Jump to content

rysio2000

Klubowicz
 • Content count

  556
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kraków
 • Akwarium
  100 litrów

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. rysio2000

  Moje akwa 247l,nagrane cegłą.

  to ile w końcu? 147 czy 247? Bo co innego w filmie a co innego w tytule
 2. rysio2000

  Stelaż z profili konstrukcyjnych

  O widzisz @montymick, super to wygląda. A jak ze stabilnością? Czy stelaż jest sztywny i budzi zaufanie?
 3. rysio2000

  Stelaż z profili konstrukcyjnych

  A jak jest z ich wytrzymałością? Z tego co widzę to dostępne są profile w rozmiarach od 20x20 do 44x45 (są też grubsze - składające sie tak jakby z kilku pojedynczych). Firmy akwarystyczne oferują stelaże zrobione z profili 30x30 - czyli pewnie wystarcza pod niezbyt duże akwarium. 2cm profil wydaje mi się dość słaby, pewnie trzeba by użyć tych 4cm. No i pytanie jak do tego przykręcić płyty meblowe? Jak nawiercimy dziurę w takim profilu to nie osłabimy go za bardzo?
 4. rysio2000

  Stelaż z profili konstrukcyjnych

  Hej, Zauważyłem że niektóre sklepy robią stelaże pod akwaria z aluminiowych profili konstrukcyjnych. O takich: Z tego co wyczytałem w internetach to łatwo się je skręca w dowolne kształty, są odpowiednie łączniki, a nawet osłonki czy kółeczka pod szufladki. Z tego co widzę, taki stelaż cenowo wyjdzie zapewne troszkę drożej lub podobnie jak stelaż aluminiowy spawany, natomiast zaletą takich profili jest to że po pierwsze można złożyć stelaż samemu, a po drugie łatwo go później przerobić jakby się okazało że jednak coś nie jest tak jak być powinno - wystarczy rozkręcić i złożyć na nowo. Niestety nigdy nie widziałem takich profili na żywo więc nie wiem jak jest z ich wytrzymałością, czy nadają się pod akwarium? Jakie są wady takiego rozwiązania?
 5. 23.11.2019(sobota) od godzinki 15:00 do ... U Agnieszki (Jonafish w Nowej Wsi koło Krakowa) AnT luft 50/50 jacek n Rysio2000
 6. rysio2000

  CNCRob 390l

  Jedni lubią zbiorniki niskie a inni wysokie. Każdy robi to co mu się podoba. Samo akwarium spoko, ale ten komin wygląda gorzej - jak tam przeloty zamontować? Ręką się chyba nie dosięgnie? Jakie oświetlenie planujesz? W tej koronie prześwituje coś jakby ledy? Planujesz coś jeszcze dodać?
 7. rysio2000

  CNCRob 390l

  Wysokie akwarium. Będzie ciekawie wyglądać. A co to za ciekawa korona z wyświetlaczem? Sam robiłeś?
 8. rysio2000

  200l jaka lampe macie

  To może coś z tych: Maxspect R5-150 TMC V2 Air 900 zetlight ZT6600 Ew. wyjdzie trochę drożej i nie wiem czy nie bedzie za słabe: 2x Kessil A160 Z powyższych jedynie tego Maxspecta widziałem na żywo, więc nie powiem czy pozostałe są sensowne, ale bazując na opisach powinny być ok do twojego akwarium i są w budżecie który zaproponowałeś
 9. rysio2000

  Shallow rimless

  Miałem długą przerwę w czytaniu forum, a tu takie ciekawe zbiorniki powstały. Zastanawia mnie oświetlenie. Czy ten Kessil nie jest za słaby na twoje akwarium? To tylko 40W a napisałeś że masz ustawionego na 55-60% mocy, czy to wystarcza dla koralowców?
 10. rysio2000

  zwiększenie KH

  Ja się nie znam ale wydaje mi się że to co proponujesz to może być zbyt gwałtowny skok w 250 litrach. Lepiej skorzystać z kalkulatora AF: https://aquaforest.eu/pl/afcalculate/ Rozpuszcza się 80g w 1 litrze wody RO. KH buffer to jest to samo co soda oczyszczona (wg producenta jest czystsze). Sode kupujesz w opakowaniu 80g i masz na 1 litr - nie trzeba odmierzać. To roztwór nasycony więc nie da się więcej rozpuścić w takiej objętości. Tylko zanim zaczniesz to robić to może sprawdź pozostałe parametry tzn, Ca i Mg bo jeśli Kh spada to znaczy że jest konsumpcja i zwiększając samo Kh pozostałe parametry ci zjadą i będzie katastrofa. Proponuję poczytać o metodzie Ballinga.
 11. rysio2000

  ryby zestresowane przy obecności człowieka

  Dokup więcej ryb. Np. stado anthiasów. Jak jest dużo ryb pływających w toni to ryby są spokojniejsze, u ciebie jest ich troche mało. Dawno temu miałem kilka ryb w 450 litrach i też się bały i chowały się w skale. Jak dokupiłem więcej (a zwłaszcza kilka anthiasów) to wszystkie stały się spokojniejsze. Ja to sobie tłumaczę tak, że na rafie jak pojawi się duży drapieżnik to ryby się chowają, a jak pływają w toni to jest bezpiecznie. Taka moja teoria
 12. rysio2000

  Lampa DIY 120 W

  Mam pytanie laika, a czy to nie jest tak że właśnie diody mają zmienną rezystancję i jak się nagrzewają to przy tym samym napięciu natężenie wzrasta? I dlatego stosuje się zasilanie stałopradowe, które w zależności od rezystancji diody dopasowuje natężenie prądu? pewnie jak się ustawi napięcie odpowiednio nisko to nie przekroczy się dopuszczalnego prądu i wszystko będzie cacy, natomiast jeśli chcemy mieć diodę na maxa to trzeba sterować prądem? Dobrze to rozumiem czy coś namieszałem?
 13. rysio2000

  Midas a magnifica - ciężka znajomość

  Magnifici są płochliwe, zwłaszcza jak są trzymane pojedynczo. Kiedyś miałem dwie i były dość odważne, niestety jedna padła, a druga zrobiła się strasznie płochliwa. Obecnie wypływa sobie z kryjówki jak nikogo w pobliżu nie ma. Jak podchodzę do zbiornika np. żeby nakarmić ryby, to magnifika błyskawicznie znika, żeby później wypłynąć jak zagrożenie zniknie (czyli jak odejdę od akwarium) Wydaje mi się (ale nie sprawdzałem u siebie) że te ryby byłyby odważniejsze gdyby były trzymane w stadzie.
 14. rysio2000

  Kolejne podejscie.... 240L

  Fajny jamnik, opisałbyś coś o nim? Jakie wymiary, jaki sprzęt itp? Chodzi mi po głowie pomysł zrobienia podobnego jamnika - podobają mi się niskie i długie zbiorniki.
 15. rysio2000

  Nemateleotris magnifica - pocieranie o piasek

  Obie mogą ładnie czyścić, kiedyś miałem 2 amboinensis i jedną debelius i z tych trzech 2 ładnie czyściły ryby a jedna amboinensis nie chciała czyścić. Czyli jest trochę loteria. A też mi się ryby ocierały o skałę i o podłoże. Po wpuszczeniu krewetek prawie wszystkie ryby ustawiły się w kolejce do czyszczenia - zabawny widok. Co do specyfików takich jak herbata, czosnek, witaminy itp. to moim zdaniem one nic nie dają.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.