Skocz do zawartości
Nuke

Przeniesienie obsady na FO

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Tester napisał:

Romekl, wiesz jak wyglada dorosy platax? I czy wiesz do jakich rozmiarów dorasta w naturze? 

W naturze dorasta do 50 cm ( wysokość ) a w akwarium pewnie mniej. Ura zamierza mieć 3.6 m dł 1 m wys. i 1 m głębi. Zamiast plataxa mogłem napisać o ustniku  Pomacanthus arcuatus który częściej jest w sprzedaży ale platax jest ciekawszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nuke napisał:

Ja o  tonaż u siebie się nie martwię, jedynie waham się między stelaż a ceglany murek,który pasował by do koncepcji pokoju.Za ścianą mam łazienkę,ale niestety jej wadą jest że jest długa i wąska,więc odpada wstawienie tak dużego sumpa,no i moje córki wiecznie poprawiające urodę hihihihi.

A jak by się to miało,gdybym np dodał 0,5 siporax a za 2/3 dni wyjął już jeden kawałek skały,średnio każdy miał po około 8kg jak go kupowałem i tak po kilka dni przekładał

 2 czy 3 dni to za mało czasu by bakterie się dobrze osiedliły na takim medium, trzeba dać im trochę czasu tak z tydzień może nawet więcej - w zależności czy dozujesz bakterie czy nie, jak polejesz taki siporax bakteriami i umieścisz w wodzie z podmiany  z grzałką i małym cyrkulatorem, do tego dasz pożywkę to ładnie się namnożą - bo można wlać więcej bakterii i nie bać się o zakwit wody w akwarium - tylko trzeba zadbać o natlenienie tego wiadra :) to fajna metoda na szybkie uruchamianie biologicznego złoża - temperaturę można dać nawet wiecej niż normalnie w akwarium :) można dać np 27 stopni .

Nawet w instrukcji bakterii Bacrter7 do Brightwell Aquaristic podają taką metodę na ożywianie ich złoża biologicznego - swoją drogą bardzo porowate - ostatnio dodałem u siebie trochę - wg mnie lepsze niż siporax, tylko trzeba dobrze zabezpieczyć złoże przed osiadaniem detrytusu.

jak podajesz regularnie bakterie do akwarium to też się osiedli na takim złożu w filtrze tylko to potrwa dłużej.

Edytowane przez Ura (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do końca lutego muszę naszykować kostkę do wyjazdu.To chyba nie pozostanie mi nic innego jak dokupić jeszcze jakieś większe ok 200l akwa i postawić je zamiast sumpa i powoli mieszać wodę między dwoma zbiornikami. Skałę jak będzie ok to w połowie miesiąca ją ułożę i po trochu będę dalej mieszał wodę.Da tak radę jakoś przejśc to bezboleśnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2018 o 11:29, Nuke napisał:

Sump 150x50x50.

Jakoś przegapiłem wymiar sumpa. Wysokość 50 cm. A jaki będzie wysoki stelaż. Musisz pamiętać o odpieniaczu i potrzebie jego wyciągnięcia do czyszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, dewoitine.roman napisał:

W naturze dorasta do 50 cm ( wysokość ) a w akwarium pewnie mniej. Ura zamierza mieć 3.6 m dł 1 m wys. i 1 m głębi. Zamiast plataxa mogłem napisać o ustniku  Pomacanthus arcuatus który częściej jest w sprzedaży ale platax jest ciekawszy.

Jak coś to wiem kto ma do sprzedania podobny zbiornik coś koło 320-70-70  z sumpem 250-50_60 przednia szyba opti za niewielkie pieniadze szkło 15mm przód opti zbiornik ma niecały rok

Edytowane przez waldimas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2018 o 10:27, dewoitine.roman napisał:

Jakoś przegapiłem wymiar sumpa. Wysokość 50 cm. A jaki będzie wysoki stelaż. Musisz pamiętać o odpieniaczu i potrzebie jego wyciągnięcia do czyszczenia.

90cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium stoi w garażu a ja nie mam pojęcia jak je wnieść, normalnie przez drzwi nie wejdzie. Makiete zrobiłem dopiero jak nie mogliśmy wnieść. A mimo że mieszkam na parterze to do okna mam dokładnie 2,86. Wjechać nie ma jak a wysięgnik nie podjedzie bo drzewa. Ja p....ole. Najgorsze to że 20 cm krótsze i by weszło. Pozostaje chyba tylko budowa czegoś pod oknem z palet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przeprowadzka rozpoczęta.Akwa musiałem wymienić,jest o 20cm krótsze.Komoda robiona na zamówienie pod akwa.Zalałem 200L świeżej wody i się solanka miesza.Wrzucił bym nowy piasek z 3 garście tego z kostki,bakterie, 5kg zakupionej żywej skały,10 suchej i tak dolewał wody z małych podmianek swoich i znajomych z okolicy do końca miesiąca i na koniec zrobić przesiadkę całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎2018‎-‎02‎-‎10 o 09:07, Nuke napisał:

No i przeprowadzka rozpoczęta.Akwa musiałem wymienić,jest o 20cm krótsze.Komoda robiona na zamówienie pod akwa.Zalałem 200L świeżej wody i się solanka miesza.Wrzucił bym nowy piasek z 3 garście tego z kostki,bakterie, 5kg zakupionej żywej skały,10 suchej i tak dolewał wody z małych podmianek swoich i znajomych z okolicy do końca miesiąca i na koniec zrobić przesiadkę całości.

witam. Jakaś aktualizacja wątku. Też sie przymierzam do FO. i jestem ciekaw ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.