Jump to content

Marcin14

Klubowicz
 • Content count

  315
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Marcin
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  [Śląsk] Lubliniec
 • Akwarium
  540 + 112 + 72 [724L]

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Marcin14

  Czy jod musi stać w lodówce?

  A ja mam takie pytanie z innej beczki: Jest jakiś roztwór jodu, który nie podnosi potasu? Mam bardzo niski poziom jodu ale za to potasu trochę ponad normę.
 2. Marcin14

  test testów

  Na reefhub też jest wpis na temat testów. LINK REEFHUB
 3. Marcin14

  Zachowanie samca(?) P. kauderni

  Gdy mój samiec miał ikre w pysku to była ona biała i miał na tyle otwarty pysk, że byla tą ikre widać. Co do pływania to u mnie pływał po jednej części zbiornika.
 4. Marcin14

  Lampa iozean b200

  Wyślij zdjęcie jak te kabelki są połączone. Te z potencjometru kabelki (o ile są dwa) to możesz złączyć albo rozłączyć, lampa będzie świeciła na 100% lub zgaśnie, zależy jak jest sterowana tym potencjometrem, ale ogólnie nie powinna to być wina potencjometru...
 5. Marcin14

  Proszę o identyfikację

  Nie pamiętam teraz nazwy, ale chyba to są koralowce z rodziny korkowców. Jak mi sie przypomni to napisze.
 6. Marcin14

  Cyrkulatory Jecod/Jebao - awaryjność

  Moja Gyre jest niesłyszalna. Na upartego można sie wsłuchać ale kwalifikowałbym to jako niesłyszalne (nawet na 100%). Jeśli chodzi o jebao obiegową to moja też działa kilka lat, ale jest dość głośna, słychać ją w drugim pomieszczeniu.
 7. Marcin14

  Cyrkulatory Jecod/Jebao - awaryjność

  Ja z hydora jestem zadowolony (mam dwie stare koralie 4). Teraz kupiłem na próbę używaną (niewiele) Maxspect Gyre i nie wiem czy nie kupię jeszcze jednej bo kultura jej pracy jak i sama pracy to coś pięknego, niesłyszalna, prawie na całym zbiorniku jest jednakowy prąd wody... Ale nie o tym w tym temacie. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, jebao ostatecznie zostaje wykreślone z mojej listy zakupów.
 8. Marcin14

  Cyrkulatory Jecod/Jebao - awaryjność

  Czyli wychodzi na to, że kupno cyrkulatora tej firmy to loteria, a i tak 90% szans że pompa padnie... Szkoda bo za Tunze , Hydor czy innej lepszej marki trzeba zapłacić 2-3 razy więcej niż Jebao.
 9. Co sądzicie o cyrkulatorach firmy Jecod? Ich cena jest bardzo atrakcyjna ale jak z awaryjnością? Dużo widzę postów, że często uszkadzają się same pompy a nie elektronika. Kiedyś kupiłem wp40 i po 1,5 roku cyrkulator przestał startować. Od 5ciu lat mam obiegową DCT 12000 i działa bez zarzutu (co prawda poziom hałasu pozostawia wiele do życzenia ale jest bezawaryjna). Jakie jest wasze doświadczenie z cyrkulatorami tej firmy? Poprawia się coś czy może ja po prostu źle trafiłem. Głównie interesują mnie opinie na temat cyrkulatorów serii RW. Zależy mi na cyrkulatorach, które popracują kilka lat a nie rok (mam dwie koralie 4, mają ok 9 lat i do dnia dzisiejszego działają ale zależy mi na pompach DC 12/24v i sterowalnych).
 10. Marcin14

  Krab z Catalaphylli

  Może TEN. A najlepiej sam poszukaj, bo na tym zdjęciu słabo go widać...
 11. U mnie z jaj nic nie wyrasta. Raczej są niezapłodnione.
 12. Tak, to briareum, u mnie często wypuszcza jajka.
 13. Wystarczy poszukać... http://nano-reef.pl/forums/topic/94901-proszę-o-identyfikację/ U mnie briareum często tak wygląda.
 14. Marcin14

  [K] sole do ballinga

  irax, wyslalem pw
 15. Kupię sole do ballinga, (CaCl2 x 2H2O; MgCl2 x 6H2O; NaHCO3; sól bez NaCl).
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.