Skocz do zawartości
united723

Hydor slim skim 250

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam odpieniacz Hydyor slim skim 250 i mam pytania:) czy on ma chodzić tak głośno jak pralka ? i czy powinien zbierać wodę z góry(tafli) ponieważ myślalłem, że tak będzie:) ale niestety nic nie zbiera i robi mi sie piana na tafli wody:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem do czego porównujesz głośność, odpieniacz wewnętrzny zawsze będzie słychać. Jeśli to nie dźwięk powietrza czy wibracji przenoszonych na szybę możesz złożyć go ponownie i sprawdzić.
Ten odpieniacz nie zbiera osadu z powierzchni zresztą tunze 9004 też słabo to robi w mojej opinii.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis grzebien ten odpieniacz ma, takze powinien brac wode powierzchniowa. Czy tak go ustawiles, zeby czesc grzebienia wystawala nad poziomem wody w akwarium ? 

Nie znam tego odpieniacza, ale jesli nie grzebieniem, to czy moze pobierac wode innym otworem ? 

Moze u Ciebie jest za nisko ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie wiem minimum ma być 37 cm zanurzenia i tak mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utnij sobie kawałek grubszej foli np taka jak nakleja sie na ekran do telefonu kwadrat szerokości odpieniacza i przyłóż go w miejsce kratek którymi wpływa do niego woda ustaw go tak żeby w odpieniaczu obniżył się poziom wody o cm i po robocie będzie ci już zaciagal wodę z powierzchni a zeby sie folijka nie przesuwala ja zastosowalem przyssawke od cyrkulatora ktora lekko zachodzi na ta folieB)

odp.jpg

Edytowane przez c-sys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam model i ma bezpośredni styk z panelem i nie robi żadnych drgań. U mnie buczy tylko z rurki do powierza, tzn "bulgocze". Jedyne nieprzyjemne dźwięki jakie wydaje. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem dziś test odpieniacza i zanurzyłem go do połowy (tzn, że woda nie dostawała sie do tego wlotu u góry) i właczyłem a odpieniacz i tak odpieniał tak jak by nie zaciągał przez tą rurkę :(

wyczyściłem dzis odpieniacz i podłaczylem w sumie chodzi ciszej ale wode mi zbiera z dołu a nie z tafli :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, united723 napisał:

zrobiłem dziś test odpieniacza i zanurzyłem go do połowy (tzn, że woda nie dostawała sie do tego wlotu u góry) i właczyłem a odpieniacz i tak odpieniał tak jak by nie zaciągał przez tą rurkę :(

wyczyściłem dzis odpieniacz i podłaczylem w sumie chodzi ciszej ale wode mi zbiera z dołu a nie z tafli :(

poziom wody powinien być mniej więcej w połowie tej kratki wlotowej z napisem hydor i pompa powinna zasysać ci wodę do tej komory obniżając przez to poziom w tej komorze i zbierając film z tafli . Zobacz czy wszystko jest dobrze spasowane , ja uważam że jest to w miare cichy odpieniacz u mnie chodzi w sypialni i słyszę tylko mały szum . Bardziej słychać pompe powrotną .

stawiam na to że ta właśnie rurka jest zapchana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, komar napisał:

poziom wody powinien być mniej więcej w połowie tej kratki wlotowej z napisem hydor i pompa powinna zasysać ci wodę do tej komory obniżając przez to poziom w tej komorze i zbierając film z tafli . Zobacz czy wszystko jest dobrze spasowane , ja uważam że jest to w miare cichy odpieniacz u mnie chodzi w sypialni i słyszę tylko mały szum . Bardziej słychać pompe powrotną .

stawiam na to że ta właśnie rurka jest zapchana.

Miałem zanurzonego go na różnych wysokościach i nic wydaje mi się, że ciągnie wodę od spodu i jeszcze zauważyłem, że Jak wkładam go do akwarium to woda oraz przedostaje się do tej pierwszej komory skąd powinna pompa zasysać wodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.