Jump to content

nanokaczor

Klubowicz
 • Content count

  3690
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

About nanokaczor

 • Rank
  sexy krewetka

Informacje o profilu

 • Imię
  Konradek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Zainteresowania
  żeglarstwo sportowe, akwarystyka morska i roślinna, inżynieria materiałowa.
 • Akwarium
  12500

Recent Profile Visitors

8604 profile views
 1. nanokaczor

  Podnoszenie MG preparaty od ballinga

  Nie są potrzebne żadne markowe magiczne preparaty. Wszystko co jest potrzebne można kupić w sklepie chemicznym. Ogólnie to nie rozumiem zupełnie po co stosować icp po to żeby zmierzyć stężenie magnezu. To tak jak by pęsetą przekopywać trawnik w ogródku. Zupełnie bez sensu. Do tego wystarczy miareczkowanie.
 2. nanokaczor

  Podnoszenie MG preparaty od ballinga

  "Balling" to metoda teoretyczna [ powstała z hipotezy sprawdzonej doświadczeniem] - w praktyce się jej nie stosuje bo nikt nie leje preparatów zgodnie z przewidywanymi reakcjami biochemicznymi jakie mogą zachodzić w zbiorniku. Składniki dozuje się na podstawie pomiaru zmian stężeń pierwiastków chemicznych rozpuszczonych w wodzie. W zbiorniku może zachodzić wiele rożnych reakcji chemicznych i biochemicznych. Stężenia poszczególnych składników mogą zmieniać się w różny sposób - w zależności od tego co rozwija się w zbiorniku. Jeśli więc obniża się tylko stężenie magnezu to wystarczy dodać chlorek magnezu. Chloru w wodzie morskiej jest tak dużo [ 18980 mg/l] że zmiana jego stężenia nie będzie duża i przy podmianach rzędu 10% objętości miesięcznie nie będzie miała żadnego wpływu na zbiornik. Siarczanu magnezu lepiej nie dodawać bo w wodzie morskiej jest tylko ok 884 mg/l siarki...
 3. nanokaczor

  Plaga glonów

  Zbij magnez do stężenia 1272 przy gęstości wody 1025 kg/m^3. Jak to się stało ze w zbiorniku jest 1500 mg/l magnezu ? Nie stosuj żadnej wódki - to mało wydajna metoda. Przydaje się jeśli masz bardzo mocny odpieniacz - mocno pienisz, lejesz dużo mikroelementów, mało karmisz i chcesz mieć w zbiorniku pustynię. Wrzuć do akwarium zwierzaki, które jedzą glony - ślimaki, jeżowca
 4. nanokaczor

