Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon
Teraz, elespero napisał:

Jak nie chcesz wyjaławiać wody to wywal odpieniacz.

Wata wyłapuje tylko mechaniczne zabrudzenie.

wiesz odkąd mam podłączony ten filtr odpieniacz tak średnio wywala wcześniej był czarny syf teraz jest ledwo mętna żółta woda, odpieniacz zostanie nawet w formie reaktora ozonu :) , czyli spokojnie cała woda może przeplywać przez włókninę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paragon napisał:

wiesz odkąd mam podłączony ten filtr odpieniacz tak średnio wywala wcześniej był czarny syf teraz jest ledwo mętna żółta woda, odpieniacz zostanie nawet w formie reaktora ozonu :) , czyli spokojnie cała woda może przeplywać przez włókninę ?

Tak.

Teraz odpieniacz nie wyrzuca brudu tylko minerały :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, elespero napisał:

Tak.

Teraz odpieniacz nie wyrzuca brudu tylko minerały :D

I drogocenne bakterie i inny mikroplankton ;]


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, elespero napisał:

Tak.

Teraz odpieniacz nie wyrzuca brudu tylko minerały :D

aha ok spoko ustawię go tak żeby robił na mocno sucho :), dzięki

 

Teraz, katani napisał:

I drogocenne bakterie i inny mikroplankton ;]

drogocenne bakterie nie żyją w toni wodnej Michał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, katani napisał:

I drogocenne bakterie i inny mikroplankton ;]

Dokładnie.

Teraz, Paragon napisał:

aha ok spoko ustawię go tak żeby robił na mocno sucho :), dzięki

 

drogocenne bakterie nie żyją w toni wodnej Michał :P

Żyją, żyją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
6 minut temu, elespero napisał:

Dokładnie.

Żyją, żyją :)

bez przesady bakterie głównie potrzebują miejsca do osadzenia tam tworzą kolonie to co pływa w wodzie jest znikome z tym co żyje w skalach podłożu itd., stosuję ozon 25mg/godzinę 24 godziny na dobę i zbiornik ma się świetnie, gdyby populacja bakterii przebywających w wodzie byla jakas znacząca to ta dawka ozonu by juz dawno wysadzila zbiornik :) tak szczerze to odkąd stosuję ozon to gąbki rosną jak szalone a one chyba żywią się bakteriami tak?

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Wracam do domku z pracy patrze a mam już dzisiaj dwa ukwiały hehe

1128m14.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Jak wspomniałem filtr pracuje już w finalnej wersji nie przewiduję więcej poprawek ogólnie jestem bardzo zadowolony, skończyły się tematy ze skarpetami watami i innymi podobnymi wynalazkami, na tą chwilę filtr zużywa 30-35cm włókniny na dobę, jak się przewinie cała będę miał uśredniony bardziej wiarygodny wynik więc więcej info będę mógł podać za 2-3 miesiące niżej jeszcze filmik z działania systemu :)

 

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze płytka montażowa na to wszystko by się przydała.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed wyminą na nowy silnik miałeś jeden czy dwa z plastikowa przekładnią podłączone ?


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 godziny temu, katani napisał:

Jeszcze płytka montażowa na to wszystko by się przydała.

Box jest zrobiony, obiecałem zrobić dla osoby co kupiła pierwszy prototyp ten na 10cm włókninę, czekam tylko na części z Chin

Godzinę temu, Arek23 napisał:

przed wyminą na nowy silnik miałeś jeden czy dwa z plastikowa przekładnią podłączone ?

Przed wymianą był jeden, z dwoma było by ciężko bo musiał byś je synchronizować albo ze sprzęgłem kombinować, na 10cm włókninę silnik z plastikową przekładnia jest ok do większych trzeba mocniejszej przekładni i silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek widać  że drukarka nie odpoczywała ty z resztą też ,fajny filtr :clapping

  Cała woda ze spływu przechodzi przez filtr ? acha i jeszcze jaki masz przepływ wody przez niego?

3 godziny temu, Paragon napisał:

na tą chwilę filtr zużywa 30-35cm włókniny na dobę

To bardzo dobry wynik czyli na miesiąc powinno wyjść 9-10 metrów ,a później jeszcze mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
8 minut temu, Krzysiek K. napisał:

Leszek widać  że drukarka nie odpoczywała ty z resztą też ,fajny filtr :clapping

  Cała woda ze spływu przechodzi przez filtr ? acha i jeszcze jaki masz przepływ wody przez niego?

