Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, AnT napisał:

Jestem prawie po kuracji 

50 ml rano , 50ml wieczorem przez 6 dni 

Teraz rombnołem porcje chemiclena 9 miarek 

Oj tam panike siejecie 

Oczywiscie wszystko z głowa robione i lukanie na akwa 

Pozdrawiam 

 

ja nie sieję paniki, tylko zapytałem kolegę czy wie z czym wiąże się użycie utlenionej 


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się stało ale na chwilę obecną rdzawy nalot zniknął z piasku.  Nie wiem tylko czy to jest efekt po wyłączeniu oświetlenia czy zaczęły działać bakterie które zacząłem dodawać w zamian za te usunięte bakteryjne kulki. Na razie poczekam na dalszy rozwój wypadków i wstrzymam się z dodaniem wody utlenionej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się nalot wróci. To normalne. Sam zniknie po jakimś czasie. Też mam teraz po dołożeniu suchej do baniaka. Miałem kiedyś i mam dziś - Dojrzewanie i już.

 


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam dostrzegać światełko w tunelu. Niestety tak jak pisałem wcześniej kosztowało mnie to 90% życia koralowego. Od wczoraj brązowe coś się nie pojawia co pomogło sam nie wiem ale już w akcie desperacji zastosowałem: 

1. Do sumpa trafiło 250 g Microbe-Lift Sili-Out  (https://erybka.pl/product-pol-16725-Microbe-Lift-Sili-Out-2-500-ml.html)

2. Uruchomiłem filtr kubełkowy tak chwilowo aby przepuścić przez niego wodę a w nim Seachem PhosGuard, 250g Microbe-Lift Sili-Out , oraz Sera Silicate Clear.

3. Microbe-Lift Nite-Out II https://erybka.pl/product-pol-11630-Microbe-Lift-Nite-Out-II-118-ml.html podawane przez 5 dni po 25 ml.

4. 0.4 ml (Tropic Marin Elimi-NP) https://erybka.pl/product-pol-9341-Tropic-Marin-Elimi-NP-50-ml.html 

5. Przed podaniemcałkowite zaciemnienie łącznie z sumpem i w trakcie ciemności podawane tego co powyżej ( zaciemnienie 3 doby )

6. Podmiana wody na ubogiej sol IO.

 

W niedziele odsłoniłem ale nie paliłem światła. Przy dziennym delikatnie się pokazało ale minimalnie. W poniedziałek też jeszcze bez światła ale było czysto (w co nie mogłem uwierzyć ) wczoraj wystartowałem z niebieskim na razie na 30 minut i również czyściutko. Dzisiaj chce puścić niebieskie na godzine ale do tej chwili pięknie czysto. 

Nie twierdze że wygrałem. Zauważam jednak coś czego do tej pory nie było czyli reakcje na leczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak z parametrami u Ciebie ,chodzi mi o po4 i no3  ponieważ u mnie najwięcej tego pyłku pojawia się przy niewykrwwalnych . Narazie najlepsze rezultaty widzę jak nie robię podmian i przy skreconym odpienisczu . 


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że odpieniacz po dodaniu tych specyfików zaczął wywalać masowo niezłe błotko. Pozwoliłem mu na to i w trakcie tych 3 dób ciemnicy wylałem może z 6/7 litrów bagna ( kubełek odpieniacza mieści około 1 litra ).

PO4 mam niewykrywalne

NO3 było niewykrywalne - kiedy problem zaczął się pojawiać,  potem w efekcie moich działań skoczyło do 20 teraz około 5. 

 

Dziś 1.5 puł godziny światła i dalej czysto. Chodź pusto :-( 

 

Edytowane przez endi007 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.