Skocz do zawartości
Solek

Moduł z Aliexpress jak Radion XR15

Rekomendowane odpowiedzi

nie jestem jeszcze wdrożony w kwestii sterowanych kanałów, ale podejrzewam, że jak zepniesz kanały ledów, które mają różne prądy pracy to rezystancja wewnętrzna najsłabszego wymusi prąd drivera (czekam tutaj na sprostowanie jeśli się mylę) więc jeśli połączysz te same kanały kilku modułów powinno być ok jeśli driver wytrzyma dane obciążenie piszę na szybko nie patrze co tam w odnośnikach 

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do każdego kanału musisz zastosować osobny driver bo mają inne prądy pracy  . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SU1 napisał:

Do każdego kanału musisz zastosować osobny driver bo mają inne prądy pracy  . 

Czyli kanały (te same) kilku modułów połączone szeregowo będą działać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko musisz zmieścić się w V . np . 32V driver zasili max 2  płytki 1 kanał    46 V  max 3 płytki 1 kanał  itd , bo kanały masz do 14 V wedle opisu . 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie zapytam czy aqua od magu, może sterować równolegle np dwa takie same drivery jako jeden kanał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od drivera , ale w większości nawet setkę  pociągnie jednym kanałem . Ja sterowałem kiedyś ośmioma , co prawda nie z arduino ale wydajność wyjścia była taka sama . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle.mnie chyba zrozumieliscie chodzi mi o to aby nie kupować do każdego modułu po 5 driverow tylko za pomocą 5 driwerow występować 3 moduły czyli jak na jednym kanale mam 4 diody na jednym module to na 3 modułach będę miał 12 diod

A jednak się dogadaliśmy teraz doczytałem czyli te driwery w ilości 5 szt pociągną 5 modułów z ledami :) i jest super

Edytowane przez Solek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelicz napięcie na kanale jeśli mieści się w charakterystyce drivera, ja zapytałem jeszcze czy można sterować 2 kilkoma driverami, jednym kanałem (wyjściem) i również można. Jeśli brakowałoby miejsca na jednym driverze więc możliwości co nie miara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
37 minut temu, Solek napisał:

Źle.mnie chyba zrozumieliscie chodzi mi o to aby nie kupować do każdego modułu po 5 driverow tylko za pomocą 5 driwerow występować 3 moduły czyli jak na jednym kanale mam 4 diody na jednym module to na 3 modułach będę miał 12 diod

A jednak się dogadaliśmy teraz doczytałem czyli te driwery w ilości 5 szt pociągną 5 modułów z ledami :) i jest super

każdy kanał weźmie około 14V (sprawdź miernikiem to będzie pewność) potem to x3 (czyli 3 płytki/sekcje i ten sam kanał) mnie wychodzi 42V + co najmniej 2V dla drivera czyli zasilacz musiałby dawać minimum 44V a te drivery wytrzymują ponad 50V - więc powinno zadziałać bez problemu - o ile dobierzesz odp. zasilacz

49 minut temu, Solek napisał:

 pociągną 5 modułów z ledami

czyli nie pociągną

to jeden kanał PWM na Arduino spokojnie pociągnie 5 driverów (i sporo więcej też)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy 3 moduły pomyliło mi się 

Co.znaczy odpowiedni zasilacz? 24v ale.o prądzie który wystarczy na wszystkie kanały czyli 3x 6 A czyli najlepiej 20 A 

Czy może napięcie wejściowe musi być większe niż wyjściowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

napięcie Ci wyliczyłem :) zmierz na tym co masz i wtedy x3 - wychodzi ponad 40V więc 24V to stanowczo za mało

żeby 24V to może do 2 modułów (bez miernika Ci nie powiem)  lub nie będą świecić max

innymi słowy w nitce teraz masz ile ? 4 diody (nie sprawdzam) i wymagają 12-14V to jak wydłużysz nitkę to musisz podnieść napięcie (prąd ten sam)