To bardzo dobry wynik czyli na miesiąc powinno wyjść 9-10 metrów ,a później jeszcze mniej

dzięki Krzysiek, a nom jakoś trzeba zabijać nudę a to takie projektowanie na spokojne wieczory :) , co do wody to tak cala woda przepływa przez filtr u mnie jest przepływ około 6000 l/h, jeżeli pytasz jaka jest jego maksymalna przepustowość to odpowiem Ci że nie wiem, na pewno powyżej 10000 l/h, pierwszy prototyp był mniejszy na włókninę 10cm i przy moim przepływie dawał radę tylko zużywał 60-70cm włókniny na dobę.

Na ile wystarczy nie wiem nawinąłem rolkę włókniny ale nie wiem ile jej jest sadzę że około 50m, więc teoretycznie powinna wystarczyć na jakieś 4 miesiące hehe, ale wszystko wyjdzie w trakcie jak się skończy to na pewno napiszę :)

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam(cześć) magika forum nano-reef oczywiście szczęka opada co Ty Leszku jeszcze nie wymyślisz z DY,chyba wiekszego magika na tym forum nie ma!,ale super jest to bardzo ciekawe a wręcz interesujące,trzymaj tak dalej..

ZBIORNIK ŚWIETNY:clapping:czapkizgłów:)

Zaplecze jaj...a (,przysłowiowa)urywa:bowmega!

Syn mi podpowiada abym zapytała Cie ile masz obecnie ryb...? Sledzimy temat ale coś się pogubiliśmy...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś coś konstrukcyjnie w filtrze w porównaniu do tego mniejszego filtra nie licząc tego silnika ,chodzi mi głównie o przepływ wody .Tak siedzę i sobie myślę to te komercyjne rollematy to nie mają polotu do twojego filtra ,przepływ wody jest ograniczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
57 minut temu, @Beti napisał:

Witam(cześć) magika forum nano-reef oczywiście szczęka opada co Ty Leszku jeszcze nie wymyślisz z DY,chyba wiekszego magika na tym forum nie ma!,ale super jest to bardzo ciekawe a wręcz interesujące,trzymaj tak dalej.. 

ZBIORNIK ŚWIETNY:clapping:czapkizgłów:)

Zaplecze jaj...a (,przysłowiowa)urywa:bowmega!

Syn mi podpowiada abym zapytała Cie ile masz obecnie ryb...? Sledzimy temat ale coś się pogubiliśmy...

Beato nie przesadzaj bo siem zawstydzę zaraz :Blush2, hehe co poradzę lubię sobie udowadniać że potrafię :) , a Świetny Zbiornik żeby nie powiedzieć za***isty zbiornik To masz Ty :czapkizgłów:), ja jeszcze mam daleko do Ciebie u mnie na razie w akwarium z powodu jak pamiętasz wtop z żywicą i przelaniem dałem akwarium kilka miesięcy na unormowanie nic nie dokładałem pewnie zacznę wpuszczanie nowych lokatorów w okolicach listopada bo jeszcze lampę robię na boku :clowning,  co do obsady to mam skromnie:

- Parka Błaznów

- Parka Pterapagonów

- Parka Mandarynów

- Krewetka pistoletowa + babka symbiotyczna

- Bicolor Blenny

- Ukwiał Quadri a raczej od wczoraj dwa ukwiały :)

- Krabik porcelanowy

- Rozgwiazda piaskowa

- 2 krewetki Debelius

- 2 krewetki Amboinensis

- ze 20 rożnych ślimaków

Korali mam mało kilka miękkich z twardych Monti mi padły Acry też, nie dokładam nic nowego dopóki nie zrobię porządnego światła szkoda korali :/

 

42 minuty temu, Krzysiek K. napisał:

Zmieniłeś coś konstrukcyjnie w filtrze w porównaniu do tego mniejszego filtra nie licząc tego silnika ,chodzi mi głównie o przepływ wody .Tak siedzę i sobie myślę to te komercyjne rollematy to nie mają polotu do twojego filtra ,przepływ wody jest ograniczony.

 

pogłębiłem go o 4cm żeby było łatwiej pływaki ustawiać :) , dzięki ale komercyjne są na pewno ładniejsze od mojego i bardziej zwarte tak aby było łatwo upchać w wąskie przegrody jak clarisea, albo rollermat który jest duży ale montowany chyba jak dobrze pamiętam poza sumpem. Mój jest wygodniejszy w obsłudze tańszy w eksploatacji i ma na pewno większą przepustowość ale potrzebuję miejsca

aha zmieniłem też układ otworów są przechylone w osi o 35 stopni, nie wpływa to znacząco bo wcześniejszy układ otworów zostawiał delikatne białe paski na włókninie powiedzmy 2% włókniny nie było wykorzystywane, teraz jest 100%...

