Skocz do zawartości
lapsiak84

Medium filtracyjne małe sześciany jak pumeks

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

 

Jakiś czas temu na forum przewinął się wątek pewnego medium filtracyjnego. Dziś jednak nie mogę tego znaleść.

 

Chodzi o takie małe kosteczki (sześcianiki) brązowe, bardzo porowate zamiast siporaxu. Czy ktoś może mi pomóc to zidentyfikować. Na stronach odwiedzanych sklepów też tego nie odnajduję. Chyba, że źle szukam.

 

Z góry dziękuję.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Dominika. Dziekuje to to. Chociaż jak mnie pamieć nie myli to tamte byly jeszcze bardziej porowate.

Sygen dziekuję tu też chyba to znajde.

Pamiętam że tamte były do kupienia w polsce i w paczkach jakiegoś producenta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to o to chodziło. Dziękuję wszystkim za pomoc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, CoralHouse napisał:

https://www.coralhouse.pl/xport-po4-cubes-250ml---ultra-aktywny-adsorber-fosforanow~p34352

;)

Wziąłem Ci to Panie, zasypałem worek + jeszcze inne z tej marki i tak. NO3 0, PO4 0. Zbiornik młody, ryb dużo, karmię z 8 kostek dziennie a te azotki i fosforki ani rusz :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam te produkty tak jak Konrad który mnie na nie namówił. Naprawdę petarda jest. Takich efektów się raczej nie spodziewałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko jak rozumiem są co najmniej 2 rodzaje tych kostek. 1 (te białe) to medium filtracyjne - złoże zasiedlane przez bakterie, a 2 (te brązowe, pewnie z żelazem) to adsorbent po4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, CoralHouse napisał:

I tak ma być :)

Sprawdzone na naszym zbiorniku .

Jak użyć kostek Xport NO3 Cubes ? Tzn ,jakiś koszyczek w sumpie,worek ,albo do filtra jakiegoś wsadzić .W opisie opisane ,ale jak to w praktyce wygląda skoro używacie ?


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naszych zbiornikach używamy płyty. 

https://www.coralhouse.pl/xport-bio-plate---wklad-nitryfikacyjny-do-4750l~p34382

W przypadku kostek należy umieścić tak aby był przez nie delikatny przepływ.

Dobrze róznież jest dodanie medium fitlracyjne przed aby kostki nie zostały zapchane .

Nie ma wiekszego znaczenia czy będąw koszyku czy filtrze. 

 


coralhouse_logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, CoralHouse napisał:

I tak ma być :)

Sprawdzone na naszym zbiorniku .

a te Xport NO3 Cubes też takie dobre ? bo mam Xport PO4 i PO4 cacy, ale NO3 idzie w górę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silva mam w woreczku kostki na no3 i po4 pomieszane i wszystko mam 0. Woreczek mam w sumpie wrzucony w komorze przed pompą obiegową. Ważne jest żeby faktycznie żaden syf na nie nienapływał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zakładać nowego tematu mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek . Otóż jakie Waszym zdaniem jest "najlepsze" złoże dla bakterii ?

Pisząc najlepsze mam na myśli zarówno skuteczność/wydajność jak również stosunek jakość - cena. Wyboru chcę dokonać spośród  poniższych mniej lub bardziej znanych wszystkim produktów :

1. Siporax, http://crazycoral.pl/wklady-filtrow/1303-sera-siporax-25-mm-1-l.html?search_query=siporax&results=1  - chyba najbardziej znany i sprawdzony produkt ale w stosunku do pozostałych dwóch "zabierający" najwięcej miejsca w sumpie czy panelu.

2. X-port bio-plate  https://www.coralhouse.pl/xport-bio-plate---wklad-nitryfikacyjny-do-4750l~p34382

3. MAXSPECT NANO-TECH BIO-MEDIA BIO-SPHERE & BIO BLOCK https://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Maxspect-Nano-Tech-Bio-Media-Bio-Sphere-Bio-Block/7140

Ciekaw jestem Waszych opinii i sugestii na temat ewentualnej "wyższości " jednego z produktów nad pozostałymi.

P.S.

Celowo podaje linki do różnych dystrybutorów aby nie być posądzony o reklamę któregokolwiek z nich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jutro dostanę te z maxpecta to mogę ci ewentualnie opisać moje wrażenia wizualne bo na ocenę działania to raczej trzeba troszkę poczekac.;)Ale czytałem na jakimś zagranicznym forum ze są bardzo dobre.Na pewno ich atutem dla mnie jest rozmiar.

