Skocz do zawartości

dla syna

Klubowicz
 • Zawartość

  1 837
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Informacje o profilu

 • Imię
  Igor
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Bielsko-Biała
 • Akwarium
  Cube 50x50x50

Ostatnie wizyty

1 966 wyświetleń profilu
 1. dla syna

  Acropora zielona

  @VDR pułapkę trzymałem niespełna tydzień. Od poniedziałku do soboty włącznie. Kostkę solowca w środku. Tylko tym karmię. Pułapka zrobiona z butelki. Druga pułapka to kostka z kratownicy pp z małym otworem i mechanizmem samozamykającym się. Z obu pułapek wyciągnąłem wszystkie ryby, a chrysus złapał się aż 4 razy w butelce i trzy razy w klatce. Bicolor ani razu. Próbowałem już metody na salariasa. Miałem egzemplarz killera, ale bicolor okazał się sprytniejszy.
 2. dla syna

  Acropora zielona

  Wyjęcie skały nie wchodzi w grę. Bicolor siedzi na acanie. A w konstrukcji skalnej ma kilkanaście jaskiń do schowania się.
 3. dla syna

  Acropora zielona

  Pułapki, dwie wersje okazały się nieskuteczne. Ta ryba jest jakaś zbyt kumata. Jestem w stanie pozostałe ryby wyłapać co do sztuki, ale tą niestety nie. Skała jest nie do wyjęcia ze zbiornika bez niszczenia korali. Spróbuję jeszcze raz metodą na butelkę. Ustawię kamerę na wejście i podepnę do tego serwo z zasuwą. Jeśli się nie uda, to w miesiąc padną mi wszystkie lpsy. W ostatnim czasie strasznie mocno je skubie...
 4. dla syna

  Acropora zielona

  @AnT ale to środek raczej do stosowania poza akwarium? Chodzi o to że ja nie robię podmian. Powiedzmy że wiadomo ile tego użyć. Tylko co dalej? Masz jakieś obeznanie z tematem albo znasz kogoś kto tego używał?
 5. dla syna

  Acropora zielona

  I teściowa ma spać potem u mnie? Hmmm, ciekawe czy arszenik też mają
 6. dla syna

  Acropora zielona

  No popatrz a co, potem 100% wymiana wody? Czy to się utlenia?
 7. dla syna

  Acropora zielona

  Jest sposób żeby czasowo uśpić ryby w akwarium nie uśmiercając ich i innych zwierząt? Wyciągnął bym bicolora
 8. dla syna

  AnT - Kropla Oceanu

  Czym zbijasz fosforany? Masz teraz 0,005 czy 0,05?
 9. dla syna

  Brak glonów wapiennych po zawirowaniach w zbiorniku

  Czyli stront jest. Inna sprawa to stosunek no3 do po4. Przy zachwianiu równowagi często skały są pokrywane filmem bakteryjnym lub glonem, którego może nawet nie widać, ale skutecznie potrafi konkurować z glonami wapiennymi gdyż zasiedlają tą samą powierzchnię. Po ustabilizowaniu się no3 względem po4 przy obecnych wartościach micro i macro w wodzie glony wapienne powinny się pojawić. Dochodzi do tego światło, ale rozumiem, że jakość światła pozostała na wcześniejszym poziomie kiedy były już glony wapienne w akwarium.
 10. dla syna

  [96L] -Nareszcie słone

  @tilk74 z tym icp to trochę się zagalopowaleś Raczej nie będzie potrzebny przez pierwszych kilka miesięcy. Ale kto bogatemu zabroni Co do odpieniacza to tunze 9001 i 9004 lubi puszczać bombelki. W przypadku montowania go wewnatrz zbiornika, może się pojawić nieco tych bombelków. Dodatkowo ograniczy on miejsce w zbiorniku. Gdybym to ja miał zakładać taki zbiornik, zakupił bym odpieniacz zewnetrzny. Jeśli chodzi o model takiego odpieniacza, najlepiej powertować forum i opinie użytkowników. Nie podsunę który wybrać gdyż takiego nie używałem. Mam tunze 9004 w panelu i tak samo działa 9001. Są widoczne bąble powietrza co mogło by przeszkadzać w oglądaniu zbiornika.
 11. dla syna

  Brak glonów wapiennych po zawirowaniach w zbiorniku

  Stront może być za niski
 12. dla syna

  Platax

  Głębokość dla tej ryby o ile pamiętam to minimum metr. Dodatkowo musi być spory zapas do pływania. Może nie jest szybka ale jest jakby wędrowna. W krótkich zbiornikach "męczy się".
 13. dla syna

  Cyjano jak walczyć?

  Mnie pytasz?
 14. dla syna

  Cyjano jak walczyć?

  Raczej nie, bo takiego sposobu już próbowałem ale bez zruszania detrytusu w panelu i wtedy cyjano nie wybuchło w zbiorniku.
 15. dla syna

  Cyjano jak walczyć?

  Kompletnie nic nie robiłem poza wlaniem bakterii. Babka kopiąca dostała kociokwiku i przeryła kilka razy zarażony piasek. A, i jeszcze wyciągnąłem phosforate minus
×

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.