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Paragon napisał:

Beato nie przesadzaj bo siem zawstydzę zaraz :Blush2, hehe co poradzę lubię sobie udowadniać że potrafię 

I to jest wspaniałe

,zanikają tematy na forum typu DY,a szkoda,mega trzynaj tak dalej.:clapping

Pozd.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Mam już wstępny szkic lampy taka hybryda :) 30sz Cree na driverach 1000mA reszta Power Led 700mA,  całość na radiatorze 190x35 o długości 750mm, jeżeli ma ktoś jakieś uwagi chętnie wysłucham, docelowa moc led około 280W 4 kanały i będzie szło tak:

1. Cree Royal Blue 30 szt - 3A
 - 10 szt 1000mA (H)
 - 10 szt 1000mA (H)
 - 10 szt 1000mA (H)

2. Power Led Royal Blue 56 szt - 4.9A  
 - 8szt 700mA (L)
 - 8szt 700mA (L)
 - 8szt 700mA (L)
 - 8szt 700mA (L)
 - 8szt 700mA (L)
 - 8szt 700mA (L)

3. Power Led UV 8szt - 350mA
 - 8szt 350mA 395nm (L)

4. Power Led Cold White 8szt - 700mA
 - 8szt 700mA 10000K

s.thumb.jpg.6fc343150dec23fa0e0e2f0202934545.jpg

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie średni pomysł. Diody dobrałeś trochę dziwnie. Moim zdaniem. Skup się na jednym rodzaju diod. To znaczy albo cree, albo 3w. Główny kolor jaki chcesz to widzę Rb. Ok, ale masz go zdecydowanie za dużo w stosunku do białego. Diody UV bym sobie odpuścił ponieważ żyją krótko (a nie trafiłem na takie co by dłużej działały jeszcze) zamiast nich kanał z aktyniką. Dodał bym też diod Blue, oraz uzupełnił spektrum o kolory ciepłe. Albo diody typu full spectrum,albo ciepły bialy albo coś typu cyjan, amber i Red jako dodatki. Ogólnie "W moich "zabawach z lampami" najbardziej sprawdzał się stosunek 3:1:1:1(royal blue:blue:aktynika :białe z ciepłymi). 

A czym chcesz to zasilić???jakie drivery i jaki zasilacz??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 godzinę temu, dadario napisał:

Jak dla mnie średni pomysł. Diody dobrałeś trochę dziwnie. Moim zdaniem. Skup się na jednym rodzaju diod.

hej ma to jakieś uzasadnienie?

1 godzinę temu, dadario napisał:

Główny kolor jaki chcesz to widzę Rb. Ok, ale masz go zdecydowanie za dużo w stosunku do białego.

Tutaj temat jest przesądzony przy pierwszej lampie radzono mi aby dać 30-40% białych, no i lampa miała kanał biały skręcony na 15%, potem przerobiłem lampę wywaliłem białe i na 49szt diod 8szt to białe reszta RB a kanał biały i tak jest skręcony na 60% jak dla mnie strata miejsca

1 godzinę temu, dadario napisał:

Diody UV bym sobie odpuścił ponieważ żyją krótko (a nie trafiłem na takie co by dłużej działały jeszcze) zamiast nich kanał z aktyniką.

bo źle dobierałeś te diody UV, które są niby 700mA to guzik prawda te diody trzeba zasilać prądem 350mA i tak mam zrobione w projekcie, przy 700mA topią się w ciągu miesiąca też o przerabiałem, a z tego co dostałem informację prawdziwe diody UV 3W które możesz wysterować prądem 700mA to diody dualne czyli takie:

 - https://allegro.pl/dioda-led-3w-epiled-uv-380-390nm-2-45mil-0686-i6874441012.html

1 godzinę temu, dadario napisał:

