Jump to content

dla syna

Klubowicz
 • Content count

  1989
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Igor
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Bielsko-Biała
 • Akwarium
  Cube 50x50x50

Recent Profile Visitors

2152 profile views
 1. dla syna

  Wysokie po4 po rodi

  Spróbuj zweryfikować poziom po4 w sklepie jakimś, niech testy zrobią. Weź solankę ze zbiornika i wodę rodi. Jeśli wynik Ci potwierdzi wysokie po4 to spróbuj opanować to tak jak mówisz gfo, i kombinować z osmozą
 2. dla syna

  Red Sea Max Nano 75L

  A możesz dać białe światło? Wydaje się że to aiptasia I chyba ślimak osiadły
 3. dla syna

  Czujnik pływakowy wiesza się

  Możesz zrobić fotkę tych czujników które masz wadliwe? W nowym elektroniku kupiłem, bo też cuda wianki robiły. Z @Paragon-em walczymy z czujnikami.
 4. Sprawdź sobie poziom potasu. Coś mi się wydaje, że spagetti padło w wyniku jego zbyt niskiego poziomu, a to coś co Ci rośnie tylko przyspieszyło zgon spagetti.
 5. dla syna

  AnT - Kropla Oceanu

  Hehehe u mnie też wysyp cyjano od trzech tygodni. Rzeczywiście na wiosnę chyba przychodzi. Na szczęście jest już w dużym odwrocie. Ale dzięki cyjano po4 spadło do 0.04 Dodatkowo poszła dawka bio-mate kz 3x dawka zalecana przez producenta i nieobecność wargacza spowodował wzrost populacji małych zaprzyjaźnionych robaczków które chyba pomagają w tej walce. @AnTa nie przymierzasz się może do odpalenia reaktora glonowego żeby ciut wyciągnąć NPK z wody (spadek K oczywiście będzie efektem ubocznym)? A kolory są niesamowite
 6. dla syna

  Prośba o pomoc z sumpem

  Też uważam że w sumpie wystarczy jedna przegroda. Jeśli nie będzie wykozystywany do wytworzenia specyficznego przeznaczenia typu "karcer dla niesfornych zwierzaków, refugium itp" sump dwukomorowy spełni swoje zadanie w 100%. Jedynie pozostaje opcja wycięcia części sumpa pod wodę rodi do autodolewki.
 7. dla syna

  Czujnik pływakowy wiesza się

  A jakieś inne magnesy są w pobliżu?
 8. dla syna

  Wysokie po4 po rodi

  Masz może możliwość pożyczenia od kogoś zestaw rodi żeby podłączyć je pod swoje źródło i sprawdzić efekt? Może membrama jest strzelona albo coś korpusy dobrze nie trzymają. Sprawny zestaw powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.
 9. dla syna

  Wysokie po4 po rodi

  50gram jest w woreczkach, ale to trochę za mało. Potem masz 125, 250gram. One są już luzem i tutaj możesz dobrać dawkę idealnie wg zaleceń producenta. Ja bym oscylował jednak coś pomiędzy 100-150 gram, najwyzej dosypiesz. W między czasie będziesz mógł na spokojnie szukać przyczyny, ew rozwiązania problemu, ale skutek będziesz miał opanowany. Ja dałem hardcorowo (50gram na 100l) i trzyma drugi miesiąc. Po4 na poziomie 0.04 spadło z 0,25 Popytaj czy są większe pojemności bo przy tym litrażu lepiej mieć wiecej za mniej.,
 10. dla syna

  Wysokie po4 po rodi

  @karol86a ile masz azotu? Bo jeśli zero to nopox i tego typu rzeczy nie zadziałają. Wrzuć GFO sachem, zbij te po4. Ja trzymam woreczek już drugi miesiąc i nadal działa. Usunę go dopiero kiedy odpalę rollermat bo mam same farfocle w toni,które u mnie produkują po4. Rowa nie jest tak efektywna jak GFO. Może się okazać że jest jej zbyt mało i nie nadąża. Najskuteczniejszy i najtańszy jest atrament, ale użył bym go w ostateczności.
 11. dla syna

  Pompy diy

  Taniej wyjdzie chałupnictwo (pod względem czasu spędzonego na zarobienie $ na nową pompę względem czasu spędzonego do wynalezienia odpowiedniej sprawnej konstrukcji, która spełni zadanie) jakieś skręcanie długopisów czy coś w tym stylu. Poza tym, oryginał będzie bezpieczniejszy dla zbiornika. W DIY można się bawić, ale w stylu lampa, odpieniacz, filtr glonowy. Natomiast pompy to jedne z tańszych podzespołów z całego systemu, które w oryginale są na tyle sprawne, że nie opłaca się kombinować. Sory za ironię, ale nie mogłem się powstrzymać.
 12. dla syna

  Maxspect Recurve R6-090 VS RSX R5-200

  Też jestem ciekawy jak to widzi autor
 13. dla syna

  Witamy nowego Zielonego :-)

  no to freszu, teraz obie ręce na klawiaturze bo ogłoszeń dużo
 14. dla syna

  Pocillopora bieleje

  To nie od światła bo same czubki ma lepsze niż nieco poniżej. Wygląda na kiepską wodę. Ale nawet jeśli wiesz co siedzi w wodzue, to nie zdążysz jej odratować. Jedyne wyjście oddać na przechowanie do pewnego akwarium, a potem szukać co się dzieje złego. Koral jest w stanie agonalnym...
 15. dla syna

  Wynik ICP MarineLab - braki: Bor/Siarka

  Dokładnie tak, Mg+ od af i uzupelniaj braki bo parametry wyjściowe pod tą metodę nie są złe. Molibden też sobie kup. I po kropelce na 100l dziennie. Siarkę i bor możesz podać 50ml dodatkowo od tego co napisałem na twój cały litraż. Rozkładając dawkę na tydzień, oczywiście mówię o produkcie tritona, bo inni producenci mogą mieć inne stężenia.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.