Skocz do zawartości
darek1973

nowe akwarium 180 l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. No i stało się. Po prawie roku czytania Waszego forum, pytań, przemyśleń akwarium zostało zalane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 180 litrów plus sump. Ok 15 kg ożywionej skały z firmy seafrags, 9 kg żywego piasku. Ze sprzętu : odpieniaczć Twistman Integra 100, cyrkulator Jebao Cross Głów CP-25' pompa obiegowa Jebao7000. W poniedziałek wleję pierwszą porcję bakterii ProbioS. Akwarium planuję prowadzić na produktach Aquaforest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary ma akwarium, jakie masz oświetlenie? Przydało by się jakieś zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma wymiary 90/50/40 h. Jeśli chodzi o lampę to tutaj mam dylemat. Mam do wyboru albo maxspect rsx r5-150 albo maxspect razor 180 w i nie wiem która będzie lepsza do mojego zbiornika? Jeśli chodzi o zdjęcia to bardzo chętnie ale nie wiem jak mam je wstawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia najprościej wstawić do galerii forum i wtedy przerzucić do tematu, jest tam opcja pomniejszania zdjęć. Ja bym wybrał Maxspect RSX ze względu na cztery kanały, większe możliwości z ustawieniem kolorów, cztery gotowe programy. Dodatkowo można podłączyć sterownik ICV6 co da więcej możliwości ustawień takich jak np. fazy księżyca i są wbudowane, zaprogramowane dodatkowe cztery tryby gotowych ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze że wystartowałeś akwarium bez lampy. Teraz będzie inaczej dojrzewać a jak dołożysz światło wszystko zacznie się od nowa. Lepiej startować na kompletnym sprzęcie. Światła można dać mniej na początku...

Bedzie jakieś tło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja startowałem bez światła bo nie miałem jeszcze brakujących elementów do lampy DIY. Bakterie do namnożenia nie potrzebują światła. Jak już będziesz miał lampę to zacznij świecić minimalnie zwiększając co kilka dni jej moc. Jedyne co miałem to okrzemki ale to w każdym zbiorniku na starcie nieuniknione i polecam na to sera silicate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa dojedzie za 2 dni i zaraz ją dołączę a co do tła to będzie chyba błękitne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę dlaczego mój odpieniacz nie przelewa mi syfu do kubka i co znaczy max zanurzenie 19 cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom wody w komorze odpieniacza nie może być wyższy niż 19 cm

Jeśli nie przelewa do kubka to kwestia ustawienia. Ewentualnie nie ma narazie co odpieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max zanurzenie to maksymalna głębokość zanurzenia odpieniacza, jak dasz go głębiej to będzie przelewał, nie będzie pracował prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za zainteresowanie. Powiedzcie mi jeszcze co jest ( jeśli tak można powiedzieć) pierwszym objawem że akwarium zaczyna dojrzewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Od wczoraj leje bakterie ale nie mam lampy. Oświetlenie będę miał za 2-3 dni. Powiedzcie mi jak mam zacząć świecić. Od razu docelowo czy zwiększać ilość światła stopniowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Stopniowo chyba że chcesz mieć glonowisko to od razu całą na przód [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Z racji tego, że dokupiłem trochę żywego gruzu koralowego, który okazał się dość dużymi kawałkami w akwarium nastąpiła lekka zmiana aranżacji. large.20180118_181425.jpg.66ad8c433ffbbda77601d0be3a5921fe.jpg

Mam do Was pytanie. Co to jest ?20180118_180448.jpg

I coś takiego20180118_180910.jpg

Edytowane przez darek1973 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oświetlenia to są różne szkoły. Nie świecić wcale w trakcie dojrzewania, zwiększać stopniowo, świecić docelowo. Ja oświetlałem docelowo. Pierwsze niezidentyfikowane to to o zielonkawym odcieniu? To drugie bardzo słaba jakość zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś zrobił bardziej ostre zdjęcia to by było łatwiej zidentyfikować, a tak to nie mam pomysłu co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 6. Coś zaczyna się chyba dziać. Po dodaniu żywego gruzu koralowego w kubku odpieniacza zbiera się żółta breja. Nie wiem czy nie będę musiał kupić do sumpa jakiegoś słabego cyrkulatora ponieważ na powierzchni zbiera się jakiś kożuch ( proszę o radę czy taki cyrkulator jest tam potrzebny). Od trzech dni leje bakterie AF Pro Bio F i Pro Bio S a w refugium jest spaghetti. Powiedzcie mi kiedy mam zrobić pierwsze testy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w sumpie zbiera się kożuch, to może masz za słaby obieg, pompa pracuje na zbyt małych obrotach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Maciej01. Miałeś rację. Po zwiększeniu obrotów kożuch zniknął. Możesz mi jeszcze powiedzieć kiedy zrobić pierwsze testy? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy możesz zrobić już teraz na NH3/NH4 i NO2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.