Dodał bym też diod Blue, oraz uzupełnił spektrum o kolory ciepłe. Albo diody typu full spectrum,albo ciepły bialy albo coś typu cyjan, amber i Red jako dodatki. O

widzisz ja już przerabiałem lampę tą obecną kilka razy i wiem po tych bojach że jedyne jakie potrzebuję to Royal Blue + Cold white 10000K (do rozjaśnienia) + UV dla podniesienia efektu "fluo", ogólnie doszedłem po pierwszej lampie do wniosku że robię ją dla siebie i nie potrzebuję zielonych, czerwonych czy pomarańczowych bo ich po prostu nie będę używał i w akwarium żadne korale z tego nie skorzystają a one potrzebuje skutecznego widma, białe jest dla podbicia jasnego kolorku aby było tez miło dla oka  :)

2 godziny temu, dadario napisał:

A czym chcesz to zasilić???jakie drivery i jaki zasilacz??? 

divery od Maga na płytka AQ, Cree będą miały drivery 1000mA wersje LDD-H,  Power Ledy 700mA wersje LDD-L, a UV LDD-L 350mA, zasilać to będzie MW 350W 9.7A 36V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.09.2018 o 17:46, Paragon napisał:

hej ma to jakieś uzasadnienie?

Tutaj temat jest przesądzony przy pierwszej lampie radzono mi aby dać 30-40% białych, no i lampa miała kanał biały skręcony na 15%, potem przerobiłem lampę wywaliłem białe i na 49szt diod 8szt to białe reszta RB a kanał biały i tak jest skręcony na 60% jak dla mnie strata miejsca

bo źle dobierałeś te diody UV, które są niby 700mA to guzik prawda te diody trzeba zasilać prądem 350mA i tak mam zrobione w projekcie, przy 700mA topią się w ciągu miesiąca też o przerabiałem, a z tego co dostałem informację prawdziwe diody UV 3W które możesz wysterować prądem 700mA to diody dualne czyli takie:

 - https://allegro.pl/dioda-led-3w-epiled-uv-380-390nm-2-45mil-0686-i6874441012.html

widzisz ja już przerabiałem lampę tą obecną kilka razy i wiem po tych bojach że jedyne jakie potrzebuję to Royal Blue + Cold white 10000K (do rozjaśnienia) + UV dla podniesienia efektu "fluo", ogólnie doszedłem po pierwszej lampie do wniosku że robię ją dla siebie i nie potrzebuję zielonych, czerwonych czy pomarańczowych bo ich po prostu nie będę używał i w akwarium żadne korale z tego nie skorzystają a one potrzebuje skutecznego widma, białe jest dla podbicia jasnego kolorku aby było tez miło dla oka  :)

divery od Maga na płytka AQ, Cree będą miały drivery 1000mA wersje LDD-H,  Power Ledy 700mA wersje LDD-L, a UV LDD-L 350mA, zasilać to będzie MW 350W 9.7A 36V

A więc. Łatwiej ogarnąć wszystko na jednakowych diodach. Dodatkowo powinieneś je równo ułożyć gatunkami, różnica między Royal Blue cree a 3w może być zauważalna, nie wspomnę o różnym rozłożeniu mocy nad powierzchnią. 

Co do białego. Rozumiem, że możesz nie być przekonany do białego, jednak nie do końca budujesz lampę dla siebie. Twoje zwierzaki powinny mieć światło pod swoje wymagania. 

Testowałem 3w pod 350mA ustawione na 80%max a i tak po roku soczewka diody rozstała się pod lekkim dotykiem. Aktynika ma ok. 420nm a żadna mi się nie spaliła a efekt fluo jest taki sam. 

Dla takiej mocy diod wybrał bym zasilacze stałoprądowe regulowane. Przynajmniej dla diod Royal Blue. Koszt podobny jak przy takiej ilości driverów, a straty na każdym elemencie mniejsze, już nie wspomnę o łatwiejszej kablologii. 

Chociaż śledząc Twoje projekty widać, że ogarnięte masz wszystko, więc możesz moje rady zlekceważyć, lampa i tak powstanie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł lampy zacny 

W dobrą stronę idziesz z kolorystyką diód, białe i UV tylko jako dodatek, nie znam tematu power LED więc tutaj nie rozumiem dlaczego nie tylko cree? No i czy radiator wystarczy bez wentylatorów? Taka ilość diód koło siebie napewno będzie się nieźle grzała..


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
11 godzin temu, dadario napisał:

A więc. Łatwiej ogarnąć wszystko na jednakowych diodach. Dodatkowo powinieneś je równo ułożyć gatunkami, różnica między Royal Blue cree a 3w może być zauważalna, nie wspomnę o różnym rozłożeniu mocy nad powierzchnią. 

