Skocz do zawartości
Towle

Mała morska przygoda.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jest to mój powrót, wcześniej posiadałem kostkę i inne cuda. 

Akwarium: 60x40x50h

Sump: 50x35x30h

Odpieniacz: Bubble magus c5 

Oświetlenie: poczciwa chinka 180 W po tuningu, wymienione wentylatory, wstawione na wymianę kilka diod (10 x RB, 5 x aktynika, 1 x UV), kilka wylutowanych diod z kanału niebieskiego poszło do kanału białego. Skręcona na minimum.

Cyrkulacja: jebao 2000l/h + Jebao rw 4

Filtracja: małe dsb o powierzchni 20x 18

Skała: 8 kg suchej poklejonej skały i jakiś gruz w sumpie

Podłoże: NATURE'S OCEAN BIO-ACTIV LIVE  4,5 kg

Sól: na start instant ocean po zasiedleniu planowane przejście na red sea salt 

Start 14.01.2018 leje codziennie bakterie aquaforest , na razie nic się nie dzieje

IMG_7644.JPG

IMG_7645.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ten wieszak z Ikei lubi się odczepić, uważaj ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, fresz33 napisał:

Ten wieszak z Ikei lubi się odczepić, uważaj ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Miałem, potwierdzam. Przyssawki trzymały tydzień. Do pierwszego mycia płytek przy prysznicu :czapkizgłów:)

Co zamierzasz trzymać w baniaku?

Edytowane przez Pawel_Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowicza z Wrocławia. No proszę jaki fajny aquascaping, temat na czasie. Widać wszystko przemyślane. Życzę powodzenia.

Jak parametry ok to może jakieś miękkie korale.

PS. Przyssawka na pewno się odklei. Lepiej przykręcić.

Jak możesz to tą przegrodę wywal na rzecz DSB i wsadź jakieś makroglony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą przyssawką to może i racja, podkleję ją klejem montażowy :) Parametrów jeszcze nie mierzę bo nawet tydzień nie minął, za tydzień albo 2 pomierzę azotany i fosforany. Jeśli chodzi o obsadę, z ryb będzie to klasyczna drobnica: pterapogony, godobion okinawe, pewnie będzie też ocelaris, może magnifica, jakaś krewetka. Jeśli chodzi o korale to nastawiam się na proste LPS/SPS ale bezdyskusyjną sprawą jest że na osobnym kawałku skały będzie xenia/clavularia/anthelia uwielbiam gdy pulsują i zobaczę co się trafi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak xenia się buja. Ja ustawiłem falowniki jebao na pracę przemienną tak zwaną przybój i odbój, i xenia faluje raz w tą raz w tamtą. Fajny widok.

028a.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo ładnie ułożoną skałę. Anthelie bym odpuścił, potrafi być bardziej ekspansywna niż xenia i trudniej ją usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, w akwarium pojawiły sie okrzemki. Do akwarium trafiły 2 ślimaki turbo i pierwsza szczepka, caulastrea jako próbnik warunków :)

 

okrzemki.jpg

pierwsza szczepka.jpg

Edytowane przez Towle (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szybko z tym życiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma podstaw żeby tak sądzić, okrzemki w odwrocie, calustrea pięknie się pompuje, przez ten czas odpieniacz chodził z otwartym odpływem z kubka, dodatkowo dorzucałem co jakiś czas karmę i lane były cały czas bakterie. Nic się złego na razie nie dzieje, do akwarium trafił 3 dni temu błazenek żeby coś tam dodatkowo brudziło wodę i dostarczało nutrientów dla bakterii. Mam zamiar dalej powoli zasiedlać akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dwa tygodnie na suchej skale jest nierealne, żeby akwarium przeszło cykl azotowy, dojrzało. Teraz wygląda może dobrze, a za chwilę zaczną się problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, żeby nie było że nastąpiła jakaś wielka plaga. Akwarium ma się dobrze, dorzuciłem 0,5 l matrixa seachem i 100 g fosfoguarda. Pojawiło się troche nowego życia:
- montipora talerzówka zielona
- montipora talerzówka czerwona
- mała szczepka milki
- 3 euphylie 
- duncanopsammia
- skałka z clavularią
- acana lordhowensis
- blastomusa

oraz ze zwierzyny

- 2 nasariusy 
- hexatenia

Na piasku pozostały jeszcze resztki brązowego osadu po drobnym wysypie glonów. Poza tym wszystko gra i trąbi.

IMG_7879.JPG

Edytowane przez Towle (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zostało sporo a nawet urosło. Zieloną talerzówke wyskrobałem bo mi nie pasowała, reszta rośnie. Jedyne co mierze to wapń i magnez ale na razie wystarczają podmiany. Tylko nie mam czasu żeby latać za rybami, na razie dalej błazen, heksa ale doszło 40 małych ślimaków

IMG_20180819_193754-1024x768.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obserwując Twoje akwarium (oraz akwarysty z YouTuba o nicku Aqua Amator), dochodzę do wniosku, że adsorbery potrafią zdziałać cuda (np. 0,5 l matrixa seachem i 100 g fosfoguarda).

Całe oczekiwanie na zakończenie dojrzewania (czasami nawet miesiące), stają się powoli nieaktualne.

Wydawało mi się, że przy małym zbiorniku do filtracji wystarczy skała i odpieniacz (oczywiście nie zapominając o świetle, cyrkulacji i podmianach).

Na swoim przykładzie stwierdzam, że się myliłem.

Kalkulując koszt zakupu złoża raz na pół roku i wygody, zalety płynące z posiadania trochę trudniejszych korali wydają się bardzo kuszące.

Wiele osób zarzuca zbyt szybkie wkładanie życia, wróży katastrofę, ale ewidentnie widać zmianę kierunku w tym hobby (skracanie czasu). 

Edytowane przez Mozart (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Akurat jeśli chodzi o absorbery to wrzuciłem tylko na początku woreczek bo mi okrzemki się wysypały, ogólnie moje podejście do absorberów jest neutralne jak ktoś chce się nimi wspomagać cały czas to jego wybór. Ja wrzuciłem je tylko na początku ale celem jest osiągnięcie jak najbardziej naturalnej i najtańszej formy filtracji. Teraz to gruz koralowy, mini dsb, trochę glonów i odpieniek który mi najmniej pasuje ale ustawiony na sucho i chociaż natlenia wodę. Jeśli chodzi o zmianę podejścia to każde jest dobre jeśli przynosi oczekiwany efekt.  Wydaje mi się że skracanie czasu wiąże się ze wzrostem świadomości w tym hobby i tym że pojawiają się "ryzykanci" którzy pokazują że można :) Tylko wszystko z głową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.