Jump to content

pokson

Klubowicz
 • Content count

  552
 • Joined

 • Last visited

About pokson

 • Rank
  Kropek

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysztof
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Antwerpia
 • Akwarium
  700L

Recent Profile Visitors

1164 profile views
 1. pokson

  Nierówna praca jebao dcs 2000

  Podłącz jeszcze raz ten zasilacz 20V i daj pompe na 50%. Jak będzie wszystko ok z poziomem wody to znak że oryginalny zasilacz do wymiany.
 2. pokson

  Nierówna praca jebao dcs 2000

  Przerabiałem ten problem z jebao dsc 9000. Po zakupie takiego zasilacza: https://www.sorotec.de/shop/Power-supply-24V-150Watt-6-3A-Heng-Fu.html problemy się skończyły. Do tego zasilacza podłączyłem jeszcze obydwie pompy cyrkulacyjne. Zasilacz się nie grzeje i ciągnie 3 urządzenia.
 3. pokson

  Robótki z drukarki 3D

  W wolnych chwilach ślęczę nad projektem pompy perystaltycznej na silniku krokowym nema17. Na dzień dzisiejszy prace wyglądają tak:
 4. pokson

  Robótki z drukarki 3D

  Tez tak przechowuje i nigdy nie miałem problemów. Ta jedna szpula leżała tam z pół roku. Cały filament znajduje się w tym samym pomieszczeniu co akwarium hmmm
 5. pokson

  Robótki z drukarki 3D

  Panowie, a powiedzcie mi czy suszycie filament? Jeżeli tak to jak i jak długo i w jakiej temperaturze? Pytam bo mój filament długo leżał w szafie i jedna cała szpula dziwnie sie drukuje. Nit trzyma się stołu i rozwarstwiają się pierwsze warstwy (PETG).
 6. pokson

  Robótki z drukarki 3D

  Rozbawiłeś mnie do łez "podstawowe". Pamiętam Twój stół z aluminium Co do ulepszeń, każdy będzie to robić w swojej taniej drukarce (głowica, prowadnice, rama).
 7. pokson

  Robótki z drukarki 3D

  Potwierdzam, żadnych problemów z wydrukiem na szkle. Zawsze po ostygnięciu, puknięcie bokiem w wydruk i odchodzi bez problemów PLA ABS czy PETG. Co innego jak się ktoś siłuje z gorącym wydrukiem i do tego ciągnie do góry...
 8. pokson

  Janusze biznesu

  Zdarzają się i tacy, ale to jeszcze nic... . Ci "najlepsi" potrafią wyjechac z tekstem: " a czemu pan za darmo nie odda, przecież tych zoa to pan w akwarium z 300 ma....". Dlatego tak jak piszę, najlepsze wyjście z sytuacji to pokazać gdzie są drzwi. Tych ludzi już nie zmienisz.
 9. pokson

  Janusze biznesu

  Targować można tak samo jak można nie zejść z ceny. Krótka piłka, "panie albo pan kupuje albo do widzenia". To nie sklep, że sprzedawca musi wytrzymać jęczenie kupującego.
 10. pokson

  [700L] Kostka Kropka

  W realu tak samo to wygląda. Może zieleni trochę więcej widać na zoa. W najbliższym czasie mam w planach tylko podmiany systematyczne i doprowadzenie parametrów do ładu. Może za jakieś 2 miesiące zacznę myśleć o jakichś koralach. Chciał bym spróbować jeszcze raz z różnymi odmianami euphylli. Zobaczymy jak to wyjdzie.
 11. pokson

  [700L] Kostka Kropka

  Nie wiem czemu nie zauważyłem Twojego posta. Akwarium wciąż stoi i działa. Ponieważ założyłem własną firmę często nie miałem czasu żeby doglądnąć akwa i zrobić podmiany. Zdecydowałem się prowadzić zbiornik bez podmian tylko na ATI Esentials. To był błąd. Nie mogłem zejść z no3 poniżej 50 :/ Skutkiem tego, po 6 miesiącach, padły 2 euphyllie i pare innych korali. Reszta żyła jak by w stagnacji. Ostatnio mam więcej czasu dla siebie więc zacząłem ogarniać baniak. Od tygodnia wróciłem do podmian i w sumie podmieniłem już z 200L wody i widzę poprawę. No3 spada i jak na razie jest około 10. Korale zaczynają się pompować jak kiedyś. Co do ryb to wszystkie żyją i mają się dobrze. To by było chyba na tyle. Żadnych zmian w sprzęcie. Jedyne co, to musiałem zmienić zasilacz do pompy obiegowej ponieważ stary nie nadawał się już do użytku. edyta. Zapomniałem zdjęć dodać: d*py nie urywa, ale cieszę się choć z tego powodu że taka rybka jak chemlon, jest w baniaku od początku i ma się dobrze. ps. cyjano wyskoczyło bo żywica na TDS-ie pokazała 3... .
 12. pokson

  DCP-2500 spadki mocy, zmienny poziom wody

  W zupełności. Sprawdź na wszelki wypadek na oryginalnym zasilaczu napięcie. Jeżeli jest 24V to bez problemu możesz podłączać od laptopa. Pompa będzie mniej wydajna.
 13. pokson

  DCP-2500 spadki mocy, zmienny poziom wody

  Jeżeli masz laptopa to zobacz jakie napięcie ma zasilacz do niego. Jak około 18V to możesz spokojnie podłączyć do pompy o ile końcówka taka sama będzie. Jeżeli Ci się uda to będziesz mógł sprawdzić czy to zasilacz Ci szwankuje czy coś innego.
 14. pokson

  DCP-2500 spadki mocy, zmienny poziom wody

  https://www.sorotec.de/shop/Power-supply-24V-150Watt-6-3A-Heng-Fu.html ten kupiłem. Nie miałem wzrostu lub spadku mocy, po prostu pompa, przez cały dzień potrafiła obniżyć poziom w kominie do połowy lub podnieść go tak że rewizja chlupała.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.