Jump to content

Robert-reef

Klubowicz
 • Content count

  779
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.ebmia.pl

Informacje o profilu

 • Imię
  Robert
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Augustów
 • Zainteresowania
  automatyka, elektronika, mechanika, akwarium
 • Akwarium
  2000l

Recent Profile Visitors

1394 profile views
 1. Robert-reef

  Żywica DI - Zmiana koloru

  Ja się nie spotkałem, to raczej nie ma sensu przy normalnej instalacji RO. Co może usunąć więcej węgiel za żywicą z wody, która już raz przeszła przez węgiel i dodatkowo jeszcze przez membranę osmotyczną?
 2. Robert-reef

  Miernik TDS-3, błedne wskazania, nie ma kalibracji...

  Wrócę do domu to sprawdzę jeszcze raz, ale naciskałem pozostałe guziki i jedyne co było to "zatwierdzenie" kalibracji po krótkotrwałym naciśnięciu.
 3. Robert-reef

  Cyrkulatory Jecod/Jebao - awaryjność

  5 pomp rw-20 padło. W tym dwie z nich wymieniane były na gwarancji. Czyli ogólnie miałem 7 awarii tych pomp.
 4. Robert-reef

  Miernik TDS-3, błedne wskazania, nie ma kalibracji...

  U mnie nie idzie przestawić wartości. Uruchamia się, miga 500. Jak wkładam do 342 to kalibracja się wykonuje. Potem jak mierze ten płyn to wyświetla mi wynik 500. Chyba że faktycznie można przestawić ta wartość na inną. Mi się nie udało.
 5. Robert-reef

  Miernik TDS-3, błedne wskazania, nie ma kalibracji...

  Gdybym miał płyn 500ppm to pewnie też bym go używał.
 6. Robert-reef

  Czy to Aiptasia?

  Dziękuje. to faktycznie jest majano, Dzięki za filmik.
 7. Robert-reef

  Miernik TDS-3, błedne wskazania, nie ma kalibracji...

  ok, jakoś udało mi się wejść do kalibracji naciskając rożne przyciski. Kalibracja na płyn 500ppm lipa. Zamówiłem już konkretniejszy miernik... nie będę się wkurzał.
 8. Robert-reef

  Miernik TDS-3, błedne wskazania, nie ma kalibracji...

  Szukam i nie mogę znaleźć. Jedyne co znalazłem to że są wersję z potencjometrem i wersje bez potencjometru do kalibracji.
 9. Robert-reef

  Miernik TDS-3, błedne wskazania, nie ma kalibracji...

  Teraz się zastanawiam czy może mój płyn do kalibracji jest zły lub temperatura. Bo nie wiem czy nowy miernik był by od razu źle skalibrowany. Z drugiej strony miernik kosztuje 25zl... u mnie nie ma potencjometru do regulacji
 10. Cześć Dzisiaj kupiłem miernik TDS-3. Taki tani ręczny jak na załączonej fotce. Pomyślałem że pomierzę sobie wodę w beczce, kranówkę, w domu, w pracy, mam 3 filtry RO w różnych miejscach i tam też bym sobie pomierzył... Mam też płyn kalibracyjny 342ppm. Więc najpierw miernik do płynu. No i lipa... W płynie kalibracyjnym pokazuje mi wynik 426ppm. Płyn ma dawać 342ppm w 25stC miernik jest wyposażony w termometr i pokazuje temperaturę płynu 24stC - czy to mozliwe żeby róznica 1stC dawała takie przekłamanie? Nigdzie w tym mierniku nie widzę możliwości kalibracji. Czy to znaczy że miernik może być uszkodzony? Czy płyn kalibracyjny może się przeterminować? Mój stał rok czasu w szafce.
 11. Heh. Sprytne to jest Czy to się da wylać? Czy jest to raczej bardziej konsystencji plasteliny?
 12. @Iceberg Dzięki. sprawdzę czy takie żywice uda mi się w normalnej cenie załatwić.
 13. Coś tam się kleją, konstrukcyjne łączenie to nie będzie, ale złapie i będzie szczelne.
 14. Muszę zrobić odlew z żywicy epoksydowej, która będzie miała styczność z wodą RO. Czy żywica nie puszcza do wody jakichś substancji po utwardzeniu? Może używacie czegoś innego do odlewania co będzie neutralne dla akwarium? Nie potrzebuje tego dużo (100-200ml) ale żywica jest dość tania - poniżej 20zł za taką ilość. Może jakaś żywica akrylowa? Musi się to połączyć z plexi. znalazłem coś takiego: https://allegro.pl/oferta/akrylowa-zywica-odlewnicza-masa-formierska-acrysta-7221658760 - żywica akrylowa https://allegro.pl/oferta/zywica-epoksydowa-epoxy-resin-bezbarwna-300gramow-7075366230 - żywica epoksydowa Ta akrylowa według opisu chyba będzie bardziej przyjazna Jakie macie doświadczenia ze stosowaniem tego typu żywic w akwarium? Ja będę stosował ją w wodzie słodkiej RO ale też wolał bym żeby nic z niej do akwarium się nie przedostawało.
 15. Robert-reef

  Żywica DI - Zmiana koloru

  @Tester dziękuję za informacje. Z tym upychaniem to bardziej mi chodziło o to czy jak mam filtr, który mieści np. 5 litrów żywicy to czy lepiej (czy można w ogóle tak zrobić) zasypać te 5 litrów i przez rok tam nie zaglądać czy lepiej zasypać litr i wymieniać ją co 1/2 roku.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.