Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Ura napisał:

Sexy nie podgryzą ci Ricordea - za blisko Rico ma do ukwiałów, Thor amboniensis lubią zamieszkiwać ukwiały zarówno te dywanowe Tapetum, jak i normalne - u mnie siedzą w quadri :)

Czasami gryzą polipy SPS takich jak Stylophora - chociaż u mnie nie ruszają jej zupełnie.

Dziękuję za odpowiedź :D czyli jest nadzieja a tak z 3 lub 4 sztuki bym wrzucił aby był jakiś ruch w słoiku.
Ogólnie do ich skubania to myślę ,że to zależy czy znajdzie pożywienie w zbiorniku czy nie.
Pozdrawiam


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do takiego słoiczka pasowałby ukwiał cribrinopsis crassa, rośnie do 8 cm tylko. Gdybyś nie to, że masz już kraby, to bym zaproponowała do tego ukwiału parkę krabikow oshimai i na przykład parkę  lybia tesselata, czyli pom pom. Oshimai są dość śmiałe, często na wierzchu i fajnie wygladają, jak wystawiają te swoje wachlarzyki. Tylko trseba je karmic pokarmem dla filtratorow. Wcześniej były rurowki, fajnie wyglądały, a już ich nie widzę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Robteos napisał:

Dziękuję za odpowiedź :D czyli jest nadzieja a tak z 3 lub 4 sztuki bym wrzucił aby był jakiś ruch w słoiku.
Ogólnie do ich skubania to myślę ,że to zależy czy znajdzie pożywienie w zbiorniku czy nie.
Pozdrawiam

Mam u siebie w kostce i nigdy nie zauważyłem żeby sexy  coś skubaly.  Bardzo fajne krewecie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Nik@ napisał:

Wcześniej były rurowki, fajnie wyglądały, a już ich nie widzę.

 

Były były rurówki ale niestety pan brzydal który tam był na chwilę się nimi zajął i zniszczył je całkowicie jako swój nowy smakołyk.
I tak jak dobrze widzisz nie ma ich już. [*]
Dzięki za pomysł z ukwiałem i krabami ale nie wiem czy to dla nich nie za mały słoik ^_^

 

3 godziny temu, natan2012 napisał:

Mam u siebie w kostce i nigdy nie zauważyłem żeby sexy  coś skubaly.  Bardzo fajne krewecie:D

Dzięki za swoje doświadczenie to chyba może spróbuje z Sexy krewetkami bo one rosną malutkie.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, wiktor92ldz napisał:

Panie @Robteos podziel się pan co tam w projekcie słychać :) żyje coś ? :D

 

Witam
Projekt żyje i jest ok z nim.
Aktualizacji nie robię fakt faktem bo niestety w obecnej chwili nic od ostatniego czasu się nie zmieniło prawie ,doszedł jedynie duży krabik czerwononogi i tyle,nie kupiłem i nie zostało dodanych żadnych innych rico.. ale myślę ,że teraz po wakacjach może się troszeczkę to zmieni ale czas pokarze.
Z ciekawostek w akwarium pojawiają się na szybach już algi wapienne,myślałem ,że latem będzie duży problem z odparowywaniem wody ale nie było tak tragicznie bo na tydzień maximum 1,5l więc myślę ,że jest w miarę.
Jedynej porady czy pomocy bym potrzebował by wyborze dodatkowej cyrkulacji do tego słoika bo sama kaskada FZN-2 jest trochę słaba z wkładem w środku. I bym potrzebował jakieś najmniejszy cryrkulator/falownik/głowica  taka co by dmuchała ale była malutka nano do piko rafy ktoś jest w stanie coś doradzić ? bo w pudełku mi leży Atman - Ph 400 ale jest troszkę duży.
Myślałem nad kupnem może hydor pico 400 może Tunze Mini 5024.040 lub SICCE Voyager Nano Pump 1000 L/H która ma długość całkowitą 6cm (mój faworyt.)

23178197d53a0c88m.jpg

8558cfad0a65a556m.jpg

62645f590210c892m.jpg

dziękuję za ewentualne podpowiedzi.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że lepiej zostać przy tej kaskadzie :) tak naprawde fzn3 daje rade sam w małych kostkach 40l +- wiec mysle ze cyrkulator zrobi ci wir :D ale moge sie mylic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wiktor92ldz napisał:

Wydaje mi się że lepiej zostać przy tej kaskadzie :) tak naprawde fzn3 daje rade sam w małych kostkach 40l +- wiec mysle ze cyrkulator zrobi ci wir :D ale moge sie mylic.

Niestety ale sama kaskada FZN-2 na taki zbiornik to za mało, muszę dodać cyrkulator jakiś malutki bo niestety są martwe strefy w rafce


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to ostatni post.
Niestety ale akwarium przestanie istnieć za kilka dni. 
Bo dostałem troszkę większy zbiornik.
Ostatnie pamiątkowe foto z starym i nowym.
A co do samo piko rafki tylko niestety problem z zbyt słabą cyrkulacją był..
bPbDGlU.jpg

Temat można zamknąć i zostawić na Pamiątkę.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.