Skocz do zawartości

pokson

Klubowicz
 • Zawartość

  541
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O pokson

 • Tytuł
  Kropek

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysztof
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Antwerpia
 • Akwarium
  700L

Ostatnie wizyty

1 121 wyświetleń profilu
 1. pokson

  Janusze biznesu

  Zdarzają się i tacy, ale to jeszcze nic... . Ci "najlepsi" potrafią wyjechac z tekstem: " a czemu pan za darmo nie odda, przecież tych zoa to pan w akwarium z 300 ma....". Dlatego tak jak piszę, najlepsze wyjście z sytuacji to pokazać gdzie są drzwi. Tych ludzi już nie zmienisz.
 2. pokson

  Janusze biznesu

  Targować można tak samo jak można nie zejść z ceny. Krótka piłka, "panie albo pan kupuje albo do widzenia". To nie sklep, że sprzedawca musi wytrzymać jęczenie kupującego.
 3. pokson

  [700L] Kostka Kropka

  W realu tak samo to wygląda. Może zieleni trochę więcej widać na zoa. W najbliższym czasie mam w planach tylko podmiany systematyczne i doprowadzenie parametrów do ładu. Może za jakieś 2 miesiące zacznę myśleć o jakichś koralach. Chciał bym spróbować jeszcze raz z różnymi odmianami euphylli. Zobaczymy jak to wyjdzie.
 4. pokson

  [700L] Kostka Kropka

  Nie wiem czemu nie zauważyłem Twojego posta. Akwarium wciąż stoi i działa. Ponieważ założyłem własną firmę często nie miałem czasu żeby doglądnąć akwa i zrobić podmiany. Zdecydowałem się prowadzić zbiornik bez podmian tylko na ATI Esentials. To był błąd. Nie mogłem zejść z no3 poniżej 50 :/ Skutkiem tego, po 6 miesiącach, padły 2 euphyllie i pare innych korali. Reszta żyła jak by w stagnacji. Ostatnio mam więcej czasu dla siebie więc zacząłem ogarniać baniak. Od tygodnia wróciłem do podmian i w sumie podmieniłem już z 200L wody i widzę poprawę. No3 spada i jak na razie jest około 10. Korale zaczynają się pompować jak kiedyś. Co do ryb to wszystkie żyją i mają się dobrze. To by było chyba na tyle. Żadnych zmian w sprzęcie. Jedyne co, to musiałem zmienić zasilacz do pompy obiegowej ponieważ stary nie nadawał się już do użytku. edyta. Zapomniałem zdjęć dodać: d*py nie urywa, ale cieszę się choć z tego powodu że taka rybka jak chemlon, jest w baniaku od początku i ma się dobrze. ps. cyjano wyskoczyło bo żywica na TDS-ie pokazała 3... .
 5. pokson

  DCP-2500 spadki mocy, zmienny poziom wody

  W zupełności. Sprawdź na wszelki wypadek na oryginalnym zasilaczu napięcie. Jeżeli jest 24V to bez problemu możesz podłączać od laptopa. Pompa będzie mniej wydajna.
 6. pokson

  DCP-2500 spadki mocy, zmienny poziom wody

  Jeżeli masz laptopa to zobacz jakie napięcie ma zasilacz do niego. Jak około 18V to możesz spokojnie podłączyć do pompy o ile końcówka taka sama będzie. Jeżeli Ci się uda to będziesz mógł sprawdzić czy to zasilacz Ci szwankuje czy coś innego.
 7. pokson

  DCP-2500 spadki mocy, zmienny poziom wody

  https://www.sorotec.de/shop/Power-supply-24V-150Watt-6-3A-Heng-Fu.html ten kupiłem. Nie miałem wzrostu lub spadku mocy, po prostu pompa, przez cały dzień potrafiła obniżyć poziom w kominie do połowy lub podnieść go tak że rewizja chlupała.
 8. pokson

  DCP-2500 spadki mocy, zmienny poziom wody

  Przerabiałem to już z moją Jebałką. Moja pompa jest na 24V i ciągnie do 100W więc zakupiłem zasilacz impulsowy 24V 150W i od 3 miesiecy nie mam problemu z poziomem wody w kominie.
 9. pokson

  RW-8 zJebao się

  Sprawdź na innym zasilaczu.
 10. pokson

  naprawa hydor smart level cotrolroller

  Może coś pomoże.
 11. pokson

  Robótki z drukarki 3D

  https://get3d.pl/ultimaker/tech-zone/poradnik-ilustrowany/ jak dla mnie, świetny poradnik.
 12. pokson

  Robótki z drukarki 3D

  W s3d możesz zmienić infill extrusion width. Powinno zadzialać tak samo jak patent Marti701.
 13. pokson

  Robótki z drukarki 3D

  Jakis czas temu drukowałem sobie obudowy do telefonu. Przy prędkości 50mm/s łamały sie łatwiej i warstwy było można oddzielić. Zmieniłem dwie rzeczy. Prędkość na 30mm/s i chłodzenie zmniejszyłem z 60% na 25%. Teraz obudowy nie mogę rozerwać... . Zawsze możesz spróbować jedną część wydrukować na niższej prędkości. Nie wiem czy to coś da, ale zauważyłem na zdjęciach że masz hotend 'goły'. Ja zaklejałem go taśmą kaptonową. Dzięki temu chłodzenie nie miało wpływu na temp. hotendu i chłodziło tylko filament wychodzący z dyszy.
 14. pokson

  Robótki z drukarki 3D

  Jeżeli chce Ci sie bawic to spróbuj z prędkością 30mm/s.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.