Jump to content

dla syna

Szlachta Morska
 • Content count

  2231
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Igor
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Bielsko-Biała
 • Akwarium
  Cube 50x50x50

Recent Profile Visitors

2538 profile views
 1. dla syna

  Równowaga jonowa

  Nie ma na to definicji. Z obserwacji zauważyłem że na zużycie niektórych pierwiastków ma wpływ poziom temperatury, ilość tlenu w powietrzu otaczającym akwarium poprzez zmianę ph a co za tym idzie wchłanianie pierwiastków z słupa wody. A jak wiesz, każde akwarium jest inne i u mnie będzie tak a u innych siak. Nawet światło powoduje zmianę konsumpcji, które może być identyczne sprzętowo, ale swiatłocień będzie zmieniony i już będzie inaczej.
 2. dla syna

  Równowaga jonowa

  W metodzie bez podmian wyszedłem z założenia aby balling lać po równo i uzupełniać micro i macro wg testów z marinlab w oparciu o zużycie kh. Solanka wyjściowo była zrobiona na soli af reef salt. Dozuje: pełny balling z micro af w komponentach 1+2+3+, co miesiąc testy icp żeby wykryć zużycie micro, standardowe testy raz w tygodniu (kh, po4, zasolenie, no3). Po czterech testach icp udało się ustalić zużycie micro w oparciu o kh. Obecnie na 100l w obiegu dozuje pełnego ballinga (lanie każdego po równo żeby zachować jak najlepszą równowagę jonową każdego po 3ml dziennie) i uzupełniam następujące preparaty od pół roku tak samo: codziennie po jednej kropli af micro e, żelazo, build; 5x w tygodniu po kropli af stront i potas; 2x na tydzień po kropelce af jod i fluor oraz molibden z tritona; pod pompy dozujace mam wpięte jeszcze siarkę tritona (0,6ml na dobę) oraz bor tritona (0,4ml na dobę). Puki co wg marinlabu wszystkie wartości utrzymują się na prawie stałym poziomie. Obecnie wykonuję testy icp co 2 miesiące i parametry są bez zmian. Jeśli kh zacznie swirować to przeliczę wg tego parametru dozowanie całej reszty i wrócę do comiesięcznych testów icp aby znowu ustalić właściwą dawkę. Obsada korali to: 2x lps oraz 6szt sps. Uważam że możliwości mojego baniaka jeśli chodzi o ilość korali to ok 10-15%. http://hostuje.net/file.php?id=b6971ce99ce55ffd19846c937a6e8f40 plik do pobrania pdf z testów marinlab 6 pomiarów w ciągu 8 miesięcy
 3. dla syna

  Marinlab ICP wysokie Hg w solance

  Ten Kożuch zniknie kiedy tylko spadną fosforany. Ja czasami dopuszczam do wystąpienia takiego dywanu bo on fajnie zbija fosforany ale tylko w początkowej fazie. Zbyt długie zaleganie dywanu prowadzi do zaburzeń i może dojść do wybuchu po4 czyli odwrotnego efektu.
 4. dla syna

  Marinlab ICP wysokie Hg w solance

  Ja też szorowałem ręce a pomimo tego miałem 300razy normę przekroczoną cyny
 5. dla syna

  Marinlab ICP wysokie Hg w solance

  A czy w pracy nie masz styczności z lutami, płytkami z ukladami scalonymi itp? Czy czasami nie pobierałeś wody trzymając gołymi dłońmi za próbkę zanurzając ją w zbiorniku?
 6. dla syna

  Zlot Ustroń 2020 maj 8-10

  Zlot Morszczaków w Ustroniu w dniach 8-10.05.2020 1. Alfik1980 + Diana- Pok.2os., grill Pt i Sob, - w realizacji. 2. Jukos + Marzenka - Pok.2os., grill Pt i Sob, - w realizacji. 3. Chwialek - pok 1os , grill Pt i Sob, - w realizacji. 4.dadario -pokoj obojętnie, grill pt i sob, - w realizacji 5. AnT - pok 1 os , grill Pt i Sob, - w realizacji. 6. Nik@ pokój 1 os, grill pt i sob, - w realizacji 7. Katani + Ania + Maciej pok. 3os, grill pt i sob - w realizacji 8. Ironista - pok 1os, grill Pt i Sob - w realizacji 9. Dla syna+żona+dzieciak 6lat+dzieciak 2lata na cały pobyt z grillem (apartament tym razem nie piaskowy tylko ten drugi ale zapomniałem nazwy).
 7. Ja miałem problemy ze skałą rrr. Nie wiem co lejesz do baniaka pod względem składu ale u mnie skała wydzielała duże ilości kh przy jednoczesnym wchłanianiu jodu. Po około roku skała zaczęła się rozpuszczać. Po wymianie skały problem ustąpił. Nie twierdzę że u Ciebie jest też ten problem, chociaż niedawno miałem małą konwersacje na prv z identycznym efektem. Forumowicz zdecydował się wymienić skałę. Nie mogę namierzyć mojego wątku o tej skale bo coś wyszukiwarka forumowa noe może tefo ogarnąć. Spróbuję przez Google może się uda to wkleję link Znalazłem wujek Google
 8. To co próbujesz zrobić to tylko poprawienie efektu wizualnego z pominięciem całej sztuki budowlanej. Ineczej mówiąc, będzie fajnie przez tydzień a później same kłopoty. Najlepiej kupić nowy panel na klik usuwając stary panel i po temacie. Ułożysz go sam w jedno popołudnie. Twój sposób spowoduje, że podłoga stanie się niestabilna. Panel obecny jest pływający a co za tym idzie, powierzchnia nie jest stała. Na to chcesz ułożyć panel, który będzie jak skorupa i służy do przytwierdzenia na podbudowę sztywną. Ja mam u siebie parkiet, który jest wykonany w tej technologii. Klepki są położone na idealnie równej podłodze. Wtedy tylko zachowasz odpowiedni system do którego jest to przewidziane. Inaczej bedzie kupa.
 9. dla syna

