hjEcS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.