Jump to content

pokson

Klubowicz
 • Content count

  619
 • Joined

 • Last visited

About pokson

 • Rank
  Kropek

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysztof
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Antwerpia
 • Akwarium
  700L

Recent Profile Visitors

1359 profile views
 1. pokson

  [700L] Kostka Kropka

  Piach. Babeczka popełniła samobójstwo, kraby wyjadły mi ślimaki i nie miał kto tego piachu ruszać. Druga sprawa to kratka rastrowa pod skałami. Jak wyciągałem piach to.... po prostu waliło na kilometr. Teraz podaje coś około 7-9ml No3Po4x dziennie i testy dzisiejsze wyszły: no3 1-5 po4 ledwo widoczne zabarwienie wody w teście ( nie 0 ale bardzo blisko).
 2. pokson

  [700L] Kostka Kropka

  Akwarium przeszło parę zmian. Przez długi czas próbowałem prowadzić zbiornik bez podmian, na ATI Essentials. Wszystko szło dobrze do czasu jak No3 podskoczyło do około 100... . Większość korali nie przetrwała. Do tego żółtek mi w nocy wyskoczył pomimo iż mam wzmocnienia. Komin wewnętrzny wyleciał i zastąpił go zewnętrzny. Hydraulika zmieniona na 40mm, nowa pompa DCP-20000. Lampę DIY zmieniłem na Maxspect Recurve (ta ze skrzydłami). Pozbyłem się piasku. Teraz od około 2 miesięcy podaję No3Po4X i parametry wręcz idealne. No3 około 1-5, test na Po4 ledwo się zabarwia. Korale które zostały zaczynają rosnąć i powoli pojawiają się glony wapienne na dnie. To tak w skrócie.
 3. pokson

  ryby zestresowane przy obecności człowieka

  Masz dzieci? Może w szybę pukają
 4. pokson

  Automatyczna dolewka - AQma Refill by magu

  Na początku robiłem według schematu. Teraz mam Twoją płytkę z starej lampy Led i cała dolewka opiera się na tej właśnie płytce (V2.2.0) Sprawdzałem przekaźnik SSR i przy prądzie zmiennym wszystko działa. Gdy podłączam DC to przekaźnik tak jak by nie chciał się załączyć :/ Mam też podobny tranzystor do tego co podałeś w linku tyle że to co ja mam to jest IRF520. Podepnę i sprawdzę czy działa. Ponawiam pytanie, jako że dolewka u mnie steruje zaworem przy filtrze RO to woda jest dolewana bardzo powoli. Przez to dolewka załącza się dość często. Czy jest możliwość aby dolewka załączała się gdy jeden czujnik zasygnalizuje minimalny stan a wyłączy się gdy drugi zasygnalizuje max? Albo żeby dolewka dolewała wodę jeszcze przez 60sek. po zasygnalizowaniu przez czujnik odpowiedniego poziomu wody? Przy jakimś banalnym kodzie poradził bym sobie sam, ale dla mnie cały ten kod źródłowy dolewki to jeden wielki matrix. edyta. Tranzystor zadziałał i przestało pikać. Dzięki za podpowiedź, ale dalej nie rozumiem czemu SSR nie chciał załączyć 24VDC... .
 5. pokson

  Automatyczna dolewka - AQma Refill by magu

  Tak, użyłem zwykłych. U mnie dolewka otwiera zawór przy RO. Zawór jest na 24V DC i SSR-y nie chcą mi załączaćtego zaworu... . Chyba zbyt głupi jestem do tego.
 6. pokson

  Automatyczna dolewka - AQma Refill by magu

  To może inaczej. Czy jest możliwość tak ustawić dolewkę aby jeden czujnik ją załączał a drugi wyłączał?
 7. pokson

  Czy warto kupić drukarkę 3d (n. Anet 6)

  Taką garażówką to stali nie liźniesz Jak cicha? To zależy co frezujesz. To jak, zamówiona już drukarka?
 8. pokson

