Jump to content

Irmina

Właściciel
 • Content count

  694
 • Joined

 • Last visited

About Irmina

Kontakt

 • Strona WWW
  www.reefshop.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Skąd:
  pomorskie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Irmina

  Rollermat Compact Theling - Dystrybucja

  Czy chodzi Ci o serwis tych urządzeń ? sklepy zaopatrują się albo bezpośrednio u producenta albo w zagranicznych hurtowniach.
 2. Irmina

  A może by tak ankietę

  gdybys przeczytał nie tylko ta powżyszą wiadomosć ale kilka (moich) innych to wiadziałbyc, ze to nie jest kwestia honoru. Natomiast jedno zdanie: Dopiero z tym moderatorzy mieliby problem, jakby zaczęli weryfikować kto kłamie, kto gdzie kasę kryje, które donosy są fałszywe etc. Dopiero byłyby burdy. Już widzę te ustawki. Naprawdę? Naprawdę takie sa intencje ? To cytując Ciebie - właśnie wrzuciłeś wszystkie argumenty za otwarcie targowistka do kosza - jesli takie jest nastawienie: kłamac , kombinować to super, bo myslałam, ze chodzi o to, aby zwierzęta nie szły w kibel (za przeproszeniem) . dokładnie tak ( w każdej kwestii)
 3. Irmina

  A może by tak ankietę

  witam ponownie w temacie oddam życie jest to mocny głos rozsądku - przywrócimy go ale tak jak napisał Dale trzeba do jego potrzeb dopasować krótki i sensowny regulamin. A na to potrzebuję trochę czasu i spokojnej głowy, wiec cierpliwości. Przegladałam forum w tym dziale i połowa z nich jest albo niezgodna z regulaminem - np brak zdjęcia czy też opcji oddania (wysyłka, odbiór osobisty) ale także w tresci ogłoszenia bardzo czesto były propozycję na rekompensatę. A wiadomo, ze jak cos jest w dziale oddam za darmo, to za darmo :-) jestem bardzo ciekawa aktywności w tym dziale, ponieważ naprawdę niewiele było tych propozycji. W pozostałych kwestiach odpowiadałam juz wiele, wiele razy - proszę zajrzeć ile w tym dziale jest postów dot. działania targowiska w dziale sprzedam życie - tam są dziesiątki postów, w tym i moje. Naprawdę nie mam pojęcia, po co niektórzy z Was wyciągają kolejne pseudorewelacje , ciagle wywołuja mnie do odpowiedzi sugerując, ze nie che mi się odpisywać czy ignoruję ich posty? Czytam je ale naparwdę na wszystki sensowne argumenty odpowiadałam, na te niesensowne - kilka razy też ale część osób ma swoją prawdę i koniec. Co do ankiety - tutaj nie ma co komentować, poniewaz jej wynik jest z góry oczywisty. Jesli miłabym się tylko czepiać, to jednak niewiele osób, jak na społeczność NR wzieło w niej udział,a poza tym zabrakło 3-ciej odpowiedzi - neutralnej.
 4. Irmina