  Korale..problem

  Tak na szybko u mnie wyglądało to tak: pełny balling z micro af w komponentach, co miesiąc testy icp żeby wykryć zużycie micro, standardowe testy raz w tygodniu (kh, po4, zasolenie, no3). Po czterech testach icp udało się ustalić zużycie micro w oparciu o kh. Obecnie na 100l w obiegu dozuje jak powyżej napisałem pełnego ballinga (lanie każdego po równo żeby zachować jak najlepszą równowagę jonową) i obecnie uzupełniam następujące preparaty od pół roku tak samo: codziennie po jednej kropli af micro e, żelazo, build; 5x w tygodniu po kropli af stront i potas; 2xna tydzień po kropelce af jod i fluor oraz molibden z tritona; ppd pompy dozujace mam wpięte jeszcze siarkę tritona (0,6ml na dobę) oraz bor tritona (0,4ml na dobę). Puki co wg marinlabu wszystkie wartości utrzymują się na stałym poziomie. Obecnie wykonuję testy icp co 2 miesiące i parametry są bez zmian. Jeśli kh zacznie swirować to przeliczę wg tego parametru dozowanie całej reszty i wrócę do comiesięcznych testów icp aby znowu ustalić właściwą dawkę.
 10. dla syna

  Akwarium z Panelem

  Puki co nie ruszyłem rollera od momentu podawania preparatu na AEFW. Zgodnie z instrukcją leku, musiałem go usunąć i od tej pory leży w biurze. Poprostu brak czasu. Jak się ogarnę to napewno go odpale. Ale sam nie wiem kiedy to będzie. Teraz w ramach luzu insatluję rekuperację w chałupie bo wentylacja grawitacyjna jest do... pupy.
 11. dla syna

  Akwarium z Panelem

  Uważaj z plywakami żeby nie było jak u mnie. Woda spadająca nie może po nich lać bo będzie siać błędami na sterowniku. Wykombinuj uchwyt na pływaki w okolicy tylnej części akwarium jak najbardziej z dala od przegrody panel/display.
 12. dla syna

  Akwarium z Panelem

  Teraz wg mnie jest wypas.
 13. dla syna

  Prowadzenie zbiornika bez podmian

  U mnie nie zaburzyło parametrów ani nie karmiłem trefnym pokarmem. Raczej była głodówka. Jedynie co to bor poszedł do góry. A podczas stosowania preparatu acry się rozpuszczały. W zasadzie przetrwały te zarażone. Montipory i lpsy są zdrowe i nawet im przyrosty przyspieszyły. Milkę ucinałem co tydzień a jest jej więcej niż przed kuracją. Z glonami sobie poradzę w 2-3 tygodnie bez wycinania ich. Tylko pytanie co te glony zawierały że tyle zgonów spowodowały.
 14. dla syna

  Akwarium z Panelem

  Nie chcę się zagłębiać w szczegóły, ale tak z mojego doświadczenia to zmienił bym dwie rzeczy. Pierwsza dotyczy komory przelewowej. Chodzi o to że w takim projekcie trzeba z góry założyć czy ma tam być odpieniacz. Jesli tak to pierwszą komorę trzeba wymiarowo do niego dobrać i mieć na uwadze dołożenie tam grzałki. Pamiętaj że wszystkie graty które bedziesz używać będziesz musiał tam włożyć (absorbery, grzałka itp). Druga to szyba oddzielająca panel/display. Warto mieć szybę ciut niżej niż ściany boczne. U mnie był przypadek że jezowiec się tam zabukował wraz z slimakami w tym samym czasie. Efekt był taki że woda się przelewała nad szybą oddzielającą. Gdyby nie była niższa, trzeba by było wycierać wodę z podłogi. Projekt fajny ale tą środkową komorę zrobił bym ciut szerszą żeby wrzucić tam tylko grzałkę i skarpetę na "coś" w razie draki.
 15. dla syna

  Prowadzenie zbiornika bez podmian

  Aktualne wyniki icp Jak widać pomimo że utrzymywałem parametry wg marinlabu, nie byłem w stanie utrzymać boru na stałym poziomie. Jakby środek purge aefw miał bor w składzie. Poprosiłem o kartę charakterystyki tego produktu, lecz od Pani ze sklepu Jadwiga Morska usłyszałem tylko że nie dostanę jej bo jest to "utajnione" i pozostała by mi jedynie droga sądowa. Oczywiście otrzymałem info z góry że przegrał bym walkę w sądzie hmmm.... Pan ze sklepu (najprawopodobniej syn) poinformował mnie mailem, że ten środek jest w 100% naturalny i nawet przedawkowanie 10x nie spowoduje śmierci acropor. Natomiast utraciłem acry można powiedzieć wszystkie bez wyjatku. Do tego padły dwie ryby żerujące na skałach po pojawieniu się glonów (salarias oraz picturatus). Nie przeżył żaden tectus 11szt oraz ślimaki turbo z populacji około 150szt pozostało może 20szt. Tak zbiornik wygląda na chwilę obecną Środek był podawany zgodnie z opisem na stronie sklepu z dokładnością do 1/10grama
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.