Skocz do zawartości
Xcome

Start 200L+72L sump

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

To ja osobiście takiej skały bym nie wziął. Są na forum tematy jak się taką skałę oczyszcza i doprowadza do stanu używalności. Trafiałem też na takie tematy gdzie po oczyszczeniu zbiornik i tak długo dojrzewał. Zrobisz jak uważasz ale na tym etapie ja bym nie oszczędzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie na pewno nie będę ryzykował i robił sobie dodatkowej roboty. Dzięki za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałem dopytać bo składam już do kupy wszystkie graty, otwory 2x25mm ma to być zrzut i rewizja ,a 32mm wylot z pompy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie za późno, ale z odpieniaczem też proponowałbym Twistmana. Sam zmieniłem z Delteca na Twistmana i nie dość, że ciszej to jeszcze wydajniej... Pozdrawiam i szybkiego i bezproblemowego dojrzewania życzę ;-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie już siedzi deltec 600i ,mam nadzieję ,że będzie w miarę cicho pracował. Za kilka dni startuje to okaże się jak to będzie działać. Zastanawiam się czy mogę przez pierwsze 6 miesięcy założyć zamiast ATI świetlówki 2x Sylvania Marinestar i 2x Sylvania Coralstar ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Xcome napisał:

No u mnie już siedzi deltec 600i ,mam nadzieję ,że będzie w miarę cicho pracował. Za kilka dni startuje to okaże się jak to będzie działać. Zastanawiam się czy mogę przez pierwsze 6 miesięcy założyć zamiast ATI świetlówki 2x Sylvania Marinestar i 2x Sylvania Coralstar ?

 

Wszystko możesz, tylko pamiętaj, że zmieniając coś tak istotnego jak światło możesz spowodować zmiany w równowadze w akwarium, i zafundować sobie np. wysyp cyjano. Jeśli koniecznie chcesz tak zrobić, to zmieniaj je powoli, albo zacznij np. z jedną ATI, albo 50/50. Generalnie sądzę, że problemów być nie powinno, ja sam kiedyś często zmieniałem świetlówki żeby znaleźć tą najlepszą barwę dla mojego oka, nic złego się nie działo, a przynajmniej nie powiązałem tego ze świetlówkami, ale warto mieć na uwadze, że może to w jakimś przypadku spowodować mały bałagan :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zdecyduje się jednak na układ 50/50 żeby jak piszesz później nie zafundować sobie dodatkowego kłopotu.Dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2018 o 19:53, jedikk1 napisał:

Odpieniacz ok, dużo pozytywnych opinii zgarniają też odpieniacze Twistman, np. integra 150, sam nie miałem, ale przekazuję plotkę, że ludzie chwalą. Na żywo widziałem za to integrę 100, jakość wykonania bardzo fajna. Także możesz rozważyć także tę opcję.

 

Ja mam Twistmana IN-200. Jakość wykonania mistrz. Trenowałem też drobne zlecenie serwisowe. Zrealizowane błyskawicznie i jeszcze dostałem gift. Nie jest to tani produkt, ale świetnie pieni i jest zrobiony bardzo porządnie. No i oczywiście wyprodukowane w naszym kraju. Od jakiegoś czasu zacząłem zwracać uwagę do kogo trafiają moje pieniądze i cieszę się że dzięki nim wpieram nasze PKB a nie chińskie, niemieckie czy brytyjskie. Reasumując polecam markę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro kleję hydraulikę, chciałem dopytać czy na końcu zrzutu i rewizji lepiej montować wąż silikonowy ,czy takie rozwiązanie ma sens jedynie przy łączeniu z obiegówką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś czy prawidłowo mam zamontowany odbłyśnik symetryczny, kupiłem dwa asymetryczne na przód i tył akwa , i dwa symetryczne. Nie wiem czy te symetryczne pasują do mojej belki w pokrywie. Z góry dzięki.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy u mnie idzie wszystko ok, dzisiaj mam 16 dzień dojrzewania, w 11 dniu miałem plagę brązowych glonów pewnie okrzemki, teraz mam skały idealnie białe ,na testach NO2-0 , NO3-0...Lałem od początku bakterie Seachem potem Biodigest.Świecę po 8h ,czy mogę wprowadzać ekipę "czyszczącą" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.