Skocz do zawartości
Beti

mini rafa 2 LATA i 9 miesięcy + zupa rybna ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

Co do lampy Led,nie wiem czy to prawda ale slyszalam ze np 320w w ledach liczy sie inaczej jak w T5.

To  znczy kupujesz halogen do kuchni G10 o mocy 5w a daję swiatlo o mocy 50w

W lampach Led jest podobnie ale to tylko tak slyszalam bo Pan z Koral House mi doradzil taką lampę  na ten zbiornik i mowi ze bedzie ok, bo ledy w tych lampach liczy sie inaczej.

Prawda czy fałsz:-)

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prawda ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, fresz33 napisał:

Prawda ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Dziękuje,za potwierdzenie :-)

Miłej nocki wszystkim:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fałsz

5W to 50W ale żarówki tradycyjnej a nie świetlówki.

LED jest ok 30% mocniejsze od T5 (jak dobrze pamiętam). Tyle że jakość swiatla jak dla korali jest słabsza.

Można pokusić sięnawet  o stwierdzenie że T5 jest mocniejsze od LED ( w przypadku korali) przykładem może być zbiornik Damiana z AF który ma acry pod 720W LED które tak samo by rosły albo nawet lepiej po 540W T5 .

Także z tym 5W jak 50W ma się nijak do naszego hobby

Dnia 3.01.2018 o 22:59, fresz33 napisał:

Prawda ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

 

Dnia 3.01.2018 o 23:03, @Beti napisał:

Dziękuje,za potwierdzenie :-)

Miłej nocki wszystkim:-)

 

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałem się wiele razy na polskich i zagranicznych stronach, że markowe LED trzeba przeliczać 2-2,5 raza do T5 czyli 100W LED to odpowiednik 200-250W T5. Sam mam 0.48W na litr, ale nie mam SPS i jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć @maciej01 ,to jesli jest tak jak mowisz to moja lampa na 320w Led x 2,25 (średnio)=720w na pelnej mocy! Na zbiornik 540L to temu ją skrecam bo inaczej wypali dziurę w dnie :-)

A tak poważnie nie wyobrazam sobie tej lampy na pelnej mocy i zbiornika po 2 tyg.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość



Fałsz
5W to 50W ale żarówki tradycyjnej a nie świetlówki.
LED jest ok 30% mocniejsze od T5 (jak dobrze pamiętam). Tyle że jakość swiatla jak dla korali jest słabsza.
Można pokusić sięnawet  o stwierdzenie że T5 jest mocniejsze od LED ( w przypadku korali) przykładem może być zbiornik Damiana z AF który ma acry pod 720W LED które tak samo by rosły albo nawet lepiej po 540W T5 .
Także z tym 5W jak 50W ma się nijak do naszego hobby
 


Nie wyobrażam sobie tej mocy u Damiana. Pewnie ma skręcone do 50%. U mnie 120w nad 200l jest skręcone 70/30% i jest jasno. Przecież to by popaliło koralowce.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja tylko potwierdzę powyższe wpisy @Beti i fresz33.

Nad moim akwarium wisi Razor Nano 70W 15.000K i jedna akra wzięta na próbę rośnie pięknie i zalewa podstawkę.

Ustawienia w apogeum białe 25% i niebieskie 75%.

Wcześniej jak testowałem ustawienia tej lampy chcąc ustawić jasność porównywalną do niektórych zbiorników pod T5

dojechałem do białe 45% i niebieskie 90% co po dwóch tygodniach skończyło się to zahamowaniem wzrostu kilku montipor

i zbieleniu. Do tej pory jeszcze nie doszły do siebie a minął już miesiąc.

Po zmianie do ustawień  B 25%, N 75% i wstawieniu wspomnianej akry i montipor superman i rainbow te rosną cały czas.

Pozdrawiam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocy LED nie przeliczajcie jako żarówki bo 5W w ledzie nad morszczakiem nie da 50W w przeliczniku... 720W LED nie brzmi abstrakcyjnie. Zależy z jakiej wysokości pada światło na taflę wody, jak jest ono rozproszone przed przejściem przez pryzmat jaki tworzy się na powierzchni - inaczej to będzie przy 15cm od tafli a inaczej przy 70... Led wg mnie najmocniejszy strumień daje centralnie pod emiterem (tak bym nazwał diodę). T5 wg mnie daje ten punkt szerszy niż led. Co do mocy 720W led a 720W T5 pod ledami zapewne będzie jaśniej - z blikami i prawdopodobnie efekt dla korala będzie czymś obok HQI  Ale nie ma co porównywać 720W T5 a 300W Led... to niestety okaże się za mało.

