Skocz do zawartości
matroxpl

MAXSPECT RSX R5-100

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał do czynienia z serią lamp Maxspect RSX R5? Planuje nowy zbiornik 65x65x60 i myślę o zakupie RSX R5-100, może ktoś może coś o niej napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja akurat mam 200 , kultura pracy lampy mistrzostwo świata , ma 4 fabryczne programy dla mnie osobiście za "biało" oczywiście można samemu zaprogramować własne ustawienia . Do Twojego baniaka słaniał bym się do zakupu Maxspect Ethereal 130W

Edytowane przez kosciej72 (wyświetl historię edycji)

QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tego co widzę do Etheranala potrzebuje też sterownika? Nie widzę żeby miał ekran i możliwość ustawiania bezpośrednio na lampie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.Musisz kupić wersje że sterownikiem. Ustawienia lampy wtedy tylko za pomocą aplikacji IOS/Android.

 

Pozdr

W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2017 o 15:07, kosciej72 napisał:

Cześć ja akurat mam 200 , kultura pracy lampy mistrzostwo świata , ma 4 fabryczne programy dla mnie osobiście za "biało" oczywiście można samemu zaprogramować własne ustawienia . Do Twojego baniaka słaniał bym się do zakupu Maxspect Ethereal 130W

Nie ma już takiej fioletowej poświaty jak Razor? Możesz wstawić jakieś zdjęcia lub film?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja wczoraj wystartowałem z RSX 300 więc za dużo nie mogę na razie powiedzieć. Lampa wygląda świetnie i oświetlenie wody jest o wiele lepsze od moich dwóch starych belek LED.

Są 4 gotowe programy i oczywiście można samemu sobie program ustawić - ja wczoraj wieczorem się bawiłem i chyba coś nie tak bo rybcie spały przy sporym blasku księżyca :) a może słońca? :clowning

Jedna z raczej negatywnych rzeczy jaka mi się rzuciła w uszy to niestety głośny ZASILACZ ( wentylator ) oraz wentylator w lampie - oba włączają się jak lampa się nagrzeje więc jak osiąga 100% mocy po czym jak się ściemnia to wentylatory się wyłączają ( nie można permanentnie wyłączyć wentylatorów )

Dziwi mnie trochę, że zasilacz ma wentylator i to dość głośny :angry: a wentylatory od samej lampy są chyba ok - do tej pory miałem belki LED bez wentylatorów więc to chyba kwestia przyzwyczajenia . . .mam nadzieję !

Obsługa jest bardzo prosta więc chyba zbędny jest sterownik ICV6

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma już takiej fioletowej poświaty jak Razor? Możesz wstawić jakieś zdjęcia lub film?


Ale kolor to sobie można samemu ustawić , są cztery osobne kanały i możesz zmniejszyć lub zwiększyć ilość niebieskiego/fioletowego ... mi akurat się podoba takie mocno fioletowe światło ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Razor są dwa kanały i tam sporo użytkowników narzekało na fioletową poświatę, a RSX ma cztery kanały i jestem/byłem ciekaw jak to jest tu. Mi osobiście też fioletowy kolor nie przeszkadza, a raczej podoba się. Czekam na jakieś zdjęcia, film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jeżeli wszystkie 4 kanały są ustawione na taką samą moc to jest mocno niebiesko/fioletowo ... ale wystarczyć zjechać kilka procent dwa kanały aby zmienić na kolor jaki się chce :) Jedna rzecz mi jeszcze przeszkadza a mianowicie jak się siedzi lub leży na kanapie to lampa razi w oczy .... ale mam już patent, kupiłem talię kart do pokera z PCV w kolorze czarnym i chce przykleić paski kart tak aby lampa nie raziła ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Przemek Engell1 chyba zapomniał, że obiecał w tym temacie, że opisze, wstawi jakiś film lub zdjęcia 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie zapomniałem  . .  w weekend porobię fotki lub film i wstawię tylko , że ja za bardzo nie mam się czy chwalić, korali mało i za bardzo nie rosną ale to właśnie dlatego wymieniłem lampę :) a w dodatku odpieniacz mi nawalił . . .

pozdr


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1/6/2018 o 01:36, maciej01 napisał:

W Razor są dwa kanały i tam sporo użytkowników narzekało na fioletową poświatę, a RSX ma cztery kanały i jestem/byłem ciekaw jak to jest tu. Mi osobiście też fioletowy kolor nie przeszkadza, a raczej podoba się. Czekam na jakieś zdjęcia, film.