10 minut temu, Solek napisał:

 czyli 3x 6 A czyli najlepiej 20 A

nie - tak to się liczy diody zwykłe - sterowane napięciem a nie prądem

prąd zasilacza tutaj = suma tego co wezmą drivery i koniec (dajesz 5 driverów - to liczysz te 5 a jak 10 to 10)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, silvia napisał:

drivera czyli zasilacz musiałby dawać minimum 44V a te drivery wytrzymują ponad 50V - więc powinno zadziałać bez problemu - o ile dobierzesz odp. zasilacz

Macie na tapecie jakieś zasilacze 45-50v przejrzałem kilka sklepów, ale co mi w oko wpadło to tylko step down z stałego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kupić 2 zasilacze 24v i połączyć je w szereg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i właśnie dlatego że ciężko dobrać / mało popularne - lepiej dać więcej driverów i 2 -3 zasilacze , nawet jak jeden padnie to 2/3 lampy świeci

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najwygodniej przewidzieć 1 zasilacz na kanał jak ma się na tyle miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, boo12 napisał:

Czyli najwygodniej przewidzieć 1 zasilacz na kanał jak ma się na tyle miejsca

nie kanał a moduł - raczej tak - mocne zasilacze i tak są duże więc to nie jest kolosalna róznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak lepiej zastosować na każdy moduł 5 driwerow plus zasilacz 24 V ok 6 A 

Czyli jednak dochodzimy do punktu wyjścia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, silvia napisał:

nie kanał a moduł - raczej tak - mocne zasilacze i tak są duże więc to nie jest kolosalna róznica

moduł ma 5 kanałów i musisz je zasilać osobno  żeby dało się je sterować, bo sterujesz konkretnym kanałem, chyba że przewidujesz 1 driver - 1kanał w każdym połączeniu czyli szeregowo równolegle ale to już masakryczny pająk + niepotrzebny sprzęt

moim zdaniem 5 małych zasilaczy na każdy kanał, albo 1 mocny prądowo zasilacz do 10a powiedzmy i przetwornica step up

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

4 minuty temu, Solek napisał:

Czyli jednak dochodzimy do punktu wyjścia

zmierz napięcia - powinny wystarczyć 2 zasilacze 24V 8-9A - jak sensownie połączysz to "ogarniesz" w 8 driverów

2 minuty temu, boo12 napisał:

moduł ma 5 kanałów i musisz je zasilać osobno  żeby dało się je sterować, bo sterujesz konkretnym kanałem, chyba że przewidujesz 1 driver - 1kanał w każdym połączeniu czyli szeregowo równolegle ale to już masakryczny pająk + niepotrzebny sprzęt

o tym chyba rozmyślamy :) by dać 1 driver na 1 kanał 

i wtedy albo potrzebne wyższe napięcie (zasilacz koło 50V i ponad 6A

lub jak pisałem więcej driverów i niższe napięcie a wyższy prąd

- zaznaczam że nie liczę - do bez znanego napięcia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia przy step-upach ale przy twoich założeniach powinien wystarczyć zasilacz 24v + step up np http://allegro.pl/zasilacz-przetwornica-step-up-10-60v-na-12-80v-i6422196960.html

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, boo12 napisał:

 jak zepniesz kanały ledów, które mają różne prądy pracy to rezystancja wewnętrzna najsłabszego wymusi prąd drivera

(oo dopiero teraz zauważyłem) nie - driver poda prąd jaki ma podać a ledy te które sa na mniejszy prąd - się sfajczą (przynajmniej jedna)

driver zwiększając/zmniejszając napięcie (inne dla rożnej ilości ledów w nitce) ustala zadany na driverze prąd - podłączysz driver 700mA pod ledy 350mA i się sfajczą , ale odwrotnie - i będą świecić - tylko słabiej

 

co do zasilacza z ali ... - przewymiarowany , 10A to spora przesada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam podłączył kolega te moduły jak to świeci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat umarł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.