  Lysmata seticaudata i LPS

  Krewetki trzeba karmić - dobrze karmić. Inaczej się zjadają do ostatnich 2 sztuk [ taki plan żeby się mnożyć - chyba] albo jedzą wszystko co się da... Jak ludzie zresztą... W akwarium należy mieć odpowiednią ilość krewetek - nie za dużo, nie za mało.
 5. Zamiast kuchni elektrycznej można mieć gazową albo gazową połączoną z kaflową. Do tego kolektory do grzania wody w lato, kominek do ogrzewania domu biomasą. Ale jednak lamp nie da się zasilić gazem a świecić trzeba. Alternatywą jest akwarium oświetlone naturalnie i da się to zrobić. Nawet da się zrobić oświetlenie zasilane tylko z ogniw słonecznych i wiatru - niezależne od zasilania z sieci. Z tym że zawsze to kosztuje więcej i jest mniej pewne niż energia elektryczna z sieci. Ja w większości zbiorników wcale nie mam pomp. Powietrze wystarczy. Na głównym obiegu nie mam odpieniacza - a w tym obiegu gdzieś z tysiąc krewetek i setki błazenków... Do tego mam zamiar zrobić duży scrubber na zewnątrz, razem z dużym magazynem wody- tak żeby przynajmniej od wiosny do jesieni mieć darmową filtrację słoneczną.
 6. To nie jest teoria tylko realny fakt. Do tego żeby to stwierdzić nie musisz stawiać hipotezy i prowadzić badań naukowych które mają stwierdzić czy jest ona zgodna z doświadczeniem czy jest to tylko zwykła głupota... Nie trzeba więc tworzyć teorii. Wystarczy kartka papieru i ołówek. No ale nie każdy umie używać ołówka i papieru i daje się robić w balona bo się naoglądał propagandowych głupot w internetach. Fotowoltaika jest nieopłacalna w naszej strefie klimatycznej. Realnie bez unijnych wymysłów prąd powinien kosztować maksymalnie 20 - 30 groszy a kosztuje ponad 1 zł z podatkami. Więc już teraz płacimy 5 razy tyle - przez to że jesteśmy w tej unio głupocie... To unia europejska na podstawie hipotetycznej symulacji postawiła hipotezę i na podstawie tej hipotezy [która nie jest nawet teorią bo nie została potwierdzona przez badania naukowe] kazała wszystkim płacić 5 razy tyle za energię elektryczną i dalej nakłada kolejne kary na zwykłych obywateli, które w rzeczywistości mają przyczyniać się do wzrostu sprzedaży zaawansowanych drogich niemieckich technologii, które tak naprawdę nie są potrzebne. Przy czym należy stwierdzić że te prawa zostały narzucone a obywatele nie mieli prawa głosu w tej kwestii. Jest to więc czyste wymuszenie mające na celu kradzież pieniędzy z kieszeni obywateli. Realnie nawet po 20 latach sprawnego działania za prąd i tak zapłacisz więcej niż 20 groszy... Więc tak czy siak jest to nieopłacalne. I cała ta technologia jest g warta w porównaniu z energetyką jądrową.
 7. Tyle że 500+ to państwowe wymysły a państwo na tym zarabia. Bo przecież na wszystko są podatki. W dodatku jeśli nawet trochę wzrośnie przyrost naturalny to państwo zarobi proporcjonalnie tyle o ile wzrośnie ilość obywateli. Im więcej obywateli tym więcej państwo zarabia. Każdy oddaje ok 80% tego co zarobi. Za cara był podatek rzędu 10%.... Teraz jest 80%... I gdzie tu wolność? Zresztą nawet jeśli dasz ludziom po 10 000 zł to i tak będzie to nic w porównaniu z tym co mogą spowodować te unijne wymysły na temat rzekomego wpływu CO2 na klimat na Ziemii [nie ma na to dowodów naukowych a są jedynie symulacje]. Jeszcze niedawno twierdzili że CO2 wpływa na oziębienie klimatu...
 8. Pieniądze na dofinansowanie biorą się z podatków - więc tak czy siak płacisz tyle że pod przymusem i nie za swoje. Więc to jedna wielka lipa. Co to za interes zapłacić z góry tyle co za prąd hipotetycznie zużyty przez kolejne 10 lat? Jaki to zarobek?
 9. Jeśli wzrosną ceny prądu to wzrosną ceny wszystkiego - do jedzenia przez benzynę, gaz aż po artykuły związane z hobby. Na Białorusi mówią że jest źle... Mińsk ma 2 obwodnice a prąd kosztuje 15 - 20 groszy i to po podwyżkach o jakieś 100%... U nas jest 10 razy drożej a Warszawa nie ma nawet jednej obwodnicy... Fotowoltaika, wiatraki itp to przereklamowana sprawa. Wie to każdy kto potrafi liczyć, myśli samodzielnie i zna podstawowe prawa fizyki. To są bardzo drogie źródła energii, kompletnie nie opłacalne bo jeśli coś się zwraca po 10 latach to w przypadku delikatnej elektroniki znaczy że się nie zwraca nigdy. Ogniwa fotowoltaiczne trzeba budować między zwrotnikami albo na orbicie a wiatraki na oceanie - tam gdzie wieją stałe wiatry. U nas jedynym opłacalnym źródłem energii elektrycznej, które jest realne do zrobienia i potencjalnie starczy na dziesiątki tysięcy lat są elektrownie jądrowe na uran 238. Jeśli chodzi natomiast o energię cieplną to na przykład całą Warszawę można by ogrzać ze źródeł geotermalnych. Ale u nas jest tak silny beton, że pozostaniemy zieloną wyspą i będziemy płacić za prąd nie 60% więcej ale 200% więcej. Do tego czekają nas niekontrolowane wyłączenia prądu. Tyle bowiem kosztują te pseudo ekologiczne i nie stabilne źródła energii. Polska gospodarka cofnie się więc do poziomu gospodarki Kurdyjskiej gdzie wszędzie jest pełno agregatów prądotwórczych. Tyle że u nas nie ma taniej ropy na każdym kroku więc nie będzie czego lać do tych agregatów - agregatów więc nie będzie. Za to będziemy mieli świeczki z pszczelego wosku - o ile unia nie zakaże hodowli pszczół dlatego że są niebezpieczne dla ludzi.
 10. nanokaczor

  Rozmnażanie Rhynchocinetes durbanensis

  Ja robię inżynierską robotę. Jeśli już coś mierzę to tylko jak są problemy. Nie piszę publikacji które służą tylko do tego żeby pozyskać granty i siedzieć na stołku. Zresztą jeśli przestudiuje się wszystkie publikacje dotyczące hodowli krewetek morskich które można znaleźć na science direct to one wszystkie są tak napisane że nie na wiele się przydadzą... Tak własnie pisze się publikacje - żeby przypadkiem na ich podstawie nic nie dało się zrobić. Te larwy były z 2 miotów. W zbiorniku jest jeden samiec i kilka samic.
 11. nanokaczor

  Rozmnażanie Lysmata boggessi / seticaudata

  Nowe krewetki na aiptasie. Tym razem 137
 12. nanokaczor

  Rozmnażanie Rhynchocinetes durbanensis

  Nie wiem w jaki sposób chcesz zrobić zdjęcie larw, które mają ok 1 mm i pływają w dużym zbiorniku, w którym są w ciągłym ruchu. Z drugiej strony nie rozumiem zupełnie po co określać ilość larw na początku i liczyć parametr, który mi kompletnie do niczego się nie przyda.
 13. nanokaczor

  Rozmnażanie Rhynchocinetes durbanensis

  Dziękuję Nie mam pojęcia jaki procent bo nie umiem liczyć larw w zbiorniku, w którym rosną.
 14. nanokaczor

  Rozmnażanie Rhynchocinetes durbanensis

  Odłowiłem krewetki Rhynchocinetes durbanensis i przeniosłem je do zbiornika, w którym będą dalej rosły. Odchowałem 174 krewetki Rhynchocinetes durbanensis.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.