Jump to content

pawellb

Klubowicz
 • Content count

  581
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Paweł
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Bełchatów

Recent Profile Visitors

1432 profile views
 1. pawellb

  [360L] Purple Reef

  A przy czyszczeniu sumpa nie przeszkadzają ci te kontrolery od pomp. W tym miejscu jest do nich fajny dostęp. Ale przy jakich kolwiek pracach w sumpie, nie zalanie ich jest prawie niemozliwe.
 2. Projekt nr 1 poprawiony przez norbi ok. Jak kolega wyżej, zamień odpieniacz z refugium. Daj wyższe przegrody. Zdecydowanie za niskie planujesz. Bardziej wykorzystasz pojemność sumpa.
 3. pawellb

  Obsada rybna do 360L

  Obie piękne rybcie. Żółtek mniej problemowy. Bardziej odporny na ospe.
 4. pawellb

  180l przyjemności...zaczynamy.

  Projekt fajny. Szafka wysoka, będziesz miał wygodniej przy pracach w sumpie. Przegroda po prawej. To wyżej szkło myślę, że nie potrzebne. A jeśli już to nie do samej góry. Pojemnik na dolewke w sumpie sporo morszczaków tak ma. Troszkę problematyczne czyszczenie takiego pojemnika. A od czasu do czasu trzeba to zrobić. Życzę powodzenia w realizacji i potwornych przyrostów na rafie
 5. Akwa bomba. Dalej na produktach af?
 6. pawellb

  Bikolor

  Sklepowa dość droga. Zrobiłem sam. . Choć przyznam, że nie wszystkie ryby "wchodziły". Bicolor był jedną z pierwszych zainteresowanych. A "pomidory" omijały ją z daleka.
 7. pawellb

  Odrzucona reklamacja jebao RW-4

  Dzwoniłem dziś do gwaranta. Otrzymałem informację, że nie muszę się przejmować naklejkami (plombami), gdyż serwisant i tak będzie widział czy była ingerencja w sprzęt czy nie. A gdybym chciał być bardzo spokojny to mogę zrobić fotki tych plomb, że takowe były. Ale to nie jest wymagane.
 8. pawellb

  Odrzucona reklamacja jebao RW-4

  Na mojej nowej pompie, którą otrzymałem od gwaranta są naklejki, jest instrukcja w języku polskim, lecz w niej nie ma absolutnie wzmianki o tych "plombach". Nie pamiętam, wysyłając do naprawy pompę czy miała na sobie te naklejki. Jutro zadzwonię i zapytam. Dam znać co mi powiedzieli. Przyznam szczerze, że w ogóle o tych "plombach" nie wiedziałem.
 9. pawellb

  Cyrkulacja 64L 40x40x40

  Nie wiem czemu 3 aquaela odpoda. Skimer możesz dorobić a naprawdę filterek niezniszczalny. Miałem ją i pracowała u mnie ponad 3lata, bez żadnej usterki. Sow4 spokojnie ogarnie. Myślę, że ona jednak będzie za mocna. Jak sw2 do 2tys litrów ma to sow4 do 4tys. Wiem, że mozna sterować ale zduszenie jej do najmniejszych obrotów i tak będzie robić wir. Jedna 6015 zrobi pralkę . Na mojej wyszła rdza. Oczywiście nie twierdzę, że tunzaki są niedobre. Sprzęt super. A i jeszcze jedno. One są dość duże.
 10. pawellb

  Cyrkulacja 64L 40x40x40

  W takiej kostce wystarczy ci kaskada i jeden sw2. A jaką kaskade planujesz, masz?
 11. pawellb

  Jebao sw-2

  Zgadza się. Gdy w moim sw2 wymieniono stojan i kontroler. W sumie to padł kontroler lecz firma wymienia też i stojan. Gwarancja leci od daty wymiany tych podzespołów. To było w czerwcu. W sierpniu pompa dostała "lewych obrotów". Odesłałem do gwarant. Firma mile mnie zaskoczyła. Przysłała mi nową pompę i dodatkowo tą większą i nowszy model, sow4.
 12. pawellb

  Pierwsze słone 200l

  Śmiało możesz do sumpa dać dodatkowe pompki. Jeśli dobrze zauważyłem, wentylacja to te dwa wentylatorki i otwór na hydraulike. Uważam, że to za mało. Parowanie wody z sumpa jest spore a w szafce masz elektryke , sterowniki o testach nie wspomnę. Ogólnie projekt fajny. A i jeszcze jedno. Naprawdę dałeś do tego akwa ponad 30kg piasku?
 13. pawellb

  Płukanie mediów, kaskad itp.

  Jeśli solanka nie zrobiła na sprzęcie korozji to ocet tym bardziej. Pompę całą w glonach wapiennych szczoteczką nie da rady wyczyścić. I jak masz pompę taką A chcesz by była taka To bez octu nie da rady
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.