  Maxspect Recurve 240W czy GHL Mitras LX7 7206

  Wydaje mi się że gdyby była możliwość to producent wspomniał by o tym. Można by jeszcze spróbować zrobić tak. Sprawdzić jakie IP ma kontroler. W routerze jako DMZ ustawić ip kontrolera, otworzyć porty udp i tcp na IP sterownika. Ale dalej to raczej nic nie da bo sterownik łączy się z aplikacją poprzez sieć domową wifi i nie ma wyjścia "na świat". Cały czas próbuje połączyć się ze swoim sterownikiem przez router. Próbowałem już 3 routery 1 i 2 kanałowe i du*a... .
 9. pokson

  Czy warto kupić drukarkę 3d (n. Anet 6)

  Niekoniecznie. Wrzeciono chłodzone wodą jest o wiele cichsze. Wiem co piszę, sam używam.
 10. pokson

  Maxspect Recurve 240W czy GHL Mitras LX7 7206

  Cały czas łączę się z siecią 2,4Ghz. Lokalizacja w telefonie cały czas włączona. Spróbuje na innym routerze. Możesz rozwinąć swoją wypowiedź? Tak się składa że mam VPN-a
 11. pokson

  Maxspect Recurve 240W czy GHL Mitras LX7 7206

  A jest w ogóle taka możliwość? Wydaje mi się że można sterować tylko w obrębie własnej sieci WiFi. Ja mam troche inny problem. Gdy chcę się połączyć przez router to nie widzi sterownika, a gdy łączę się bezpośrednio ze sterownikiem przez telefon to łączy bez problemu.
 12. pokson

  Maxspect Recurve 240W czy GHL Mitras LX7 7206

  Jakoś się dogadujemy Co do ustawień, to poza kanałem białym, który mam ustawiony na 90% wszystko jest na 100%. Różnicę w oświetleniu z i bez skrzydełek dopiero zobaczyłem po podłączeniu sterownika, bo z poziomu menu lampy nie da się ich oddzielnie ustawić, wyłączyć. Nie jest to kolosalna różnica ale jak na moje akwarium jest widoczna. Wcześniej miałem lampę DIY Led z ledami uv aktynika rb i 15000k. Pod Recurvą tak jak by więcej kolorów mają i ryby i korale.
 13. pokson

  Podwyższenie akwarium

  - Nie hałasuje bo woda przepływa przez tą rurę cała jej średnicą. - Tak, zwykły zawór kulowy. Chwila męczarni, ale da się wyregulować dość szybko. - Szyby są grubości 4mm. Nie dawałem grubszych bo moim zdaniem nie ma to sensu. Dokleiłem do nich listwy maskujące i wszystko się trzyma. Mam tylko nadzieję że glony wapienne szybko zacznął rosnąć, bo ten komin na tylnej ścianie wygląda okropnie jak się patrzy z przodu akwarium... . W następnej kostce komin będzie na całej szerokości tylnej ścianki z czarnego Lacobelu.
 14. pokson

  Podwyższenie akwarium

  Uffff... zrobione. Pierwsze co się rzuca w oczy i uszy to przepływ Na rurze 25mm i pompie ustawionej na 140W woda w sumpie delikatnie przelewała się, a zawór na spływie był tak na 1/3 zamknięty. Teraz na rurze 40mm i pompie ustawionej na 100W, zawór na spływie jest zamknięty tak na oko 1/5 a woda w sumpie jak by się gotowała... . Śmiało mogę powiedzieć że przepływ jest 2 może 3 razy większy. Wszystko działa, nic nie cieknie, jest OK
 15. pokson

  Podwyższenie akwarium

  Ostatnia prosta, hydraulika i klejenie skały. Pas trzymał kawałek deski. Na desce oparłem komin żeby trzymał poziom podczas schnięcia silikonu. update.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.