Wypowiedź nie poparta badaniami naukowymi i jest moim własnym zdaniem z obserwacji a nie badań naukowych.

Od dawna ta acropora jest taka cudowna pod Razorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwialek zgadzam się z Tobą co do przeliczników oraz tego jak rozkłada się strumień światła pod LED i T5.

Sam zastanawiałem się pomiędzy Razorem a 4x24W ATI T5 jednak wygląd lampy i bliki zdecydowały oraz

to, że nie chciałem acropor wsadzać do tego akwarium ale cóż spróbować nie zaszkodzi. Lasu nie zasadziłem.

Jeśli to ostatnie pytanie było do mnie to nie napisałem, że jest cudowna :) (choć mi się podoba) tylko, że rośnie.

Kupiona była jako ułamany kawałek przyklejony do podstawki 3 tygodnie temu i od tego czasu zalała podstawkę około 5-6mm od siebie

z nowymi polipami. Rośnie więc jestem zadowolony.

 

Przepraszam, za za długi wywód w Twoim wątku @Beti.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.01.2018 o 11:47, demontri napisał:

Przepraszam, za za długi wywód w Twoim wątku @Beti.

cześć,spoko bardzo ciekawi mnie to właśnie jeśli chodzi o lampę;-)

 

mała aktualizacja zbiornika,zdjęcia z telefonu:

 

 

1d599995f63a7.jpg

6abe945da81b9.jpg

ff683adf8bcea.jpg

ce1291cf11c84.jpg

17d2c938b02ba.jpg

a0c9dba8ada45.jpg

1d3dcd38a8881.jpg

5ec2c568aa42a.jpg

4341d7888a37a.jpg

bdcd447f013f2.jpg

6a6127b60a31f.jpg

df10564e53af1.jpg

0f0ff04f3d9a5.jpg

fbf2300a82ca1.jpg

92ba9aafa94a9.jpg

1aaf299b6ac50.jpg0dffde2970e7c.jpg

88e281f801560.jpg

81049b1962dff.jpg

 

9c6855077a9c0.jpg

ee01db10f73c9.jpg

d94e7b075702d.jpg

Mała aktualizacja zdjęć na 09.01.2018rok

0a28bb41d9f64.jpg

b1a3778b97f85.jpg

26b62d04eb9f9.jpg

7c32476aaa269.jpg

82462ee3daafa.jpg

ad08dfb72b9c8.jpg

44deb6b93819e.jpg

po dzisiejszej podmiance 60L syn zrobił parę zdjęć.

Miłego dnia :-)

Edytowane przez @Beti
dodano zdjęia (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne foteczki :)

Pod miękkie i lps to nie ma co szaleć ze światłem, osobiście widziałem capnelle która rosła w sumpie w zupełnych ciemnościach a żywiła się wyłącznie tym co "złapała" tyle że koloru to ona nie miała. Co do światła jeszcze to ja mam 650W na 360L na początku korale zrobiły się białe, tak jak ktoś pisał ale już wracają do siebie. 450W jest w ledach reszta T5 ale ja mam głównie SPS. Obecnie niestety po zmianie światła i przelaniu amino wyszło Dino i świece tylko na niebiesko ale jak tylko wygram będę dalej smażył na maxa ;)

Bardzo fajne ułożenie skaly, widać profesionalny akłaskejping :) lekko i przestronnie, bardzo ładnie. Koraliki też nie byle jakie ;) Sprawia wrażenie bardzo zadbanego akwa, ja u siebie choćbym całymi dniami sprzątał to nie wygląda tak dobrze :/


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć Piotr;-) dziękuje za opinie,wiesz szczerze to ułożenie skały i klejenie wykonał mi Pan który przywiózł mi wodę żywą i skałę(start na suchej)

obecnie znów coś brązowego wyskakuje już sama nie wiem czy to od soli czy od światła czy też od Amiino AF ale nie dam się już wszystkie plagi miałam myślę że i z tym damy radę,czas pokaże ;-)

fotki z telefonu wyszły tak sobie;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, @Beti napisał:

cześć Piotr;-) dziękuje za opinie,wiesz szczerze to ułożenie skały i klejenie wykonał mi Pan który przywiózł mi wodę żywą i skałę(start na suchej)

obecnie znów coś brązowego wyskakuje już sama nie wiem czy to od soli czy od światła czy też od Amiino AF ale nie dam się już wszystkie plagi miałam myślę że i z tym damy radę,czas pokaże ;-)

fotki z telefonu wyszły tak sobie;-)

:)

Aha no to gratulacje dla Pana co skałę pokleił ;)

Ja też obecnie używam soli AF ale amino było z grotecha. Radzę odłożyć dodatki przynajmniej na razie i wtedy zobaczysz czy odpuści..


