Skocz do zawartości
FunWorld

Jebao RW20 VS CP40/55

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Dzisiaj w nocy padła mi wysłużona pompa cyrkulacyjna RW20. Mam drugą, więc łatwo było dojść, że problem leży w samej pompie, a nie kontrolerze lub zasilaczu. Teraz muszę ją czymś zastąpić i zastanawiam się nad kupieniem "nowej generacji" CP40 lub CP55. Zauważyłem, że cp55 jest trudno dostępna. Nawet na the tfish street jej obecnie nie ma. 

Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z najsilniejszym modelem? Coś z nią było nie tak, że wycofują ją z rynku?

Najchętniej bym kupił cp55, ale może doradzicie coś mądrzejszego do akwarium o długości około 150cm? 

Chciałbym kupić coś do 500zł (£100). Cp55 mogę miec za £85 z przesyłką.

A może odradzacie ten typ pomp?


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Nie pomoge Ci z CP 55,sam mam te mniejsza CP 25 ustawiona wertykalnie i jest moc,woda kreci sie pieknie,nie ma martwych stref i jest ona malo widoczna,dziala jako jedyna pompa cyrkulacyjna,poprzednie wyciagnalem...W moim przypadku problem moze powstac,jezeli pompa padnie pod moja nieobecnosc,gdyz akwa zostanie bez cyrkulacji...Jednak do tej pory chodzi bezproblemowo i naprawde nie spodziewalem sie po Jebao ze zrobia cos takiego...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Dzisiaj w mojej CP - 40 odmówił pracy jeden wirnik. Zakupiona pół roku temu. Jutro wysyłam do erybki na reklamację.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minutes ago, laszek said:

Dzisiaj w mojej CP - 40 odmówił pracy jeden wirnik. Zakupiona pół roku temu. Jutro wysyłam do erybki na reklamację.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie mam taką nadzieję, że jak padnie to na gwarancji. Wspomniana wyżej RW20 padła po 14 miesiącach od zakupu :/

17 minutes ago, Iceberg said:

Hej...Nie pomoge Ci z CP 55,sam mam te mniejsza CP 25 ustawiona wertykalnie i jest moc,woda kreci sie pieknie,nie ma martwych stref i jest ona malo widoczna,dziala jako jedyna pompa cyrkulacyjna,poprzednie wyciagnalem...W moim przypadku problem moze powstac,jezeli pompa padnie pod moja nieobecnosc,gdyz akwa zostanie bez cyrkulacji...Jednak do tej pory chodzi bezproblemowo i naprawde nie spodziewalem sie po Jebao ze zrobia cos takiego...

Dzięki. Kolejny głos za kupnem tej generacji.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, laszek said:

Dzisiaj w mojej CP - 40 odmówił pracy jeden wirnik. Zakupiona pół roku temu. Jutro wysyłam do erybki na reklamację.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Strasznie wadliwe pompy. Na amazonie recenzje jedne z gorszych na rynku, ale chyba kupując z gwarancją powinienem się czuć pewniej. Na ebay czasami za kilka funtów można dokupić gwarancję. Niestety w tym przypadku nie miałem tej opcji. Sporo by ułatwiła zapewne. 


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Z tego co patrzyłem w jednym wirniku trzpień zaczął luźno latać i kręcić się wokół własnej osi przez co jak odpalę pompę wirnik stoi w miejscu. Drugi siedzi sztywno.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masakra z tymi pompami... ale cóż, ciekawość zwyciężyła i kupiłem cp55. Mam nadzieję, że jak się ma zepsuć, to stanie się to na gwarancji.

Kupiłem z zapasem mocy, więc może nie będzie obciążona i wytrzyma dłużej.

Dzięki za pomoc :)


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Wczoraj cp-40 wysłałem do erybki. Dzisiaj dotarła i dostałem telefon, że faktycznie poszedł trzpień, który się zaczął obracać wokół własnej osi. Oczywiście naprawili. Odeślą mi. Ale jak powiedział Pan z erybki ta usterka nie podlega reklamacji w tych pompach. Uszkodzenie spowodowane prawdopodobnie dostaniem się ślimaka do środka.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.