  A może by tak ankietę

  Przecież my nie kryliśmy się z tą decyzją i napisałam o tym wcześniej. Przecież nie warto było robić ankiety, bo wiem, jaki byłby jej wynik. Tak jakby zapytać szkolnej młodzieży , czy zabrać im w tej szkole telefony komórkowe? :-) Wynik byłby oczywisty. A tak hipotetycznie - jakby było po równo, albo większości byloby to obojętne to jaka miałaby być decyzja?Cokolwiek bym nie zrobiła i tak byłoby źle. Proszę sprawdż dyskusję na przestrzeni kilku lat - co jakiś czas byłą totalna awantura, ze ktoś komuś usunął ogłoszenie - kto się najbardziej awanturował? Łatwo się domyśleć. Ale przecież nie byłoby całej tej sytuacji, gdyby we wszystkim i wszyscy zachowali balans - tak jak pisałam. Prosiłam o to, aby ci aktywni na targowisku również udzielali się w innych działach - zero reakcji. Prosiłam, aby ograniczyć sprzedaż, która ewidentnie była cykliczna, nastawiona na zysk aby po prostu trochę przystopować - zero reakcji. Byly głosy aby uściślić co to jest komercja? Napisać twarde zasady, od a do z. Rozmawialiśmy o tym tutaj wielokrotnie. Padały propozycję, że - sprawdzać jaką kto ma aktywność i proporcjonalnie moze coś tam wystawiać - ci, którzy lepiej się udzielją na forum mieliby przywileje na targowisku - szczepki na podstwkach czy kratkach to jest komercja, a na piasku to nie ma być komercja - wprowadzić płatne ogłoszenia (moduł do płatnosci i ogłoszeń był kosmicznie drogi, dodatkowo dochodzi obsługa finansowa tej działalności) i wiele wiele innych, kompletnie nie do wyegzekwowania - a po co tworzyć kolejne punkty regulaminu, których nie da się egzekwować? Poza tym, czy mamy spedzać długi e godziny na liczeniu postów i jeszcze sprawdzać jaką wagę merytoryczną mają? Też o tym pisałam - kto miałby o tym decydować? Moderator, administrator ja czy wspónie? Regulamin ma wiele luk ale to tak , jak tworzeniem prawa - nie da sie każdego aspektu życia, każdej sytuacji opisać w regulaminie i dodać do niej reguły i rozwiązania. Musimy zachować zdrowy rozsądek. Coś co bardzo wpłyneło jeszcze na tą decyzję była jedna z wiadomosći , jaką dostałam od uzytkownika, który masowo wystawiał na NR. Ze mu to wisi, bo i tak wiecej sprzedaje na Facebooku. Pomyslałam, ze w sumie ok - nie wiem, jak to działa, ale skoro jest alternatywa to dobrze. Wiec szczytem hipokryzji jest argument, ze zwierzęta bedą szły w kibel. Handel pomiędzy uzytkownikami kwitnie i będzie kwitł i moim celem nie jest blokowanie całego internetu :-) czy walka z tym. Przed podjeciem decyzji o zamknięciu ogłoszeń dot. życia rozmawiałam z Testerem, którego zdanie bardzo sobie cenię. Pytał mnie czy w tej sytuacji miałabym coś przeciwko, aby otworzył taki dział u siebie - nie miałam i nie mam. Więc proszę Was po raz kolejny - nie ma sensu tworzyć kolejnych tematów, nakręcać spirali teorii Może trudno uwierzyc, zwłaszcza tym, którzy we wszystkim węszą spisek - chodzi tylko i wyłącznie o to, zeby było spokojniej.
 5. Irmina

