Jump to content

waldek123blau

Klubowicz
 • Content count

  2326
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

About waldek123blau

 • Rank
  TOTALNIE POSOLONY

Informacje o profilu

 • Imię
  Totalnie Posolony
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Szczecin / Berlin
 • Akwarium
  czwarte morskie 3050 litrów w obiegu

Recent Profile Visitors

4780 profile views
 1. waldek123blau

  Sprawdzony i dobry dozownik pokarmu

  Przy moim ponad 3 metrowym akwarium nie dolecą płatki do komina który jest na boku akwarium a karmnik po przeciwnej stronie. Wcześniej anthiasy i chromisy je zjedzą
 2. waldek123blau

  Płukanie mrożonek? :)

  Ja od początku używam rozmrażarki firmy Aqua Medic i kupuje mrożonki w dużych opakowaniach formatu kartki papieru a4. Mieszam pokarmy np na jedno karmienie daję solowiec z krylem mniejszym i większym oraz larwy komara.wszystko wzbogacam witaminami czy czosnkiem Karmię raz dziennie mrożonkami i mam karmnik automatyczny z płatkami dla anthiasów który podaje 3x dziennie suchy pokarm.
 3. waldek123blau

  calcinus zaatakował niebieska rozgwiazdę

  Jesteś pewien że to krab calcinus? Calcinus to odmiana kraba pustelnika i żywi się, - wyjada wszelkie pozostałości pokarmu. Nie atakuje rozgwiazd- Córka ma 2 kraby Calcinus elegans i 3 rozgwiazdy piaskowe - zupełny brak agresji ze strony krabów.
 4. waldek123blau

  Sprawdzony i dobry dozownik pokarmu

  Ja polecam Eheim u mnie się sprawdza:
 5. Moje akwarium ma ponad 3 metry długości dlatego trudno Ci cokolwiek radzić. U mnie mimo że hepatus jest 2x większy od lineatusa to lineatus rządzi,- walk nie ma żadnych w akwarium bo ryby mają więcej kryjówek niż ich samych mam i pływają razem od ponad 2 lat więc przed zmierzchem jest relatywny spokój ale przy jedzeniu np Nori to najpierw lineatus je później inne pokolce mogą się posilać.
 6. U Ciebie jakie korale jadły? Bo to trochę niepokojące stwierdzenie. Jak by tak było to nie kupię takich ryb.
 7. Zobaczymy,- niedługo kupię drugą ławicę chromisów. Moja żona chce abym kupił 30 sztuk Chromisów żółto-czarnych, bo jej się najbardziej podobają. Na coś będę się musiał zdecydować bo i mi się bardzo podobają. A na tle chromisów seledynowych będą wspaniale wyglądać.
 8. Beatko dawno do Ciebie nie zaglądałem i muszę powiedzieć że strasznie korale Ci porosły! No i umiesz zdjęcia robić bo ja za cholerę nie mogę dobrych fotek zrobić. Może to przez oświetlenie?- Mam ledy a może muszę w końcu kupić sobie jakiś aparat bo telefon nie chce oddać rzeczywistych kolorów. Cieszę się że zdecydowałaś się na większe szkiełko - pokolce będą Ci wdzięczne. Z niecierpliwością czekam na relację z nowego projektu.
 9. Jest tyle odmian: Chromis vanderbilt Chromis retrofasciata Chromis Acares Chromis kasztanowy Chromis limbata czy setki innych Chromis żółto-czarny Chromis insolata chromis opercularis chromis analis chromis delta Jest tych odmian cała masa w różnych kolorach tylko trzeba zamawiać bo niestety nie są to odmiany popularne choś nie wiem dlaczego?
 10. Ja mam 20 sztuk ale one nie pływają ławicą tylko podzieliły sobie akwarium między siebie i każdy samiec z grupą samiczek ma inny zakątek rafy w posiadaniu. Tylko w porze karmienia widać je w całej okazałości pod lustrem wody. Natomiast 30 sztuk chromisów pływa tylko w ławicy a mam kilka dużych 4-5 cm sztuk. i one pływają w grupie od małego czyli od jekiś 4 lat. Miałem je w poprzednich akwariach. Planuje dokupić jaszcze jakąś inną odmianę chromisów aby urozmaicić życie w baniaku. Tylko w sprzedaży nie ma na razie nic ciekawego. Myślę o 30 sztukach chromisków margaritifer bo są w ciekawej barwie. Albo 30 sztuk Chromis nitida A może po 20 sztuk z każdego sortu? Zobaczymy co się trafi!
 11. I film z dnia dzisiejszego - 923 dzień czyli dwa i pół roku minęło!
 12. Ostatnio dokupiłem od Kamila z naszego forum nick Ura kilka szczepek prostych SPS-ów takich jak: a.- Echinophyllia niebieska z zielonymi tipami b.- Montipora peltiformis zielona fluo c.- Pavona decussata zielona extra fluo d.- Montipora verrucosa stalowa Ładnie się wkomponowały do mojego baniaczka: No i kilka fotek moich koralików - trochę się rozrastają - muszę je przycinać aby było miejsce dla innych Fotki robiłem pod ledami i telefonem więc jak zwykle na żywo akwarium wygląda o niebo lepiej!
 13. waldek123blau

  Płytka rafa z mangrowcem 250L

  U mnie quadri siedzi w doniczce no i ma w symbiozie błazenki i też się nie rusza z miejsca.
 14. waldek123blau

  Płytka rafa z mangrowcem 250L

  Jeszcze masz gąszcz! Quadri siedzi w jednym miejscu czy czasem wędruje? W takim gąszczu jak gdzieś pójdzie to straszne spustoszenie zostawi!
 15. waldek123blau

  570 SPS Coltrane

  No to rzeczywiście szybko się napełnia!
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.