Skocz do zawartości
Solek

Moduł z Aliexpress jak Radion XR15

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

myślałem aby zrobić lampę na wzór Radion XR15 i szukałem diod na aliexpress i coś takiego rzuciło mi się w oczy

https://pl.aliexpress.com/item/5-Channel-21Leds-Cree-Semileds-Epileds-Led-Coral-Grow-Led-Moudle-Emitter-Lamp-Light-For-Marine/32736182674.html?spm=a2g17.10010108.1000014.7.63cbe65fFUljCm&traffic_analysisId=recommend_3035_4_83054_iswinstore&scm=1007.13338.83054.0&pvid=5742cf97-c5f2-4bc4-a0a1-c03a46d0a74c&tpp=1

Dołożyć kawałek radiatora sterownik ad Magu i zasilacz i chyba było by fajnie

Robił ktoś coś podobnego?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

są takie gotowe zestawy z soczewkami driverami zasilaczem i ściemniaczem - brakuje radiatora i obudowy - nie pamiętam ceny ...  w okolicy +/- 100$ 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem widziałem pytanie tylko jak to śweci a po drugie sterownik od magu chyba byl by lepszy :)

Ciekawe czy taki zestaw będzie świeciło podobnie jak oryginał w sumie diody identyczne. Pytanie brzmi tylko jakie soczewki zastosować 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

skoro diody identyczne (barwa i moc) - to świecić będzie (powinno) tak samo - soczewki ? zależy od głębokości i powierzchni zbiornika

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik niski póki co 60 x 40 x 35 

Więc chyba trzeba zamówić ten moduł i zobaczyć jak to działa :)

Nikt na forum jeszcze nie składał lampy na tych modułach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest szansa, że będzie świecić ok, choć Chińczyk potrafi napisać niestety wszystko :/  Pompy perystaltyczne mające mieć wydajność 200ml na minute ledwo 50ml na minute były w stanie osiągnąć. Oddali kase. Sam moduł wygląda ok i ja bym zaryzykował. Trochę różnych taśm ledowych i ledów z Chin sprowadziłem i większość z nich była naprawdę ok. Choć opcja kupna samego mcpcb i wlutowania tam diód jakie chcemy dla mnie jest bardziej kusząca ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaryzykuje dodam do tego sterownik od magu obuduje czarna plexi i będzie git za 2 miechy pokażę jak święci. 

W przyszłości jak postawię większy baniak 170x 80 x 65 to wtedy jak ta będzie dobrze świecić zbuduje na tych modułach dużą lampę 

Taki teścik się przyda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Solek Testuj testuj, jak mi się gwarancja skończy w diunie i będzie to chciało świecić to chętnie dołożę ze 3 takie moduły zamiast 4 świetlówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką moc ma ten moduł?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle samo co radion xr15 czyli 75 w można by zrobić to na zasadzie radion xr15 pro g4 wtedy chyba 95 w 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 takich modułów i miałbym oświetlenie gotowe.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł fajny ale trzeba podsumować też koszty całości, moduł, radiator,zasilacz,reszta elektroniki i obudowa. Czy koszty nie będą porównywalne do gotowej lampy nad 60/40/35  Największy problem będzie z obudową, estetyczna niestety będzie droga. Ja po kilku próbach z dyi poległem,  kupiłem w końcu gotową lampe t5 wybebeszylem środek, wmontowalem led i dopiero jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronika z radiatorem około 500-550zł, oryginalna lampa ma aradiator 20cm x 20cm. pytanie za ile się zrobi estetyczną obudowę no chyba ze ktoś ma korone to estwtyka juz nie jest tak istotna bo sie tam ja ukryje 

Oryginalna lampa to koszt 1500zl a g4 około 1900 zł

Więc wydaje mi się że gra warta świeczki.

Zwłaszcza że jak ktoś będzie robił większa lampę powiedzmy z 6 modułów to koszty się zmniejszają w odniesieniu do ilości watow w a oryginalne lampy są maksymalnie 190 wat za 3500 zł Więc tu to już wogole kosmos

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
55 minut temu, Solek napisał:

Elektronika z radiatorem około 500-550zł,

założę się że mniej :) - drivery MW masz po około 24zł , do tego Aqma "full" (czyli z modułem BT) .. nie pamiętam 150zł - 160?

radiator góra stówka np. http://allegro.pl/radiator-p3698-70x150x15mm-2-5k-w-i6567737998.html

można zamówić dowolny wymiar (mam taki - za niecałe 30zł, lampa ma max 90W - ale jest mocno skręcona)

fotka "montażowa" na górze jest wentylator załączany włącznikom termicznym (35st.C) załącza się na chwilę co kilka minut więc temp. jest więcej niż OK

20170427_091253aa.JPG.76eca55d5063e187fab375124ba57f74.JPG

 

- i ktoś tu na forum drukował obudowę do lampy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad wąskimi akwariami jeszcze według mnie takie moduły 10 cm na 10 cm się sprawdzą ale nad szerokością 50 cm to już słabo to widzę.Światło led powinno być rozmieszczone nad całą powierzchnią zbiornika

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radion xr15 przeznaczony jest aby oświetlić kostkę o wymiarach 60 x 60 i to się sprawdza. 

Więc wydaje mi się tu kwestia soczewek i było by git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sygendokładnie. nad szerokimi trzeba dać 2 rzędy. 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego porównujecie ten chiński moduł do radiona za 1500zl  Gdyby radion był zbudowany z tych paneli to kosztował by góra 300zl 

Pobawić się oczywiście można z tym modułem, światło nad 60/40 /35 powinno być przyzwoite.

silvia, masz obudowę z kuwety dla kota:) będę dziś w obi to wpadnę do ciebie z moim tygrysem, schowaj szybko bo jeszcze skorzysta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, volf napisał:

silvia, masz obudowę z kuwety dla kota:)

nie - ale jesteś blisko :) to pokrywka od jakiegoś "kubła" - chodziło mi o to żeby było płaskie bo lampa jest "slim"

w planie mam teraz "szkieletora" (bez obudowy :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, volf napisał:

Nie rozumiem dlaczego porównujecie ten chiński moduł do radiona za 1500zl  Gdyby radion był zbudowany z tych paneli to kosztował by góra 300zl 

Pobawić się oczywiście można z tym modułem, światło nad 60/40 /35 powinno być przyzwoite.

silvia, masz obudowę z kuwety dla kota:) będę dziś w obi to wpadnę do ciebie z moim tygrysem, schowaj szybko bo jeszcze skorzysta. 

a skąd wiadomo że moduł radiona nie jest Chiński


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, volf napisał:

Nie rozumiem dlaczego porównujecie ten chiński moduł do radiona za 1500zl  Gdyby radion był zbudowany z tych paneli to kosztował by góra 300zl 

Nie kosztował by 300 bo ,ogólne  koszty są takie że materiały to max 10 - 15 % ceny .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że radion zbudowany jest na bardzo podobnych płytkach jak nie takich samych przecież 90% półproduktów z których robione są lampy przychodzą w kontenerach z oznaczeniem P.R.C a mode in ........ jest dopisywane w kraju w którym jest poskładana polutowana. Akwarystyka morska jeśli chodzi o sprzęt jest strasznie droga dlaczego nie wiem. Technologia z "nasa" to to nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 10 lat temu Cree odpaliło fabryke w Chinach. Jeśli chinczyk nie kłamie i sa to moduly z Cree a nie z podrobkami to zapewne nie roznia się one od innych Cree. Co najwyzej kwestią binu. Jak kupowałem diody w Martiexie to niebieskich zielonych czy czerwonych mialem po kilka binow w tym kolorze.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.