  A może by tak ankietę

  Paragon - czytam po raz kolejny, ze jesteś neutralny - ale chyba jednak nie . Widzę i czytam te tematy, tak ja czytałam wszystkie wcześniejsze na przestrzeni tych lat i to wplynęło na moją decyzję, do której dojrzewałam chyba z 2 lata. Uwierz - zdaję sobie sprawę z konsekwencji i wiem, ze wielu się to nie podoba i że forum straci na ilości odwiedzin. Ale jesli na tym forum ma zostać grupa ludzi naparwdę zainteresowanych akwarystyką, którzy spokojnie chcą poczytać, mam nadzieję też i popisać to niech tak zostanie. I czy mam po raz kolejny przedstawiać swoie argumenty? Po co ?Wszystko co napisałam o powodach mojej decyzji i tak nie ma znaczenia - każdy wie lepiej. Łącznie z tym, ze sklepy blokują Facebooka. A tak przy okazji przypominam, ze targowisko jest - nie ma tylko działów z życiem. Dlaczego nie ma działów Oddam czy Zamienię? Dlatego, ze ogłoszenia typu - oddam za 30zł - oddam za darmo ale przesyłka 100zl - zamienie na 45zł to tylko część kreatywnej twórczości. Oczywiście, ze forum tworzą ludzie - Wy - forumowicze, którzy mają ochotę tu coś napisać, poczytać, wrzucić zdjecia , podzilelić się radą. Jestem za to ogromnie wdzięczna. I chcę, żeby mieli tu fajną atmosferę. A czytam tylko o narzekaniu - nic sie nie dzieje, nie ma polskiego TOMT-oma, nie ma konkursów, ludzie odchodzą..... Przypominam: konkursy były ale niewiele osób brało w nich udział, były głosowania na TOMToma ale znowu coraz mniej było zgłoszeń. Były nawet konkursy dla dzieci - Skoczek je organizowal ale ......... do tego trzeba zaanagażowania wszystkich. Nie tylko narzekanie, ze nic się nie dzieje. Dlatego proszę Was nie twórzcie kolejnych tematów nt przywrócenia tego działu, choćby z szacunku dla osób, któru tu są po to aby spokojnie przy kawie (czy czyms innym )poczytać o akwarystyce
 6. Irmina

  A może by tak ankietę

  Może Przemek wchodzi rzadko ale ja wchodzę częściej i czytam. Proszę nie twórzcie kolejnych tematów i ankiet, nie po skończył się jeden kontrowersyjny temat żeby miał się zacząć się kolejny - jest tu spora grupa ludzi , która ma tego dosyć - naparwdę wielu wchodzi na forum poczytać o morszczyźnie nie przeglądać targowsko czy czytać o kolejnej burzy. Nakręcacie kolejny temat, który zostanei zamkniętya by mieć powód do tego, zeby napisać koleny o tym, ze ten poprzedni został zamknięty? i tak w kółko?
 7. Irmina

  Akceptacja postów na Targowisku.

  Witam Działy targowiska dotyczące życia zostały ukryte, tak jak uprzedzaliśmy, mam nadzieję, że przyjmiecie to ze zrozumieniem - powody naszej decyzji wyjaśniliśmy w innych dyskusjach, więc nie ma sensu tworzyć kolejnych postów w tym temacie. Często podnosicie argument dotyczący merytorycznej treści na forum, ich jakości i formy, tak więc trzymajmy się tego zamiast znowu rozkręcać niezdrową atmosferę. pozdrawiam
 8. Irmina

  Targowisko - czy i jak zmienić zasady ?

  cieszę się, że chociaż niektórzy zadowoleni ....
 9. Irmina

  Targowisko - czy i jak zmienić zasady ?

  Temat targowiska wzbudza zawsze spore emocje, jak już pisałam nie da się okreslić dokładnych ram, co ile, gdzie, kto - nie ma takiej mozliwości, a poza tym nikt nie ma czasu ani cierpliwości tego sprawdzać i liczyc, dlatego ocena ogłoszeń jest subiektywna. Podejrzewam, ze nawet gdybyśmy starali się określić bardziej dokładne zasady to i tak byloby dokładnie tyle samo osób zadowolonych co nie zadowolonych. Już pisałam to wielokrotnie, targowisko powstało jako dodatek dla tych, kórzy faktycznie mają nadwyżki, chcą sprzedać stary sprzęt albo likwidują akwarium. Co jakiś czas wypływają różne teorie dlaczego jedne ogłoszenia są akceptowane a inne nie - robi się burza, po której przypina się nam różne łatki , ze jesteśmy niesparwiedlwi (najłagodniejsze), pazerni, nie znosimy konkurencji, jednych lubimy bardziej niż innych itp. Trudno ciągle udowadniać, ze się nie jest wielbłądem - jeśli ktoś uważa ze właściciele sklepów siedzą na targowisku i liczą sprzedawane szczepki to proszę to włożyć między bajki. Mnie osobiście jest obojętnie kto i ile tego sprzedaje, ale szczerze mówić mam już trochę dosyć atmosfery, wokół tych ogłoszeń - to jest kość niezgody na każdej lini: właściciele-moderatorzy, moderatorzy-forumowicze, właściciele-uzytkownicy... to już wkracza w takie absurdy ze ktoś obraza sięna wszystkie sklepy, kóre tu mają swoje banery reklamowe, bo ma zablokowane ogłoszenie. Dodatkowo czytam, ze forum jest mało merytoryczne ale jak prosiłam tych, którzy najwiecej wystawiali na targowisku, aby również chętnie udzelali się w innych działach to krótko mówić spotkało się to z kompletnym lekceważeniem. Forum, to jest miejsce spotkań do pogadania o akwarystyce a nie platforma sprzedazowa - jak pisałam, rzozważałam kupienie modułu do płatnych ogłoszeń, ale po pierwsze to jest koszmarnie drogie a po drugie, nie wiem, czy chcę w to wchodzić. Dlatego też z końcem sierpnia zamykamy działy sprzedaż/kupię/oddam/zamienie/przyjmę dotyczące zwierząt. Przez miesiąc wszystko bedzie działało jak dotychczas, ale od 1 wrzesnia zamykamy. pozdrawiam
 10. Irmina