Co do białego. Rozumiem, że możesz nie być przekonany do białego, jednak nie do końca budujesz lampę dla siebie. Twoje zwierzaki powinny mieć światło pod swoje wymagania. 

Testowałem 3w pod 350mA ustawione na 80%max a i tak po roku soczewka diody rozstała się pod lekkim dotykiem. Aktynika ma ok. 420nm a żadna mi się nie spaliła a efekt fluo jest taki sam. 

Dla takiej mocy diod wybrał bym zasilacze stałoprądowe regulowane. Przynajmniej dla diod Royal Blue. Koszt podobny jak przy takiej ilości driverów, a straty na każdym elemencie mniejsze, już nie wspomnę o łatwiejszej kablologii. 

Chociaż śledząc Twoje projekty widać, że ogarnięte masz wszystko, więc możesz moje rady zlekceważyć, lampa i tak powstanie... 

Z ogarnięciem rozłożenia nie ma problemu dam radę :) , zwierzaki w szczególności korale nie potrzebują czerwonego, zielonego itd., a pasma z zakresu 450-460nm resztę pasma uzupełnia światło białe w którym zresztą masz cały zakres barw :), co do led UV ja będę testował te dualne pod driverami 350mA, co do sterowania już mam drivery i całą elektronikę z poprzedniej lampy więc nie ma sensu zmiany wszystkiego na inny rodzaj zasilania, bardzo cenię sobie rady bardziej doświadczonych w temacie dlatego nie mam zamiaru ignorować twoich rad muszę tylko na ich podstawie i swoich planów zrobić coś co mi się spodoba i będzie działało, tak więc za wszystkie rady jestem bardzo wdzięczny :)

 

11 godzin temu, grzegorz.k napisał:

Pomysł lampy zacny 

W dobrą stronę idziesz z kolorystyką diód, białe i UV tylko jako dodatek, nie znam tematu power LED więc tutaj nie rozumiem dlaczego nie tylko cree? No i czy radiator wystarczy bez wentylatorów? Taka ilość diód koło siebie napewno będzie się nieźle grzała..

hej dzięki :) , z kolorystyką to tak jak piszesz białe i UV tylko jako dodatek do ewentualnego rozjaśnienia, nie trzeba dużo białego żeby przytłoczyć i rozjaśnić kolor niebieski, wiesz dał bym same Cree ale najpierw chcę je przetestować dlatego dałem ich 30% w lampie, jeżeli się sprawdzą wymienię resztę na Cree, wolę w tak bo jak się okaże że Cree nie są jakoś specjalnie lepsze w jakości/mocy oświetlenia to bez sensu pchać ich ponad 100 do lampy a tanie nie są, 10szt power led kosztuje około 10zł a 10szt Cree około 60zł  dlatego taka hybryda, wentylatory będą dwa wolnoobrotowe i ciche 140mm, nie da rady inaczej tak jak piszesz trzeba będzie chłodzić w przeciwnym wypadku diod musiało by być mniej albo radiator dwa razy większy, wszystko przy projektowaniu jest jakimś kompromisem niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam power LED ale Cree , miałem lampę na nich i te diody są naprawdę mocne i dawały efekty. Co prawda ważne tam były Biny przy wyborze ale to kolega mi składał który miał temat obcykany. Jakkolwiek masz dużo tych diód blisko siebie, nie wiem czy nie warto ich troszkę bardziej oddalić od siebie.. u mnie były te diody na gotowych płytkach po 6szt i ustawiłem naprzemiennie góra 6szt RB/środek 6sztW/dół 6szt RB - to wszystko na jednym radiatorze z dwoma wiatrakami. Takie moduły miałem 3,  plus po jednej świetlówce Blueplus z każdej strony. To na zbiornik 250L więc jak sobie wyobrażasz światła było aż za dużo, korale rosły jak głupie ale, niestety kolory pozostawiały sporo do życzenia.

Może zbyt rozkręcona była lampa, chociaż białe faktycznie skręcałem jeszcze no ale mimo to niektóre akropory nie lubiły tego światła, może i rosły ale to nie było to samo co pod T5 ;)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

wiesz co do odległości jest raczej ok (życie zweryfikuje ) to zdjęcie to już z soczewkami, diody cree i power led są na gwiazdkach 20mm w takiej samej odległości od siebie około 20mm, ale soczewki w power ledach są mniejsze (14mm)  a w Cree większe (23mm) dlatego takie złudzenie, ja mam dodatkowo do tej lamy T5 1szt 54W przez cała długość zbiornika jako uzupełnienie daje fajny efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.