Jump to content

Moljzesz

Klubowicz
 • Content count

  2163
 • Joined

 • Last visited

About Moljzesz

 • Rank
  http://reefhub.pl/piotr-skruch-moljzesz-180l-z-dabrowy-gorniczej

Informacje o profilu

 • Imię
  Piotrek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Dąbrowa Górnicza
 • Akwarium
  ponad 400L w obiegu

Recent Profile Visitors

4287 profile views
 1. Taa na pewno od kwietnia walczę z ustrojstwem, balling jest dużo łatwiejszy i wygodniejszy, korekcja parametrów jest dziecinnie prosta, z reaktorem jest zabawa i chyba wrócę do ballinga, jak nie gaz się skończy to sondę trzeba wymienić, kalibrować, non stop zabawa.. PS. Lechu fajnie Ci to porosło, kawał rafy
 2. Moljzesz

  Reaktor wapnia niskie wartości odcieku

  Też miałeś ten reaktor (deltec pf501)? Jaka była wielkość akwarium?
 3. Moljzesz

  Reaktor wapnia niskie wartości odcieku

  Odkryłem dziś coś ciekawego, jak nie przełomowego, jeżeli chodzi o nasze reaktory a mianowicie podłączyłem ten drugi zbiornik z wkładem. Ph w reaktorze pokazał komputer 5,79. Myślę kurde jakim cudem chyba sonda padła ale nie, skalibrowałem i jest ok. Podejrzewam albo nawet jestem pewien, że gaz z reaktora ucieka przez rurkę z odciekiem (woda gazowana), przez dodanie drugiej kolumny zwiększa się ciśnienie w reaktorze i gaz lepiej miesza się z wodą w reaktorze co spowodowało spadek ph pomimo braku podawania przez komputer dwutlenku. Butla bardzo szybko mi się skończyła (niecałe 4mce, 1,5kg co2) co by tłumaczyło ucieczki gazu. Wcześniej elektrozawor co chwile podawał co2 a teraz cisza. Jutro sprawdzę jak wygląda odciek po takim tuningu
 4. Moljzesz

  Reaktor wapnia niskie wartości odcieku

  Ja czytałem (chyba nawet tu na nr) że do dwóch tygodni daje się niższe ph, potem można podnieść. Mam ten sam reaktor jak wiesz, wymieniłem połowę praktycznie wkładu, też się zagapiłem i parametry poleciały. Początkowo po zakwaszeniu Kh było ponad 60, więc puściłem odciek a że parametry delikatnie spadły, dałem ciut więcej odcieku, z ok. 2L/h do 2,3L/h. Potem pisaliśmy i myślę sobie, zmierzę jak u mnie, ociekiem a tu niespodziewanka. W odcieku 24kh w akwa 6.1. Obnizylem ph w reaktorze na 6,05 i zmniejszylem odciek do 1.9L/h , po 12h Kh w odcieku 44 a w akwarium 6,7. Zgadzam się reaktor może być za mały za Twoje akwa ale przy odcieku 2L/h reaktor powinien dawać jeszcze ładne Kh, tak jak u mnie.
 5. Moljzesz

  Reaktor wapnia, czyszczenie i konserwacja

  Ja się bałem wlać, wlałem tylko trochę ok 10%, miałem jeszcze uruchomionego ballinga bo podbijałem Ca, mimo to parametry delikatnie spadły. Kh o 0,5 i Ca o 10. Reaktor zostawiłem na noc do zakwaszenia ponieważ wymieniłem cześć starego wkładu (już była nie zła papka) i dosypałem w zasadzie ok. 50% nowego, zalałem częściowo starą wodą z reaktora.
 6. Moljzesz

  Reaktor wapnia, czyszczenie i konserwacja

  Aaa, dzięki za wyjaśnienie krok po kroku, już nie mam obaw w weekend będzie akcja reaktor
 7. Moljzesz

  Reaktor wapnia, czyszczenie i konserwacja

  I co potem trzeba zakwaszac? Chyba bym zglupiał No dobra, w zasadzie nie o to mi chodzi co ile jakie czynności tylko jak JE wykonać w praktyce, żeby było prawidłowo, jestem świerzy w kwestii reaktora. Powiedzmy że chciałbym wymienić cały wkład i teraz zalewam go wodą z Akwa czy tą starą wodą z reaktora, zakwaszam czy od razu uruchamiam a jeżeli nie od razu to co z parametrami w akwarium, nie wiem jak do tego podejść O właśnie o takie porady mi chodziło A później po zasypaniu i uruchomieniu od razu pompa dozująca czy trzeba zakwaszac?
 8. Moljzesz

  Hodowla artemii

  Ło panie, wybielaczem JE traktujesz? Na to bym nie wpadł, i potem się wylęgają normalnie?
 9. Siema Pytanie do posiadaczy reaktorów wapnia, mianowicie chciałbym dosypać wkładu ponieważ sporo już ubyło, przy okazji chciałbym wyczyścić reaktor w środku ponieważ widzę zbiera się biały nalot. I teraz jak to zrobić technicznie żeby było dobrze? Nie wiem jak się za to zabrać. Czy mam wylać wodę z reaktora, wypłukać wkład, dosypać nowego i co wtedy? Znowu muszę zakwaszac 24h czy jak? Jeżeli tak wtedy pewnie musiałbym uruchomić ballinga? Powiedzcie mi jak wy to robicie?
 10. Moljzesz

  Nowe SolankoweLove 360L plus sump

  Kupiłem obie w akwaświecie w kace obie padły. Trzecią, która mam, mam tak dawno ze już nie pamiętam gdzie kupiłem.
 11. Moljzesz

  Wyniki do interpretacji wysokie Al

  Akwa masz petarda więc znać się musisz Obecnie robię rzadko podmianki bo mam reaktor wapnia i poprostu mi się nie chce ale jod (oraz inne mikro) dostarczany z podmiankami oraz z suplami więc można nawet nie wiedzieć że się go dozuje.
 12. Moljzesz

  Wyniki do interpretacji wysokie Al

  Serio? Bez dozowania jodu Z dodawaniem jodu Oprócz jodu także inne mikro
 13. Moljzesz

  Nowe SolankoweLove 360L plus sump

  Ona normalnie pobiera pokarm, nie w tym rzecz. Podejrzewam że to pasożyt albo cyjanek
 14. Moljzesz

  Debiut 60x36x45H na reefpack 100

  Oj tam oj tam, nie przesadzaj bardzo ładne masz kolory acropor, widać że im pasuje. Obawiam się że dolcia szybko padnie z głodu. U mnie z 10cm na wysokość dywanu z bryoposis na skale w 180L akwa w tydzień do gołej skały wypadła wszystko. Dolcia to prawdziwy kombajn. Ja dziennie wyrywając pencetą nie robiłem takiego spustoszenia jak ona paszczowo Jak tylko glony znikną zaraz oddaj ją dalej bo inaczej szybko padnie a małe jedzą więcej o dziwo i szybko rosną.
 15. Moljzesz

  Debiut 60x36x45H na reefpack 100

  Ładny zbiorniczek acry wypas po co Ci ta dolcia?
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.