Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon
4 minuty temu, fresz33 napisał:

Leszek teraz zauważyłem zdjęcie z koralowcami, żebyś nie żałował to przemyśl ich ustawienie ;)

Co masz na myśli

5 minut temu, fresz33 napisał:

mandaryna dokarmiaj bo jest chudziutki i tak za około 2 miesiące wykituje, nie żebym zapeszał heh

takie przyjechały cały czas coś skupie wydaje mi się też że wyłapuje mrożonkę z toni daję co wieczór i zdejmuję skarpetę z obiegu żeby się kręciło, lepiej nie kracz Krzysiu bo mam dwa mandaryny :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"Miętkie" daj na jakąś oddzielną skałkę bo Ci przerosną dużo wolniej rosnące twardziele. A mandaryny jak nie będą jadły z pipety podsuwany pokarm pod "dziub" to padną. Jeżeli miałbyś sporo żywego pokarmu w zbiorniku to śmigały by z gubym bębenkiem, a tak nie jest dlatego nie chcę zapeszać.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

w sumie tak jest, tam sa dwie skały powiedzmy dwie takie półki na tej niższej mają być miękkie, jest jedynie jeden twardy ale dalem go na probe na tył, reszta czyli ewentualne twarde bedą na tej drugiej czyli wyżej na tą chwilę są dwa twarde, chyba że coś nie tak to pisz to pozamieniam dopóki są jeszcze małe na niebiesko miękkie na czerwono twarde:

g.thumb.jpg.67d54476f88f41c7b8ada43696e56a1d.jpg

 

Co do mandarynów chce je przestawić na mrożonki, jeżeli się nie przestawią będę musiał oddać komuś innemu, myślisz ze tylko pipeta bo jak tak obserwuję przy karmieniu wydaje mi się że wyłapują z wody, zamówiłem w CC żywy pokarm ale niestety trafiłem w posuche i od 2 tygodni nic nie mają :/

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak  z wlasnego skromnego doswiadczenia zamienilbym xenie z caylastrea. Xenia lubi piac sie do gory jak ma po czym. W dol juz jej gorzej idzie. Drugi krok to bym capnele wsadzil na prawy róg na sama gore. Jak sie rozrosnie jak u mnie to bedzie fajnie tam wygladac i od razu uprzedze ze capnela lubi pażyc. Ja mam kolo swojej caulastree to z nia jej idzie gorzej, ale xenie doacosomy rico pazlży dość mocno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, Damian K. napisał:

Ja tak  z wlasnego skromnego doswiadczenia zamienilbym xenie z caylastrea. Xenia lubi piac sie do gory jak ma po czym. W dol juz jej gorzej idzie.

miejsce w którym jest xenia to taki dołek, nie wiem czy to widać ale w planach miałem właśnie aby obrosła cały ten średk dlatego reszta korali jest rozstawiona po kawedziach, chciałem zrobić taki dywan z xeni, czy to głupi pomysł?

7 minut temu, Damian K. napisał:

Drugi krok to bym capnele wsadzil na prawy róg na sama gore. Jak sie rozrosnie jak u mnie to bedzie fajnie tam wygladac i od razu uprzedze ze capnela lubi pażyc.

z kolei po prawej miłem dawać same twarde, więc nie wiem czy to dobry pomysł dawać tam pomiędzy twarde capnelle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac ze dolek,tyle ze bedzie sie wspinala w gore do kad jej miejsca starczy. Moja wlasnie tak obrastala caly plaski kamien ale jak ja od spodu zaczela draznic capnela to po kominie i szybie uciekla pod samo lustro wody. Tak mysle ze jak bedzie miala sie wyzej do czego przyczepiac to bedzie rosla w gore. A capnela to moze i tak skoro to miejsce dla twardych to niech stoi tu gdzie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo subiektywnie powiem, że ta capnella, xenia czy sinularia to w ogóle niepotrzebne. Średnio ładne i tylko potem problemy jak ruszą na całe akwa. Oczywiście, co kto lubi, ale jak już miękasy to jakieś kolorowe (zoa, ricordea), a nie szarobure ekspansywne galarety.  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
21 minut temu, Nalesnick napisał:

Bardzo, bardzo subiektywnie powiem, że ta capnella, xenia czy sinularia to w ogóle niepotrzebne. Średnio ładne i tylko potem problemy jak ruszą na całe akwa. Oczywiście, co kto lubi, ale jak już miękasy to jakieś kolorowe (zoa, ricordea), a nie szarobure ekspansywne galarety.  ;) 

