Jump to content

Tomol

Szlachta Morska
 • Content count

  260
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Informacje o profilu

 • Imię
  Tomek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Konstantynów Łódzki
 • Akwarium
  300 l + sump

Recent Profile Visitors

2075 profile views
 1. Jak tak wygląda na fotkach to w realu musi wymiatać . Muszę się wreszcie do ciebie wybrać
 2. Tomol

  Zawieszenie lampy nad akwarium

  Ok. Dzięki, a pamiętacie może jakie duże kołki/śruby stosowaliście bo mam same linki bez śrub.
 3. Tomol

  Zawieszenie lampy nad akwarium

  Odkopię stary temat. Czy widzicie jakieś przeciwwskazania do podwieszenia ciężkiej lampy na linkach przymocowanych do sufitu pod kątem (tak jak na poniższym szkicu) zamiast w osi otworów lampy?
 4. Tomol

  Krytyczna wartość MG

  Test na Mg Saliferta traci ważność b. szybko. Mam wrażenie że po parę tyg po otwarciu. Dwa razy się na to naciąłem próbując gwałtownie podbijać Mg, a wystarczyło tylko zakupić nowy test, o czym się przekonałem za trzecim razem.
 5. Tomol

  Z pomocą Gallery Aquatica TV

  Ciekawe, czy ten Reef DIP Sachema faktycznie jest sktuteczny w walce z Brown Jelly jak mówiła?
 6. 1.Chwialek 2. Tester 3. Jukos +1 4.QsQ 5 Tomol
 7. Tomol

  Siatka na akwarium

  Korona plus światło nocne powinny skutecznie zabezpieczyć cię przed takimi zdarzeniami. Miałem jeden przypadek wyskoku doktorka w nocy tylko dlatego, że padł programator czasowy włączający światło nocne (moonlight). Ryba musiała się czegoś przestraszyć w zupełnej ciemności i wyskoczyła. Poza tym od 5 lat żadna babka ani inna skoczna ryba nie wyskakiwała.
 8. Tomol

  Siatka na akwarium

  Przepraszam, ale zapytam po co ci siatka nad akwarium?
 9. Tomol

  800 litrów przyjemności

  Jak tam zbiornik? Jak przyczyna zmiany ATI LED na sunpower + kessil?
 10. Tomol

  Nowe, większe:)

  Dopiero po powiększeniu zdjęcia zauważyłem przytulone do lampy ledy. Czy jak świecą T5 razem z tak usytuowanymi ledami efekt blików jest widoczny? Czytałem gdzieś, że najlepszy efekt jest kiedy diody umieszczone są na środku a świetlówki po bokach tak jak to jest w hybrydowych lampach
 11. Tomol

  Nowe, większe:)

  Zamówiłeś już te Light bary? Bardzo jestem ciekaw jaki będzie efekt jak dołożysz je do lampy T5.
 12. Sprzedam lampy: 1. Aquel Leddy Smart2 6W kolor światła sunny-mała lampka do refungium kupiona 27.03.2019: 50 zł + koszt przesyłki. Sprzedane 2. Lampla 17 LED w konfiguracji: 5 x PowerLED super zimna 11 000K- 12 000K 11 x PowerLED niebieska RoyalBLUE 465nm 30mil 1 x PowerLED czerwona DeepRED 660nm 30m do małego akwarium-rozstaw nóżek 27-30 cm. Lampa wyprodukowana przez kolegę z forum (CN.) najnowsza generacja tych lamp po generalnym serwisie-nowe nie świecone diody! Odpryski farby widoczne na zdjęciach. Cena 80 zł + koszt przesyłki. Sprzedane
 13. Tomol

  Zbyt szybkie podniesienie kh

  Nie powinno się nic stać. Zaczekaj aż samo spadnie ale kontroluj ten spadek żeby nie zbyt szybko. Nagłego spadku kh spsy mogą nie przetrwać.
 14. Poproszę o dopisanie mnie do listy.
 15. Tomol

  CHELMON ROSTRATUS

  Smutna okazja do odkopania tematu. Po 3 latach i 3 m-cach odszedł nasz chelmon Ryba pięknie się prezentowała, była przyjazna dla rafy, wciągała mrożoną artemię i mysis na równi z pokolcami, nie była płochliwa. Z dnia na dzień przestała jeść i po 3 dniach bez dodatkowych objawów było po niej. Wiem, że w niewoli bez dobranej pary ryby te nie przeżywają długo, ale z ciekawości zapytam ile żyły wasze chelmony?
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.