Jump to content

SzymonH

Klubowicz
 • Content count

  583
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Szymon
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Chorzów

Recent Profile Visitors

3944 profile views
 1. cześć, 

  daj znać czy euphyllia frog spawn jest aktualna ?

  pisałem w ogłoszeniu

  dzięki

 2. SPRZEDANE !!! Cześć, Do sprzedania połowa euphylii frogspawn ze zdjęcia. Wielkość tej połowy to męska pięść. Jest tam kilka głowek. Cena -100 zl Odbiór osobisty w Katowicach lub Chorzowie.
 3. Krytykujesz@nanokaczor UE, chwalisz Chiny. W Chinach ludzie pracują za miskę ryżu i tylko nielicznym żyje się dobrze. UE zła, ale gdzie byśmy teraz byli, gdyby nie Unia??? Wszędzie można żyć dobrze, jak się ma pieniądze.
 4. Wysyłasz 1kwh, a liczą Ci 0,8kwh, dlatego trzeba zwrócić instalacje o ok 20 procent mocniejszą niż planowane zużycie, żeby wyjść na 0.
 5. Ta druga oferta na 35k pln jest od niego.
 6. TAURON pisze: Na wykorzystanie nadwyżek wyprodukowanej energii oraz wprowadzonej do sieci nie wcześniej niż 01.07.2016 Prosument posiada aż 365 dni od daty odczytu rozliczeniowego, po upływie powyższego okresu traci taką możliwość.
 7. Mam drugą ofertę. Założenie 570kWh / miesiąc. potrzeby budynku sa na poziomie około 7 Mwh na rok odpowiednikiem była by instalacja około 8,5kw to kwota 35000zł na gotowo z dokumentacją od A do Z Falownik stosujemy SOFAR SOLAR 10 LAT GWARANCJI,NA BAZIE HUAWEI NAJWIĘKSZY PRODUCEN FALOWNIKÓW NA ŚWIECIE PANELE SARONIC GmbH 280W POLIKRYSTALICZNE 12 LAT GWARANCJI NA POPRAWNOŚC DZIAŁANIA I 25LAT NA SPRAWNOŚĆ I co? Rozbieżność ceny jest znaczącą. Wg poprzedniej oferty - 21 paneli - 310W daje 6,5kw. W tej drugiej jest 8,5kw. Stąd pewnie ta różnica.
 8. Sorry za post pod postem , ale mam pytanko... Macie jakąś firmę do polecenia na śląsku ? Nie chce wysyłać zapytania byle gdzie.
 9. Dzięki Panowie za odzew. Gość, który robił ofertę, był na miejscu i oglądał dach. Nie ma u mnie żadnych drzew, wysokich budynków itp. Dach kopertowy 20 st. Odnośnie zabezpieczeń, to wiem tyle, ile jest w ofercie, czyli nic. Wybierając firmę zakładamy, że zrobią wszystko jak należy, ale sami wiecie jak to w życiu bywa. Najlepiej o wszystkim poczytać, skonsultować i doradzać wykonawcy lub powiedzieć, co musi być w instalacji. Nie mam założonej na domu instalacji odgromowej. Chętnie bym to już zakładał, ale 30k zl trzeba wyłożyć od razu. Dofinansowania nie ma u mnie w mieście. Jedyne, co jest dostępne, to tylko pożyczka z WFOŚ, ale ja już mam na ten cel pożyczać pieniądze, to mam inne / lepsze możliwości.
 10. SzymonH

  Nowa sól od Tropicala w Reefshop !

  Dzięki, jakoś mi ten temat uciekł.
 11. SzymonH

  Nowa sól od Tropicala w Reefshop !

  Czy znane są podstawowe parametry tj. Ca, KH i Mg ?
 12. Panowie, Dostałem konkretna ofertę na : elektrownię fotowoltaiczną 6,5 kWp składającą się z: - paneli Longi 310Wp - 21 szt. - inwertera ZewerSolar - 1szt. - konstrukcji na dach pokryty dachówką - zabezpieczenia AC i DC - uruchomienia, przeszkolenia i pomocy przy zgłoszeniu Cena brutto VAT 8% - 27 760zł Co myślicie ?
 13. Solek.... założysz u mnie taki zestaw? Będę pomocnikiem [emoji846]
 14. To było tak na szybko. Twoja analiza, to był kolejny etap w wycenie. Czekam na oficjalną ofertę z innej firmy. Ale te ok 10 lat na "zwrot" to chyba standard.
 15. Tak na szybko zrzut z wyliczeń z netu. Zwrot ok 10 lat. Trochę nijak ma się to do powyższych wyliczeń. Rachunek - 300 zł / miesiąc
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.