Jump to content

Marcin14

Klubowicz
 • Content count

  312
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Marcin
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  [Śląsk] Lubliniec
 • Akwarium
  540 + 112 + 72 [724L]

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Marcin14

  Lampa iozean b200

  Wyślij zdjęcie jak te kabelki są połączone. Te z potencjometru kabelki (o ile są dwa) to możesz złączyć albo rozłączyć, lampa będzie świeciła na 100% lub zgaśnie, zależy jak jest sterowana tym potencjometrem, ale ogólnie nie powinna to być wina potencjometru...
 2. Marcin14

  Proszę o identyfikację

  Nie pamiętam teraz nazwy, ale chyba to są koralowce z rodziny korkowców. Jak mi sie przypomni to napisze.
 3. Marcin14

  Cyrkulatory Jecod/Jebao - awaryjność

  Moja Gyre jest niesłyszalna. Na upartego można sie wsłuchać ale kwalifikowałbym to jako niesłyszalne (nawet na 100%). Jeśli chodzi o jebao obiegową to moja też działa kilka lat, ale jest dość głośna, słychać ją w drugim pomieszczeniu.
 4. Marcin14

  Cyrkulatory Jecod/Jebao - awaryjność

  Ja z hydora jestem zadowolony (mam dwie stare koralie 4). Teraz kupiłem na próbę używaną (niewiele) Maxspect Gyre i nie wiem czy nie kupię jeszcze jednej bo kultura jej pracy jak i sama pracy to coś pięknego, niesłyszalna, prawie na całym zbiorniku jest jednakowy prąd wody... Ale nie o tym w tym temacie. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, jebao ostatecznie zostaje wykreślone z mojej listy zakupów.
 5. Marcin14

  Cyrkulatory Jecod/Jebao - awaryjność

  Czyli wychodzi na to, że kupno cyrkulatora tej firmy to loteria, a i tak 90% szans że pompa padnie... Szkoda bo za Tunze , Hydor czy innej lepszej marki trzeba zapłacić 2-3 razy więcej niż Jebao.
 6. Co sądzicie o cyrkulatorach firmy Jecod? Ich cena jest bardzo atrakcyjna ale jak z awaryjnością? Dużo widzę postów, że często uszkadzają się same pompy a nie elektronika. Kiedyś kupiłem wp40 i po 1,5 roku cyrkulator przestał startować. Od 5ciu lat mam obiegową DCT 12000 i działa bez zarzutu (co prawda poziom hałasu pozostawia wiele do życzenia ale jest bezawaryjna). Jakie jest wasze doświadczenie z cyrkulatorami tej firmy? Poprawia się coś czy może ja po prostu źle trafiłem. Głównie interesują mnie opinie na temat cyrkulatorów serii RW. Zależy mi na cyrkulatorach, które popracują kilka lat a nie rok (mam dwie koralie 4, mają ok 9 lat i do dnia dzisiejszego działają ale zależy mi na pompach DC 12/24v i sterowalnych).
 7. Marcin14

  Krab z Catalaphylli

  Może TEN. A najlepiej sam poszukaj, bo na tym zdjęciu słabo go widać...
 8. U mnie z jaj nic nie wyrasta. Raczej są niezapłodnione.
 9. Tak, to briareum, u mnie często wypuszcza jajka.
 10. Wystarczy poszukać... http://nano-reef.pl/forums/topic/94901-proszę-o-identyfikację/ U mnie briareum często tak wygląda.
 11. Marcin14

  [K] sole do ballinga

  irax, wyslalem pw
 12. Kupię sole do ballinga, (CaCl2 x 2H2O; MgCl2 x 6H2O; NaHCO3; sól bez NaCl).
 13. Marcin14

  Marcin14 540L

  W zeszłym tygodniu kupiłem 7 pseudanthiasów, mignificę, amboinensis i akroporę. Magnifica dopiero dzisiaj odważyła się wyjść ze skały. W akwarium wszystko żyje po swojemu, balling i fito się leje, odpieniacz nadal wyłączony. Chciałbym się pozbyć całej xeni, briareum i kilku innych miękkich bo zrobiła się z tego plaga ale nie wiem jak naturalnie to zwalczyć a wyrywanie mechaniczne nie za bardzo wchodzi w grę ze względu na brak czasu. W pierwszym poście zaktualizowałem zdjęcia, do wszystkich zdjęć linki wygasły, teraz są nowe. Na zdjęciach widać co zostało po 3-letnim kryzysie (2013-2016). Do dzisiaj nie wiem co się stało w akwarium i dlaczego tak ciężko miało z niego wyjść, szkoda zwierzaków a pieniędzy też trochę poszło na ratowanie.
 14. Sprzedam lub zamienię briareum (nie fluo), szczepki i skałę porośniętą tym koralowcem. Skała o ile dobrze pamiętam waży 2-2,5kg (żywa skała kupiona w erybce kilka lat temu), wymiary ok 25x15x20cm ( na razie nie chciałem wyjmować skały z wody). Na zdjęciu zaznaczona na czerwono jest skała porośnięta koralowcem. Do sprzedania jest cała ilość koralowca zaznaczona na żółto (jest to jeden kawałek koralowca, jeszcze nie podzielony). Sprzedam lub zamienię na życie/chemię. Skała porośnięta briareum 200zł a szczepki briareum 10x10cm 25zł. Cena do negocjacji. Możliwość wysyłki na odpowiedzialność kupującego (i w zależności od pogody). Odbiór osobisty Lubliniec, w weekendy jestem w Częstochowie (politechnika) więc mogę w jakiś weekend wziąć paczkę.
 15. Marcin14

  Marcin14 540L

  Mała aktualizacja Po wieeelu próbach odratowania akwarium w końcu jakoś idzie do przodu. W sumpie od trzech miesięcy wyłączony jest odpieniacz, w sumpie jest dsb, trochę skały, spaghetti i siporax. Od dwóch miesięcy dozuję pełnego ballinga oraz fitoplankton. Do lampy dołożyłem niebieskie ledy 5w. Konkretna aktualizacja wkrótce...
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.