Jump to content

premiero

Klubowicz
 • Content count

  1020
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Informacje o profilu

 • Imię
  Łukasz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Poland, Szczecin
 • Zainteresowania
  Wyrywam chwasty
 • Akwarium
  Mam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Szczęśliwie, znalazł nowy dom - do zamknięcia.
 2. Nikt nie chce takiej pięknej ryby?
 3. Widzę, że dużo się pozmieniało. Jeszcze 8 lat temu na forum ludzie się "zabijali" o hepatusa.
 4. Up. Wysyłka pod tlenem.
 5. UP. Rybka bardzo ruchliwa i widoczna w zbiorniku.
 6. Sprzedam Pokolca Królewskiego (hepcia) ~13 cm (poprawka). Wypasiony, żywotny, nigdy nie chorował. Już odłowiony czeka na nowego właściciela. Real foto. 220 zł. Możliwa wysyłka PKP (pod tlenem) na odpowiedzialność kupującego.
 7. premiero

  Wyciszenie odpieniacza Twistman 100

  Ja wężyk puściłem w listwie przypodłogowej, a przy oknie balkonowym przewierciłem na dole ramę (mam drewnianą) i doszczelniłem silikonem. Średnicę wężyka dałem ciut większą niż w oryginale.
 8. premiero

  [K] EVG-AP-2F-HIC

  Kupię moduł GHL EVG-AP-2F-HIC do stateczników T5 .
 9. premiero

  O której Wasze wargacze idą spać....?

  Hexa i doktorek u mnie o 21:00, zaraz po zgaszeniu światła. U hexy widać kokonik.
 10. premiero

  Licznik wody RO

  No to rzeczywiście bardzo ciekawe. Kropla co 2 sekundy w najlepszym wypadku da jakieś 0,18 l/h na godzinę. Przeciętny wodomierz skrzydełkowy jednostrumieniowy, o przepływie nominalnym qn = 1,5 m3/h ma próg rozruchu ok. 7 dm3/h. Wodomierze ultradźwiękowe, które wrzuciłem powyżej mają próg rozruchu 0,75l/h. Jest to odpowiednio 35 razy i prawie 4 razy wyższy próg niż wykazany przez Ciebie przepływ. Albo masz błąd w pomiarze, albo wyciek Problem z wodomierzami jest taki, że one owszem mierzą, ale tylko jak uda się je "ruszyć". Czyli przykładowo w punkcie A odkręcasz wodę, w punkcie B zaczynasz sobie "kapać". Zakręcasz pobór w punkcie A - punkt B nadal jest mierzony. Teraz sytuacja odmienna - nie ma żadnych poborów, a ty odkręcasz tylko punkt B - wodomierz stoi. Tak samo jest z większością wentylatorów komputerowych - żeby wystartowały potrzeba więcej niż 5V (niektórym 7V a nawet i 9V), inaczej nie zaczną się kręcić. Ale jak podasz najpierw 12 V, a później zjedziesz poniżej napięcia potrzebnego do startu, to będzie się nadal kręcił.
 11. premiero

  Licznik wody RO

  Wodomierz nie zliczy kapiącej wody, chyba że masz w tym czasie inny pobór który przekracza próg rozruchu wodomierza.
 12. premiero

  Licznik wody RO

  Zwykły wodomierz może pomarzyć o zmierzeniu czegokolwiek na membranie 50GPD. Ja mam membranę 75 GPD, i żaden z wodomierzy skrzydełkowych które miałem do tej pory (włączając najnowszy z odczytem radiowym) nie jest w stanie zliczyć czegokolwiek. A mówię o sumie ściek + czysta. One mają za duży punkt rozruchu. Bartek, ten co podałeś chyba nie da rady, z tego co policzyłem to on nawet na 75GPD na czystą nie wiadomo czy by zadziałał (0,197 l/min). Musiałbyś rozglądnąć się za wodomierzami ultradźwiękowymi - one mają próg rozruchu poniżej 1l/h, tyle że są bardzo drogie. http://www.apator.com/pl/oferta/pomiar-wody-i-ciepla/wodomierze/wodomierze-ultradzwiekowe-ultrimis/ultrimis-w https://www.flowmeters.co.uk/low-flow-meters-sensors-indicators/
 13. Ja mam ramkę ze szkła super sprawa bo odstawiam sobie na nią pipety, i inne duperele. Czy sama ramka będzie wystarczająca? Ciężko powiedzieć. Jak widziałem jak wyskakiwał mały salrias, błazny, czy chromisy to zawsze się to działo przy samej szybie, więc w tym przypadku ok. Ale babka to często skacze nawet ze środka, a potrafi się rozpędzić i w mojej ocenie przed wyskoczeniem babki nie zabezpieczy. Co do korony - jeśli chcesz aby była zabezpieczeniem, przed babką, to zapomnij o 10 cm, przeskoczy spokojnie. 20 cm to minimum. Zapewnij również światło w nocy, całkowity brak światła dezorientuje ryby i sprawia, że wyskakują.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.