Jump to content

Robert-reef

Klubowicz
 • Content count

  785
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.ebmia.pl

Informacje o profilu

 • Imię
  Robert
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Augustów
 • Zainteresowania
  automatyka, elektronika, mechanika, akwarium
 • Akwarium
  2000l

Recent Profile Visitors

1468 profile views
 1. Robert-reef

  Co mi się narobiło w reaktorze?

  Wcześniej też miałem zasyp ARM, powstawał taki szlam ale było go niewiele. Chodził w reaktorze ponad 2 lata i teraz niedawno zasypałem nowy a właściwie dosypałem do tego co zostało. To co tu zobaczyłem to szok.
 2. Robert-reef

  Co mi się narobiło w reaktorze?

  Cześć Czy może mi ktoś napisać co mi się narobiło w reaktorze? Dzisiaj zobaczyłem że cały zasyp wraz z dolną gąbką poszedł do góry reaktora. Po wyłączeniu pompy opadł. Myślałem że się zapchał gąbka więc chcałem ją wypłukać. Po wyłaczeniu reaktora i wysypaniu zasypu zobaczyłem taki szlam. Jest tego bardzo dużo. To fotki tego szlamu po zlaniu wody z wiadra w którym płukałem resztę zasypu i gąbkę. Miałem rozkalibrowana sondę pH. Normalnie pH jest ustawione na jakieś 6,5 ale jak wlałem świeżą wodę do reaktora i przepłukanego zasypu to pH wskazywało 10 na skalibrowanej sondzie. Zasyp ARM + dodatek magnezowy. Czy to przez rozkalibrowaną sondę mam taki syf w reaktorze? Czy musiałem płukać to wszystko czy wystarczyło by jak bym skalibrował sondę i zostawił aby samo "się naprawiło"? Jak postępować w takich przypadkach w przyszłości? Filmik 20 sekund jak to wygląda https://photos.app.goo.gl/9GLuDX1h5H84SSFJ8
 3. Robert-reef

  2000 litrów słonej wody w Augustowie

  Rolermat zainstalowany. Chodzi juz od około miesiąca. Jest rewelacja. Woda czyściutka, nie pływają syfy. Odłączyłem chlorek lantanu i PO4 spada :). Glony przez to zaczeły słabiej rosnąć.
 4. Robert-reef

  Palitoksyna ku przestrodze.

  A ja miałem takie doświadczenia z usuwaniem palythoa. Mam w akwarium ogromne ilości palythoa - 3 gatunki. Ponieważ zarosły mi skały musiałem je pousuwać. Skał nie mogłem wyciągnąć z akwarium. Już 5 podmianę wody robię zeskrobując te grzybki ze skał i odsysając je wraz z wodą. Wycinałem kolonię porastające powierzchnie 20x20cm. Przy tym wszystkim zasysam wodę ustami gdzie wąż jest zanurzony w wodzie z resztkami palythoa , niestety trochę mi tego dobra na ustach zostaje. akwarium jest w małym pomieszczeniu w którym podczas prac przebywam czasem kilka godzin. Zeskrobywałem te korale gołymi rękami, kilka razy miałem zadrapania na rękach, raz miałem Świerzą ranę, która powstała podczas wycinania korali. Nieraz też "obrabiałem te korale na zewnątrz tworząc jakieś szczepki czy usuwając je. Nigdy nie miałem żadnych dolegliwości po pracy z tymi koralami.
 5. Robert-reef

  2000 litrów słonej wody w Augustowie

  Kilka dni temu wpuściłem do akwarium Plotosus lineatus Sumik koralowy. No taką rozpierduchę w piasku robią że aż skały pokryły się kożuchem z brudu, który przez ich żerowanie w piasku unosi się w akwarium. Przedmuchuje skały, założyłem włókninę filtracyjną na cyrkulator. Woda jest mętna przez unoszący się w niej pył, niektóre korale są pozamykane. Mam nadzieję że się uspokoją z tym kopaniem. Chociaż z drugiej strony lepiej mieć dobrze przekopane podłoże Swoją drogą czekam już na rolermata. Wykrystalizuje sobie wtedy wodę.
 6. Robert-reef

  Reaktor wapnia, czyszczenie i konserwacja

  @twistman wlewasz cała zawartość wody z reaktora do akwarium? No powoduje to dużego skoku parametrów?
 7. Robert-reef

  Żywica DI - Zmiana koloru

  Ja się nie spotkałem, to raczej nie ma sensu przy normalnej instalacji RO. Co może usunąć więcej węgiel za żywicą z wody, która już raz przeszła przez węgiel i dodatkowo jeszcze przez membranę osmotyczną?
 8. Robert-reef

  Miernik TDS-3, błedne wskazania, nie ma kalibracji...

  Wrócę do domu to sprawdzę jeszcze raz, ale naciskałem pozostałe guziki i jedyne co było to "zatwierdzenie" kalibracji po krótkotrwałym naciśnięciu.
 9. Robert-reef

  Cyrkulatory Jecod/Jebao - awaryjność

  5 pomp rw-20 padło. W tym dwie z nich wymieniane były na gwarancji. Czyli ogólnie miałem 7 awarii tych pomp.
 10. Robert-reef

  Miernik TDS-3, błedne wskazania, nie ma kalibracji...

  U mnie nie idzie przestawić wartości. Uruchamia się, miga 500. Jak wkładam do 342 to kalibracja się wykonuje. Potem jak mierze ten płyn to wyświetla mi wynik 500. Chyba że faktycznie można przestawić ta wartość na inną. Mi się nie udało.
 11. Robert-reef

  Miernik TDS-3, błedne wskazania, nie ma kalibracji...

  Gdybym miał płyn 500ppm to pewnie też bym go używał.
 12. Robert-reef

  Czy to Aiptasia?

  Dziękuje. to faktycznie jest majano, Dzięki za filmik.
 13. Robert-reef

  Miernik TDS-3, błedne wskazania, nie ma kalibracji...

  ok, jakoś udało mi się wejść do kalibracji naciskając rożne przyciski. Kalibracja na płyn 500ppm lipa. Zamówiłem już konkretniejszy miernik... nie będę się wkurzał.
 14. Robert-reef

  Miernik TDS-3, błedne wskazania, nie ma kalibracji...

  Szukam i nie mogę znaleźć. Jedyne co znalazłem to że są wersję z potencjometrem i wersje bez potencjometru do kalibracji.
 15. Robert-reef

  Miernik TDS-3, błedne wskazania, nie ma kalibracji...

  Teraz się zastanawiam czy może mój płyn do kalibracji jest zły lub temperatura. Bo nie wiem czy nowy miernik był by od razu źle skalibrowany. Z drugiej strony miernik kosztuje 25zl... u mnie nie ma potencjometru do regulacji
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.