Tak wiem to sprawa subiektywna masz rację, mi się podobają cóż poradzić nie chcę mieć samych pastelowych korali, wiem ze takie są na topie ale ja robię pod swój gust i wiem ze nie musi to się podobać, xenie i capnelle mam sinulari nie mam i nie przewiduję w planach do obsady

32 minuty temu, Damian K. napisał:

Widac ze dolek,tyle ze bedzie sie wspinala w gore do kad jej miejsca starczy. Moja wlasnie tak obrastala caly plaski kamien ale jak ja od spodu zaczela draznic capnela to po kominie i szybie uciekla pod samo lustro wody. Tak mysle ze jak bedzie miala sie wyzej do czego przyczepiac to bedzie rosla w gore. A capnela to moze i tak skoro to miejsce dla twardych to niech stoi tu gdzie jest.

a trudno przycinać xenie jak będę chciał jej ograniczyć trochę ekspansję? mam dużą powierzchnię dna może przenieść ja ze skały na zwir co o tym myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, Paragon napisał:

Tak wiem to sprawa subiektywna masz rację, mi się podobają cóż poradzić nie chcę mieć samych pastelowych korali, wiem ze takie są na topie ale ja robię pod swój gust i wiem ze nie musi to się podobać, xenie i capnelle mam sinulari nie mam i nie przewiduję w planach do obsady

a trudno przycinać xenie jak będę chciał jej ograniczyć trochę ekspansję? mam dużą powierzchnię dna może przenieść ja ze skały na zwir co o tym myślisz?

Leszek xenię trzeba wydrapać ze skały żeby najmniejsza ilość tkanki po niej nie pozostała bo odrośnie ;)  daj ją na jakiś oddzielny płaski kawałek skałki bo jak dasz na żwir to będzie się dzielić i roznosić po całym zbiorniku, ona lubi przyczepny teren :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, fresz33 napisał:

Leszek xenię trzeba wydrapać ze skały żeby najmniejsza ilość tkanki po niej nie pozostała bo odrośnie ;)  daj ją na jakiś oddzielny płaski kawałek skałki bo jak dasz na żwir to będzie się dzielić i roznosić po całym zbiorniku, ona lubi przyczepny teren :P 

aha czaję dzięki, czyli ewentualnie widzisz na moich skałach miejsce dla niej czy dać jakiś nowy mały kawałek skałki dla niej niżej po lewej stronie akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenia nawet jak będzie na osobnej skałce to i tak będzie się rozsiewała po akwarium, tak samo capnella. Xenie, capnelle trzeba polubić jak się chce ją mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
8 godzin temu, maciej01 napisał:

Xenia nawet jak będzie na osobnej skałce to i tak będzie się rozsiewała po akwarium, tak samo capnella. Xenie, capnelle trzeba polubić jak się chce ją mieć.

dzięki za odpowiedz, wiesz nam się podoba i jedna i druga :) , może będzie z nią problem trudno będziemy sobie jakoś radzić, mam nadzieje ze ładnie się rozrośnie nawet po całej skale ale patrząc po odpowiedziach chyba nie będzie z tym problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi też się podobają oba korale i mam je u siebie :), a to co pisałem wcześniej to z własnego doświadczenia. Bo ludzie często piszą "daj na osobnej skałce" tylko ci co tak piszą mieli u siebie xenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja miałem ale komuś wydałem bo ciśnienie miałem na coś bardziej wymagającego ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
29 minut temu, maciej01 napisał:

No mi też się podobają oba korale i mam je u siebie :), a to co pisałem wcześniej to z własnego doświadczenia. Bo ludzie często piszą "daj na osobnej skałce" tylko ci co tak piszą mieli u siebie xenie?

xenia zostanie na pewno :)

13 minut temu, fresz33 napisał:

Ja miałem ale komuś wydałem bo ciśnienie miałem na coś bardziej wymagającego ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

ja nie mam, ja się bardzo cieszę, ze udało mi się w ogóle z ta morszczyzną i podoba mi się wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Cotygodniowe pomiary, brak glonów PO4 dalej niewykrywalne ale NO3 poszło do góry, dodatkowo nareszcie podnosi się KH, więc jak na razie nie jest źle, była paczuszka więc jest coraz bardziej kolorowo dzięki Krzysiek :)

15xr3v6.jpg

 