Edytowane przez sevi74 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2018 o 18:07, sevi74 napisał:

Ja właśnie jutro dostanę te z maxpecta to mogę ci ewentualnie opisać moje wrażenia wizualne bo na ocenę działania to raczej trzeba troszkę poczekac.;)Ale czytałem na jakimś zagranicznym forum ze są bardzo dobre.Na pewno ich atutem dla mnie jest rozmiar.

Witam kolegę jak można zapytać jak efekty po użyciu tego środka,lub ktoś kto to stosuję pytam z ciekawości czy okaże się ze wymyślono złoty środek na No3


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koleżankę :D.No na razie to za krótki okres mam w sumpie.Mogę na razie powiedzieć że wykonanie na plus.Opakowanie wyglada dokładnie tak samo jak do pomp gyre które mam.Jest nawet numer seryjny.Same kostki solidne nie ma opcji żeby to się rozpadło czy kruszyło jak inne tego typu media jakie testowałem.Nie zajmują dużo miejsca.U mnie zmieściły się idealnie pod skarpetami bo mam tam dwie komory(Red sea reefer 250)Na efekty trzeba myśle jeszcze trochę poczekać bo to u mnie jest za krótko.Robie pomiary co tydzień więc dam znać o efektach za jakiś czas.Mam nadzieje że będzie działać jak zapewnia producent a potestować na pewno nie zaszkodzi przecież to biologia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, sevi74 napisał:

Witam koleżankę :D.No na razie to za krótki okres mam w sumpie.Mogę na razie powiedzieć że wykonanie na plus.Opakowanie wyglada dokładnie tak samo jak do pomp gyre które mam.Jest nawet numer seryjny.Same kostki solidne nie ma opcji żeby to się rozpadło czy kruszyło jak inne tego typu media jakie testowałem.Nie zajmują dużo miejsca.U mnie zmieściły się idealnie pod skarpetami bo mam tam dwie komory(Red sea reefer 250)Na efekty trzeba myśle jeszcze trochę poczekać bo to u mnie jest za krótko.Robie pomiary co tydzień więc dam znać o efektach za jakiś czas.Mam nadzieje że będzie działać jak zapewnia producent a potestować na pewno nie zaszkodzi przecież to biologia. 

Zgadza się testuj,a dałeś tego wg zaleceń czy można dac wiecej tego i efekt byłby lepszy? Znaczy zamiast 3 kulki do 100l dasz 6kulek,jak sądzisz efekty po jakim czasie 2-3miesiecy nastopi


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta jest ze 1 kostka albo 10 kulek zastępuje 10 kg skały.Myślę że ciężko to przedawkować ;)Ja mam dwie kostki czyli tak jakby 20kg skały dodatkowo dla bakterii.Myślę ze trzeba te dwa miesiące poczekać na efekty.To nie chemia więc bakterie potrzebują czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam u siebie kulki od Maxspecta. Wrzuciłem je do sumpa a dokładniej do koszyka z kratki rastrowej, na efekty podejrzewam, ze trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Zbiornik zalany jakieś 2 miesiące temu, w obiegu około 500 litrów, NO3 obecnie na poziomie 2,5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2018 o 18:07, sevi74 napisał:

Ja właśnie jutro dostanę te z maxpecta to mogę ci ewentualnie opisać moje wrażenia wizualne bo na ocenę działania to raczej trzeba troszkę poczekac.;)Ale czytałem na jakimś zagranicznym forum ze są bardzo dobre.Na pewno ich atutem dla mnie jest rozmiar.

Witam. Czy są jakieś zmiany w stosowaniu tego Maxspect NANO-TECH BIO-SPHERE , jakie działania i jakie wrażenie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę nie widzę żadnych zmian ani na plus ani na minus stosowania tych kostek.Zmienily barwę bo na pewno bakterie się w nich osiedlily(mają na sobie warstwę takiego osadu )No i fajnie wyglądają pod moimi kubkami na watę;)Jedynie co zauważyłem to to ze w miejscu gdzie je mam nie ma żadnego syfu.Koszt nie był za nie kosmiczny a może z czasem zauważę ze coś się na plus zmienia.Na razie to taki ozdobnik sumpa:D(ciekawostka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Syfu pod nimi nie ma bo one go zbierają [emoji14] kolejny tak zwany polepszacz samopoczucia dla właściciela akwarium hehe

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.