Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W niektórych miejscach związał po 1-2min max. W innych czekam godzinę i wciąż mokre.. :/ czy to zwiaze , czy sobie darować i rozbierać... ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, michu94 napisał:

Witam. W niektórych miejscach związał po 1-2min max. W innych czekam godzinę i wciąż mokre.. :/ czy to zwiaze , czy sobie darować i rozbierać... ? :/

Coś poszło nie tak. Ceresit CX 5 wiąże w pięć minut. musisz rozebrać i usunąć stary cement. Konstrukcja musi być nieruchoma na czas wiązania. Pozdrawiam. Roman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być po prostu stary i zwietrzały.Spróbuj urobić gęstsze ewentualnie podgrzej suszarką do włosów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary nie. Bo na początku czekałem aż lekko się zamieni w plastelinke i kleiłem i wiązał super. Pod koniec taka 'wodzianka' kleiłem... I... Nie wiąże. Użyłem suszarki. Jest lepiej. Ale to nadal nie to... Zobaczę jutro :)

Ps. Nie jest to trujące ? Może to sobie 'stygnac' ok 4m od łóżeczka z dzieckiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceresit cx5 się leje a nie klei w konsystencji plasteliny, ludzie robią na półpłynnie bo jak nie musi mieć dużej wytrzymałości to da radę ale ty ewidentnie dałeś za mało wody


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, michu94 napisał:

Stary nie. Bo na początku czekałem aż lekko się zamieni w plastelinke i kleiłem i wiązał super. Pod koniec taka 'wodzianka' kleiłem... I... Nie wiąże. Użyłem suszarki. Jest lepiej. Ale to nadal nie to... Zobaczę jutro :)

Ps. Nie jest to trujące ? Może to sobie 'stygnac' ok 4m od łóżeczka z dzieckiem?

Rybom nie szkodzi, dziecku tez nie zaszkodzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiąże szybko ale pyli się trochę po 5 minutach można wrzucić do akwarium może trochę pyłu puścić w toni ale w wodzie stwardnieje.Jak dasz mniej wody to będzie gęściejsze i szybciej zwiąże, będzie też sztywniejsza masa do wsadzenia w to korala. Ja po 5-7 minutach wkładałem cx5 z caulastrea i 0 problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up ładne :)

Pokleilem od nowa.. do rana nie związało. Wody jeszcze w Akwa nie mam więc dopiero wkładam cała konstrukcje. Lekko się posypała (15kg waży) ale już jest okej. Mam nadzieję że jak dojdzie woda wszystko bd okej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, michu94 napisał:

Pokleilem od nowa.. do rana nie związało

Coś nie tak z ceresitem. Kup nowy. Nie wkładaj skał do zbiornika i tak się rozpadną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano zakupiłem właśnie. :) Problem taki że rękawiczki mi się skończyły. I leciałem gołą ręką . Teraz już żałuję he. Silnie żrące ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod temat klejenia cx-5 aby nie zakładać nowego wątku.

Chodzi o to czy ktoś kleił skałę tym klejem bezpośrednio do szyby akwa? Chcę skałą RRR okleić komin. Konkretnie talerzami RRR czy jest to możliwe? A jeśli tak to jaką konsystencję powinien mieć klej?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic z tego nie będzie, szyba jest zbyt gładka imion raczej nie będzie trzymał, jak kleiłem swoją skałę to robiłem ale podstawki z cx 5 pod nią na spienionym pcv i klej nie złapał a szkło jest bardzo gładkie. Możesz przykleić klejem do klejenia korali, takie coś już widziałem i Szczepki trzymały się pięknie.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Witam. Podepnę się pod temat klejenia cx-5 aby nie zakładać nowego wątku.

Chodzi o to czy ktoś kleił skałę tym klejem bezpośrednio do szyby akwa? Chcę skałą RRR okleić komin. Konkretnie talerzami RRR czy jest to możliwe? A jeśli tak to jaką konsystencję powinien mieć klej?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja, kleiłem całą skałę do dna akwarium Cx5

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja, kleiłem całą skałę do dna akwarium Cx5

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka


Laszek i trzyma sie cx-5 i skała teraz dnia? Nie odrywa sie? Bo jak trzyma sie dna to i komina bedzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cx5 po chyba 4 latach popekal, modle sie zeby skala nie dostala nog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Trzyma się. Ale od razu mówie tam gdzie lałem rzadkie puściło. Woda zrobiła swoje. Tam gdzie gęsta konsystencja trzyma tak jak na zdjęciu.70d8fc133c17229e9e04780a27855ce2.jpg

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze u mnie popekal ale nie przy szkle tylko przy laczeniu skal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.