Jump to content

J@cekWro

Klubowicz.
 • Content count

  771
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Jacek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Stanowice/Wrocław

Recent Profile Visitors

5057 profile views
 1. J@cekWro

  Dwa zbiorniki w obiegu... Glony

  Jakich odbiorców trzeba by tam wrzucić? Było trochę skały ... Miałem 2 cegły no3 brick... Glony były zawsze. W końcu wywalilem wszystko zostawiłem tylko ryby i kilka szczepek, zwiekszylem obieg i cyrkulację żeby nawet pyłek nie miał gdzie się zaczepiec... Glonów nic nie rusza
 2. J@cekWro

  Dwa zbiorniki w obiegu... Glony

  W jednym 800l wody 3 pokolce i 7 małych ryb, sps, lps, skała, piasek... I w ty jest ok... W drugim 100l wody obecnie 10 małych błazenków bez skały, kilka szczepek sps.. I tu jest mega futro na dnie i szybach. Myslalem że moze za mały obieg ale jest nawet większy niż w głównym zbiorniku, że może cyrkulacja ale jak na taki mały zbiornik mam 3 pompy, dmucha konkretnie... A glony rosną w najlepsze... Wywalam skrobie 7 miesiąc i ciagle to samo.
 3. J@cekWro

  Dwa zbiorniki w obiegu... Glony

  Cześć, Od ponad 7 miesięcy mam w jednym obiegu dwa zbiorniki. Ta sama woda, to samo światło t5, duży przepływ duza cyrkulacja... Niestety w jednym jest ok, ale w drugim mega glony, brązowe gęste, długie futro. Jakos nie mam pomysłu z czego to wynika... Jakies sugestie?
 4. J@cekWro

  Nowe większe - 1250 l w obiegu

  Hehe, póki co średnio. SPS'y przegłodzone. Podkarmiłem jednym lepiej inne i znów pociemniały. Muszę filtracje coś poprawić bo ciągle na "zerach" i nie mogę jakoś tego ogarnąć Nemki te kórte mam (25szt.) powoli rosną, ale odpusciłem z łapanie. Wakacje są a zabawa z ikrą = brak możliwości wyjazdu z domu.
 5. J@cekWro

  Nowe większe - 1250 l w obiegu

  Cos trzeba robić żeby nie było, że ciągle to samo
 6. J@cekWro

  Nowe większe - 1250 l w obiegu

  Tak żeby nie było, że tylko nudne patyki ...
 7. J@cekWro

  Nowe większe - 1250 l w obiegu

  Wiesz... Reguły nie ma. Ryzyko zawsze jest będzie inaczej niż u mnie
 8. J@cekWro

  Nowe większe - 1250 l w obiegu

  Zjada wszytsko w każdej ilość.. Co jakiś czas daje małże taką że spożywczaka w skorupie... Żeby nie było przepychania z helomonem wrzucam dwie w różnych miejscach i jest ok.
 9. J@cekWro

  Nowe większe - 1250 l w obiegu

  Lps nie mam za wiele... Zjadł scolymie, caulastrea, tridacne z którą był kilka lat też pewnego dnia skosił. Dunki, favi, galaxea, euphyli, blastomussa, echinophyli, goniopory nie ruszył. Spsy kiedyś obgryzał ale teraz już nie. Pokolce nie robią mu różnicy on im też.
 10. J@cekWro

  Około 300 litrów

  A ja powiem że ten... CARIBSEA ARAG-ALIVE SPECIAL GRADE REEF SAND
 11. J@cekWro

  Lampa i Świetlówka T5 ATI via Giesemann

  No ... to Diuna ma grzanie dopracowane
 12. J@cekWro

  Lampa i Świetlówka T5 ATI via Giesemann

  Ja się spotkałem z opinią w drugą stronę I bądź tu mądry... Mam trochę ATI trochę Giesseman, wymieniam co pół roku nie zastanawiam się które lepsze, ceny też podobne.
 13. J@cekWro

  Plaga ślimaków... Jak się ich pozbyć?

  Właśnie się zastanawiałem nad Anampses twistii albo Anampses meleagrides
 14. Hejka... Ktoś zna jakieś zwierzaki które zjadają ślimaki? .. Fajnie się rymuje ale już mnie to irytuje. Do rzeczy... Ślimaki niektórzy lubią ale ja mam ich chyba dość.. Małe okrągłe i podłużne max 1,5 cm, blokują pompy, wpadają w korale i tam zdychają, wychodzą ze zbiornika i chrupią na podłodze, albo leżakują na wzmocnieniach zbiornika i wydzielają niezły smrodek. Nie rozdaje, nie polecam mnożą się na potęgę i tylko stwarzają problemy.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.