  Beti nowym moderatorem :-)

  Od dzisiaj Beti jest nowym moderatorem na naszym forum - witamy na pokładzie:-) Będzie trzymała pieczę nad wszystkimi działami opórcz targowiska pozdrawiam Irmina
 11. Irmina

  Targowisko - czy i jak zmienić zasady ?

  witam wszystkich Jesli ktoś , komu zostało usunięte ogłoszenie poczuł się zignorowany to proszę pamiętać,ze zawsze można do nas napisać . Gdy ogłoszenie jest odrzucone, jest podawany powód odrzucenia. W sprawie pozostałych kwestii - wszystko na ten temat zostało napisane i powiedziane :-) nie ma powodu zamykać całego targowiska - są inne działy z którego wielu chętnie korzysta. Każdy , kto ma duże nadwyżki, tnie na sprzedaż, hoduje itd może wystawiać swoje oferty na FB czy OLX. I proszę nie piszcie, ze jak ogłoszenie zostało odrzucone, to wyrzucicie korale do kibla i w ogóle już pozamiatane, koniec i trup. Z Waszych wiadomosći wynika, ze i tak nic na tym NR się nie sprzedaje a handel kwitnie najbardziej na FB. Odpowiadając na pytanie dotyczące regulacji - nie będziemy określać co ile, jak i jak często, bo nikt z nas nie będzie siedział i tego liczył , porównywał, oceniał. Chcieliśmy wprowadzić moduł do wystawiania ogłoszeń i sprzedaży na NR ale napisanie go jest tak drogie, ze porzuciliśmy ten pomysł, bo należy miedzy bajki włozyć to, ze forum przynosi jakieś kokosy. Obecność na forum traktujemy hobbistycznie, moderatorzy poświęcają swój czas kompletnie beż żadnych korzyści, robia to z pasji i na luzie i tak do tego podchodzimy. A w kwestii zazdrości - to muszę się przyznać, ze tak - tak, naparwdę bardzo zazdroszczę ale wszystkim tym, którzy obecnie są na urlopie - albo się wybierają ciepłego, słonecznego i wolnego weekendu Wam życzę Irmina
 12. Irmina

  nobilitacja

  to poproszę o listę nowej szlachty:-)
 13. Irmina

  Witamy nowego Zielonego :-)

  Z przyjemnością informuję, że nasze grono powiekszyło się o nowego Zielonego, który to będzie opiekował się naszym targowiskiem. Znacie go zapewne prawie wszyscy :-) Taaadamm !!!! - Witamy fresz33
 14. Irmina

  Pompa do RO 75.

  popraw tytuł
 15. Irmina

  Dodawanie tematów na targowisku

  priv dokładnie :-)
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.