Jump to content

chwialek

Szlachta Morska
 • Content count

  1976
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Piotr
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Dąbie / Teofilów
 • Zainteresowania
  Akwarystyka słodkowodna (krewetki crystal/taiwan)
  Wędkarstwo spławik, grunt - słodkowodne.
  Akwarystyka morska (póki co etap dojrzewania i zadawania dziwnych pytań)
 • Akwarium
  64L słona kropla 40^3 było, 150x60x50 + sump 120x49x38

Recent Profile Visitors

3414 profile views
 1. chwialek

  Rafka "Pod Lasem"

  bo co tu więcej napisać... Miejsce się kończy, a korale mają chęć do wzrostu.
 2. chwialek

  Dozownik AQma Doser Six - za free, by @magu

  @krajes temat dotyczy sterownika opracowanego i udostępnionego przez Magu. Więc jeśli pytasz czym sterować pompami to właśnie po to kolega stworzył sterownik o nazwie aquma i o tym jest ten temat. Do sterownika podłączasz pompy zasilacz, dajesz obudowę i uzyskujesz "dozownik aquma"
 3. chwialek

  Równowaga jonowa

  Mariusz i o to właśnie chodzi nie zależy mi na idealności bo wszyscy coś zmieniamy w systemach... Jeśli nie macie aktualnych testów to się nie przejmujcie nie chodzi o ich aktualność - tylko o 2 testy w odstępie czasu. Ukazanie jaki wpływ na "równowagę" ma rodzaj suplementacji... W ujęciu nie książkowym a życiowym. Mam nadzieję iż do akcji dołączą nie wymienieni z loginu. Zachęcam do publikacji wyników.
 4. chwialek

  Równowaga jonowa

  Jak obecnie przedstawia się wasz pogląd na temat dotąd powtarzającej się mantry - tj równowagi jonowej w akwarium morskim. Idąc z duchem czasu czy ktoś odważy się zamieścić 2 testy ICP nie ważne czy to Triton, Marine Lab czy też inne wykonane w odstępie najchętniej 6+ miesięcy? Wyniki prosiłbym dodatkowo wzbogacić o opis metoda suplementacji ( "balling" ale w ujęciu chemicznym, czy też firmowym, 2 3 płyny po równo czy wg konsumpcji ) Jeśli to możliwe to orientacyjnie ilość litrów chlorku sodu i sody dodanej w okresie pomiędzy testami. dodatek sbs / bez dodatku sbs podmiany / bez podmian podmiany: Kranówka+sól / RODI+sól odpieniacz / bez odpieniacza dodatkowa suplementacja I Sr B K czy jednak bez niej Zastanawia mnie jak wygląda kwestia odkładania się chlorku sodu w waszych akwariach? Bo tutaj teoria nadal powielana jak mantra "równowaga jonowa czyli lanie po równo" powinny odznaczyć swoje miano. @Tomol@Jukos@Alfik1980@dla syna was wywołam do tablicy bowiem zdaję sobie sprawę z różnic pomiędzy waszymi systemami suplementacji i prowadzenia baniaków. Chciałbym zobaczyć czy różnice widać na magicznych cyferkach. Jeśli ktoś chciałby podzielić się swoimi wynikami to zachęcam - być może w związku z upływem czasu i dostępnych obecnie metod wyjdą inne dotąd nie poruszone tutaj kwestie. Spostrzeżenia mile widziane.
 5. chwialek

  Skrobaczk / czyścik do szyby

  skrobałem nim kiedyś tylną szybę celem usunięcia alg wapiennych dawał radę. Na codzień do przedniej szyby używam tego czyścika jednak ostrze jest na tyle elastyczne iż łatwo się odgina i nie doczyszcza wtedy już tak idealnie w krawędziach. Dodatkowo posiadam Aqua Medic Scaper fajny bo szeroki i nie muszę długo machać - czyszczenie to przyjemność, niestety ma też wadę... ostrze jest wyjątkowo nie odporne na korozję. Najszybciej zarysujesz piaskiem.
 6. chwialek

  Akwarium 2019 :) konkurs :) Wygrane!

  Zgodnie z prośbą działu akwarium Łódzkiego Ogrodu Zoologicznego - przekazuję podziękowania organizatorom, sponsorom, oraz osobom które przekazały swoją nagrodę za udział w konkursie.
 7. chwialek

  [910] Jeszcze nie wiem jakie...

  Cicho wszędzie głucho wszędzie... na sen zimowy za wcześnie. Jak tam walka z czerwonym (bordowym) okupantem...
 8. chwialek

  Zlot Ustroń 2020 maj 8-10

  Ba wtedy to można nawet zaliczyć 3 udane niewejścia na Czantorię, ta forma aktywności również poprawia humor dnia drugiego. Pewna lokalna legenda głosi o cichym wędrowcu co zapomniał kurtki ... będzie?
 9. chwialek

  Zlot Ustroń 2020 maj 8-10

  1. Alfik1980 + Diana- Pok.2os., grill Pt i Sob, - w realizacji. 2. Jukos + Marzenka - Pok.2os., grill Pt i Sob, - w realizacji. 3. Chwialek - pok 1os , grill Pt i Sob, - w realizacji.
 10. chwialek

  Dino czy cyjano?

  Czy to ten zbiornik powstał w poniedziałek ? Jeśli tak to zwyczajne dojrzewanie.
 11. chwialek

  pompa do automatycznej dolewki

  tak
 12. chwialek

  pompa do automatycznej dolewki

  Szara rura idzie po skosie, trójnik od góry jest otwarty. Nie ma odgłosu sikacza. I nie ma zasysania wody w jedną lub drugą stronę.
 13. chwialek

  4 strony rafy - 630l

  nie mogą być... u mnie się to nie sprawdziło - magnes zewnętrzny z RW-15 już kiedyś na forum ukazałem miał kontakt z wodą. link
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.