@maciej01 cześć:-) ale jaka fioletowa barwa nic takiego nie widzę samo niebieskie jest super dodałam bialego mnie to na fiolet nie wyglada:-)choć tak jak piszesz nawet gdyby osobiscie tez mi nie przeszkadza.moze wiem co odbicie od skal jesli ma ktoś dużo glonów wapiennych moze oddawac taki fiolet:-)

Edytowane przez @Beti
Literowka (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Engell1 napisał:

No faktycznie zapomniałem  . .  w weekend porobię fotki lub film i wstawię tylko , że ja za bardzo nie mam się czy chwalić, korali mało i za bardzo nie rosną ale to właśnie dlatego wymieniłem lampę :) a w dodatku odpieniacz mi nawalił . . .

pozdr

Pod tą lampa zauważyłeś jakieś przyrosty? 

Nie świeci po oczach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydały by się zdjęcia jak wygląd akwarium pod ta lampa  w rożnych ustawieniach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Bondzik04 napisał:

Przydały by się zdjęcia jak wygląd akwarium pod ta lampa  w rożnych ustawieniach:)

Cześć:-) jeśli nawet ta nowsza lampa ma wiecej bajerów to nie sądzę że aż na tyle będzie miala wplyw na zbiornik co poprzedni model.Być może bedzie robila większe szoł jak w akwarium będą same Sps-y.i podkresli kolor korala.Ale nie sadzę że jakiś wiekszy będzie miała wpływ od poprzedniego modelu na przyrost korali bo dołożyli czerwony i zielony kolor.;-) soczewki są te same,diody też,lampa po malym Lifcie:-)

A co do ustawien fabrycznych  lampy to uważam ze każdy zbiornik jest inny i trzeba swiatlo ustawić indywidualnie;-)

Cena podobna do poprzednika. Obydwa modele są fajne. :-)wykonanie lampy efekt wizualny pierwsza klasa:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Engell1 napisał:

No faktycznie zapomniałem  . .  w weekend porobię fotki lub film i wstawię tylko , że ja za bardzo nie mam się czy chwalić, korali mało i za bardzo nie rosną ale to właśnie dlatego wymieniłem lampę :) a w dodatku odpieniacz mi nawalił . . .

pozdr

Jak możesz to daj zdjęcia, film pod tymi czteroma fabrycznymi trybami, żeby można było porównać kolory. Akwarium nie ważne jakie masz, chodzi o lampę.

11 godzin temu, @Beti napisał:

@maciej01 cześć:-) ale jaka fioletowa barwa nic takiego nie widzę samo niebieskie jest super dodałam bialego mnie to na fiolet nie wyglada:-)choć tak jak piszesz nawet gdyby osobiscie tez mi nie przeszkadza.moze wiem co odbicie od skal jesli ma ktoś dużo glonów wapiennych moze oddawac taki fiolet:-)

Beata, chyba jesteś pierwszą osobą na forum, która pisze, że nie widzi fioletu pod Razoem. Nawet jak przeglądałem filmy na YouTube to zawsze był widoczny fioletowy kolor, fioletowa poświata. Na zdjęciach tak samo. Szkoda, że nie mam okazji zobaczyć Razor i RSX na żywo, wtedy mógłbym powiedzieć coś o własnych odczuciach co do fioletu i pozostałych barwach, kolorach. Nie ukrywam, że osobiście ten fiolet podoba mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, maciej01 napisał:

Jak możesz to daj zdjęcia, film pod tymi czteroma fabrycznymi trybami, żeby można było porównać kolory. Akwarium nie ważne jakie masz, chodzi o lampę.

