Skocz do zawartości

Retor

Klubowicz
 • Zawartość

  111
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Nowy Sącz
 • Zainteresowania
  krócej było by opisać co mnie nie interesuje
 • Akwarium
  300 L w obiegu

Ostatnie wizyty

760 wyświetleń profilu
 1. Retor

  Robótki z drukarki 3D

  Oczywiście manipulując rozmiarem dyszy i wysokością warstwy uzyskujemy inne czasy, ale stosując się do zasady - dysza 0,6 i 0,3 warstwa, wciąż da się wydruk zrobić szybciej o 50 % zwiększając prędkości urządzenia. Na wytrzymałości wbrew pozorom się nie traci jeżeli do tego dobierze się odpowiednio wykończone dysze i temperatury ale nie ważne... ważne jest że drukarki są fajne A przy okazji, czy Ty masz oryginalnego SImplify, kupiłeś od producenta, czy jest jakaś wersja demo/czasowa? Bo już chyba wiem czemu się nim nie bawiłem 150 dolarów było pewnie dla mnie zaporą hehe
 2. Retor

  Robótki z drukarki 3D

  Ja mam zupełnie inną konstrukcję drukarki, nastawioną głównie na duże prędkości. Można mieć dużą skuteczność wydruków z dużą prędkością i dobrą jakością a po co? zamiast drukować coś 20h drukujesz 10h. Może do zastosowania w domu to nie ma znaczenia, ale w usługach i w przemyśle to jest znacząca różnica. Co do softu to fakt CURA jest mocno przerasowana w ilość opcji, ale to wynika z tego że Ultimakera tworzyli programiści a nie konstruktorzy/inżynierowie to też wszystkie błędy konstrukcyjne kompensowane są opcjami w CURA. Jak się powyłącza 80% usprawnień to zaczyna ładnie drukować hehe. Ale za to bogactwo opcji kontroli warstw i kompensacji skurczów itp jest na tyle dobrze zrobione że warto też znać i ten program. Simpilfy 3D mam zainstalowane, ale nie używałem go za wiele, ale jak tak zachwalasz to zbadam temat.
 3. Retor

  Robótki z drukarki 3D

  Gabaryty swoją drogą, ale u mnie 400 mm w każdej osi daje radę przy dużych prędkościach... podejrzewam że jeszcze kwestia akceleracji i jerków wchodzi w grę. Jerki mam ustawiona bodajże na 16, a akcelerację na 4500, więc i to może mieć wpływ. Co do generowania kodu to używam głównie CURA, ale każdy program ma swoje wady i zalety A Ty w czym teraz generujesz?
 4. Retor

  Robótki z drukarki 3D

  @paragon ładnie to wygląda, a powiedz mi z jakimi prędkościami drukujesz? U mnie występuje pewien problem, mianowicie wydruki bezpośrednio z Octoprintu przez Paspbery PI powodują że przy dużych prędkościach procesor atmega2560 nie wyrabia z przeliczaniem ".gcodu", co skutkuje szarpaniem zamiast płynnym ruchem. Przy prędkościach do 32 mm/s idzie w miarę płynnie, ale ja lubię cisnąć 200-400mm/s a tu już pojawia się znaczący problem. Podejrzewam że przesiadka na 32 bitowy procesor rozwiąże ten problem, ale jak to jest u Ciebie?
 5. Retor

  Robótki z drukarki 3D

  Mój odpieniacz z drukarki to już średniowiecze przy niektórych projektach, po za tym połowa części już nie osiągalna, także ja się wyłączam z prośby kolegi
 6. Retor

  Robótki z drukarki 3D

  Oj tam fuj od razu ja na PLA do dzisiaj mam połowę sprzętu i działa wszystko bez zarzutu... A mocowanie na igielit fajne @gothmog na nitkowanie wpływa nie tylko retract , ale i prędkość "jałowego" przesuwu. Ustaw jałowy ile dała fabryka. Co do retractu to cokolwiek byś ustawił to zawsze w dyszy pozostaje odrobina roztopionego materiału, więc najlepiej skrócić czas retrakcji ustawiając max 1mm, a w połaczeniu z szybkim jałowym przesuwem nie powinno zdążyć wylać nic z dyszy.
 7. Retor