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiorniczek gratulacje!! Pięknie wszystko wygląda, pełna profeska. Przekonałaś mnie efektem do samych LED wiszących nad zbiornikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję;-) wcale tak nie było kolorowo przez pierwsze 3 miesiące;-)ale jak chwycił było już troszkę lepiej tak naprawdę dużo mi pomaga mój syn,podmianki karmienie takie męskie rzeczy on wykonuje,mama tylko płaci jak trzeba coś kupić hehe;-)

jedno się nauczyliśmy nie grzebiemy w zbiorniku jak już coś to plastikowe szczypce,miałam chwilowy ostatnio problem z brązowym nalotem,przerwałam dozowanie Amino AF i Energy AF pomogło,może za dużo dawkowałam.

mamy w planach tak za 2 miesiące dokupić parę SPS może 4-5szt agroporki,i może 4-6szt  chromisów;-) 

15 minut temu, PiotrWoj1976 napisał:

Piękny zbiorniczek gratulacje!! Pięknie wszystko wygląda, pełna profeska. Przekonałaś mnie efektem do samych LED wiszących nad zbiornikiem.

co do Led też się sama przekonałam jak prze montażem zbiornika widziałam na żywo jak wygląda;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow piekny kawałek rafy i kolory super sam się zastanawiam nad zmiana t5 na razora rsx5 bo jedna brakuje blików  i świecenia korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Bondzik04 napisał:

wow piekny kawałek rafy i kolory super sam się zastanawiam nad zmiana t5 na razora rsx5 bo jedna brakuje blików  i świecenia korali

no wiesz co ;-) polecam co Ci mogę powiedzieć;-) jakoś mnie bardziej Ledy przekonały do T5,wieczorem podkreśla super fluo,to się nie da opisać;-) ten kto ma Ledy to wie,oczywiście nie obrażając innych tu użytkowników T5 bo to też fajne światło ale jakoś mnie przekonało na żywo Led, przed kupnem lampy,na dodatek Pan z Koral H.... miał racje i to widzę teraz oświetlenie to połowa sukcesu przy LPS i SPS;-) 

polecam;-)chcesz przyjechać zapraszam oglądniesz na żywo,zresztą każdego zapraszam kto chce zapraszam na kawkę ;) 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, @Beti napisał:

... każdego zapraszam kto chce zapraszam na kawkę ;) 

Czuję się zaproszony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć:-) proszę bardzo codziennie po pracy jestem czyli po 17.oo

Ps.rozdaję gratisy dla kazdego bo sie sieją jak głupie "cladiella" do bulu:-) xenia tak nie idzie:-)

18 minut temu, m-babka napisał:

Czuję się zaproszony...

ejj.masz kawałek do mnie;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beti, śliczny baniaczek, bardzo mi się podoba :) Już nie mogę się doczekać kiedy mój będzie wyglądał podobnie :P A tak na marginesie, nie mogę nigdzie wyszperać fotek twojego "zaplecza" pokaż co tam chowasz pod baniakiem ;) 

 


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1/24/2018 o 10:24, alexw200 napisał:

Beti, śliczny baniaczek, bardzo mi się podoba :) Już nie mogę się doczekać kiedy mój będzie wyglądał podobnie :P A tak na marginesie, nie mogę nigdzie wyszperać fotek twojego "zaplecza" pokaż co tam chowasz pod baniakiem ;) 

 

Cześć @alexw200 będą zdjecia przez weeknd ,musi synek zrobić  trochę pożądku;-) 

Dziś  doszla nowa obsada:-) dwa pokolce miały być chromisy ale w sklepie wyszlo inaczej :-) ale to juz wszystko na to akwarium.

20180125_211822.jpg

20180125_211615.jpg

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Raffy14 napisał:

Naso w 300 litrach? :(

No 300x2 ,oj nie odrobileś lekcji;-)

Edit; 300dni w temacie to od zalania zbiornika było 02.01.18

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.