Skocz do zawartości
koki8

Krewetka pistoletowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu obserwuje dziwne strzelanie w akwarium bardzo irytujące. Sprawdziłem wszystkie pompy, lampy no cholera wszystko... Dnia dzisiejszego całkiem przypadkiem odkryłem, że jednak to krewetka pistoletowa, siedzi menda pod skała z, pod której nie ma szans na jej odłowienie ;/ Macie może jakieś patenty na pułapkę czy jakiś inny sposób, aby ją odłowić ? Obawiam się trochę, że może mi wybić szybę, bo mam szybę 8mm albo zabić inne życie.

Edytowane przez koki8 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetka pistoletowa szyby Ci raczej nie wybije. Co innego mantis shrimp. Pistoletowa strzela tylko w obronnym odruchu kiedy cos sie do niej zbliża.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) to masz szczęście że ją widziałałeś, u mnie strzela tak już 2 lata - tylko coraz głośniej bo rośnie, ale nigdy jej nie widziałem - szyby całe też chyba 8mm, z życia raczej nic nie ubywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzela bardzo głośno, ale nie wkurza mnie tak jakoś bardzo. Przynajmniej odkąd wiem, co jest źródłem tych dźwięków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tylko inne krewetki to mozesz sie z nimi pożegnać, prędzej czy pozniej spotkają sie z pistoletową.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chce ją odłowić, mam sporo innych krewetek i krabów do tego małe ryby ;/ Macie jakiś patent na odłowienie np jakaś pułapka

Edytowane przez koki8 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tematów o pułapkach DIY podejrzewam ze podobny patent co na ryby i cierpliwość (w nocy)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pełno krewetek i krabów i nic się nie stało - mam mitraxa, arrow craba, Lysmada Debelius, Lysmata Sediculata, Wudermanii  4x Thor Aboniensis i żyją - głupie nie są, w naturze też są drapieżniki, trzeba uważać tamta pewnie kiełrze wcina i mysis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ją widziałeś to poprzeglądaj zdjęcia, może masz krewetkę symbiotyczną. Dobrać babkę i masz niezły widok jak razem pilnują jednej ,, dziury "5a549c651790f_gdzieskrewetki.JPG.47b861c01a3accfa959e56deacae6a7d.JPG

  To gdzie ta krewetka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.02.2018 o 13:09, lapsiak84 napisał:

Jak masz tylko inne krewetki to mozesz sie z nimi pożegnać, prędzej czy pozniej spotkają sie z pistoletową.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie kraby się spotykały i krewetki i z dużą krewetka pistoletowa jakoś nic nie padło a szyby jakoś całe tez. Dodam że moja krewetka po całym akwarium chodzila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka krewetek i krabów oraz dwie krewetki pistoletowe alpheus randalli i nic mi nic nie zginęło. Te krewetki symbiotyczne z babkami to takie małe tchuże, z 10 cm potrafią w ułamku sekundy wbić się w norę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu słyszałem ostre pyknięcie dochodzące ze zbiornika .

Myślałem że to po prostu szkło się prostuje albo jakiś element lampy po całodziennym świeceniu lampą.

Od pewnego czasu zaczeły znikać mi ryby : 5 x chromis 1 x hexa 1x mały żółto niebieski garbik ( chyba wczoraj zniknął i babka kopiąca .

Posiadam w zbiorniku i krewetkę symbiotyczną żyjąca z żółtą babką .

I tu spostrzeżenie może to jest to .

Może ta krewetka zjadła czy też zabiła wszystkie prócz jednej jeszcze małej ryby.

Bo scopas i hepatus no i 2 błazny mają się dobrze.

U lala obejrzałem sobie : 

Mam identyczną .

Myślę że to ona jest wszystkiemu winna !!!

Ale dosłownie mam taką samą .

Muszę ją exmitować ale co z babką ?

I jak ją złapać ?

I co potem ?

Do sumpa może ?

A może ktoś chce kupić ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja mam pistoletową od jakiś 3 lat. była w skale. Nic nie przyniosły próby jej złapania (różne). Już się z tym chyba pogodziłem, choć nie ukrywam, wkurza mnie to strzelanie (pól nocy co najmniej).

No i niestety krewetki znikały ...... Próbowałem najpierw dodawać babki, ale i one zniknęły ...

Próbuj łapać, ale .... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też dzikiego pistoleta u córki w akwarium. Strzela czasem pół nocy, ale nic w akwarium nie ginie. Krabik tam też jest dzikusek, bo ciagle widze jego wylinki, są ślimaki, dwie krewetki kuekenthalli i odważyłam się też nawet ostatnio czyszcząca dać córce, bo bardzo chciała.  Wszystkie krewetki o dziwo siedzą w tej samej skale, co pistolet, zamiast wybrać inne miejsce, gdzie nikt nie strzela. Myślę, że skoro mam tego dzikusa z rok czasu, to raczej jest już dorosły. Może nie kazda krewetka pistoletowa jest mordercą, może te mniejsze polują tylko na kielze i mysis. W każdym razie strzela tak głośno, że kiedy była u mnie w sypialni, to się czasem nawet zbudzilam, słychać ją w całym domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.