  Robótki z drukarki 3D

  Masz dokładnie ten PET-G do którego opisałem Ci ustawienia
 8. Retor

  Robótki z drukarki 3D

  1- Trzeba ustawić niską warstwę, najlepiej 0,1mm 2- minimalne chłodzenie albo całkowity brak 3 - prędkość nie większa niż 24 mm/s, 4- temperatura dyszy 245-255 Od jakiego producenta masz PET-G? bo z doświadczenia wiem że każdy ma inną "płynność" trzeba kombinować ustawieniami temperatury, nie puszczaj całego wirnika, zrób na początek projekt z 5 igiełkami i pobaw się z ustawieniami.
 9. Retor

  Robótki z drukarki 3D

  Nie ma jednego dobrego sklepu, który zadowolił by każdego drukarza Nikt nie chce polecać sklepu, bo każdy filament na rynku z czasem ulega wahnięciom w jakości. Co do wydruków do akwa to szukaj i testuj materiały typu: PET-G, ASA, PP - to są najczęściej wykorzystywane materiały do tego typu zastosowań. Nastaw się również że po pewnym czasie ulubiony dostawca będzie musiał podporządkować się przepisom płynącym z unii "pierwszej prędkości" i zaraz ten sam materiał zacznie drukować inaczej niż wcześniej i znów trzeba będzie przeczesywać dostawców Polscy producenci trzymają dobry poziom, więc nie sięgaj po tanie chińskie rozwiązania, zmarnujesz tylko pieniądze, ponadto nigdy nie wiesz co tak na prawdę kupujesz.
 10. Retor

  (S) Łatwe SPS i LPS Rumia (pomorskie)

  Polecam wszystkim! Korale pięknie wybarwione i zdrowe, zapakowane na 6+. Polipy pojawiły się godzinę po zwodowaniu
 11. Retor

  Robótki z drukarki 3D

  Zależy jakie detale chcesz robić. Ja przyjąłem taką zasadę że jeżeli obiekt posiada pola do zadruku mniejsze niż dysza, to przesiadam się na mniejszą dyszę, tak aby osiągnąć zadany rozmiar detalu. Drukuje dużo zębatek więc używam często 0,2mm z racji osiąganego promienia druku. Jak moduł ma w szczycie 0,2 to inną dyszą było by ciężko. Tak więc różnica między 0,4 a 0,6 zauważalna będzie dopiero przy druku mniejszych detali, ale przy warstwach 0,12 i 0,2 jakość ścian nie zmieni się praktycznie w ogóle.
 12. Retor

  Robótki z drukarki 3D

  TMC też ładnie wygładzają wydruk, ale oczywiście DRV dają radę, ja również na nich jadę Jak sprawdzisz smootery to daj znać jak to oceniasz, bo ze schematu działania tych układów wygląda na to, że obniżają one jedynie napięcie, więc wydaje mi się że wszystko kosztem spadku mocy silników.
 13. Retor

  Robótki z drukarki 3D

  A próbowałeś może driverów TMC?
 14. Retor

  Robótki z drukarki 3D

  Solidnie to wygląda, widzę że miejsce na "Full Graphic LCD" jest i panel z "guzikami" na podstawowe opcje, co tam jeszcze ciekawego umieszczasz?
 15. Retor

  Robótki z drukarki 3D

  Widać nikt nie rasował grzałki ja osobiście nie mam kabli do grzałki w ogóle, złącze zorganizowane mam na pinach sprężynujących. Zależy jaką temperaturę chcesz osiągnąć, ale jak do 300oC to poszukaj kable silikonowe.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.