Dodatkowo krewetka przekopała się na wylot pod skałą :) , zrobiła sobie tunel na zdjęciu zaznaczyłem strzałkami na oko to jakieś 30-40 cm i kupa kamyków do wyniesienia niezly z niej pracuś, niestety dalej nie zakumplowała się z babką  :(

168v2wo.jpg

1zno61c.jpg

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Paragon napisał:

Cotygodniowe pomiary, brak glonów PO4 dalej niewykrywalne ale NO3 poszło do góry, dodatkowo nareszcie podnosi się KH

Hej,przy twoich koralach mieszanych to nic dobrego miekkie i Lps po4 na zero? Jak długo chcesz tak utrzymywać to zero,a czy nie lepiej aby było 0,03 a No3 3-5

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
19 minut temu, @Beti napisał:

Hej,przy twoich koralach mieszanych to nic dobrego miekkie i Lps po4 na zero? Jak długo chcesz tak utrzymywać to zero,a czy nie lepiej aby było 0,03 a No3 3-5

jak podnieść PO4, jest jeszcze opcja że test saliferta jest problemem :) , albo ja nie umiem wychwycić tej delikatnej barwy hehe, muszę zaopatrzyć się w małą hankę, ale faktem jest że glony całkowicie zniknęły więc PO4 albo nie ma albo jest mega mało

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Paragon napisał:

jak podnieść PO4, jest jeszcze opcja że test saliferta jest problemem :) , albo ja nie umiem wychwycić tej delikatnej barwy hehe, muszę zaopatrzyć się w małą hankę, ale faktem jest że glony całkowicie zniknęły więc PO4 albo nie ma albo jest mega mało

Wiesz co poważnie Po4 to juz lepiej Colombo jak Salifart,a na pewno Hanka,ale to moje zdanie


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 godziny temu, @Beti napisał:

Wiesz co poważnie Po4 to juz lepiej Colombo jak Salifart,a na pewno Hanka,ale to moje zdanie

wiesz codziennie daję po 2 kostki mrożonek bez płukania nie wiem jak bardziej mogę podwyższyć PO4, poza tym czym się różni test na PO4 saliferta i colombo?

Takim czymś tez mogę ?

 http://allegro.pl/fosfor-monofosforan-potasu-50-g-kh2po4-i7140408878.html#thumb/2

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet tzw Mała Hanka nie jest wiarygodnym testem o braku obecnosci PO4 w wodzie.

Byłbym daleki od  ryzyka by sztucznie podnosić ten parametr. Rybki, papu, kupka i .. mamy docelowo fosforany :rolleyes:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, Arturro napisał:

Nawet tzw Mała Hanka nie jest wiarygodnym testem o braku obecnosci PO4 w wodzie.

Byłbym daleki od  ryzyka by sztucznie podnosić ten parametr. Rybki, papu, kupka i .. mamy docelowo fosforany :rolleyes:

 

Czyli odpuścić kombinacje i niech natura robi swoje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byłem zwolennikiem budowania równowagi biologicznej bez ingerencji absorbentowo -chemicznej. Nie zawsze się udawało ale to głownie z braku "otrzaskania" z problematyką.

Przewertowałem  wątek - koralowców jeszcze malunio i nie zabierają dużo z wody mikro/makro - podmiana wody też do dyskusji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Nawet tzw Mała Hanka nie jest wiarygodnym testem o braku obecnosci PO4 w wodzie.
Byłbym daleki od  ryzyka by sztucznie podnosić ten parametr. Rybki, papu, kupka i .. mamy docelowo fosforany :rolleyes:
 
Od 10 miesięcy hannka wskazuje po4 - 0. Icp wskazuje po4 - 0.05.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
5 minut temu, Arturro napisał:

Zawsze byłem zwolennikiem budowania równowagi biologicznej bez ingerencji absorbentowo -chemicznej. Nie zawsze się udawało ale to głownie z braku "otrzaskania" z problematyką.

Przewertowałem  wątek - koralowców jeszcze malunio i nie zabierają dużo z wody mikro/makro - podmiana wody też do dyskusji.

 

dzięki za zainteresowanie Robert, w takim razie nic nie będę robił nie zauważyłem żeby korale grymasiły czy się zamykały, więc masz rację nie ma co robić nerwowych ruchów, co do podmian mam zamiar prowadzić bez podmian zobaczymy co z tego wyjdzie :ph34r:

 

3 minuty temu, laszek napisał:

Od 10 miesięcy hannka wskazuje po4 - 0. Icp wskazuje po4 - 0.05.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

dzięki tylko mnie utwierdziłeś żeby wyluzować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.