Jump to content

Tomol

Szlachta Morska
 • Content count

  249
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Informacje o profilu

 • Imię
  Tomek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Konstantynów Łódzki
 • Akwarium
  300 l + sump

Recent Profile Visitors

1998 profile views
 1. Sprzedam lampy: 1. Aquel Leddy Smart2 6W kolor światła sunny-mała lampka do refungium kupiona 27.03.2019: 50 zł + koszt przesyłki. Rezerwacja Darektom. 2. Lampla 17 LED w konfiguracji: 5 x PowerLED super zimna 11 000K- 12 000K 11 x PowerLED niebieska RoyalBLUE 465nm 30mil 1 x PowerLED czerwona DeepRED 660nm 30m do małego akwarium-rozstaw nóżek 27-30 cm. Lampa wyprodukowana przez kolegę z forum (CN.) najnowsza generacja tych lamp po generalnym serwisie-nowe nie świecone diody! Odpryski farby widoczne na zdjęciach. Cena 80 zł + koszt przesyłki. Rezerwacja dla Yarccom do 19.08
 2. Zamienię Zebrasoma Xanthurum rozm. L na inną xanthurum może być mniejsza (M/S). Chcę wpuścić chelmona, a niestety poprzedniego po wpuszczeniu ganiała i padł ze stresu. Teraz chcę wpuścić obie ryby w tym samym czasie. Ryba pięknie wybarwiona, zero agresji do innych pokolców (np. żółtek).
 3. Tomol

  Zbyt szybkie podniesienie kh

  Nie powinno się nic stać. Zaczekaj aż samo spadnie ale kontroluj ten spadek żeby nie zbyt szybko. Nagłego spadku kh spsy mogą nie przetrwać.
 4. Tomol

  [S] SPSy, LPSy-Łódzkie

  Aktualizacja w poście nr 1.
 5. Poproszę o dopisanie mnie do listy.
 6. Tomol

  CHELMON ROSTRATUS

  Smutna okazja do odkopania tematu. Po 3 latach i 3 m-cach odszedł nasz chelmon Ryba pięknie się prezentowała, była przyjazna dla rafy, wciągała mrożoną artemię i mysis na równi z pokolcami, nie była płochliwa. Z dnia na dzień przestała jeść i po 3 dniach bez dodatkowych objawów było po niej. Wiem, że w niewoli bez dobranej pary ryby te nie przeżywają długo, ale z ciekawości zapytam ile żyły wasze chelmony?
 7. Tomol

  [S] SPSy, LPSy-Łódzkie

  Zapraszam. Ukwiał już wydobrzał po podziale więc może bezpiecznie zmienić dom.
 8. Tomol

  [S] SPSy, LPSy-Łódzkie

  Doszedł quadri.
 9. Tomol

  Obsada 300l

  Moje obserwacje z 3 letniej hodowli box fish: rośnie ale b. wolno ok 1 cm/rok, nie zaobserwowałem nigdy aby wydzielała toksyny może dlatego, że tej ryby nic nie stresuje. Do tego stopnia nie jest płochliwa, że jak odsysałem kiedyś dno wężem ze sztywną końcówką to była tak zainteresowana, że przyssało ją do rurki. Po odczepieniu pływała parę tyg z okrągłym śladem na grzbiecie. Generalnie jest naszą ulubioną rybą i wzbudza zainteresowanie każdego kto ją widzi.
 10. Tomol

  [S] SPSy, LPSy-Łódzkie

  Niestety b. rzadko
 11. Tomol

  Goniopora

  Bądź dobrej myśli. U mnie kiedyś na cały tydzień schowała polipy i była kompletnie łysa, po czym zaczęła polipować. Też w tym czasie nie nie obserwowałem zmiany parametrów.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.