Beata, chyba jesteś pierwszą osobą na forum, która pisze, że nie widzi fioletu pod Razoem. Nawet jak przeglądałem filmy na YouTube to zawsze był widoczny fioletowy kolor, fioletowa poświata. Na zdjęciach tak samo. Szkoda, że nie mam okazji zobaczyć Razor i RSX na żywo, wtedy mógłbym powiedzieć coś o własnych odczuciach co do fioletu i pozostałych barwach, kolorach. Nie ukrywam, że osobiście ten fiolet podoba mi się.

No widzisz może pierwsza osobą to nie przesadzaj :-)ale jesli juz tak bardzo idzie o ten fiolet,to na żywo tego nie widzę:-) ale faktycznue i tu uwaga jak nagram filmik komórka to idzie w fiolet,ale to zapewne jest zależne od optyki. Ale na żywo tego nie widze jest czyste niebieskie.Moze też byc to złudzenie odbicia swiatla od skal jesli są porosniete glonem wapiennym.

Szkoda ze jestes daleko ,ale jak chcesz to wpadaj i sam ocenisz:-)

Edit:wlasnie przegladam you tube no jest tego mnustwo i daje pienknie na fiolet ale nie na żywo,optyka sie klania,no niezla zmylka:-) 

Ten filmik naj mniej oszukuje 

 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się też użytkowników Maxspect Razor jak jest z tym fioletem na żywo i większość odpowiadała, że jest widoczny. Nawet były odpowiedzi, że im to przeszkadza. Na żywo może być też tak, że co niektórzy różnie postrzegają kolory. Jedni widzą fiolet w tej lampie, a inni nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I razor i ethereal daja na fioletowo. Najbardziej razor w ktorym bialy kanal podkrecony na wiecrj niz 35% daje juz na rozowo. Etherealu jest wieksza mozliwosc ustawiania, ale tam tez wystarczy troche wiecej cieplego bialego, aktyniki i odrazu wszystko idzie w roz/fiolet. RSX pewnie ma to samo. Oni poprostu tak maja i mi osobiscie sie nie podoba ten "fiolet", w chince nawet na odkreconym bialym nie mialem czegos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być  może tak jest jesli dasz wiecej bialego ale u mnie przy ustawieniu bialego bardzo malo a wiekszosc niebieskiego fioletu nie widać. Owszem zmienilam na chwile 40%bialego 60% niebieskiego i troche jest fioletu,ale ja tego na codzien nie dostrzegam bo mam inne ustawienia,bialego bardzo malo a raczej bardziej niebieski.

Kwestia gustu z tym fioletem..;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To są zdjęcia z ustawieniami jakie Maxspect zaleca pod LPS i SPS

 

IMG_8692.jpg

IMG_8693.jpg

IMG_8691.jpg

IMG_8690.jpg

IMG_8687.jpg

IMG_8686.jpg

Ogólnie to ta barwa mi się podoba bo korale mocno fosforyzują


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor na zdjęciach jest zbliżony do rzeczywistych kolorów które Ty widzisz, bo jednak trochę różu, fioletu widać? Napisz jakiej wysokości są nóżki od lampy, ile centymetrów nad krawędzią akwarium jest lampa. Jak byś mógł, to wstaw jeszcze zdjęcia w innych fabrycznych ustawieniach do porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem nie zakładać nowego tematu wiec zapytam tutaj, jak to jest z tym stosunkiem wat do pojemności zbiornika

Ludzie mówią ze w przypadku świetlówek jak i led 1w/1l wody

100x60x50 to niby 300l ale po odjęciu grubości szkła zostaje 278l przy 10mm

Nigdy nie zalewamy do pełna wiec zostaje kolejne 8l powiedzmy odjęte

I zostaje 270l pod które można zastosować 270w?

Nie do końca rozumiem tok rozumowania przy tym liczeniu..

Przy okazji znam osoby które przy zbiorniku 120x55x50 maja dobre przyrosty przy 6x39w swietlowkach i jak tu mieć na to jakiś pogląd

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wat na litr to najprostszy przelicznik. Pod Twoje akwarium dla miękkich, LPS i prostych SPS starczy 6x39W w świetlówkach, a w LED 150-200W. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.