Cześć. Posiadam akwarium z pokrywa Resun DMS-400PL. Jako że oryginalne oświetlenie było na trudno dostępnych świetlówkach (2g11 18w) postanowiłem zrobić coś samemu. Postawiłem na sztywne paski led ze względu na łatwość połączenia. Lutownice trzymałem pierwszy raz w rękach  Do tego oświetlenie miało znajdować się pod pokrywa więc temperatura power led mogła by za bardzo grzać. Więc tak. Do budowy użyłem profili WIDE i sztywnych taśm led na diodach 5630. Odcinki po 38cm 6x niebieski i 2x biały (8500k) co łącznie wg producenta daje 36W. Jako że miałem już w domu 1sz aquael leddy tube 6W (marine 10000k) to tez dołożyłem do konstrukcji. ( do jej przymocowania użyłem plastikowych uchwytów ze starej grzłaki) Całość zasilona zasilaczem 5A + zastosowałem ściemniacz. Zaślepki uszczelniłem silikonem (kwestia estetyczna nie miała tu dla mnie znaczenia ponieważ całość i tak jest nie widoczna)   Dodatkowo dzięki modyfikacją pokrywy teraz idealnie mieści się odpieniacz resun SK300.   Tak wyglądało fabrycznie. I zaczynamy zabawe Od góry pokrywa ma "drzwiczki" myślę w tym miejscu umieścić wentylator komputerowy co w lato pomoże odprowadzić trochę temperatury.