Jump to content

Raffy14

Klubowicz
 • Content count

  1582
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

3807 profile views
 1. Może uderz się w Twistmana czy coś, żeby zbudowali ci niższy reaktor ale za to bardziej szeroki? Reaktor to zamknięty obieg i woda bełta się z co2 przez wkłady, pompą dozująca wypychasz ustawionym przez Ciebie odciekiem i nic więcej.
 2. Reaktor jest dziecinnie prosty, obsługuję 3 sztuki już bez elektrozaworów, sond itd., po co tak się bawić - jest tu prosta zasada, im więcej gazu tym gęstszy odciek. Jak ktoś nie kuma dziecinnie prostej reakcji, to niech miesza ballinga Korale na reaktorze zupełnie inaczej się zachowują (i to na ogromny plus!!!), tak ze... nigdy do ballinga nie wrócę, chyba ze awaryjnie A roboty jest tyle, że przy niższym kh wystarczy podkręcić gazu i załatwione, wymiana butli jak się skończy/mycie reaktora raz na rok. No i mikro z bani, wszystko na równo zapodaje/ICP do wglądu w temacie 6000l. Ale każdy musi dojść swoje
 3. Raffy14

  Zoanthusy zdjęcia z Waszych akwariów

  Dzbanizm tego forum poraża. Targowisko zamknęli to teraz czepianie po ludziach dzieciarnia I tak tracimy kolejnych cennych ludzi, którzy coś MAJĄ w tej zacofanej Polsce.
 4. Raffy14

  [64L] patyczaki w kostce

  Ensso, widzisz! Marsz do działu dla początkujących! Edit: Chwila wróć, dojrzewaniu akwarium i... akwarysty?
 5. Raffy14

  Wapno (Wapń)

  11 godzin 36 minut i 20 sekund
 6. Raffy14

  Sklep z życiem

  Reefshop!
 7. Raffy14

  [64L] patyczaki w kostce

  Jutro już balinga będzie Pan lał!
 8. Raffy14

  Katastrofy akwarystyczne

  Mi opuściło 112l, zaczęło się od góry odklejać po kilometrze - myślę, wytrzyma. Wyszedłem rano z domu, po pracy cała woda była w piwnicy, a w baniaku 5cm zostało. Jak się odkleja, to trzeba reagować od razu.
 9. Raffy14

  Borsuk ciezko oddycha nie chce jesc

  Jest dokładnie odwrotnie. Młoda ryba szybko się aklimatyzuje, duża z frachtu to proszenie się o kłopoty. Chyba, że wypływana z likwidowanego zbiornika to luz.
 10. Raffy14

  Borsuk ciezko oddycha nie chce jesc

  To, że jeden borsuk da radę ze stresem, nie oznacza ze wszystkie inne będą dawać radę słabsza z jakiegoś powodu sztuka fiknie, zamiast się odbudować. Naprawdę nie ma co pchać do słoików ryb które zostały wyrwane z rafy i po drodze przebyły długą i męczacą drogę, po której spory % odpadł, by zdechąć w jakimś małym akwarium. Ja daję od razu do docelowego i nie mam dziwnych jazd z rybami, żerują od razu po wpuszczeniu. Jest tu ogromna różnica w zachowaniu. To nie jest "ferment" tylko prawda, nie ma co się usprawiedliwiać
 11. Raffy14

  Borsuk ciezko oddycha nie chce jesc

  Borsuk jak i zanclusy to "zawałowcy", były sekcje zwłok w tym kierunku w Akwarium Gdyńskim. Znam przypadek jak zdrowy borsuk po walnięciu klapą nad zbiornikiem, przekręcił się. Znam przypadek jak dorosły piękny zanclus kilkuletni, przekręcił się po tym jak dzieciak walnął szafką pod zbiornikiem. Tu ryba zwyczajnie mogła nie wytrzymać stresu. W 250l to ja trzymam neonki, a nie grubszy i delikatniejszy kaliber jak borsuk. Do 250L wystarczy dać parę pterapogonów, jakąś ładną grammę czy coś, a nie pchać siłą hepatusy, białobrode czy borsuk - to się nie skończy dobrze. Stres to jeden z głównych problemów ryb w niewoli.
 12. Raffy14

  [6000l] reaktywacja

  @snocho I tak oto powstała całkiem ciekawa historia jednego korala... W 2007 to jeszcze siedziałem w liceum i nie marzyłem o morskim nawet siedzę tam od początku 2014r. więc musiała trafić między 2012 są 2014 Wypas, jeszcze przez Tyle lat koral poszedł "w górę" i utworzył coś a'la wyspę. Ta favia w tle, to też ta co jest?
 13. Raffy14

  [6000l] reaktywacja

  To też ma swoje plusy takie jak niepchanie łap do baniaka Na filmach przyrodniczych nieraz widziałem ogromne metrowe kolonie favites, platygyry itd., zawsze zastanawia mnie ile to ma lat - 100 i więcej?
 14. Raffy14

  [6000l] reaktywacja

  Platygyra tzw. mózg nie wiem ile lat ma ten koral, jak przyszedłem to już był - a siedzę 5lat na przestrzeni kilku lat doszły 4 szczepki innych odmian - jedna jest extra, zielona fluo z granatowymi "oczkami", ale ze wzrostem u tych korali to się nie śpieszy.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.